Ojciec Pio: (Nie)Święty?

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Ojciec Pio: (Nie)Święty?

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Należy do najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych katolickich świętych. Ojciec Pio – stygmatyk, wizjoner i mistyk, który według wielu miał moc uzdrawiania i zaglądania w ludzkie dusze. Posiadał również swych krytyków, którzy dopatrzyli się w jego cudach mniej chwalebnej strony. Choć większość z jego cudów to opowieści mające status równy legendom, najbardziej kontrowersyjne pytanie odnosi się do jego stygmatów. Czy je fałszował?



CAŁOŚĆ
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Ojciec Pio: (Nie)Święty?

Post autor: dino_24 »

Witam



No , no ,.... ciekawy demaskatorski artkulik , postępowania ''braciszka'' .... ,

a już myślałem , że na ''świętość'' trzeba sobie zasłużyć za życia , widocznie się myliłem .

Żal troszkę , że nasz ''papa'' z Watykanu ''skomercjalizował'' słowo ; kanonizacja , ''obdzierająć'' je z zapachu

świętości .

No cóż , kościół też musi iść z duchem czasu więc ''urynkowił'' kanonizację .

Trzeba przecież z czegoś ''żyć'' ..... nie siejąc.... nie orząc ( a chcąc zbierać ) .





Pozdrawiam
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Ojciec Pio: (Nie)Święty?

Post autor: Przemek »

Że je strażak z ognia wyniósł?


Akurat relikwie? to strasznie musiał byc wierzący i podczas zagrożenia życia nie myślał racjonalnie i chwycił relikwie niczym bohater.
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Ojciec Pio: (Nie)Święty?

Post autor: dino_24 »

[quote name='continuendo' post='67803' date='21 marzec 2010 - 01:26']Mieszkam w parafii sw Łukasza w Warszawie. Nasza parafia jest depozytariuszem relikwii ojca Pio. Kilka lat temu nasz drewniany kościół został podpalony i doszczętnie spłonął. Z pożaru ocałał tylko jeden przedmiot - relikwiarz i relikwia św. Ojca Pio...

Co można dodać? Chyba nie trzeba?[/quote]



No cóż ... , można powiedzieć , że ''kolega'' św. Łukasz ewangelista , nie miał tyle

szczęścia co zacny ''braciszek'' Pio . :D :D

Niezbadane są wyroki Pana ''Boga'' , nie wiadomo czym się kieruje , ferując niebieskie werdykty ?

Ale nie martw się ''continuendo'' parafia otworzyła konto bankowe , tylko je zasilać .

Podejrzewam , że za trzy lata będziecie mieli przy Górczewskiej taki kościółek , że będzie WAM ( parafianom )

zazdrościć cała warszawka .




Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 11:46 am przez dino_24, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Ojciec Pio: (Nie)Święty?

Post autor: Przemek »

Myslałem ze zajmowanie się plotkami do głowna domena kobiet ale widze, ze jednak nie tylko. Każdą informacje można przyjmowac za prawdziwą szczególnie jeśli jest ona niewygodna. To taka cecha ludzkości. Byle kogoś oczernić nie ważne, ze cos nie miało miejsca. Ważne, że informacja zrobiła wiele szumu i została dobrze nagłosniona. Może jakieś dowody na te brudne występki?
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Ojciec Pio: (Nie)Święty?

Post autor: Lazy »

Guest_yaro_*
MIałem infre a pozważniejszy serwis a to widać servisik szukajacy taniej sensacji, stygmaty o. Pijo znikły razem z jego smiercia, nie było po nich sladu.
Może nie doczytałeś do końca arta.Nie jest on dziełem infry,lecz Skeptical Inquirer.Nie rozumiem dlaczego ktoś niby miałby szukać "taniej sensacji",jeżeli już,to rozwiązania zagadki stygmatów.

Pozdrawiam
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
Scoobany
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 11:39 am
Kontakt:

Re: Ojciec Pio: (Nie)Święty?

Post autor: Scoobany »

Francesco często chorował, nie tylko na ciele, ale i na duszy twierdząc, że atakują go złe duchy.


objawy choroby psychicznej?
kropka
Infranin
Posty: 252
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 5:24 pm
Kontakt:

Re: Ojciec Pio: (Nie)Święty?

Post autor: kropka »

Ojciec PIO JEST ŚWIĘTY!!! Czy się to wam to podoba czy nie!

Że zniknęły stygmaty po śmierci? I cóż? Były potrzebne za życia jako znamię cierpienia i bólu, który znosił..... za was też! Współcierpiał z Jezusem i nie jedna dusza zbawiła i zbawi się jeszcze dzięki tej ogromnej ofierze jego życia. Całym sercem kocham tego świętego... Kiedyś bardzo dawno już, po przeczytaniu książki o nim, ucałowałam stygmaty na jego zdjęciu i wykrzyknęłam,, kocham Cię ! Zostań moim ukochanym dziadkiem" WIELE W ŻYCIU OTRZYMAŁAM ŁASK OD TEGO ŚWIĘTEGO!

CHWAŁA I CZEŚĆ BOGU ŻE ZECHCIAŁ OBDARZYĆ GO TAK WIELKIMI ŁASKAMI!

Nie plujcie na to co święte i czego pojąć nie potraficie lub nie chcecie przyjąć w prostocie serca... Nie jestem aniołkiem.... ale widzę swoją małość nędzę ...

Wiem, że kiedyś będzie tak,że ten właśnie święty ojciec obroni mnie przed atakamiciemnej strony... w godzinie mojej śmierci. Szatan boi się go... bo kochał i kocha... i był i jest pokorny. Ojcze PIO MÓDL SIĘ ZA NAMI GRZESZNYMI... ZAGUBIONYMI ... BŁĄDZĄCYMI ,POSZUKUJĄCYMI. amen
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”