Nawiedzony szpital w Oleśnie

Duchy, Zjawy, Klątwy
neoartysta86
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 30, 2010 9:58 pm
Kontakt:

Re: Nawiedzony szpital w Oleśnie

Post autor: neoartysta86 »

[quote name='sopmayster' post='69072' date='02 maj 2010 - 22:21']http://www.interka.pl/~mtmovie/wystawa_onl...e/staryszpital/[/quote]



Witam :)



Dziękuję na wstępie za umieszczenie linku do mojej galerii o Starym Szpitalu w Oleśnie podoba mi się to że się interesujecie także i moją galerią :) .



A teraz kilka moich wyjaśnień na temat tego szpitala gdyż jestem mieszkańcem Olesna od 24 lat a moja babcia przepracowała całe lata w tym szpitalu na oddziale dziecięcym ...



Po pierwsze - W tym szpitalu nie straszy to jest totalna bzdura !!!



Po drugie - Nie jest także usytuowany na jakimś tam cmentarzu czy czymś w tym stylu !!!



Po trzecie - Ten remont to ściema !!! Z racji tego że ten budynek jest zabytkiem choć nie w pełni chronionym to nie można go usunąć z przyczyn prawnych puki sam się nie zniszczy zatem dlatego obecnie nie posiada dachu by się mógł zawalić sam ... i żeby mogły wkroczyć buldożery ... Jedynie kaplica jest pod ochroną reszta budynku jednak nie ... ( to akurat wiem od przyjaciela z towarzystwa miłośników historii ziemi oleskiej )



Jakiś pytania ??





Moje GG : 1260204



mail : michal-trybulak@wp.pl



www : www.mtart.dl.pl

( tam też jest galeria Starego Szpitala zamieszczona w linku w poprzednim poście )



I proszę nie piszcie już tych głupot o jakimś nawiedzeniu i innych durnotach bo aż brzuch mnie boli ze śmiechu co tu się naczytałem ...



Pozdrawiam !!!
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Nawiedzony szpital w Oleśnie

Post autor: xedos »

Kiedyś przed laty, kiedy współtworzyłem program "Strefa Zero" Radia Park FM w Kędzierzynie Koźlu, zanim skręcił w stronę bujd fn i został zdjęty z anteny, poznałem sprawę tego szpitala, gościliśmy nawet jedną z grup, która zajmowała się całością. Ogólny bałagan, porozrzucane, zużyte sprzęty, dokumenty, rozbudzały wyobraźnię równie mocno jak skrzypiące podłogi, drzwi i alkoholicy, którzy tam znaleźli spokojną przystań. Dodatkowo, o ile pamiętam w tle zarysowała się również jakaś afera dotycząca bodaj sprzedaży obiektu, gdzie próbowano uwikłać w to ufologów. Dość interesującym za to zagadnieniem była tam kaplica przyszpitalna...



Opowiedz o jej historii, to zainteresuje (mam nadzieję) wszystkich forumowiczów, a i ja chętnie odświeżę sobie tę sprawę.



Pozdrawiam wszystkich.
Ostatnio zmieniony wt sie 31, 2010 7:34 am przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
neoartysta86
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 30, 2010 9:58 pm
Kontakt:

Re: Nawiedzony szpital w Oleśnie

Post autor: neoartysta86 »

Coooo ??!!??!!!! jeszcze ludzi od UFO ktoś wysyła do starego szpitala ... paranoja !!! Przecie to był zwykły szpital powiatowy a nie jakieś miejsce kosmitów , duchów albo cholera wie czego nie no ludzie bez jaj , że takie już historie wymyślają ... Kosmitów i Duchy w starym Szpitalu można zobaczyć jedynie po zażyciu jakiś narkotyków ale w realnym świecie tam nic się nie dzieje tak samo nie ewakuowano z tego miejsca ludzi w ciągu jednej nocy tylko przenoszono pacjentów do nowego szpitala w ciągu kilku miesięcy ... a te dokumenty i sprzety pozostawione zostały bo były stare i przedawnione i bezużyteczne a nie chciało im się spalić tego lub wyrzucić do śmietnika i dlatego to wszystko zostało ... a nie jakieś tam uciekanie w popłochu czy duchy czy coś ... jak takie historyjki słyszę to pękam ze śmiechu bo pamiętam jak byłem mały i babcię odwiedzałem w tym szpitalu ( Babcia jest Pediatrą i tam przepracowała całe lata !!! ) tak więc skończcie historyjki z duchami w tym szpitalu i tyle . Duchy i UFO w tym szpitalu NIE ISTNIEJĄ !!!! Koniec i kropka .
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Nawiedzony szpital w Oleśnie

Post autor: Newsman »

Czy panowie łowcy już coś złapali? Przypominam, że dysponujemy niezawodnym wykrywaczem forumowych pokemonów a na samym forum obowiązuje cenzus wiekowy, a przynajmniej treściowy. Dbajmy o poziom wypowiedzi, bo to co reprezentują niektórzy z użytkowników w moim mniemaniu nie tylko obniża nasze loty, ale nawet obraża naszych starych wyjadaczy. Dlatego Kubix, pierwsze słowne ostrzeżenie.
Pszebżydły ófok
Infrańczyk
Posty: 133
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:44 am
Kontakt:

Re: Nawiedzony szpital w Oleśnie

Post autor: Pszebżydły ófok »

A koledzy to łapią te duchy w słoiki,siatki czy worki?



A tak na poważnie to strach zawsze ma wielkie oczy.Ludziom się nudzi i wymyślają głupawe legendy i historyjki dla zabicia czasu i podniesienia adrenaliny.A fanatycy wierzący w różne zjawy,duchy i demony będą na siłę szukać dowodów.Odgłosy pijanych meneli,harcujących szczurów,trzaskające okiennice i refleksy świetlne na obiektywach aparatów staną się dla nich emanacjami różnych tajemniczych bytów.Sądząc po tak długiej ciszy w tym temacie pewnie nie odkryto nic wartościowego
neoartysta86
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 30, 2010 9:58 pm
Kontakt:

Re: Nawiedzony szpital w Oleśnie

Post autor: neoartysta86 »

Ha ha ale się uśmiałem czytając opowiastki o Pogromcach Duchów i łapaniu ich w słoje ;)



A teraz tak na poważnie ... jedyne co obecnie jest w tym szpitalu to grzyb ... a obecny wygląd ( Listopad 2010 ) jest taki :



[ external image ]
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Nawiedzony szpital w Oleśnie

Post autor: ADAX »

Fajny napis na budynku :D W sumie Oleśno nie leży na śląsku, ale budynek pasowałby w klimaty.



I znów nic z podniecenia duchami i istotami z ektoplazmy (czy tam kisielu) nic nie wyszło. Większość jak się okazuje, bajek (bo to bajki) o duchach powstaje w celach zysku, bo tak dla zabawy, albo dlatego, że ktoś jest tym zafascynowany do stopnia paranoi. Nie wiem, może prawdziwe duchy są w śród nas, ale tego jeszcze nikt nie potwierdził na tyle, by można było to uznać za pewien fakt, a nie teorię.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nawiedzony szpital w Oleśnie

Post autor: danut »

Chyba masz racje ADAX..:).. Zafascynowana starym pododaniem, że w pewnym miejscu straszy, a w Niedzielę Palmowa gdy po procesji ksiądz uderza trzy razy we wrota koscioła to sam diabeł wychodzi i liczy tam talary zorganizowałam wycieczkę dokładnie obliczając godzinę..no i...podchodzimy.. a tam za krzakami cos trzaska, słychac jakies głosy, światło, jakies czy ogień przeswituje.. no ja pi.... ilu nas było to odwrót na pięcie i w nogi..:)..A tu ktoby pomyslał, że jakies cwele na wiosne i to do południa, w dzien świąteczny ognisko zorganizowali i barana sobie piekli... :lol: ...
neoartysta86
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 30, 2010 9:58 pm
Kontakt:

Re: Nawiedzony szpital w Oleśnie

Post autor: neoartysta86 »

Ostatnio w serwisie YouTube natrafiłem na komedię amatorską w stylu filmu "Blair Witch Project" lub też "REC" :D hehehe oto ten film ( kliknij w link ) :



==> OLESNO PROJECT <==



Polew po pachy normalnie mam z tego ... do programu w stylu "Śmiechu Warte" by się to nadawało ...
Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 9:58 am przez neoartysta86, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DUCHY”