POMOCY

spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

POMOCY

Post autor: spacemaster92 »

Witam wszystkich. Mam do was sprawę, a raczej moja przyjaciółka. Otóż ma ona pewien problem zdrowotny. Ma coś takiego, że obojętni czy coś by robiła czy też nie ma 5-o minutowy bezdech i omdlenie. Nie wie co to jest, ja do końca też nie. Mówi, że była z tym u lekarza i powiedział jej, że ma astmę i dostałą inhalator. Ale to nic nie dało ma to cały czas. Mówi, że pierwsze te objawy miała w wieku 6 lat i trzyma to ją do dziś. Jeżeli znacie się na tym albo w ogóle możecie powiedzieć co to jest to piszcie proszę. Z góry dziękuję.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: POMOCY

Post autor: Andrzej 58 »

Witaj Specmaster .Na medycynie oczywiście nie znam się,ale z tego co opisałeś ,wnioskuję,że przypadłość twojej koleżani może mieć coś wspólnego z nieprawidłową pracą nerek.Mój były szef miał ogromne kłopoty z dusznościami.Najmniejszy wysiłek fizyczny był dla niego traumatycznym doświadczeniem.Też chodził do specjalistów od płuc.Stawiali diagnozy w ramach swojej specjalizacji.Jak się okazało przyczyną duszności była duża zawartość mocznika we krwi.Teraz chłopisko jest jak nowo narodzony.Być może twoja koleżanka ma inną przypadłość,ale wg mnie rozwiązaniem problemu mogą być konsultacje z e specjalistami innych dziedzin medycyny.
Awatar użytkownika
Staszewski
Infrzak
Posty: 72
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 12:38 am
Kontakt:

Re: POMOCY

Post autor: Staszewski »

Moim zdaniem, to wszystko wina szarych ludzi.

Są oni wśród nas, w szarej strefie a wśród nich wśród nich siwy dymu.
O tempora! O mores!
Awatar użytkownika
Ogrzyslaw
Infrańczyk
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:06 am
Kontakt:

Re: POMOCY

Post autor: Ogrzyslaw »

[quote name='spacemaster92' post='68835' date='21 kwiecień 2010 - 18:19']Witam wszystkich. Mam do was sprawę, a raczej moja przyjaciółka. Otóż ma ona pewien problem zdrowotny. Ma coś takiego, że obojętni czy coś by robiła czy też nie ma 5-o minutowy bezdech i omdlenie. Nie wie co to jest, ja do końca też nie. Mówi, że była z tym u lekarza i powiedział jej, że ma astmę i dostałą inhalator. Ale to nic nie dało ma to cały czas. Mówi, że pierwsze te objawy miała w wieku 6 lat i trzyma to ją do dziś. Jeżeli znacie się na tym albo w ogóle możecie powiedzieć co to jest to piszcie proszę. Z góry dziękuję.[/quote]

Jeśli to nie astma oskrzelowa, to bardziej bym skierował ją do neurologa być może jest to jakiegoś rodzaju epilepsja, lub coś w tym stylu. Na wszelki wypadek na jej miejscu zrobił bym także USG jamy brzusznej a dokładniej przepony.
"Współczesny świat znajduje się w stanie tak daleko posuniętego rozkładu, iż nie powinniśmy się obawiać, że się nie zawali."

[right]Nicolás Gómez Dávila[/right]
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: POMOCY

Post autor: Andrzej 58 »

Mój kolega choruje na rupturacyjne zapalenie dróg oddechowych.Okropne dusznosci i od czasu do czasu utrata przytomności.Właśnie poinformował mnie ,że zastosowano u niego nowy sposób leczenia polegający na wprowadzeniu dwóch różnych środków inhalacyjnych dwa razy dziennie w odstępach dziesięciominutowych.Zauważyłem u niego nieprawdopodobną poprawę,zresztą on sam mówi ,że teraz czuje się o niebo lepiej.Lekarze pewnie znają ten sposób i myślę ,że może dobrze byłoby spróbować.
Kinga
Infrzak
Posty: 33
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:13 pm
Kontakt:

Re: POMOCY

Post autor: Kinga »

katapleksja może?
ODPOWIEDZ

Wróć do „HYDEPARK”