Szatan coraz częściej straszy Polaków

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: dino_24 »

[quote name='Buzz' post='67870' date='22 marzec 2010 - 13:05']SORRY że się wcinam, ale czy ktoś mógłby mi na Boga w końcu powiedzieć:

co to są ... uczucia religijne ??

No bo ja na ten przykład jestem, (za przeproszeniem) członkiem Polskiego Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.

(http://www.facebook.com/pages/Polski-Kosci...ti/160997885095)

To czy jak ktoś jada makaron to uraza moje uczucia religijne ? :rolleyes:

[/quote]



Witam



Buzz , osobiście ''piórkiem'' między nogami mi lata czy należysz do :

Polskiego Kościoła Latającego Potwora Spaghetti czy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych

w Dniach Ostatnich .
Twój pies , twoje pchełki :lol: :lol:

Widocznie masz taką potrzebę ''duchową'' , co w Polsce - ''raju'' wyznaniowym -

- gwarantuje ci to Konstytucja III R.P. i cała zgraja ''różnej maści'' kółek i bractw różańcowych .

Osobiście nie wierzę więc powyższych kłopotów nie mam (jedna ''pijawka'' mniej na plecach) i ci

powiem , że żyje mi się super .



Buzz , wierzaj mi , (założenie czysto teoretyczne) kiedy się spotkamy w Rosołowym ''Pędzącym Króliku'' ,

będzie po mnie spływać jak woda po lodowcu , co będziesz sobie myślał , patrząc jak pałaszuję swoje

spaghetti bolognese posypane serem parmezan' em (najlepszy orginalny) , już czuję te aromaty .

To twoje ''uczucia'' , twoje problemy .

Pozostanie ci tylko alternatywa :

-zostać jako biesiadnik , przy wspólnym stoliku , pałaszując swoje frytki z ''podeszfowym'' wypiekiem

sznyclo podobnym , być może dojdzie do rozmowy , która będzie w dobrym tonie umilać nam ''lunch'' ,

bądż będziemy się obrzucać inwektywami jak błotem (zależy to od NAS) , ewentualnie spożywanie owego

upłynie nam w ''dzikej ciszy'' , gdzie ty będziesz patrzył z ''odrazą'' na mnie , co ja robię , zaś ja

będę się głęboko zastanawiał o co ''palantowi'' ;) chodzi .



lub



-poszukać nowego miejsca do konsumpcji , dalej postrzegając mnie ''jako afrykańskiego dzikusa'' .



Buzz , ale najgorsze przed tobą ............ .

Bo może się okazać , że w Rosołowym ''Pędzącym Króliku'' , wszyscy ''żrą'' te cholerne spaghetti bolognese ,

co w tym momencie niekorzystnie wpływa na twoją psychikę , spociłeś się , jesteś obśliniony jak

wyżeł przed stosunkiem i ze strachu ''obsrany'' po pachy ... co też twój ''przewodnik'' duchowy , zwany

''Panem Bogiem'' , patrzący z ''górnej półki'' powie .... .

Wk.....ny , sfrustrowany , opuszczony przez swojego ''najwyższego'' , wracasz do domciu .

Miast zjeść z rodziną obiad (bezmakaronowy) , pomóc dzieciakom (jak masz) w odrobieniu lekcji , wyżłopać

dobre piwo oglądając ekstra filmik w HD , w nocnej ciszy uprawiać ''błogi'' sex ze ''starą'' (jak masz) , to ty ...

....... zamknąłeś sie w W.C. , siedzisz na ''klopie'' , palisz fajkę za fajką , obgryzasz z nerwów paznokcie ,

walczysz z rozrywającymi ci czachę ''szatańskimi'' myślami i zastanawiasz się ..... cóż jam ci uczynił Panie

Boże , że żeś mnie opóścił i tak pokarał ... .



A tyle uciech ci uciekło dzisiaj , przez twojego ''kolegę'' Boga .

Buzz , moja propozycja - szybciutko ''wypisuj'' się z tego ''kościółka'' , bo umżesz z głodu :P :P

albo skończysz jako ''psychol'' ;) ;)



P/s

''carpe diem'' jak mawiał niejaki Horacy

Pod twoim postem 77 podpisuję się nie tylko dwoma łapami , ale i jescze dwoma kończynami dolnymi .

Choć inny temat trochę nas różni (oczywiście w moim odczuciu)






Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 10:12 am przez dino_24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Buzz
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: wt mar 09, 2010 4:34 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Buzz »

dino_24 - masz interesujące pióro i jedyna prośba jaką bym do Ciebie miał, to - czy nie mógłbyś zmienić czcionki albo przynajmniej zrezygnować z tej kursywy ?

O oczy trzeba dbać. :D

A co do innego tematu, to może zwyczajnie mało go znasz ? To naturalne - założę się że jest cały szereg tematów w których jesteś ekspertem, a ja nie mam o nich ..pojęcia. :rolleyes:

Pozdrawiam.
Jak na spowiedzi mówię, mówię prawdę świętą, odkryłem największą pomyłkę ludzkości,

Wszystkie mądrości w księgach zamknięto - głupota pozostała na wolności….[ external image ]
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: ADAX »

[quote name='Alyna' post='67914' date='24 marzec 2010 - 00:15']Problem taki, że Lucyfer był aniołem, a aniołowie nie mieli wolnej woli, więc nie mogli się zbuntować. Mogli tylko i wyłącznie wykonywać wolę boga. Wolna wola i wybór pomiędzy dobrem a złem dana była tylko człowiekowi. Jeżeli Lucyfer się zbuntował to tylko i wyłącznie z woli boga, co oznacza, że chcąc nie chcąc wykonywał zadanie dane mu przez jego pana. Będąc aniołem, nie mógł on mieć marzeń i celi. Wg. wierzeń szatan dlatego się zbuntował, bo pozazdrościł ludziom właśnie wolnej woli i wykorzystał to w raju, kiedy kusił Ewę. I mamy kolejny paradoks. Jak zbuntować mógł się ktoś, kto nie mógł się zbuntować?



P.S. A do tego aniołowie widzą przeszłość, przyszłość i teraźniejszość w jednym momencie, choć nam ludziom trudno to zrozumieć.[/quote]



Dokładnie. I tu jest problem Boga, który wiedział o wszystkim i o niczym. Nie porozmawiał i nie wyjaśnił problemu z Lucyperem, więc ja się pytam jak on chce do licha rozwiązywać problemy z człowiekiem ?



Ale wracając do tematu, to czy opętania zdarzają się tylko w sferze chrześcijańskiej czy występują w innych wiarach ?
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Przemek »

Ktoś nie odrobił lekcji. Otóż Anioły mogą się buntowac. Gdzie wyczytałaś Alyna, że nie mają wolnej woli? Bo wszędzie podają gdzie byś nie zaglądneła, że posiadali wolną wolę. Anioła stworzył Bóg tak samo jak człowieka i nie trzymał ich w klatce. Jesli jakiemuś Aniołowi się nie podobało służenie Bogu to mógł się zbuntować jak np. Lucyfer.
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: dino_24 »

@ Przemek



A ja myślałem , że aniołki wiszą tylko na bożonarodzeniowym dzrzewku , bądż są na

malowankach religijnych dla dzieci z przedziału wiekowego 7 - 12 lat .



Przemek , co niektórzy podorabiali się doktoratów i profesór z teologii , nie potrfiąc w prosty logiczny

sposób zdefiniować ''bytu'' , który my dzisiaj nazywamy ''Bogiem'' .

Przyjęli to za pewnik , a ' priori .... w matematyce nazywa to się aksjomatem ..... , z tym tylko , że teologia

ma się tak do ''królowej nauk'' jak wóz drabiniasty do .... Audi A8 , to ma 4 koła i to ma 4 koła :lol: :lol:

Chyba , że wejdziemy w świat Jonathana Swift ' a i jego krainę Brobolingnag ....

... wtedy uwierzę w aniołki i różne inne cherubinki :D






Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Aylinn »

[quote name='Przemek' post='67932' date='24 marzec 2010 - 20:48']Ktoś nie odrobił lekcji. Otóż Anioły mogą się buntowac. Gdzie wyczytałaś Alyna, że nie mają wolnej woli? Bo wszędzie podają gdzie byś nie zaglądneła, że posiadali wolną wolę. Anioła stworzył Bóg tak samo jak człowieka i nie trzymał ich w klatce. Jesli jakiemuś Aniołowi się nie podobało służenie Bogu to mógł się zbuntować jak np. Lucyfer.[/quote]



Nie odrobiłam lekcji, bo to nie moja religia, ale jest to jedno z głównych wierzeń tak jak to, że aniołowie nie mają płci.



Poza tym, skoro przed buntem szatana nie istniało zło, a bóg jest wszechwiedzący, to czy naprawdę przegapił coś takiego jak bunt jednego z jego aniołów i wizytę w raju? Jakoś trudno w to uwierzyć. To już raczej szatan był narzędziem w rękach boga, niż przeciwstawił mu się.



Szatan jest siłą przeciwstawną do boga. Gdybyśmy wybierali zawsze jedną drogę, wolna wola nie byłaby nam do niczego potrzebna. I szatan po prostu robi co musi. Wg. wierzeń zabiera tych złych. A że ma kiepską robotę... No cóż, jedni buduja samoloty inni zbierają dusze. ;)
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: soudak040771 »

[quote name='Alyna' post='67937' date='24 marzec 2010 - 23:49']Nie odrobiłam lekcji, bo to nie moja religia, ale jest to jedno z głównych wierzeń tak jak to, że aniołowie nie mają płci.



Poza tym, skoro przed buntem szatana nie istniało zło, a bóg jest wszechwiedzący, to czy naprawdę przegapił coś takiego jak bunt jednego z jego aniołów i wizytę w raju? Jakoś trudno w to uwierzyć. To już raczej szatan był narzędziem w rękach boga, niż przeciwstawił mu się.



Szatan jest siłą przeciwstawną do boga. Gdybyśmy wybierali zawsze jedną drogę, wolna wola nie byłaby nam do niczego potrzebna. I szatan po prostu robi co musi. Wg. wierzeń zabiera tych złych. A że ma kiepską robotę... No cóż, jedni buduja samoloty inni zbierają dusze. ;)[/quote]



Alyna zadziwiasz mnie.... skad u Ciebie takie przemyślenia, skoro jestes jak mniemam osobą nie wierzącą.... a może się mylę ?
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Aylinn »

Jestem niewierząca, soudak. ;) Ale w odróżnieniu od wielu wierzących przeczytałam Biblię, może nie całość, ale większość i wyciągnęłam z niej własne wnioski i przemyślenia. Czy słuszne? Nie wiem. Może tak, może nie. To nie moja religia, ale chyba warto zaznajomić się z księgami świętymi dla niektórych.
Ostatnio zmieniony pt mar 26, 2010 1:57 pm przez Aylinn, łącznie zmieniany 1 raz.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: ADAX »

I tak wszyscy zgrzeszyliście i Bóg was pośle do piekła. Jak zawsze oglądam Constantine to pojęcie o opętaniach nabiera fajnego wymiaru. Kto by nie chciał zobaczyć hardkorowego nałogowego egzorcystę w akcji ?
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: soudak040771 »

Alyna napisała :


Jestem niewierząca, soudak. wink.gif Ale w odróżnieniu od wielu wierzących przeczytałam Biblię, może nie całość, ale większość i wyciągnęłam z niej własne wnioski i przemyślenia. Czy słuszne? Nie wiem. Może tak, może nie. To nie moja religia, ale chyba warto zaznajomić się z księgami świętymi dla niektórych.


Jeżeli Biblia, to tylko zwykła książka, to po co wyciągać z niej wnioski i przemyślenia ? Jeżeli uważasz , że jest tam stek bzdur, to tym bardziej się dziwię... Piszesz... wyciągam wnioski, czy słuszne, nie wiem, może tak a może nie.... Czy ta zwykła książka spowodowała u Ciebie taką chwiejność i brak wyciągnięcia jednoznacznych wniosków ? Wreszcie dla czego, według Ciebie, warto zaznajomić się z księgami świętymi, skoro to tylko zwykłe książki i nic zapewne nie wnoszą one do naszego życia ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”