Prędkość światła zabija!

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Prędkość światła zabija!

Post autor: Lazy »

@ ADAX
A są na to jakieś dowody ?
Czy dowody,nie wiem.



http://www.paranormalne.eu/forum/wszech-wi...amem-t1803.html



Pozdrawiam
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Prędkość światła zabija!

Post autor: danut »

Azor i xedos- własnie, chciałam zadac takie pytanie- A co jesli już cos takiego działa w naszym swiecie, ciągle jest obecne i cos wywołuje takie oddziaływanie? Pan Rysiek będzie wiedział, o co mi chodzi, z moich wypowiedzi w innym temacie.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Prędkość światła zabija!

Post autor: soudak040771 »

Tomek1618 napisał :
Cześć

Co jeśli świat to ułuda.

Wszystkie wielkie systemy religijne o tym mówią.

Np. wszechświat jako hologram.

Co jeśli motto które umieszcza Lazy w swych postach to prawda w czystej postaci.

Fizycy kwantowi temu nie zaprzeczają, mam wrażenie że otwarcie potakują głowami.
Ja też uważam, że coś w tym jest... Pozdrawiam.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Prędkość światła zabija!

Post autor: xedos »

[quote name='danut' post='66447' date='18 luty 2010 - 17:01']Azor i xedos- własnie, chciałam zadac takie pytanie- A co jesli już cos takiego działa w naszym swiecie, ciągle jest obecne i cos wywołuje takie oddziaływanie? Pan Rysiek będzie wiedział, o co mi chodzi, z moich wypowiedzi w innym temacie.[/quote]



Danutu, Danuto, Danucie (niepotrzebne skreślić), jak zrozumiałem, Michał występuje w tym układzie jako Twój rzecznik. Ok., rozumiem. Rysiu wytłumacz mi o co chodzi Danucie, Danutowi, Danutu (niepotrzebne skreślić). Jakoś mam wrażenie, że nasz doktorek przykuty do skomputeryzowanego wózka inwalidzkiego znowu zamieszał w "gorących" głowach.



Na tym etapie powiem tylko tyle -" uczcie się pilnie przez całe ranki..."(Cyt. Falski - "Elementarz".), to nie będzie takich pytań:):):):)



:):):)
Ostatnio zmieniony czw lut 18, 2010 7:09 pm przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Prędkość światła zabija!

Post autor: danut »

Xedos- chodzi mi o doświadczenie fizyków z 1993r dotyczące teleportacji kwantowej, mozna poczytac o tym nawet w Wikipedii, chodzi nie tylko o przesył Alicja - Bob - Karolina. To potraktuj jako takie małe sprostowanie do Twojej wypowiedzi o splątaniu cząstek :), ale to nie wszystko, piszemy o tym w temacie "Widmowy lunapark", gdzie w tych teoriach widzę drogę(byc może jeszcze daleką) do rozwiązania różnych nietypowych wydarzen mających miejsce w moim zyciu i pewno tez wielu innych i do tego tu nawiązałam, tylko. :) I nie widze nic w tym śmiesznego!...
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Prędkość światła zabija!

Post autor: xedos »

[quote name='danut' post='66479' date='19 luty 2010 - 00:28']Xedos- chodzi mi o doświadczenie fizyków z 1993r dotyczące teleportacji kwantowej, mozna poczytac o tym nawet w Wikipedii, chodzi nie tylko o przesył Alicja - Bob - Karolina. To potraktuj jako takie małe sprostowanie do Twojej wypowiedzi o splątaniu cząstek :), ale to nie wszystko, piszemy o tym w temacie "Widmowy lunapark", gdzie w tych teoriach widzę drogę(byc może jeszcze daleką) do rozwiązania różnych nietypowych wydarzen mających miejsce w moim zyciu i pewno tez wielu innych i do tego tu nawiązałam, tylko. :) I nie widze nic w tym śmiesznego!...[/quote]



Cóż, widzę, że wymuszasz na mnie polemikę, więc dobrze. Wpierw kwestia Wikipedii, wielokrotnie wspominałem o tym, że osoby, które redagują informacje do tej encyklopedii są osobami przypadkowymi, które wypracowują kompromis (wiem, ponieważ jestem współredagującym), to jak forma głosowania co, do formy informacji. Wstyd powiedzieć ale Wikipedia to zbiór mniej lub większych błędów, które niechętnie są korygowane. Nie warto ślepo wierzyć w to kompendium.



W sprawie tematu "Widmowy lunapark", mam o tym swoje zdanie, które wypowiedziałem. W bardzo wąskim kręgu dałem rzeczowe wyjaśnienie całego zdarzenia, jednak aby wyjaśnienie potwierdzić zaproponowałem wsparcie od osoby zdecydowanie bardziej biegłej niż ja, niestety świadek nie przyjął propozycji powodem jest zamierzony brak komunikacji ze strony świadka. Sprawa dla mnie jest wysokiego ryzyka, straciłem zaufanie do świadka i przestałem w tej sprawie się wypowiadać.



Zastosowanie wiedzy o której mówimy do tego przypadku nie ma najmniejszych podstaw. Wszelkie próby sprostowania mojego tekstu o takie treści nie ma racji bytu. Moja wypowiedź jest na obecny stan wiedzy pełna, a nawet wybiega odrobinę w przyszłość, jednak zachowałem w nim maksimum wiedzy, która jest akceptowalna i w dużej części weryfikowalna.



Przypominam, nie opowiadamy sobie treści filmu "Fly", tylko mówimy o wiedzy, która jest bardziej niz skromna. Słowem raczkujemy, a czasami mam wrażenie, że mówimy o duchach.



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Prędkość światła zabija!

Post autor: azor »

[quote name='xedos' post='66494' date='19 luty 2010 - 13:45']Cóż, widzę, że wymuszasz na mnie polemikę, więc dobrze. Wpierw kwestia Wikipedii, wielokrotnie wspominałem o tym, że osoby, które redagują informacje do tej encyklopedii są osobami przypadkowymi, które wypracowują kompromis (wiem, ponieważ jestem współredagującym), to jak forma głosowania co, do formy informacji. Wstyd powiedzieć ale Wikipedia to zbiór mniej lub większych błędów, które niechętnie są korygowane. Nie warto ślepo wierzyć w to kompendium.



W sprawie tematu "Widmowy lunapark", mam o tym swoje zdanie, które wypowiedziałem. W bardzo wąskim kręgu dałem rzeczowe wyjaśnienie całego zdarzenia, jednak aby wyjaśnienie potwierdzić zaproponowałem wsparcie od osoby zdecydowanie bardziej biegłej niż ja, niestety świadek nie przyjął propozycji powodem jest zamierzony brak komunikacji ze strony świadka. Sprawa dla mnie jest wysokiego ryzyka, straciłem zaufanie do świadka i przestałem w tej sprawie się wypowiadać.



Zastosowanie wiedzy o której mówimy do tego przypadku nie ma najmniejszych podstaw. Wszelkie próby sprostowania mojego tekstu o takie treści nie ma racji bytu. Moja wypowiedź jest na obecny stan wiedzy pełna, a nawet wybiega odrobinę w przyszłość, jednak zachowałem w nim maksimum wiedzy, która jest akceptowalna i w dużej części weryfikowalna.



Przypominam, nie opowiadamy sobie treści filmu "Fly", tylko mówimy o wiedzy, która jest bardziej niz skromna. Słowem raczkujemy, a czasami mam wrażenie, że mówimy o duchach.



Pozdrawiam[/quote]





Do xedos ! Nie mogę Ci wysłać wiadomości na PW bo masz zablokowane ale jeśli możesz zapoznaj się z tym linkiem - szukasz bzdur to tam są mega już dla mnie bzdury !!!



http://www.paranormalne.eu/forum/dyskusja-...html#entry66493



sorki ze mieszam w wątku wybaczcie ;)
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Prędkość światła zabija!

Post autor: dino_24 »

@ Rysiek



Witam.

prof. radiologii P.William Edelstein ( ''Szlachetny kamień'' ) z Johns Hopkins University School of Medicine

w Baltimore miast prowadzić prace naukowe nad rezonansem magnetycznym ( ratując ludzkie

życia ) do czego ma ''predyspozycje i zdolności'' , to jak mały chłopczyk bawiący się w piaskownicy ,

zajmuje się na ''poważnie fizyką zunifikowaną'' co w efekcie rodzi ''potworki'' fizyczne .



Opierając się na STW Einsteina , chcąc doprowadzić ''obiekt'' do prędkości

światła ( c = 0, 99991 ) musimy dostarczyć ''obiektowi'' nieskończonej ilości energii .

Wychodząc ze wzoru E = mc^2 ( pomijając c ) mamy ''równoważnik'' gdzie E = m . Cała filozofia

w skrócie . ''E'' dąży do nieskończoności (+) i ''m'' dąży do nieskończoności (+) :D

Pan profesor mija się więc z rzeczywistością , zamiast sięgnąć po kurs fizyli dla klasy 4 - 6 szkół

elementarnych w Galicji wydanie pierwsze z roku 1921 , tworzy ''hipotezy'' , które nijak się mają

do rzeczywistości kosmologicznej ( ale o tym poniżej ) :P

Reasumując : o podróżach w czasie i z szybkością ''c'' możemy sobie pomażyć ( vide ; wybić z głowy )

Jedynie tylko i tylko foton , który jest cząstką fali świetlnej może sobie na to pozwolić

gdyż nie ma m a s y ( jego masa spoczynkowa równa jest zero ''m''^0 =0 ) .




Co do artykułu :

(..) Przestrzeń międzygwiezdna jest pusta . W każdym centymetrze sześciennym znajduje się średnio

mniej niż dwa atomy wodoru w porównaniu z 30 miliardami , które mamy na Ziemi . (...)

Dobre sobie ; zgoda jest ich tam może te 30 mld , ale profesor zapomniał

dodać , że jest to 1H ( ''zwykły'' wodór tworzący wodę ) , natomiast wodór 3H ( promieniotwórczy i

nietrwały tryt ) nie występuje w wolnej postaci na Ziemi , otrzymywany tylko na drodze fuzji jądrowej

czyli sztucznie .


(...) Przy tych wartościach atomy wodoru osiągnęłyby zatrważający poziom 7 tetraelektronowoltów -

czyli tego samego poziomu , który osiągną protony w Wielkim Zderzaczu Hadronów pracującym

na pełnych obrotach (...) .

Znowu Pan profesor daje ciała ; 7 TeV równa się poziomowi energi

zderzających się dwóch pszczół w locie . Dla przykładu energię 1 TeV posiada komar w locie - nie duża ,

ale w przypadku cz.e. są to energie gigantyczne - natomiast energia 14 TeV , to energia uwolniona

w czasie klaśnięcia w dłonie .

Napisałem 14 TeV gdyż właśnie taką energię będą mieć ''docelowo'' wypuszczone w przeciwnych

kierunkach wiązki protonów w LHC .

Jednym słowem ''zderzenie'' hipotetycznego 3H ze ''statkiem kosmicznym'' będzie wyglądało tak jak

uderzenie w szybę , pędzącego auta z szyb. 140 km/h , owada . Efekt znamy .

...10 cm powłoka aluminiowa ... , profesorowi pomyliła się awiacja z podróżami kosmicznymi :P ,





@ xedos



Mamy trzy i tylko trzy wymiary przestrzenne ( tak żyjemy i tak umrzemy ) oraz czas , pozostsłe wymiary

( fizycy twierdzą , że jest ich 6 - ść ) są zwinięte ( zakrzywione ) do rozmiarów subatomowych

( elektrony , kwarki ) .

Współczesna fizyka zmaga się z problemem połączenia OTW , która opisuje grawitację w skalach

kosmicznych - gwiazdy , planety , galaktyki ( nasz trzeci wymiar ) , z mechaniką kwantową .

OTW i rzeczywistość kwantowa są wzajemnie niezgodne ; jakiekolwiek obliczenia , w których

jednocześnie używa się obu tych ''narzędzi'' , prowadzą do bzdurnych i nonsensownych wyników .

Także nijak nie da się ''nałożyć'' fizyki kwantowej na rzeczywistość klasyczną , która ''rządzi''

się na Ziemi w skali makro .

Jeżeli by się dało ''połączyć'' rzeczywistość kwantową z ''naszym życiem biologicznym'' i

zjawiskami elektromagnetycznymi , byc może bylibyśmy ''inni'' - w każdym bądż razie jest to

droga do sukcesu . Ale to przyszłość .

____________________________________________________________



Z całym szcunkiem do osób , które twierdzą , że świat jest h o l o g r a m e m , otwarcie trzeba

powiedzieć , że jest to sekciarstwo w kręgach naukowej fizyki . W fizyce hologram jest ''nieożywionym''

obrazem emitowanym z trzech ''projektorów''



@ Lazy

Rozśmieszyłeś mnie i ubawiłeś ( bez urazy ) - swoim linkiem - Akademia Realizacji M a r z e ń ( AKARM ) ;)



Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt lut 19, 2010 4:02 pm przez dino_24, łącznie zmieniany 1 raz.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Prędkość światła zabija!

Post autor: soudak040771 »

Do Dino 24... Są na świecie rzeczy, które się fizjologom nie śniły, mawiał Ferdek Kiepski... Zadam Ci pytanie, którego sens tylko Ty i ja rozumiem, jeśli się nie mylę co do Ciebie... Robisz lub robiłeś w firmie ? Bo takie mam wrażenie...
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Prędkość światła zabija!

Post autor: Lazy »

@ dino_24
Z całym szcunkiem do osób , które twierdzą , że świat jest h o l o g r a m e m , otwarcie trzeba

powiedzieć , że jest to sekciarstwo w kręgach naukowej fizyki . W fizyce hologram jest ''nieożywionym''

obrazem emitowanym z trzech ''projektorów''
Powiedz to Hawkingowi,skoro wiesz lepiej.

P.Geryl obalił teorię Względności Einsteina,pora na S.Hawkinga.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob lut 20, 2010 2:57 pm przez Lazy, łącznie zmieniany 1 raz.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”