Szatan coraz częściej straszy Polaków

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: UFOWORLDNEWS »

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vmrQ6A9BlhA&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vmrQ6A9BlhA&hl ... 2=0x999999" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>



Każda polska diecezja ma przynajmniej jednego egzorcystę. W ostatnich trzech latach ich liczba wzrosła ponad dwukrotnie. Egzorcyści tłumaczą to krótko: "Jest nas tylu, bo jesteśmy potrzebni. Problem narasta". Dlaczego? Bo interesujemy się okultyzmem, wróżbami i "zawieramy pakty". - Śmieszne? Każdy, kto zetknął się z człowiekiem opętanym, albo zniewolonym, wie, że to nie żart - podkreśla egzorcysta, ks. Andrzej Grefkowicz. Przez ostatnie lata nie zmieniło się tylko jedno: sceptycyzm psychiatrów.

Pierwszy raz spotkali się 22 lata temu. W spotkaniu wzięło wtedy udział zaledwie kilku duchownych.W 1999 roku polskich księży egzorcystów, wówczas już nominowanych do sprawowania tej posługi przez biskupów, było trzydziestuDziś jest ich ponad stu i liczba ta cały czas rośnie. Już teraz, spośród wszystkich krajów europejskich, więcej kapłanów, którzy mają mandat kościoła na przeprowadzanie egzorcyzmów, jest tylko we Włoszec

Walczyć także z "pseudolękami"



Według księży wzrasta też społeczna świadomość, że egzorcyści są potrzebni. Na Ogólnopolskim Zjeździe Egzorcystów, który w czwartek zakończył się w Niepokalanowie, dyskutowali jednak także o wciąż aktualnym problemie postrzegania ich jako szarlatanów.



– Właśnie to trzeba zmienić. Musimy wyjść z tej ciemnoty – mówi jezuita dr Aleksander Posacki, teolog katolicki, znawca teorii egzorcyzmów. To, czym na co dzień zajmują się egzorcyści, dzieli jednak także naukowców.Być może dlatego, że o egzorcyzmach tak mało wiadomo.Kościół zakazuje rejestrowania ich przebiegu, a i sami księża niechętnie mówią o swojej posłudze. W czwartek po zakończeniu zjazdu zdecydowali się wyjść do dziennikarzy po raz pierwszy. Zgodnie apelowali, żeby ich działalności "nie wyrywać z kontekstu poważnej teologii". Ojciec Posacki wskazuje, że podstawy działania egzorcystów pod względem teologicznym są bardzo mocne. Sankcjonuje to Katechizm Kościoła Katolickiego, Kodeks Prawa Kanonicznego oraz Nowy Rytuał Egzorcyzmów z 1997 roku, podpisany przez Jana Pawła II.



W punkcie 14. tego dokumentu, wydanego przez watykańską Kongregację Kultu Bożego, kapłan egzorcysta wzywany jest do tego, aby "nie dawał się zwieść podstępnymi sztuczkami, jakimi posługuje się diabeł" i "wszechstronnie badał sprawę, by się przekonać, czy rzeczywiście jest dręczony przez szatana ktoś, kto się za takiego uważa". Nowy Rytuał Egzorcyzmów wskazuje także na główne symptomy, które mogą być charakterystyczne dla przypadków opętania przez złego ducha. Są to: awersja na sakrum, zdolności paranormalne (np. jasnowidzenie) i znajomość języków nieuczonyc



Chory czy opętany?



Księża przyznają jednak, że zewnętrzne objawy "opętanego" i cierpiącego na przykład na psychozę "mogą być często identyczne". Jak więc egzorcyści odróżniają chorobę psychiczną od opętania? Jeśli ktoś przychodzi do mnie i mówi: niech ksiądz ze mnie wypędzi złego ducha bo mnie opętał, to wiem, że taką osobę trzeba wysłać do psychiatry. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby ktoś, kto był faktycznie opętany, powiedział mi o tym. ks. Andrzej Grefkowicz, egzorcysta



– Zapytał mnie o to kiedyś arcybiskup Kazimierz Nycz. Odpowiedziałem, że najczęściej kładę na plecach takiej osoby stułę. Jeśli jest jakaś reakcja obronna, niechęć na nią, to jest to poważny dowód, że możemy mieć do czynienia z działaniem złych mocy – tłumaczy ks. Antoni Zieliński, egzorcysta diecezji koszalińskiej.



- Jeśli ktoś przychodzi do mnie i mówi: niech ksiądz ze mnie wypędzi złego ducha, bo mnie opętał, to wiem, że taką osobę trzeba wysłać do psychiatry. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś, kto był faktycznie opętany, powiedział mi o tym – mówi z kolei ks. Andrzej Grefkowicz, również egzorcysta. Dodaje, że fundamentem pracy jego i jego kolegów jest zawsze wywiad i "pytania o przeszłość".

Na przykład o to, czy osoba, do której przychodzą z posługą, jest ochrzczona. – Bo każdy chrzest zawiera w sobie modlitwę o uwolnienie od działania złego ducha. Dzisiaj jest to w formie złagodzonej, ale dawniej nad każdym, kto przyjmował sakrament chrztu świętego, odbywał się egzorcyzm – podkreśla ks. Grefkowicz.

Ten, kto chce



Chrzest nie daje jednak pewności, że zły duch ustąpi. Kto jest narażony na jego działanie? Egzorcyści odpowiadają przekornie, kto narażony na pewno nie jest. - Ten, kto tego po prostu nie chce – zaznacza ks. Grefkowicz. – Opętanie, czyli najcięższa forma uzależnienia, kiedy człowiek nie kontroluje swojego zachowania i przestaje mieć kontrolę nad ciałem, związane jest z zawarciem paktu. Tam, gdzie ktoś tylko korzysta z usług złego ducha, tam najczęściej występuje lżejsza forma zależności: zniewolenie, dręczenie – dodaje duchowny.



Egzorcyści podają różne przykłady paktowania, albo "korzystania z usług złych duchów". Ksiądz Grefkowicz pamięta przypadek silnego opętania dziewczyny, która podpisała pakt z szatanem, bo chciała schudnąć. Ks. Antoni Zieliński przypomina sobie z kolei kobietę, która wywołała ducha, a ten wszedł w jej córkę.

Psychiatrzy sceptyczni Norma statystyczna nakazuje by najpierw brać pod uwagę to, co występuje najczęściej. prof. Andrzej Czernikiewicz, psychiatra



Do takich diagnoz większość psychiatrów podchodzi bardzo sceptycznie. Zarówno oni, jak i księża przyznają jednak, że ich współpraca jest o wiele lepsza niż jeszcze kilka lat temu. Różnią się jednak w ocenach, skąd ta poprawa się bierze.



– Psychiatrzy częściej dostrzegają niemożność poradzenia sobie z konkretnymi przypadkami – przekonuje ojciec Posacki.



– Mam wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie. Coraz więcej księży uznaję naszą rolę - odpowiada profesor Andrzej Czernikiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jak wskazuje, według danych statystycznych, tylko niecały jeden procent osób poddanych egzorcyzmom w Polsce na przełomie ostatnich dziesięciu lat to osoby rzeczywiście opętane przez złego ducha. – Norma statystyczna nakazuje, by najpierw brać pod uwagę to, co występuje najczęściej – dodaje profesor.Egzorcyści: potrzebni?



Ale według danych kościelnych w Polsce z każdym rokiem liczba osób dręczonych, lub zniewolonych przez złego ducha zwiększa się. Duchowni podkreślają, że z sytuacjami "lżejszego uzależnienia" mają do czynienia w około 40 procentach przypadków, z którymi się stykają.



- W Polsce narasta u ludzi świadomość, że różnego rodzaju depresje i lęki mogą mieć przyczynę duchową. Nie byłoby nas tylu, gdyby nie było takiej potrzeby – podkreśla ks. Grefkowicz. W Polsce narasta u ludzi świadomość, że różnego rodzaju depresje i lęki mogą mieć przyczynę duchową. Nie byłoby nas tylu, gdyby nie było takiej potrzeby. ks. Andrzej Grefkowicz – To, że ludzie zaczynają się orientować w tym problemie, jest bardzo dobre – dodaje ks. Zieliński.



Z czego zdaniem duchownych bierze się fakt, że stykają się z coraz większą liczbą osób dręczonych lub opętanych przez nieczyste moce? Z coraz powszechniejszego zainteresowania okultyzmem i wróżbiarstwem.



- Słowo "magia" stało się dzisiaj bardzo popularne, pozytywne. Tymczasem jest to forma oddziaływania ponad siły ludzkie. Osoba, która bazuje nie na możliwościach ludzkich, czy boskich, a na demonicznych nie świadczy sama żadnych usług. Świadczy je ten, kto za tymi możliwościami się ukrywa. Trzeba pamiętać, że za swoje świadczenie każe w końcu zapłacić – kończy ks. Grefkowicz.TVN24
Ostatnio zmieniony pt lut 12, 2010 4:23 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: ADAX »

A może w tak trudnych czasach ciężko jest już zapanować nad sobą emocjonalnie i psychicznie ?
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Przemek »

W jednym wielkim spektaklu utwierdza się w osobie rzekomo opętanej (a tak naprawdę osobie z problemami psychicznymi), że ma ona w sobie złego ducha, którego należy czym prędzej wygnać...


Subiektywna ocena. Nie wszystkie przypadki sa dziełem choroby psychicznej. Przy faktycznych opętaniach psychiatra się poddaje i nie potrafi pomóc osobie opętanej.


Prawda jest taka, że u nas w kraju ludzie mniej boją się egzorcystów a bardziej psychiatrów


Prawda jest inna. Jedno i drugie to wśród Polaków temat tabu. Mało kto się przyzna, że chodzi do psychiatry, tak samo jak mało kto lubi się chwalić, że był u egzorcysty. Śmiało można postawic teze, że jednakowo boimy się egzorcystów i psychiatrów.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: ADAX »

Ja się tam nie boje egzorcystów. W prawdzie są przypadki tzw. prawdziwego opętania, jednak w Polsce działalność egzorcystów, może się opierać raczej na chęci zarobienia lub dorobienia.

Ja jednak dalej będe się trzymał teorii choroby psychicznej.

A tak przy okazji, czy człowiek który nie wie co to szatan i Bóg, może zostać opętany ?
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Newsman »

Niby wszyscy o tym wiedzieli, ale...



Szef watykańskich egzorcystów: Szatan działa w Watykanie

onet.pl



Seksskandale wstrząsające Kościołem katolickim to według szefa watykańskich egzorcystów dowód na to, że "Szatan działa w Watykanie" - relacjonuje wypowiedź ojca Gabriele Amortha "Times" na swoich stronach internetowych.

85-letni ojciec Gabriele Amorth jest głównym egzorcystą Watykanu od 25 lat. Podczas swojej posługi miał do czynienia, jak twierdzi, z ponad 70 tys. przypadków opętania przez demona. Według duchownego Watykan od dawna jest infiltrowany przez satanizm, czego przejawem są "kardynałowie, którzy nie wierzą w Jezusa i biskupi, którzy są powiązani z Demonem".



- Kiedy mówi się o "dymie Szatana" (to fraza wypowiedziana przez papieża Pawła VI w 1972 roku) w świętych pokojach, to wszystko prawda, zwłaszcza jeśli weźmie się ostatnie doniesienia o przemocy i pedofili - mówi ojciec Amroth.



Według duchownego kolejnym przykładem satanistycznego zachowania, było "przykrycie" przez Watykan w 1998 roku śmierci Alois Estermanna, dowódcy Gwardii Szwajcarskiej, jego żony oraz Cedrica Tornaya, innego Gwardzisty. Wszyscy zostali zabici z broni palnej. - Oni (Watykan - red.) od razu to przykryli, to podejrzane - mówi Amroth. Według oficjalnej wersji Tornay zabił swojego dowódcę i jego żonę, a następnie popełnił samobójstwo. Jednak jego rodzina zaprzeczała takiej wersji. Według nieoficjalnych informacji cała sprawa byłą podszyta wątkiem homoseksualnym, a w tragedię zamieszana była czwarta osoba, której personaliów do dzisiaj nie poznano.



Według egzorcysty zamach na Jana Pawła II w 1981 roku to dzieło Szatana, tak samo jak incydent z chorą psychicznie kobietą podczas ostatnich świąt Bożego Narodzenia, kiedy to zaatakowała ona Benedykta XVI.



Jakieś komentarze... ?
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 8:11 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
nimfa
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 07, 2009 9:19 am
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: nimfa »

Najdziwniejsze jest to, że ludzie wierzą w przejścia w inne gęstości, bogów enki, plejadanów i inne hmmm... pierdółki rodem z filmów sf, a tak trudno im uwierzyć w złe moce, których istnienie dużo łatwiej udowodnić :rolleyes:



Fakt, faktem - największym zwycięstwem szatana jest to, że ludzie przestali w niego wierzyć.

Jak pisała s.Faustyna piekło jest przepełnione duszmi, które nie wierzą w jego istnienie.
...Z punktu widzenia aerodynamiki, trzmiele latać nie powinny - tyle, że trzmiele o tym nie wiedzą, więc latają sobie dalej... - Mary Kay Ashley


...Nauka zrobiła z nas bogów, zanim nawet okazaliśmy się godni być ludźmi... - Edmond Rostand
"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/2399"

"Boga się nie udowadnia, Boga się poznaje." - ks. Jan Twardowski

"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/4854"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Katarzyna_1 »

:) popieram Nimfę, za trafne motta również.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: danut »

Według mnie tez dobrze ujęte "złe moce". Nie mozna wymazac z wiadomosci istnienia tego co nas samych tworzy. Jest Bóg niewyobrażalna moc sprawcza, sprawca systemu, programu istnienia, idealna miłośc, czyste uczucia, myśli, jestesmy ponoc elementami tego programu, przez Nią stworzonymi, zresztą, i jest odrzucona moc, która zazdrości, której kiedys poleceń posłuchano, przyjmując tym samym, w ten system Ją jak wirusa i która przez to ma wpływ na całość i też moze tworzyc, zakłócac, psuc, wykorzystując do tego mniejsze elementy programu- ludzi, którzy włączając swoje moce sprawcze: mysli, uczucia, emocje stwarzają nowe elementy- figurki- postacie w tej grze. Wszystko co da się i w ten sposób w jaki się daje zarejestrowac pojmowaniem - istnieje, choć nic, w tym i my nie jest naprawdę rzeczywiste.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: danut »

A jak mam nie wierzyc skoro pisze tam o zjawiskach, które można zaobserwowac i dzisiaj :), nie mówię, że tłumacze je sobie tak samo, uważam że opisana jest tam prawda tych ludzi i o tym z czym się spotkali i ich pojmowanie w tamtych czasach.
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Aylinn »

Boga nie ma, szatana nie ma, złych mocy nie ma, piekła pełnego ognia i siarki nie ma i pozostałych rzeczy, które mają nas trzymać na łańcuchu wiary też nie ma. Szatan jest wymyślony by straszyć naiwnych i łatwowiernych ludzi, którzy nie wiedzą, że decyzje, które podejmujemy zależą od nas samych, a nie od jakiegoś wyższego bytu, który dał nam wolną wiarę tylko po to, żeby potem skazywać nas na jakieś piekło, w którym rogaty stwór będzie nas palił przez całą wieczność bo zrobiliśmy coś co akurat nam się podoba a bogu/bogom nie.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”