Tytuł Bandery na Ukrainie

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Tytuł Bandery na Ukrainie

Post autor: azor »

[quote name='dino_24' post='65667' date='01 luty 2010 - 12:51']Witam !

Wojny były , są i będą a więc i są ofiary z jednej i z drugiej strony ( szkoda tylko cywili ) .

Chcąc dojść prawdy historycznej , czyja racja i po której stronie , trzeba na problem spojrzeć ''chłodnym''

i objektywnym okiem analityka , a nie podniecać się kwestią która ze stron , gdzie i kiedy ''wytłukła''

większą ilość ludków - nie jest to licytacja !

Żle i tendencyjnie zinterpretowane fakty zniekształcają ( i tak już wypaczony ) obraz histori .



Jeżeli Najjaśniejsza dokonała , powiedzmy najazdu na ziemie południowo - wschodnie ( słabo zaludnione i dzikie )

i zaczęła je ''kolonizować'' , to powinna być w swoich działaniach konsekwentna (tak nakazuje logika ) czyli przejąć

pod ''matczyne skrzydła'' całość ludności zamieszkującej te tereny . Dbać o ich dobro bardziej jak swoich własnych

obywateli i ''pielęgnować'' proces scalania jakby nie było dwóch różnych narodów i kultur ( Unia Lubelska ).

Najjaśniejsza jednak wprowadza precedens - kozaków rejestrowych , ustanawiając tym samym podział ( klasowy )

między chachłów co w efekcie zemści się na Niej - Żółte Wody i bunty kozaów ( lata o których wcześniej ci pisałem ).



Jak Najjaśniejszej zaczynała woda do pupy się ''lać'' ( zagrożenia inwazją Chanatu Krymskiego i Rusi ) , to kto

był ''wybawcą'' - Kozacy , oni pierwsi musieli stawić czoło zagrożeniu i bronić ''wschodnich rubieży'' państwa .

W drugą stronę ''układ nie działał'' !

Kiedy kozaków zadnieprzańskich łupili tatarzy i rusini , magnateria grzała swoje dupska na salonach

a szlachta na zaściankach chlała piwsko i żłopała miodzik .

Kto zdradził i olał sprawę kozaczyzny ? , Najjaśniejsza ( panowie szlachta ) , a mogło być inaczej ...



Jesienią 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskuje niepodległość .

Niepomna owych 123 lat gehenny w 1920 roku zajmuje sobie część Ukrainy , tworząc 4 duże województwa !

Pytam się , na jakiej zasadzie ? . Prawem ''kaduka'' ? ( abstrachując od tego , że w tym czasie prowadziła

działania wojenne z rosją i owa ''aneksja'' była wypadkową traktatu pokojowego ).



Spójrz na to , jak by to rozpatrywał historyk ; francuz , włoch , anglik , spójrz z jego punktu widzenia .

Dojdzie do wniosku , że Ukraińcy postrzegali i dalej postrzegają Polskę jako byłego okupanta i

przyczynę ''zniewolenia kozaczyzny'' .



Z tego co widzę ''żyjesz'' w rejonie Rzeszowa i z tym problemem spotykasz się częściej niż my w

centrum kraju . Więc przyznasz mi chyba rację ( nie musisz ) , że ''chachły'' sami w sobie są mściwą

i wredną nacją a nade wszystko pamiętliwą a co najważniejsze nacjonalizm mają zapisany w genach ,

odczułem to także na własnej skórze pracując z nimi .

Lecz na taki sposób traktowania nas przez ukraińców , sami sobie zapracowaliśmy , polityką zewnętrzną

Najjaśniejszej i II Rzeczypospolitej .



Kolego , nie jest tak , że nie ''widzę problemu'' i mam to wszystko gdzieś .

Uważam , że priorytetem życia jest terażniejszość i przyszłość ( co nie znaczy , że o przeszłości należy

zapomnieć - wpadlibyśmy wtedy w ''drugi wir skrajność'' ) .

Z całym szcunkiem , należy pamiętać o ofiarach ( jakiż to dramat i trauma dla rodzin ) lecz pozwolę sobie

zwrócić ci uwagę na to co napisała Z.Nałkowska , (...) czas wojny i czas pokoju to dwa różne czasy ...

Więc zastosujmy się do rady pisarki . Zamknijmy te ''niechlubne'' karty histori Polski i Ukrainy , nie wyciągajmy

''brudów korzystnych'' dla nas w danej chwili a inne mniej ''miłe'' nie wmiatajmy pod dywan .

A nie będą w przyszłości dzielić nas takie ''kwiatki'' .

Ale o czym ja mażę !



1. Wprowadzając Ukrainę do U.E. i struktur NATO wyrządzamy sobie ''niedżwiedzią przysługę'' , która

zaowocuje w czasie przyszłym . Ukraina nigdy tego nie doceni co ukazuje historia ( nasza wina ) ,

zawsze będzie spoglądać na Polskę ''krzywym okiem'' i robić nam ''koło pióra'' ,

a więc niech sama się wprowadza do U.E. lub szuka sobie ''promotora'' .

Takie powinno być stanowisko rządu - moje zdanie .

2. ''Cichy'' kult adolfka jest kontynuowany w BRD pod ''przykrywką'' lokalnych Festtag' ów

czy Feiertag' ów , doświadczyłem w Grewenbroich i Moedchengladbach .

3. Nacjonalizm ( z łac. natio - naród ) - postawa społeczno - polityczna uznająca naród za najwyższe

dobro w sferze polityki . Nacjonalizm uznaje sprawy własnego narodu za najważniejsze . Głosi

solidarność wszystkich grup społecznych danego narodu .Czyli pogląd niegłupi , daleko

nieodbiegający od ''demokracji'' .

4. Niezapomnij o 120 - 200 tyś. ( żródła różnie podają ) jeńców sowieckich wziętych do niewoli w

czsie Bitwy W - skiej ( ''cudu'' nad Wisłą ) , którzy maszerując do niewoli w kierunku wschodnim ,

w ''cudowny'' sposób się rozmyli . To taka dygresja na ''marginesie'' .



Na zakączenie chciałbym zainteresować cię literaturą :

''Na płonącej Ukrainie'' - Wł. A. Serczyk

''Historia Ukrainy do końca 18 - go wieku'' - Natalia Jakowenko



Moim celem w tym poście nie było i nie jest tworzenie waśni narodowych . Nie jestem zwolennikiem

ani obrońcą ukraińców . Uważam , że rok 2012 jeszcze bardziej nas podzieli , ale czas pokaże ...



Pozdrawiam[/quote]



Masz sporo racji bo jeśli sięgniemy historią wtecz to róznie było nie będę powielał Twoich opisów ale jak wiesz Polacy i Ukraińcy całkiem dobrze żyli do 1939 roku nie było żadnych konfliktów sąsiad sąsadowi pomagał. Mój potomek zgninął z rąk UPA bo nie wierzył że może przez nich zgninąć pomimo że dzień wcześniej dostał ostrzeżenie od znajomego Ukraińca że będzie napad. Nie uwierzył i zginął. Tak pochodzę 30 km na zachód od Rzeszowa chociaż moja rodzina wywodzi się właśnie z Wołynia.



Niestety eksterminacja Polaków przez UPA była wyjątowo barbarzyńska jak na lata II wojny śwatowej i przyznaję to że nawet Niemcy czy Sowieci nie wyczynali takiego sadyzmu wobec swoich ofiar co OUN- UPA. Za kilka dni odbędą sie pikiety za sprawą Ks. Issakowicza Zalewskiego onet juz dziś podał wiadomość o innych ciekawych sprawach można wyczytać ze strony księdza Zalewskiego. Zgadzam sie że 2012 rok jeszcze bardziej nas podzieli tak jak ''wyczyny'' Juszczenk podzieliło na dwie częsci Ukrainę.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Tytuł Bandery na Ukrainie

Post autor: azor »

[quote name='ADAX' post='65635' date='31 styczeń 2010 - 14:16']A niech sobie wybierają, nie chodzi o to kogo się wybiera, lecz co się dalej z tym robi. To co się wyrabia na Ukrainie to czysta prowokacja i nazłość. Oczywiście polski rząd powinien interweniować w tej sprawie, ale znając naszych dyplomatów to raczej szanse nikłe.[/quote]





Polecam ten link dziś odbywają sie protesty i pikety a prezydent Kaczyński wreszczie po długim milczeniu skrytykował Juszczenkę za gloryfikację UPA i Bandery na Ukrainie



http://www.isakowicz.pl/index.php?page=new...52feca334e00867
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Tytuł Bandery na Ukrainie

Post autor: ADAX »

Polska gdyby była niezależna i że tak napisze "samowystarczalna" choć to ostatnie nie możliwe, nie mniej jednak wtedy moglibyśmy wszystkim pokazać tyłki i podziękować. Czasy chwały RP nie wrócą, a ci którzy próbują coś zmienić na lepsze, zmieniają na gorsze, co za kraj....
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 4:33 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Tytuł Bandery na Ukrainie

Post autor: dino_24 »

@ ADAX & azor



...psy szczekają ''Karawana'' idzie dalej...

Żal typa ( ''Młodszego Kaczora'' ) :P
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Tytuł Bandery na Ukrainie

Post autor: Conspiracy »

Produkcja tvp pokątnie trafiająca w tematykę wątku:



http://www.youtube.com/watch?v=AMAJMSneJGo
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Tytuł Bandery na Ukrainie

Post autor: soudak040771 »

Dziadek mi dużo opowiadał o ''banderowcach''... Mieszkał kiedyś w małej miejscowości pod Lwowem.Opowiadał mi, że w jego odczuciu, byli gorsi od hitlerowców... To, co najbardziej utkwiło mi w pamięci, gdy o nich mówił to, to,że drutowali złapanym polakom wargi, ot, tak, dla zabawy...Męczyli ich długo, poddając jeszcze innym torturom, a potem ich zabijali... Jemu udało się uciec, wraz z rodziną, dzięki ostrzeżeniu od sąsiada Ukraińca.... I właśnie trzeba tutaj sobie powiedzieć, że po jednej i drugiej stronie byli ludzie źli i dobrzy... Tak zawsze było, jest i będzie... Nie było tak, że po ukraińskiej stronie byli sami tylko źli ludzie, a po polskiej tylko dobrzy... Tak jest na każdej wojnie, że wojna wyzwala u niektórych ludzi złe instynkty, a niektórym ludziom pozwala się odnaleźć, jako ludzie, przez duże L...
tomek1618
Infrzak
Posty: 93
Rejestracja: wt gru 08, 2009 12:30 pm
Kontakt:

Re: Tytuł Bandery na Ukrainie

Post autor: tomek1618 »

Długo się zastanawiałem czy coś napisać w tym wątku.

Nie chcę nikogo urazić. Moje spojrzenie na kwestię polski na wschodzie jest pozbawione emocji.

Moje korzenie rodzinne to centralna polska i nigdy nie odczuwałem jakiś specjalnych

sentymentów do tych " polskich ziem".

Oczywiście wychowanie w typowo polskiej atmosferze wpoiło we mnie dumę z orląt lwowskich.

Poza tym umiem na mapie wskazać Kamieniec Podolski i wiem że kiedyś linia brzegowa morza czarnego była granicą polski.

Problem zaczyna się w tedy gdy my Polacy dumni z naszej polskiej historii jesteśmy nazywani okupantami.

Jak to przecież my Polacy przez całe wieki byliśmy uciskani przez prawie wszystkich sąsiadów

ale żebyśmy uciskali kogo kogokolwiek co to to nie.

Jak słusznie zauważył Dino 24 kwestia kozaczyzny nie jest chlubna dla polski.

Do naszych polskich łbów nie dociera myśl ze ktoś mógłby czuć się polakiem ale tego nie chce

natomiast woli być Ukrainem lub Litwinem tfu co za ohyda.

Dla równowagi powiem że podczas zaborów Prusakom i Rosjanom to też nie mieściło w ich łbach

by chcieć być polakiem kiedy spokojnie można poczuć się Niemcem lub Rosjaninem.

Teraz mój stosunek do Bandery dla mnie jest to zbrodniarz.

To że Ukraińcy orzekli /nie wszyscy/ ze to ich bohater narodowy to jest ich sprawa.

My Polacy a w szczególności polski rząd powinien wyraźnie powiedzieć że gdyby żył

i kiedykolwiek pojawił się na terenie naszego kraju to czekał by go długoletni wyrok.

Oczywiście nie za to że walczył o wolną Ukrainę ale za zbrodnie i śmierć ludności polskiej.

Poza tym polski rząd powinien powiedzieć stronie ukraińskiej że wszelka propaganda

na rzecz zbrodniczych organizacji na terenie naszego kraju jest zabroniona i tym

sposobem mieliśmy by rozwiązany problem pomników i jakiś rajdów rowerowych.

Pozostaje spraw kombatantów którzy noszą opaski zbrodniczych organizacji.

Moim zdaniem powinna być sporządzona imienna/jak najlepiej kompletna/ lista osób

odpowiedzialnych za śmierć naszych rodaków i jeśli takowy kombatant jest na tej liście

to powinien mieć pewność że odpowie za swe zbrodnie.

Wiem że sprawcy najprawdopodobniej nie żyją ale taki kombatant może by przemyślał

swe postępowanie gdyby na liście zobaczył swego ojca lub wuja i nazwiska ofiar które mu się przypisuje.

Poza tym płacąc karę grzywny za noszenie opaski a więc propagowanie zbrodniczej organizacji też daj do myślenia.



Jeśli niczego nie pokręciłem to cytat z Winstona Churchilla pod którym i ja się podpisuję jeśli myślę o Banderze.

"Nikogo nie zabiłem ale wiele nekrologów przeczytałem z zadowoleniem"

Powodzenia.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Tytuł Bandery na Ukrainie

Post autor: azor »

[quote name='soudak' post='66404' date='17 luty 2010 - 01:02']Dziadek mi dużo opowiadał o ''banderowcach''... Mieszkał kiedyś w małej miejscowości pod Lwowem.Opowiadał mi, że w jego odczuciu, byli gorsi od hitlerowców... To, co najbardziej utkwiło mi w pamięci, gdy o nich mówił to, to,że drutowali złapanym polakom wargi, ot, tak, dla zabawy...Męczyli ich długo, poddając jeszcze innym torturom, a potem ich zabijali... Jemu udało się uciec, wraz z rodziną, dzięki ostrzeżeniu od sąsiada Ukraińca.... I właśnie trzeba tutaj sobie powiedzieć, że po jednej i drugiej stronie byli ludzie źli i dobrzy... Tak zawsze było, jest i będzie... Nie było tak, że po ukraińskiej stronie byli sami tylko źli ludzie, a po polskiej tylko dobrzy... Tak jest na każdej wojnie, że wojna wyzwala u niektórych ludzi złe instynkty, a niektórym ludziom pozwala się odnaleźć, jako ludzie, przez duże L...[/quote]



Oczywiści że wśród Ukraińców byli ludzie, którzy ratowali nie tylko Polaków ale żydów, Czechów, Ormian. Na ten temat nawet ukazało sie dosć ciekawe opracowanie z listą nazwisk tych Ukraińców, którzy ratowali życie innych. Tak się składa że moją rodzinę dwa razy ostrzegali Ukraińcy aby uciekali ba zginą. Kuzyn dziadka nie posłuchał sąsiada i zginął w Helenówce 13 lutego 1944 z ponad 40 osobami. Do dziś żyje jego córka Franciszka Prus we Włodzimierzu odznaczona bodaj dwa lata temu przez prezydenta RP za pomoc i stawianie krzyży w miejscach zbrodni. Moze uda mi się ja w tym roku odwiedzić sama ledwo uciekła uratowała ja Ukrainka pod obornikiem sama potem została zabita przez UPA za pomaganie ''Lachom''



Moją rodzinę UPA napadło jeszcze w lipcu 1947 roku koło Hrubieszowa ale tylko spalili dom im kazali wyjść z dobytkiem dom był przejęty po ''Akcji Wisła'' po wysiedleniu Ukraińców.



Niestety ludzie ginęli w okrutnych mękach czasem jak czytam wspomnienia nie wiem czy wytrzymałbym to nie tylko fizycznie ale psychicznie przecież banderowcy na oczach rodziców męczyli ich dzieci w jednym przypadku pod Zbarażem takie męki pewnej rodziny trwały do świtu.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Tytuł Bandery na Ukrainie

Post autor: xedos »

Witajcie.



Uważny forumowicz szybko wywnioskuje fakt, że xedosa z azorem różni wszystko to, co dotyczy kwestii ufologicznych, jednak ku zdziwieniu innych, istnieje między nimi platforma porozumienia. Jest nią historia.



Arek jako osoba niezwykle wrażliwa ma wybitny talent do żywiołowego przedstawiania faktów historycznych, a osobliwie tych, które dotyczyły jego najbliższych. To piękna cecha.



UPA, to zło w najczystszej postaci, ich wódz to pospolity zbrodniarz i każda próba gloryfikowania tego ścierwa doprowadza mnie do wściekłości. Widziałem wiele fotografii, sporo filmów, przeczytałem spore jezioro książek i rozmawiałem z osobami, które pamiętają tamte czasy. Zapamiętałem ich twarze, zapamiętałem utrwalone sceny z pożółkłych fotografii.



Nie ma najmniejszego sensu opowiadanie kolejnych faktów z tamtych dni, obejrzyjcie zdjęcia.



UWAGA! DRASTYCZNE. OGLĄDAJĄC TE FOTOGRAFIE ZACHOWAJ POWAGĘ, TO NIE FILM I NIE ZMYŚLONA OPOWIEŚĆ, TO TRAGEDIA O KTÓREJ ZAPOMNIEĆ ZWŁASZCZA POLAKOM NIE WOLNO!




...wstrząsające.



Arku, dziękuję za założenie tego tematu, młodzi ludzie muszą pamiętać o historii Swojego Kraju!



Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw lut 18, 2010 7:39 am przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Tytuł Bandery na Ukrainie

Post autor: azor »

[quote name='xedos' post='66436' date='18 luty 2010 - 09:38']Witajcie.



Uważny forumowicz szybko wywnioskuje fakt, że xedosa z azorem różni wszystko to, co dotyczy kwestii ufologicznych, jednak ku zdziwieniu innych, istnieje między nimi platforma porozumienia. Jest nią historia.



Arek jako osoba niezwykle wrażliwa ma wybitny talent do żywiołowego przedstawiania faktów historycznych, a osobliwie tych, które dotyczyły jego najbliższych. To piękna cecha.



UPA, to zło w najczystszej postaci, ich wódz to pospolity zbrodniarz i każda próba gloryfikowania tego ścierwa doprowadza mnie do wściekłości. Widziałem wiele fotografii, sporo filmów, przeczytałem spore jezioro książek i rozmawiałem z osobami, które pamiętają tamte czasy. Zapamiętałem ich twarze, zapamiętałem utrwalone sceny z pożółkłych fotografii.



Nie ma najmniejszego sensu opowiadanie kolejnych faktów z tamtych dni, obejrzyjcie zdjęcia.



UWAGA! DRASTYCZNE. OGLĄDAJĄC TE FOTOGRAFIE ZACHOWAJ POWAGĘ, TO NIE FILM I NIE ZMYŚLONA OPOWIEŚĆ, TO TRAGEDIA O KTÓREJ ZAPOMNIEĆ ZWŁASZCZA POLAKOM NIE WOLNO!




...wstrząsające.



Arku, dziękuję za założenie tego tematu, młodzi ludzie muszą pamiętać o historii Swojego Kraju!



Pozdrawiam[/quote]





Dzięki Mariusz ufolgia to nie historia a historii szczególniej takiej jak tej nie wolno nam nigdy zapominać. U nas w rodzinie jakoś od zawsze dużo mówiło się o historii ponieważ jeden walczył w Wehrmachcie a jego brak pod Monte Cassino, inny z kolei poległ w 1920 w pod Warszawą leży na powązkach. Historia to także jedna z moich pasji jak Mariusz wie ;)



Co do tego zdjęcia związanych dzieci najprawdopodobniej nie ma to nic wspólnego z UPA Korman pomylił w książce pewne fakty bo to zabiła swoje dzieci pewna Cyganka przed 1939 rokiem. Ale banderowcy takie ''techniki'' też stosowali. Drugie zdjęcie przedstawia ofiary w Lipnikach to tam przeżył cudem nasz słynny Hermaszewski.



Dla zainteresowanych polecam ciekawą stronę Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar

Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów we Wrocławiu



Jest tam masa zdjęć bardzo DRASTYCZNYCH, i możliwość zakupu interesujących książek



Mariusz przedstawił bardzo drastyczne zdjęcia więc i ja przedstawię jak ci ''bohaterowie''walczyli z Polakami. UWAGA BARDZO DRASTYCZNE ZDJECIA ZBRODNII UPA szczególnie z miejscowości BÓBRKA !!!



http://www.stowarzyszenieuozun.wroclaw.pl/wystawa_spis.htm



A to również ciekawy opis http://65-lat-temu.salon24.pl/114661,jak-t...lami-na-wolyniu



ale zdjęcie z tekstu a jest tam link po prostu mnie przeraziło. Fotografia ta nie była nawet znana dla Pani Ew Siemaszko wybitnej badaczce zbrodni UPA na Wołyniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”