Szatan coraz częściej straszy Polaków

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Conspiracy »

Wielu twierdzi iż pojęło kwintesencję istnienia jednak nie wielu miało okazję wglądu w pewne papierki - i wbrew swojej egzotycznej nazwie,dokumenty templariuszy to ciekawe zbiory które mogą sporo wyjaśnić współczesnego kierunku rozwoju, jednocześnie nie przybierając go w cytaty z Biblii wszechobecnej :) Kiedyś większość która mnie nie rozumie, zaznajomi się z zarobaczonymi myślami paranoika.
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 12:16 am przez Conspiracy, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: soudak040771 »

A już miałem iść spać :)


Kiedyś większość która mnie nie rozumie, zaznajomi się z zarobaczonymi myślami paranoika


Dlaczego tak nisko się oceniasz ? Co to spowodowało ? Rzeczywiście nie znam tych dokumentów, ale od czego są koledzy ? Przybliż mi je trochę... interesuje mnie, co w nich takiego wyczytałeś, że uważasz je jak mniemam za lepsze od Biblii...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: danut »

Jest wiele ukrytych dokumentów, jak ponoc jeszcze starsze ewangelie, z którymi jakos nikt nie spieszy się z tłumaczeniem, Templariusze- rycerze Boga - zgadzam się, ciekawa sprawa, zwłaszcza ich nagłe wyklęcie i zniknięcie- tylko, ile w tym wszystkim prawdy, ile legendy i o co w tym wszystkim chodzi? Jak i sam pytasz.
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Conspiracy »

soudak jak rzekł William Borroughs: "Paranoja to znajomość wszystkich faktów" - więc interpretacja znów jest indywidum co do osoby wyciągającej wnioski z pewnych słów - interpretacja ma potężną siłę.







danut jeśli mity to zniezwykłym odzwierciedleniem, pewne dzisiejsze kręgi są zapanbrat z taką wiedzą - kręgi te nie wstają rano do pracy.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: danut »

W starych mitach i legendach ukryte jest wiele prawdy, źle się wysłowiłam, chodziło mi raczej o przetworzenie ich, teraz na jakies potrzeby, a wcześniej wymazywanie z pamięci, spychając do określenia zabobonów.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: soudak040771 »

Conspiracy napisał :


więc interpretacja znów jest indywidum co do osoby wyciągającej wnioski z pewnych słów - interpretacja ma potężną siłę.


Tak, zgodzę się z tym, jeśli poznamy klucz do prawdziwej interpretacji, nie przeinaczonej swobodną radosną, twórczością...
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Conspiracy »

PRACUJ & KONSUMUJ - sęk istnienia. Po co krzątać sobie głowę gdy wszystko w koło jest bajecznie proste.
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 12:53 am przez Conspiracy, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: dino_24 »

@ nimfa



Witaj.



Nimfa , przepraszam cię , że wcinam się jak ''koń w owies'' , ale nie mogę

wytrzymać (nerwowo) jak czytam to co ''stwarzasz'' , być może jest to jakiś

precedens , nie wiem ale ad rem :

1.Jeśli chodzi o człowieka zwanego Jezusem Chrystusem < ''nazareńczykiem'' > .

Gdyby nie niejaki pan Konstantyn Wielki organizator I-szego soboru nicejskiego

z 325 roku , to ani ty ani ja nic byśmy niewiedzieli o J.Ch.

Byłaby tylko 10 linijkowa wzmianka w podręcznikach szkolnej historii , taka

sama jak o powstaniu pana Spartakusa czy powstaniu pana Szymona Bar Kochby .

Pan J.Ch. w oczach Rzymu , był li tylko ''buntownikiem'' chcącym przejąć władzę w

całej Judei , organizując powstanie mające na celu usunięcie satrapy Heroda Antypasa .

Co mu się należało , będąc w prostej linii dawidowskiej . Poszedł w ślady swojego ojca

Judy z Gamali vel Judy Gamalilejskiego , notabene także ukrzyżowanego przez Rzym .

Rzymowi ''kalafiorem'' między nogami latało , kto będzie żydowskim królem Judei !

Rzym chciał w prowincji s p o k o j u .



2. Dzięki panu K.W. , mamy Nowy Testament (takiego bastarda , katolickiego - potworka)

gdzie fikcja miesza się z historią , idealizm z materializmem .

Dlatego tyle wiesz o J.Ch , na ile owy Pan i przyszły K.K. ci pozwolił .

Jest to stworzony ''sztuczny byt , twór'' .

Wpajano ci to od chrztu poprzez bierzmowanie , inne sakramenty aż po aktywne

uczestnictwo w niedzielnych kółkach różańcowych , itd.

Dlatego K.K. będzie jak twierdzy bronił istniejącego status - qwo , bo w razie porażki ,

''czarne kiecki'' będą zmuszone je zrzucić i wziąć się za uczciwą pracę - f i z y c z n ą ,

bo niczego innego nie potrafią , a jest to niebagatelna rzesza ''pasibrzuchów'' .



3. Chciałbym ci tu coś unaocznić ;

Gdyby latem 1529 roku dwaj globtroterzy ( ??? ) Francisco Pizarro oraz Fernando Cortez ,

popłynęli sobie za pieniążki Izabeli Katolickiej do A.Południowej i ''kleili przygłupów'' ,

bzykali miejscowe panienki , wtranżalali pieczyste , jednym słowem ''lajcik'' , po miesiącu

zawinęli się z powrotem do Hiszpanii , miast strzelać i podbijać co nie swoje .

To dzisiaj ……. gwarantuję ci to , mielibyśmy ''epos'' :

o Wielkim Powrocie bogów : Quetzalcoatla i Wirakocziego . Bez komentarza :lol:



Ziemia , rok 2011 , po gigantycznym konflikcie jądrowym , oczywiście na razie

hipotetycznym ( na razie ) . Uratowało się 2000 różnej maści naukowców , ze wszystkich

dziedzin życia i nauki wraz z rodzinami ( żony + po 2 dzieci przeciwnych płci ) . Jest to

liczba wystarczająca ( razem 8000 osób ) do odtworzenia populacji - nie cywilizacji .

Nie mają nic , kompletnie nic , tylko wiedzę , w głowach .

Pierwsze , drugie , trzecie pokolenie wymiera (mija 100 lat)…. jesteśmy już przy 33

pokoleniu (minęło 1000 lat ) . Cała wiedz jest przekazywana z pokolenia na pokolenie ,

i co ? …… dla 33x pra….wnuków ich 33x pra… dziadkowie będą się jawić jako ''Bogowie'' .

Nie będzie do nich przemawiało to , że kiedyś była cywilizacja , samoloty , statki

kosmiczne i inne dobra inżynierii , oni tego nie znają , oni tego nie widzieli a więc powyższe

nie przemawia do ich ''prymitywnej'' psychiki . Dla mnie proste i bez komentacji .

Posłużę się tu Zofią Nałkowską z ''Medalionów'' - ……czas wojny i czas pokoju , to dwa

różne czasy …. , bez komentarza ( mądrzy zrozumieją , nierozumiejącym : żal czasu i

tłumaczenia ) .





Przemyśl to , narazie jest 3-ech na 3-ech . Wy : ty + soudak + danut ..... i My : Alyna + Ja + Pantanal

Możemy się spotkać w debacie argumentowej , nie widzę problemu . Sprawa do uzgodnienia między

modami , nami a administracją .

Bo jak na razie będzie to ''odbijanie'' piłeczki o ścianę , bez żadnej satysfakcji zadawalającej którąś

ze ''stron'' .



Pozdrawiam i z całego swojego serca przepraszam za to :

jeżeli uraziłem czyjeś uczucia religijne , ale rozumiemy jest to FORUM (chyba jeszcze niezależne od K.K. ?)
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 6:39 pm przez dino_24, łącznie zmieniany 1 raz.
nimfa
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 07, 2009 9:19 am
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: nimfa »

dino może dla Ciebie to co piszesz jest wytłumaczeniem zagadki religii chrześcijańskiej, ale dla mnie nie.

Nie masz dowodów na to, że ów byt/twór jakim jest PŚ jest mistyfikacją, fikcją itp. To, że pomieszano tam opowiastki ze zdarzeniami autentycznymi nie świadczy o tym, że czytasz jedynie bajkę.



Nie mam ochoty brać udziału w tej dyskusji - skoro rozmowa jest kontrowersyjna/oburzająca. Słowo pisane jest zawsze inaczej odbierane aniżeli rozmowa, cokolwiek bym nie napisała i jakkolwiek broniłabym katolików i tak będziecie ich uważali ciemnogród. A szkoda, bo jest wiele różnych spraw niewyjaśnionych - ludzie wiele doświadczają, tylko trzeba wyjść z książek do historii spotkać się z ludźmi, porozmawiać, wtedy może zrozumiesz co dla osoby wierzącej znaczy religia...
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 6:49 pm przez nimfa, łącznie zmieniany 1 raz.
...Z punktu widzenia aerodynamiki, trzmiele latać nie powinny - tyle, że trzmiele o tym nie wiedzą, więc latają sobie dalej... - Mary Kay Ashley


...Nauka zrobiła z nas bogów, zanim nawet okazaliśmy się godni być ludźmi... - Edmond Rostand
"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/2399"

"Boga się nie udowadnia, Boga się poznaje." - ks. Jan Twardowski

"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/4854"
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: dino_24 »

[quote name='nimfa' post='67697' date='17 marzec 2010 - 20:39']dino może dla Ciebie to co piszesz jest wytłumaczeniem zagadki religii chrześcijańskiej, ale dla mnie nie.

Nie masz dowodów na to, że ów byt/twór jakim jest PŚ jest mistyfikacją, fikcją itp. To, że pomieszano tam opowiastki ze zdarzeniami autentycznymi nie świadczy o tym, że czytasz jedynie bajkę.[/quote]



Witaj , nimfa



Wraz pomieszałaś wszystko . Ja nic nie pisałem o Piśmie Świętym , a tylko o

Nowym Testamencie , dla mnie olbrzymia różnica .

Dla ciebie , osoby wierzącej (jak widzę) , może różnicy nie ma , co bardzo mnie dziwi :D



O ile dla mnie N.T. to fikcja i ''groch z kapustą'' , o tyle ''Tora'' , razem z ''halachą'' i ''hagadą'' , to swoistego

rodzaju zapis historii powstania <rodzaju ludzkiego> nie mającego żadnego powiązania z dzisiejszą naszą

religią , na co zwraca słuszną uwagę judajski rabinat .

Innymi słowy , dokonaliśmy plagiatu przywłaszczając sobie ''coś'' , co nie należało do nas i należeć nie będzie .




Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”