Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="116387" data-time="1409257980">Według Z. Banasika tekst Manuskryptu został napisany językiem manczu pochodzącym z Mandżurii i jest to według niego swoista "Księga szamańska" - przecież widać to na pierwszy rzut oka. Myślę, że można mu wierzyć , człowiek ten studiuje na własną rękę wiele obecnych i egzotycznych języków świata.</blockquote>A dlaczego swojemu nie wierzyć? Nawet nam się nieśni co studiuje nasz kolega A58 a tu wielkie oklaski dal nieznajmowego Banasika :D
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Andrzej 58 »

Etam Kasiu.Przetłumaczyłem jedno słowo na waszych oczach podając część liter tam stosowanych.Mam na składzie dużo poważniejsze dowody wskazujące na adresata tych wiadomości .Nie są to już gdybania a sprawdzalne elementy składanki Wojnicza.
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Ciekawski Jasiu »

"czterdzieści i cztery". Jeśli to miałaby być  prawda, to bunkier trzeba budować, konserwy kupować bo to za chwilę. Jeśli się nie wypełni terez to już nigdy, prawda? Gdzieś widziałem taki tekst, że przyszłości się nie poznaje, przyszłość się tworzy.........Przyszłość zapisana w czterowierszach wcale mi się nie podoba, może uda się nam stworzyć lepszą przyszłość???
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Katarzyna_1 »

Mickiewicz był nawiedzony i nie ma co przywiązywać wagi do jego filuternej twórczości. Wielki mi wieszcz!!! :Cool:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ciekawski Jasiu" data-cid="116436" data-time="1409586501">"czterdzieści i cztery". Jeśli to miałaby być  prawda, to bunkier trzeba budować, konserwy kupować bo to za chwilę. Jeśli się nie wypełni terez to już nigdy, prawda? Gdzieś widziałem taki tekst, że przyszłości się nie poznaje, przyszłość się tworzy.........Przyszłość zapisana w czterowierszach wcale mi się nie podoba, może uda się nam stworzyć lepszą przyszłość???</blockquote>Po co Ci Jasiu bunkier.Masz rację ,że przyszłości się nie poznaje a ten pierścień informacji tworzony przez wieki właśnie służy do tworzenia przyszłości .Te informacje mówią czego możemy się spodziewać ponieważ pewna grupa ludzi zaplanowała na czas zmian pewien plan.Ten plan właśnie ma być zmieniony.Jeśli w Wojniczu jest wiadomość ,że adresat nie musi się trzymać zapisów w centuriach("w sto") to taka informacja ,że opisany w czterowierszach HAARP właśnie zakończył działalność jest dobrą wiadomością. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="116437" data-time="1409586979">Mickiewicz był nawiedzony i nie ma co przywiązywać wagi do jego filuternej twórczości. Wielki mi wieszcz!!! :Cool:</blockquote>Wysłałem Ci Kasiu mailem zrzut z goglarki .Możesz porównać położenie pewnych elementów z tego zdjęcia ze stroną  f85/86 z Wojnicza.Gwarantuję Ci ,że wszystkie elementy krajobrazu z tej strony pasują do topografii ze zdjęcia.
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: s_virus »

Mickiewicz to był naćpany, albo pijany.
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Ciekawski Jasiu »

No tak sobie myślę, że w dobrym bunkrze można przeżyć główne uderzenie a potem wiać w góry.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: danut »

Andrzej 58  napisał "pewna grupa ludzi zaplanowała na czas zmian pewien plan.Ten plan właśnie ma być zmieniony." :) Hmm. ci przedstawiani przez Ciebie strażnicy rzeczywistości, przekazujący sobie szyfry od pra-pokoleń niech odejdą w cień okultyzmu, nic nie są  w stanie zdziałać, nie byli i nie są w stanie wpłynąć na rzeczywistość, bo jest dokładnie tak jak napisał Ciekawski Jasiu "..przyszłości się nie poznaje, przyszłość się tworzy.........Przyszłość zapisana w czterowierszach wcale mi się nie podoba" - I mnie również, dlatego podejmijmy walkę o lepszą przyszłość. <div> </div>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="s_virus" data-cid="116440" data-time="1409591968">Mickiewicz to był naćpany, albo pijany.</blockquote>"Napisano 21 czerwiec 2013 - 19:48Na mój prosty chłopski rozumek sprawa jest jasna. Ładna pogoda = samoloty opryskujące = deszcz następnego dnia = lawinowy wzrost chorób o podłożu alergicznym." :D
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zagadka Manuskryptu Wojnicza

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="116443" data-time="1409592650"> .......Przyszłość zapisana w czterowierszach wcale mi się nie podoba" - I mnie również, dlatego podejmijmy walkę o lepszą przyszłość. <div> </div> </blockquote>Mi też.Ta walka o lepszą tworzoną przyszłość związana jest min z Wojniczem.Wywalczyć zmianę można wtedy , gdy wiadomo co należy zrobić i , kto ma środki żeby to  było możliwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”