Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Andrzej 58 »

Dobre Kasiu i zgadzam się z Tobą.Jak widać szybko nauczyłaś się to urządzenie obsługiwać   .-- .--. .-. .- -.- - -.-- -.-. . - --- -. .. . - .- -.- .. . .--. .-. --- ... - .   :DTym razem tekst nie zawiera przerw.Tak będzie to wyglądało z przerwami:<div>   .--   .--. .-. .- -.- - -.-- -.-. .   - ---   -. .. .   - .- -.- .. .   .--. .-. --- ... - . </div><div>Niestety dla odkodowania Wojnicza to sprytne ustrojstwo jest nieprzydatne.Liter tam używanych nie przetworzy.To jest związane z wersją wojskową.       </div><div> </div>
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="116325" data-time="1409091993">Andrzej, a tam nie masz poczucia humoru a s-virus ma rację, bo Twoja interpretację tekstów to można przypisać do każdego jeśli się go tylko z góry założy, patrz-  pręt w ręku to Lucyna Łobos i złote pręty ubiór środowiska- zbieranie na nie złota, mające poruszyć blaszaną podstawą w piramidzie Cheopsa, emisja prosto do Atlantydy, ale drżących głosów seria z rękawa - sprzeciw władz Egiptu, a rzeczywiste nadawanie to sypanie z rękawa.. haha Czy nie mam racji? :D  Plus inicjały Twojego imienia i nazwiska, wiesz ile znam takich osób o tych samych inicjałach?- Dużo, a imion na M.. to już mnóstwo.</blockquote>A co powiesz Danusiu na pewien zapis w czterowierszach dotyczący relacji 'Pani w strumieniu"Co pisze dalej pominę .Jest też o Katarzynie.Ten czterowiersz wysłałem kiedyś Kasi mailem.Za dużo tego ,żeby to był przypadek.Czterowiersze to tylko informacje i wcale nie najważniejsze.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: danut »

Przyjmijmy, że w tym Manuskrypcie znajdują się teksty okultystyczne, Nostradamus też był okultystą siadywał na mosiężnym trójnogu i prętem w ręku mieszał w wazie z wodą i ziołami, mógł mieć swojego młodego ucznia przy sobie, Mickiewicz uczestniczył w rytuałach okultystycznych - no cóż jakie wieki taka moda.. Magię wykorzystywano także do leczenia, a Nostradamus miał jakieś tam swoje wyniki jako lekarz. Andrzeju, ale mnie do tego grona nie dopisuj, proszę Cię bardzo, masz swoje grono i sam pisałeś, że rozważycie sobie wszystko bez mojego udziału :kekeke: , powodzenia :kekeke: ..
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="116333" data-time="1409141743">  Andrzeju, ale mnie do tego grona nie dopisuj, proszę Cię bardzo, masz swoje grono i sam pisałeś, że rozważycie sobie wszystko bez mojego udziału :kekeke: , powodzenia :kekeke: ..</blockquote>Nie my Danusiu w to wszystko Ciebie wkręciliśmy.Stan obecny jest taki ,że wykręciliśmy Ciebie z tego niebezpieczeństwa , w które zostałaś wmanewrowana.Wiem z góry ,że nie przyjmiesz tego do wiadomości i dalej będziesz upatrywać w tym podstęp.Wiedz jednak ,że ci , którzy stworzyli Tobie ten zestaw doświadczeń to nie są Twoi sprzymierzeńcy.Nie dla rozrywki tyle czasu zajmowałem się Twoją osobą ,żeby Ci dokuczać a dlatego ,że ma to znaczenie dla powodzenia projektu.Potwierdzenie prawdziwości Twoich relacji i inne elementy relacji stworzyły błędny kierunek poszukiwań.Informacje z czterowierszy nie składały się w całość.Po co cyganiłaś ,że mieszkasz w Krakowie.Po co pisałaś ,że mieszkasz w górach..Wiedz ,że kilkakrotnie przeanalizowałem Twoje posty.Wystarczyło kilka zdjęć i sprawa się wyjaśniła.A Wojnicz tyczy się przede wszystkim innej osoby i nie jest to kobieta.To wszystko co tam jest opisane dopiero przed nami.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: danut »

Co Ty mi tu jakieś cygaństwa punktujesz, śledzisz mnie?.. Szok .. :InLove:
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Andrzej 58 »

Już Danusiu nie musisz się chować przede mną.Nie trudno się domyślić , kto Ci tyle złego na mój temat naopowiadał.A tak między nami , to jest jeszcze ktoś , kto całość zna na podobnej zasadzie przekazywania informacji jak my to opisywaliśmy..Używa kodu i "mowy ptaków".Zjawił się nieprzypadkowo w ostatnim czasie.Myślę ,że niedługo spotkamy się wszyscy.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Katarzyna_1 »

"Po co cyganiłaś ,że mieszkasz w Krakowie.Po co pisałaś ,że mieszkasz w górach.."Ja akurat się nie dziwię, że czasami należy "cyganić". To normalne i uczciwe w pewnych okolicznościach. Jednak każde cygaństwo po pewnym czasie wypłynie na wierzch. Ciekawam, czy ktoś mi też udowodni cygaństwo :D ? Czekam :Oh: 



oj chyba się nie doczekam.....
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Ciekawski Jasiu »

Andrzej,Chwila, bo się gubię.Czyli to, co Ci wyszło to jest z centauri?To jest to:?????"Centuria I 1



Studiując nocą potajemnie

Milczący pustelnik, zasiadłszy na mosiężnym trójnogu:

Słaby płomyk pośród samotnej nocy

Zdaje się odsłaniać, to w co nikt nie powinien wątpić." Czyli Wojnicz jest kodem do odkodowania Nostradamusa?No ale centaurie zostały chyba odkodowane?I jeszcze jedno, czy w sonecie też jest jakaś zakodowana informacja, którą można odczytać stosując tzw. kod wojnicza?  

 
Ostatnio zmieniony śr sie 27, 2014 3:30 pm przez Ciekawski Jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Andrzej 58 »

Jasiu - skąd wziąłeś ten czterowiersz?.W zapisie z oryginału nie ma trójnogu.Trójnóg w interpretacjach wziął się z listów Nostradamusa. "Ale, o najjaśniejszy Królu, większość spisanych w czterowierszach przepowiedni jest tak delikatna, że nie można ich bez przeszkód zrozumieć i wyjaśnić, mimo że mam nadzieję pozostawić czarno na białym, co oznaczają przepowiednie w odniesieniu do lat, miejsc i okolic, w których większa ich część się spełni," " Całe dzieło przepowiedni i ich harmonii opiera się w części na spiżowym trójnogu."Tekst oryginalny brzmi tak " " I 1Estant assis de nuict secret estude,

Seul reposé fus la selle d'airain;

Flambe exigue sortant de solitude

Feit proferer qui n'est à croire en vain." I odwrotnie Jasiu ,To Czterowiersze zawierają wskazówki do odczytania Wojnicza.Z jakimi tekstami trzeba się liczyć skoro sam Nostradamus napisałto ;   Ostrzeżenie   "Niech ci ,którzy czytają wiersz rozważą jego treść . Niech pospólstwo i niewykształceni zostawią go w spokoju. Wszyscy oni głupi astrologowie i barbarzyńcy. Niech trzymają się z daleka. Ten ,który czyni inne rzeczy, niech będzie kapłanem rytu." To nie astrologia Jasiu.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: danut »

Nie astrologia ale dobijanie się o tytuł kapłana rytu- teraz już rozumiecie? :) Zarzucanie cygaństwa , no ja nie mogę, to jest bezczelność, pisałam o miejscach swojego prawdziwego zamieszkania dotyczącego wydarzeń, co kogo obchodzi gdzie teraz mieszkam i zeby oczernić kogoś o kłamstwo- dajcie już spokój z tym wszystkim, bo nie wiem, czy śmiać się czy płakać..
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”