Czy polemika z przedstawicielami innych grup ufologicznych ma sens?

Dyskusja nad najbardziej palącymi kwestiami...
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Czy polemika z przedstawicielami innych grup ufologicznych ma sens?

Post autor: xedos »

I tym oto tematem kończę moją bytność na tym niezwykłym forum. Myślę, że INFRA stała się już zupełnie sporym podlotkiem i jak zawsze da sobie radę. Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników, administratorów. Do miłego zobaczenia w przyszłości.



Xedos - Mariusz R. Fryckowski
Ostatnio zmieniony pt mar 05, 2010 11:40 pm przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Czy polemika z przedstawicielami innych grup ufologicznych ma sens?

Post autor: Rysiek23 »

Polemika i dyskusja zawsze ma sens o ile prowadzona jest w dobrej woli. Najlepszym przykładem jest wczorajsza rozmowa z panem Rafałem Nowickim (niezależnie od jej nieco kontrowersyjnego przebiegu). Ja osobiście jestem bardziej zwolennikiem współdziałania a nie polemizowania. Polskie środowisko ufologiczne jest niestety bardzo rozczłonkowane co niekorzystnie wpływa nie tylko na społeczny odbiór całości zjawisk jakimi się zajmujemy ale też na jakość zbieranych informacji. INFRA od jakiegoś czasu stara się zmienić tę sytuację i chyba się udaje. Dowodem na to będzie zaprezentowana wkrótce "baza danych obserwacji z roku 2010". Liczymy na to, że będzie to swoisty fundament współpracy pomiędzy grupami jak i indywidualnymi badaczami.

Niestety ale są też w naszym kraju grupy, z którymi współpraca, nie mówiąc już o polemice nie ma żadnego sensu bowiem naraziłaby nas na poważny uszczerbek na zdrowiu psychicznych jak i całkowitą utratę wiarygodności.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Czy polemika z przedstawicielami innych grup ufologicznych ma sens?

Post autor: Newsman »

Trochę panowie nie rozumiem tego postępowania. Nasz znajomy okazał się kimś innym niż myśleliśmy, więc koniec z pisaniem na forum? Jakby nie było jest to nasze forum i nie zauważam, aby działo się tu cokolwiek złego. Materiałów, nagrań i haków nie zbieramy, jak to czynią niektórzy.

Co do sensu, zawsze jest sens. Trzeba się tylko zbytnio nie unosić. Jeśli ktoś do kogo mieliśmy małe zaufanko okazał się być... nawet nie wiem kim (choć przyznaję - Mariusz się nie pomylił jak zwykle w prognozie), to znaczy, że coś jest źle z nim. Nie z nami. Ponadto uważam, że podobne ataki osób nie wiedzących w zasadzie o co chodzi i próbujących się bawić w pedagoga trzeba przyjmować z dużą dozą humoru. Pan Rafał się spalił jako człowiek poważny okazując się swoistym węgorzem - czyli kimś, kto wszędzie wejdzie, wszędzie się wciśnie, ale zawsze pozostanie śliski. Natomiast nasz kraj jest wielki i nie każdy inny potencjalny rozmówca okaże się "trzecim bliźniakiem" czy pedagogiem don Kichotem, który ciągle błądzi i zmienia zdanie co 3minuty starając się uczyć innych a samemu nie zauważając swoich wad. Więcej wiary w ludzi i siebie panowie. To nie jest koniec świata. To tylko czat, lecz co prawda dotyka ważnej kwestii "powagi" ludzi należących do środowiska ufologicznego. Ale że się przejechaliśmy czy nastąpiła przysłowiowa "skucha" to przecież nic nowego. Nie odkryliśmy Zanzibaru...

Nasza polemika z panem Rafałem z metodą dobry-zły policjant obnażyła go jednak jako prowokatora a nie osobę skłonną do dyskusji. Jeśli ktoś uważa, że "UFO jest, bo Orson jest głupi" to chyba ma poważny problem w kontaktach międzyludzkich. I to tyle moi drodzy. Nie dajmy się wciągać w brudne gierki.
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2010 9:10 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Czy polemika z przedstawicielami innych grup ufologicznych ma sens?

Post autor: UFOWORLDNEWS »

To trudne pytanie dla mnie chyba nawet za trudne.Może zmieńmy je na to czy im zależy na polemice i rozpoczęciu dialogu.Ja mam wrażenie, że w Polsce większą grupę ludzi stanowią ci którzy nie powinni się w tym temacie udzielać.Dlaczego?Skoro przypisują sobie 100% wiedzę ponad wszystko, maja tylko jeden punkt widzenia wypaczony przez swojego guru.Zastanówmy się czy chcemy prowadzić konwersację z takimi ludźmi którzy WŁASNYMI działaniami oszukują i manipulują ludzi.Jestem jak inni za współpracą ale na pierwszym miejscu niech stanie uczciwość i prawdomówność.Czy im na tym zależy?Jak widzę i czytam drążą te same bajeczne tematy tu i ówdzie coś zmieniając.Wciskają ludziom głupotę o ich zbawczej misji i robią pośmiewisko na cały kraj.Niech się do cholery zastanowią ile czasu potrzeba na wytłumaczenie jednemu czy drugiemu smarkowi, że to brednia.Nie dla tego bo pisze ją jego organizacja czy inny dziennikarz a dla tego bo on tego chce.Napiszę tak jeśli kiedykolwiek własnymi działaniami ci popularyzatorzy zjawisk para(nie badacze!!!badaczy to może było kilku w całej historii) udowodnią, że im zależy na badaniu nie na robieniu szumu w mediach całej Polskii to jestem ZA!!!.Mimo wszystko jeśli chodzi o ufologię w Polsce to nadal się zatraca między innymi przez bałwanów którzy zapominają, że nie są sami na tym poletku.
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2010 3:16 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
hm0
Infranin
Posty: 225
Rejestracja: pn maja 19, 2008 6:30 am
Kontakt:

Re: Czy polemika z przedstawicielami innych grup ufologicznych ma sens?

Post autor: hm0 »

Kolejne podejście do tematu, który rozwiązać może się tylko sam.

Tym, którzy robią z siebie pośmiewisko, należy pozwolić to robić. Ci, którzy chcą podejść poważnie do tematu, mają taką szansę cały czas. Tylko wydaje mi się, że ci ostatni zazdroszczą tym pierwszym popularności a przecież jak się chce coś dobrze zrobić, to nic nie jest w stanie przeszkodzić - nawet medialni paraufolodzy-wizjonerzy.

Róbcie więc swoje a prawda was jeszcze zadziwi. :)
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Czy polemika z przedstawicielami innych grup ufologicznych ma sens?

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='hm0' post='67227' date='06 marzec 2010 - 17:47']Kolejne podejście do tematu, który rozwiązać może się tylko sam.

Tym, którzy robią z siebie pośmiewisko, należy pozwolić to robić. Ci, którzy chcą podejść poważnie do tematu, mają taką szansę cały czas. Tylko wydaje mi się, że ci ostatni zazdroszczą tym pierwszym popularności a przecież jak się chce coś dobrze zrobić, to nic nie jest w stanie przeszkodzić - nawet medialni paraufolodzy-wizjonerzy.

Róbcie więc swoje a prawda was jeszcze zadziwi. :)[/quote]



Święte słowa, chylę czoła :)
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Czy polemika z przedstawicielami innych grup ufologicznych ma sens?

Post autor: Newsman »

Ha ha ha,

Tak. Prawda jest czasem dziwniejsza niż "przybysz z innego wymiaru"!
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Czy polemika z przedstawicielami innych grup ufologicznych ma sens?

Post autor: Conspiracy »

Przepraszam za nadgorliwość ale jakoś zupełnie nie w temacie jestem. Dlaczego xedos i Orson kończą z forum? Jakby nie patrzyć były to dosyć charyzmatyczne osobistości i szkoda aby tak się potoczyła ich egzystencja na tym forum.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Czy polemika z przedstawicielami innych grup ufologicznych ma sens?

Post autor: xedos »

[quote name='Conspiracy' post='67251' date='07 marzec 2010 - 10:35']Przepraszam za nadgorliwość ale jakoś zupełnie nie w temacie jestem. Dlaczego xedos i Orson kończą z forum? Jakby nie patrzyć były to dosyć charyzmatyczne osobistości i szkoda aby tak się potoczyła ich egzystencja na tym forum.[/quote]



Tak, jak zwykle zapomniałem o tym, że nie każdy wie, co dzieje się wokół nas, wchodząc sporadycznie do internetu lub w miejsce wybrane tej sieci.



Już naprawiam ten błąd:



Miejsce akcji Ziemia.

Ukierunkowanie: działalność pseudoflogiczna

Miejsce akcji: chat i forum Infry

Problem: prowokacja zaproszonego na chat Infry gościa

Przeciwdziałanie: zawsze dla dobra gospodarza, którego gościnności nie wolno nadużywać.



Mój cel:



Po pierwsze: nie szkodzić gospodarzom.

Po drugie: przedsięwziąć skuteczne działania odwetowe w taki sposób aby nie ucierpiał gospodarz (forum Infry).

Po trzecie: nie szkodzić pasji!



Rozwiązanie problemu:



Wyjaśnić sytuację w oparciu o fakty, zapobiec kolejnemu oszustwu i manipulacji nieświadomym czytelnikiem - odbiorcą.

Zdyskredytować manipulującego.



Sprowadzić ponownie osobę, którą niesłusznie obrażono (Orson).



Wnioski:



Przewidywać sytuacje konfliktowe zanim do nich dojdzie.

INFRA - moja propozycja - usunąć z forum i chata wszelkich prowodyrów grup ufologicznych, które przypuściły zmasowany atak na niezależny Portal INFRY.



Wyjaśnić i głęboko zaangażować w pracę radiową jedną z naszych ulubionych koleżanek.



Zwrócić mi uwagę, kiedy mówię "nie gadam z kretynami" w sytuacji, kiedy któryś z rozmówców dokona wypowiedzi tłumacząc racjonalizm na przykładzie Katynia.



Nie dopuścić do tego aby kanciarze i sekciarze ogłupiali młodych ludzi w tym miejscu.



I to by było na tyle. Po dokonaniu porządków mam zamiar powrócić na forum.



Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 9:37 am przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DEBATY UFOLOGICZNE”