Szatan coraz częściej straszy Polaków

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Przemek »

Szatan nie straszy Polaków. Przeszedł na jasną stronę mocy i gada do nich z ambon.


Dobre wychowanie i wyczucie taktu to widze Twoja mocna strona. Mógłbyś przynajmniej sięgnąć do tych wartości jeśli je masz w sobie i nie obrażać innych.
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: dino_24 »

[quote name='Przemek' post='67813' date='21 marzec 2010 - 12:40']Dobre wychowanie i wyczucie taktu to widze Twoja mocna strona. Mógłbyś przynajmniej sięgnąć do tych wartości jeśli je masz w sobie i nie obrażać innych.[/quote]



Przemku , kolego , to jest normalne FORUM , nie katolickie , apstolskie i et cetera

omnia - nie jest jeszcze zależne od ''czarnej'' siły .

Jeżeli chcesz porozmawiać o ''koledze'' Bogu w skrytości ducha , wejdż na powyższe fora .

Uważam , że nikt cię nie obraża , twoja mowa jest na ''wyrost'' .



Pozdrawiam i miłego dnia
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Przemek »

Otóż da się. Wystarczy żyć w zgodzie. Nie trzeba latać do Koscioła by być dobry cżłowiekiem nie ma tutaj sprzeczności. Bo wiara w Boga, a wiara w księdza(człowieka) nie musi isc razem, a wrecz czasami nie powinna. Bo nie mozna wyłaczac myslenia.
Awatar użytkownika
Buzz
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: wt mar 09, 2010 4:34 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Buzz »

[quote name='dino_24' post='67681' date='17 marzec 2010 - 16:35'] Pozdrawiam i z całego swojego serca przepraszam za to :

jeżeli uraziłem czyjeś uczucia religijne...[/quote]

SORRY że się wcinam, ale czy ktoś mógłby mi na Boga w końcu powiedzieć:

co to są ... uczucia religijne ??

No bo ja na ten przykład jestem, (za przeproszeniem) członkiem Polskiego Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.

(http://www.facebook.com/pages/Polski-Kosci...ti/160997885095)

To czy jak ktoś jada makaron to uraza moje uczucia religijne ? :rolleyes:

Jak na spowiedzi mówię, mówię prawdę świętą, odkryłem największą pomyłkę ludzkości,

Wszystkie mądrości w księgach zamknięto - głupota pozostała na wolności….[ external image ]
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: ADAX »

A co do szatana i boga, to pierwszy został potępiony za to, że chciał być oryginalny i wybrać swoją ścieżkę życia, ale bóg dając mu wolną wolę, odebrał mu marzenia i jego cele bo go nie zrozumiał, a podobno jest mądry i wszystkim potrafi wybaczyć.
nimfa
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 07, 2009 9:19 am
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: nimfa »

Buzz a Ty czemu odwołujesz się do kogoś kto według Ciebie nie istnieje? Weź użyj tego swojego makaronu... zresztą jest tyle "przecinków" w języku polskim, że nie powinieneś mieć z tym problemu :D
Ostatnio zmieniony pn mar 22, 2010 9:34 pm przez nimfa, łącznie zmieniany 1 raz.
...Z punktu widzenia aerodynamiki, trzmiele latać nie powinny - tyle, że trzmiele o tym nie wiedzą, więc latają sobie dalej... - Mary Kay Ashley


...Nauka zrobiła z nas bogów, zanim nawet okazaliśmy się godni być ludźmi... - Edmond Rostand
"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/2399"

"Boga się nie udowadnia, Boga się poznaje." - ks. Jan Twardowski

"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/4854"
Awatar użytkownika
Buzz
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: wt mar 09, 2010 4:34 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Buzz »

[quote name='nimfa' post='67895' date='22 marzec 2010 - 23:32']Buzz a Ty czemu odwołujesz się do kogoś kto według Ciebie nie istnieje? Weź użyj tego swojego makaronu... zresztą jest tyle "przecinków" w języku polskim, że nie powinieneś mieć z tym problemu :D[/quote]

Nimfo - a Ty się odwołujesz do kogoś kto istnieje ? :D GDZIE ??

Wielu ludzi najwyraźniej zatrzymało się w rozwoju intelektualnym na poziomie pięciolatka, ale to nie daje im prawa do narzucania mi abym też przestał myśleć !

Nikt nie dziwi sie kiedy dzieciak wierzy w Św. Mikołaja, czy małe skrzaciki zwane Krasnoludkami, ale każdy rozumny człowiek popuka się czoło widząc dorosłego człowieka który wierzy w Św. Mikołaja, czy rozstawia miseczki z jedzeniem dla Krasnoludków. ;)

A przesłanki za istnieniem tak Św. Mikołaja, jak Boga którejkolwiek religii, (Allacha, Jehowy, Zeusa, Swaroga, Latającego Potwora Spaghetti czy innego Buddy) są dokładnie takie same !!
Jak na spowiedzi mówię, mówię prawdę świętą, odkryłem największą pomyłkę ludzkości,

Wszystkie mądrości w księgach zamknięto - głupota pozostała na wolności….[ external image ]
nimfa
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 07, 2009 9:19 am
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: nimfa »

Skoro są ludzie, którzy w coś wierzą tzn., że mają ku temu powody, tak samo jak Ty masz powody, żeby nie wierzyć w Boga. Skoro nie potrafisz zrozumieć ich powodów przynajmniej staraj się ich nie obrażać. Bo to robisz...
Ostatnio zmieniony wt mar 23, 2010 9:29 am przez nimfa, łącznie zmieniany 1 raz.
...Z punktu widzenia aerodynamiki, trzmiele latać nie powinny - tyle, że trzmiele o tym nie wiedzą, więc latają sobie dalej... - Mary Kay Ashley


...Nauka zrobiła z nas bogów, zanim nawet okazaliśmy się godni być ludźmi... - Edmond Rostand
"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/2399"

"Boga się nie udowadnia, Boga się poznaje." - ks. Jan Twardowski

"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/4854"
Awatar użytkownika
Buzz
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: wt mar 09, 2010 4:34 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Buzz »

[quote name='nimfa' post='67900' date='23 marzec 2010 - 11:22']Skoro są ludzie, którzy w coś wierzą tzn., że mają ku temu powody, tak samo jak Ty masz powody, żeby nie wierzyć w Boga. Skoro nie potrafisz zrozumieć ich powodów przynajmniej staraj się ich nie obrażać. Bo to robisz...[/quote]

Mało mnie obchodzi dla jakich powodów ludzie wierzą w boga i robią bardzo dziwne rzeczy w imieniu boga, np. rozrywając się na kawałki i wysadzając w powietrze z okrzykiem:

ALLAHU AKBAR !!! ALLAHU AKBAR !!! ALLAHU AKBAR !!!




Mało mnie obchodzi dopóki nie dotyczy to mnie i moich bliskich.

Nie moja głupota - nie mój problem. ;)

Jeżeli jedna osoba ma jakieś urojenia nazywamy to szaleństwem i medycyna potrafi sobie z tym poradzić.




Jeżeli jednak wiele osób cierpi na to samo urojenie to nazywamy to religią.

Z Twojego wywodu wynikałoby że aby nie obrażać innych ludzi powinienem wierzyć, że urodzony przez dziewicę jakiś kosmiczny, żydowski zombie, który jest jednocześnie własnym ojcem i synem, utrzyma mnie przy życiu przez parę tysięcy lat, (albo dłużej) pod warunkiem że symbolicznie zjem jego ciało i telepatycznie przekażę mu bezwarunkowe poddaństwo, co usunie z mojej duszy złe moce które nabyłem parę tysięcy lat temu, kiedy gadający wąż namówił kobietę-żebro aby zjadła jabłko z magicznego drzewa.




Ja nikogo nie obrażam i jeśli kogoś ten ciąg logiczny przekonuje - jego sprawa, dopóki . . . .

No właśnie - ja się nie zgadzam aby wynikiem absurdalnej wiary, (tego wierzącego) -

było zmuszanie mnie do płacenia podatków na utrzymanie i wzbogacanie setek tysięcy darmozjadów w czarnych kieckach, w tym:




- pensje katechetów dyskryminujących moje dzieci,

- pensje kapelanów i innych dostojników religijnych na generalskich etatach we wszelkich jednostkach wojskowych, straży granicznej, szpitalach, policji a nawet straży pożarnej

- dofinansowywanie uczelni kościelnych,

- zasilanie Funduszu Kościelnego,

- księży i zakonników nie będących katechetami

Nie zgadzam się też na ofiarowywanie tym "pasterzom wiary" wielomiliardowej wartości majątku wspólnego w postaci budynków, budowli, gruntów i innych nieruchomości.

Nadal uważasz że nie zgadzając się na okradanie mnie z paru tysięcy zł. rocznie - OBRAŻAM KOGOŚ ? :rolleyes:

Wiem / wiem - powiesz że kościół a wiara w Boga to cos zupełnie innego - prawda ?

No to wyobraź sobie ten wszechobecny w życiu Polaka kościół bez tych . . . wierzących !

Moje,
(i nie tylko moje) skaranie boskie z tą bandą nierobów jest naturalną konsekwencja ich wiary - niestety. :angry




Jak na spowiedzi mówię, mówię prawdę świętą, odkryłem największą pomyłkę ludzkości,

Wszystkie mądrości w księgach zamknięto - głupota pozostała na wolności….[ external image ]
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Szatan coraz częściej straszy Polaków

Post autor: Aylinn »

[quote name='ADAX' post='67875' date='22 marzec 2010 - 14:44']A co do szatana i boga, to pierwszy został potępiony za to, że chciał być oryginalny i wybrać swoją ścieżkę życia, ale bóg dając mu wolną wolę, odebrał mu marzenia i jego cele bo go nie zrozumiał, a podobno jest mądry i wszystkim potrafi wybaczyć.[/quote]





Problem taki, że Lucyfer był aniołem, a aniołowie nie mieli wolnej woli, więc nie mogli się zbuntować. Mogli tylko i wyłącznie wykonywać wolę boga. Wolna wola i wybór pomiędzy dobrem a złem dana była tylko człowiekowi. Jeżeli Lucyfer się zbuntował to tylko i wyłącznie z woli boga, co oznacza, że chcąc nie chcąc wykonywał zadanie dane mu przez jego pana. Będąc aniołem, nie mógł on mieć marzeń i celi. Wg. wierzeń szatan dlatego się zbuntował, bo pozazdrościł ludziom właśnie wolnej woli i wykorzystał to w raju, kiedy kusił Ewę. I mamy kolejny paradoks. Jak zbuntować mógł się ktoś, kto nie mógł się zbuntować?



P.S. A do tego aniołowie widzą przeszłość, przyszłość i teraźniejszość w jednym momencie, choć nam ludziom trudno to zrozumieć.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”