Zmiany w INFRA, czy mozliwe?

Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Zmiany w INFRA, czy mozliwe?

Post autor: revolt »

Hej:)



Tak sobie myślę, że INFRA aktualnie zajmuję się (przepraszam jeśli kogoś urażę) tłumaczeniami tekstów anglojęzycznych, z których większość ma lekko sceptyczny charakter.



Taki profil serwisu zbytnio mi nie przeszkadza, trzeźwe spojrzenie na nawet stare sprawy jest potrzebne.



Jest jednak coś czego mi tu brakuje. Mianowicie: marzy mi się polski serwis który byłby swojego rodzaju serwisem informacyjnym: zbierał informacje z zachodu/wschodu /północy i południa i podawał je tutaj na zasadzie: "dzisiaj o godzinie 22:30 w Oklahomie zauważono..." itd itp



Brakuje mi też jakiś większych akcji: wyjazdów do świadków itd itp



Wydaje mi się, że katalogowanie przypadków które rozpoczęto niedawno to krok w dobrym kierunku.



A jak wy myślicie?

Czy coś takiego byłoby wykonalne?
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Zmiany w INFRA, czy mozliwe?

Post autor: ADAX »

"Jest jednak coś czego mi tu brakuje. Mianowicie: marzy mi się polski serwis który byłby swojego rodzaju serwisem informacyjnym: zbierał informacje z zachodu/wschodu /północy i południa i podawał je tutaj na zasadzie: "dzisiaj o godzinie 22:30 w Oklahomie zauważono..." itd itp



Brakuje mi też jakiś większych akcji: wyjazdów do świadków itd itp"



Mogło by coś takiego funkcjonować, tylko żeby nie wyszedł z tego klon FN :D
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Zmiany w INFRA, czy mozliwe?

Post autor: Newsman »

Wydaje mi się, że jest to opinia kogoś, kto wchodzi na serwis raz na jakiś czas lub czyta tylko nagłówki. A nawet prosta analiza tytułów może dać do zrozumienia, że rzeczywiście są materiały i z północy, i z południa. Niestety aby poznać sytuację, trzeba zobaczyć, jak wygląda informacyjne poletko z całego świata. W ostatnim roku zaniknęło dobrych parę serwisów ufologicznych.

Serwis informacyjny typu, że coś widziano w Oklahomie może nie być jednak dobrym rozwiązaniem. Cóż, że widziano coś w Oklahomie, jak może być to płonąca kura. Po co bić pianę i zwodzić ludzi? Aby utwierdzać w czytelniku poczucie, że UFO istnieje? Najlepiej pisać jak jest, a jak jest, to chyba większość widzi.

Po trzecie, nie ujawniamy wszystkiego. Przede wszystkim korespondencji i niektórych spraw, które są w toku. Po części problem ten związany z archiwum rozwiązuje tabelka. Oczywiście moglibyśmy stosować jakże skuteczną taktykę, czyli wywołanie skandalu i późniejsze umilknięcie, ale to chyba nie jest do końca uczciwe.

Jeśli żaden z nas (ani ja, Rysiek, Orson i inni) nie gonimy gości z innego wymiaru ani Czupakabr, nie znaczy, że nic się nie dzieje. My jesteśmy jednak opcją, która robi mniej krzyku.



PS: A jeśli komuś to nie odpowiada, to przecież panuje wolność wyboru.
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2010 8:04 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Zmiany w INFRA, czy mozliwe?

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='revolt' post='68381' date='06 kwiecień 2010 - 20:21']Jest jednak coś czego mi tu brakuje. Mianowicie: marzy mi się polski serwis który byłby swojego rodzaju serwisem informacyjnym: zbierał informacje z zachodu/wschodu /północy i południa i podawał je tutaj na zasadzie: "dzisiaj o godzinie 22:30 w Oklahomie zauważono..." itd itp



Brakuje mi też jakiś większych akcji: wyjazdów do świadków itd itp[/quote]



Po pierwsze jesteśmy jedynym polskim serwisem informacyjnym prezentującym tego rodzaju informacje na bieżąco. To fakt, że zamieszczamy wiele tłumaczeń a to ze względu na to iż są wartościowe, zauważ że nasz serwis przemienia się w stronę prezentującą teksty autorskie, czysto polskie :) Jeśli chodzi o świadków to niestety nie mamy tendencji do trąbienia na cały świat, że właśnie o 16.55 spotkamy się z ważnym świadkiem niebywałej obserwacji. To nie jest nikomu potrzebne. Ważne są wnioski.

Być może zauważyłeś, że podjęliśmy próbę katalogowania obserwacji UFO w Polsce. Zerknij na tabelę.
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2010 8:01 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Zmiany w INFRA, czy mozliwe?

Post autor: Rysiek23 »

Jeszcze coś pozwolę sobie dodać. Nie wiem czy czytałeś artykuły panów M. Fryckowskiego, A. Miazgi, A. Zwolińskiego, P. Cielebiasia, jak też czy słuchałeś Infra-Faktów, które prezentowane są co tydzień w Radiu Wolne Media. Wbrew pozorom to wszystko nie dzieje się za pomocą pstryknięcia palcami. Ale takie opinie jak Twoja Revolt są bardzo cenne. Zachęcam do pisania o tym nie tylko na forum ale również nie czacie.
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2010 8:22 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Re: Zmiany w INFRA, czy mozliwe?

Post autor: revolt »

[quote name='RysiekINFRA' post='68385' date='06 kwiecień 2010 - 22:59']Być może zauważyłeś, że podjęliśmy próbę katalogowania obserwacji UFO w Polsce. Zerknij na tabelę.[/quote]



Zauważyłem , dlatego tez napisałem powyżej:



[quote name='Revolt' post='68385' date='06 kwiecień 2010 - 22:59']Wydaje mi się, że katalogowanie przypadków które rozpoczęto niedawno to krok w dobrym kierunku[/quote]



Nie czytam tez pobieżnie nagłówków. Znam wszystkie teksty z serwisu. Na forum zaglądam rzadko, gdyż wydaje mi się, że temat się zwyczajnie wyczerpuje... i wszystko co miało zostać napisane zostało napisane.



Widzicie, chodziło mi o SAMĄ informacje.



Przykład: znienawidzony Nautilus podaje dziś, że "Dziwne zwierzę złapane w Syczuanie w Chinach". Oczywiście piszą na ten temat bzdety. Dla mnie ważna byłaby sama informacja, że coś takiego miało miejsce. Wniosek, że jest to kapibara ze świerzbem wyciągnął bym sobie sam.



Rysiu musisz wiedzieć, że ogromnie szanuje Twój wkład w budowę serwisu i moje posty nie są pretensjonalne, ale wśród tematów z głównej:



-Vera Crux: Prawdziwy krzyż

-Katastrofa w Dalnegorsku

-Twarz z całunu

-10 apokalips

-Ojciec Pio: (Nie)Święty?



...nie ma najnowszych wieści ze świata.



Natomiast w Ameryce łacińskiej dzieje się tak wiele, że na pewno tamtejsze media o czymś piszą





Hm?
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Re: Zmiany w INFRA, czy mozliwe?

Post autor: revolt »

I również pozwolę sobie dodać:

[quote name='RysiekINFRA' post='68386' date='06 kwiecień 2010 - 23:21']czy słuchałeś Infra-Faktów, które prezentowane są co tydzień w Radiu Wolne Media. Wbrew pozorom to wszystko nie dzieje się za pomocą pstryknięcia palcami. Ale takie opinie jak Twoja Revolt są bardzo cenne. Zachęcam do pisania o tym nie tylko na forum ale również nie czacie.[/quote]



1.Czat czatem, pewno kiedyś pogadamy... niemniej za pomocą postów można wywołać większą i "trwalszą" dyskusję;)

2. Oczywiście wiem, że to nie od pstrykania. Na radio trzeba mieć czas, o radiu trzeba pamiętać. Zdecydowanie wolę strony serwisu.

3.Piszę to dlatego, iż wydaje mi się, że byłby to krok w dobrym kierunku. Strzał w dziesiątkę (kosztujący naprawdę dużo wysiłku- przeglądanie obcojęzycznych stron), mogący pomóc w rozwoju serwisu.



Wszystko co piszę, jest związane z chęcią pomocy w rozwoju portalu... zaproponowania nowych rozwiązań więc...



[quote name='Yan_Volskee' post='68384' date='06 kwiecień 2010 - 22:56']PS: A jeśli komuś to nie odpowiada, to przecież panuje wolność wyboru.[/quote]



...mam nadzieję, że źle zrozumiałem te słowa.
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2010 9:01 pm przez revolt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zmiany w INFRA, czy mozliwe?

Post autor: Arek 1973 »

Revolt, wiem że kiedyś więcej było takich wyjazdów w teren, dużo czytałem na ten temat tutaj wtedy jak się zarejestrowałem, i powiem że mnie to urzekło, chociaż z bólem muszę stwierdzić że razem z paczką infry nie będę mógł sobie za bardzo pozwolić na takie odyseje ale na pewno zawsze takie wypady chętnie będę widział i czytał bo to jest coś naprawdę super. Ale i wiem że każdy ma ograniczony czas wolny a jak najbardziej ja. No ale cóż, nikt nie jest pełnoetatowcem infry, ( no chyba Rysiek tylko :P ).

Ale jakieś Twoje myśli dotarły do mnie dzisiaj rano, ponieważ jak się obudziłem zastanawiałem się nad tym żeby przetłumaczyć z niemieckiego pewien art. pt. "Dlaczego duchy noszą ubrania" i godzinę póżniej załadowałem sobie ten art. na laptopa żeby w czasie wolnym, haha co znaczy czas wolny, żeby w czasie jak dzieci będą ganiać w "bawilandi" będę sobie w spokoju tłumaczył.

A tu teraz taka niespodzianka, 20 minut temu rozmawiam z tobą na czacie i dajesz mi linka do tego tematu, no cóż, no cóż "czysty przypadek" powie sceptyk ;)
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2010 10:09 pm przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Zmiany w INFRA, czy mozliwe?

Post autor: Newsman »

No i właśnie to twój błąd, że nie wchodzisz na forum. Większość z tych tematów po prostu nie nadaje się na główną. Aby nie być gołosłownym, to zaproponuje zwyczajne przeszukanie Forum, gdzie można znaleźć różnego rodzaju najnowsze informacje, którymi z tych czy innych względów po prostu nie chcę zaśmiecać głównej. Do prezentowania krótkich newsów ze świata służy jednak wprowadzony jakiś czas temu newsflasz (moduł u góry po prawej odnoszący do newsów na forum).

Mówienie o obcojęzycznych stronach nie jest odkryciem wszechczasów, tylko czy można na nich zawsze znaleźć coś ciekawego? Nie. Także to, że coś wiecznie dzieje się w Ameryce Łacińskiej, to taka ichniejsza cecha. Po paru latach człowiek przekonuje się jednak, że Latynosi dużo mówią, a często niestety mało myślą. Piana leje się szerokimi strumieniami i niestety masa relacji nie wytrzymuje próby czasu - z naszej perspektywy to źle i niewiarygodnie, jednak oni przyzwyczajeni są do takiego obiegu informacji. Jeśli ktoś myśli, że jest inaczej, najwyraźniej mało czasu spędził na czytaniu relacji z Ameryki Łacińskiej i wyciąganiu wniosków z tego, jakże są one specyficzne.

Obcojęzyczne serwisy owszem istnieją, ale nie zawsze można na nich znaleźć coś ciekawego. Materiały zawsze poddajemy krytyce i odpowiednio je dobieramy lub komentujemy. Przyciąganie uwagi do wszystkiego i robienie z tego krótkotrwałych afer to coś, na co nie możemy sobie pozwolić (zwykle wszyscy czytają sensacje, późniejsze aktualizacje mało kto a często po prostu nie ma czego komentować). Reasumując, to wszystko nie jest takie łatwe, jak mogłoby wydawać się niektórym czytelnikom. Często, aby wysuwać propozycje czy konstruktywną krytykę (zależy jak to kto nazywa) trzeba poznac do końca poletko i przynajmniej wiedzieć o czym się pisze...
Ostatnio zmieniony śr kwie 07, 2010 3:36 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OPINIE, UWAGI I SKARGI”