Vallee i wojna o kręgi

Czy tajemnica zbożowych piktogramów powoli wyjaśnia się na naszych oczach?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Vallee i wojna o kręgi

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]W świecie zachodniej ufologii toczy się obecnie spór na temat zjawiska piktogramów. U zarania nowego sezonu pojawia się kwestia od dawna nurtująca badaczy i entuzjastów, tj. czy kręgi zbożowe rzeczywiście mają, jeśli nie nieziemskie, to choć nadnaturalne pochodzenie? Jacques Vallee – jeden z ojców Internetu oraz znany ufolog twierdzi, że niektóre (niesfałszowane) piktogramy są właściwie efektem ubocznym testów nad nową bronią, tyle że wiele osób woli wierzyć, że są one dziełem małych zielonych ludzików.



SZCZEGÓŁY
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Vallee i wojna o kręgi

Post autor: azor »

[quote name='RysiekINFRA' post='68962' date='29 kwiecień 2010 - 23:34'][ external image ]W świecie zachodniej ufologii toczy się obecnie spór na temat zjawiska piktogramów. U zarania nowego sezonu pojawia się kwestia od dawna nurtująca badaczy i entuzjastów, tj. czy kręgi zbożowe rzeczywiście mają, jeśli nie nieziemskie, to choć nadnaturalne pochodzenie? Jacques Vallee – jeden z ojców Internetu oraz znany ufolog twierdzi, że niektóre (niesfałszowane) piktogramy są właściwie efektem ubocznym testów nad nową bronią, tyle że wiele osób woli wierzyć, że są one dziełem małych zielonych ludzików.



SZCZEGÓŁY[/quote]



Trochę się nie zgadzam z Valle bo wrzuca on wszystkie PZ do worka z napisem tajne testy wojskowe zapominając o zdarzeniach sprzed 1945 roku a historii nie da się przeskoczyć.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Vallee i wojna o kręgi

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Wiosna przynosi z sobą nowe przypadki kręgów zbożowych, choć właściwie nie jest to dobra nazwa na opisanie skomplikowanych form pojawiających się na polach. Wydaje się, że kwestia ich związku z kosmitami wydaje się być już od dawna nieaktualna. Co zatem pozostaje? Crop-makerzy, zjawiska naturalne i wojskowe przedsięwzięcia. Nie mniej jednak decyzja, co do tego, co stoi za kręgami wcale nie wydaje się łatwa.



KOLEJNA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JACQUES'A VALLEE
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Vallee i wojna o kręgi

Post autor: azor »

Czyli wynika z tego wie że nic nie wiem ? Ale Valle jakoś zapomina choćby o zwykłych kregach już przed 1945 rokiem nie można pomijać takich spraw jeśli sie chce badać i wyjaśniać fenomen piktogramów ? Piktogramy piktogramami ale nie można pomijać obserwacji zarówno świetlnych zjawisk róznego rodzaju i typu oraz typowo ''fizycznych obiektów'' - nawet nasze polskie podwórko posiada ciekawe zdarzenia o których pewnie Valle nic nie wie ?



Jeśli to dzieło tajnej technologii wojskowej to zapytań dlaczego i po co pojawia się jeszcze więcej. Fakt faktem że zjawisko jak na razie wymyka się cały czas racjonalnym wyjaśnieniom.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Vallee i wojna o kręgi

Post autor: soudak040771 »

Czyli wynika z tego wie że nic nie wiem ?


Wygląda na to, że musisz spakować swoje zabawki i iść do innej piaskownicy, no bo przecież ten cały Vallej czy jak mu tam wie wszystko lepiej... a miało być tak pięknie : zdjęcia wywiady, autografy, że o ładnych dziewczynach nie wspomnę... :D



A tak na poważnie... do jakich sam doszedłeś wniosków, badając to zjawisko ? Czy nie doszedłeś jeszcze do żadnych ?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Vallee i wojna o kręgi

Post autor: azor »

[quote name='soudak' post='69499' date='13 maj 2010 - 12:26']Wygląda na to, że musisz spakować swoje zabawki i iść do innej piaskownicy, no bo przecież ten cały Vallej czy jak mu tam wie wszystko lepiej... a miało być tak pięknie : zdjęcia wywiady, autografy, że o ładnych dziewczynach nie wspomnę... :D



A tak na poważnie... do jakich sam doszedłeś wniosków, badając to zjawisko ? Czy nie doszedłeś jeszcze do żadnych ?[/quote]



Wiesz po 15 latach dokumentowania obserwacji itp zawsze sie ma jakieś wnioski ale te postaram się przedstawić w mojej książce nad którą pracuję a Valle to tez nie wyrocznia dlatego uważam że każda hipoteza jest możliwa
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Vallee i wojna o kręgi

Post autor: azor »

[quote name='Pantanal' post='69504' date='13 maj 2010 - 12:41']Niestety za Valleem przemawia wiecej argumentów, włączając w to nawet zjawiska swietlne. Odnoszę wrażenie azorze, że dla ciebie są one jednoznacznym dowodem na to, że chodzi o UFO. Wczytaj się w niego dobrze - nie mówi on, że wszystkie piktogramy są takie a owe. Trzeba sobie tylko zadać pewne pytania odnśnie tego zjawiska, których zwykle się nie robi.[/quote]



O właśnie nie bo nie każde światło i obiekt to od razu ''prawdziwe UFO'' ale niestety badając zjawisko piktogramów musimy i to uwzględniać teoria Valle jest o.k ale nie wyjaśnia całego problemu a tylko niewielki procent.



Tak osobiście sądzę że niektóre zwykłe kręgi mogą być związane z UFO nie mówię tu o skomplikowanych piktogramach będąc w CBUFOiZA badaliśmy taki przypadek CE-3 ( jak sie okazało) po którym pozostał 15 m krąg w życie a było to w 1979 roku w Zabnie to bardzo ciekawy przypadek a świadków tego kręgu było wielu.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Vallee i wojna o kręgi

Post autor: soudak040771 »

Wiesz po 15 latach dokumentowania obserwacji itp zawsze sie ma jakieś wnioski ale te postaram się przedstawić w mojej książce nad którą pracuję a Valle to tez nie wyrocznia dlatego uważam że każda hipoteza jest możliwa


Nie uważasz, że uchylając rąbka tajemnicy, bardziej ją rozreklamujesz, niż pisząc o tych wnioskach w niej zawartych ogólnikowo ?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Vallee i wojna o kręgi

Post autor: azor »

Wiesz nie zależy mi na jakiejkolwiek ''reklamie'' tego co wiem lub robię ale kiedyś przyjdzie czas i pora ;)
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Vallee i wojna o kręgi

Post autor: soudak040771 »

Wiesz nie zależy mi na jakiejkolwiek ''reklamie'' tego co wiem lub robię ale kiedyś przyjdzie czas i pora


Ok... nie jest czasem tak, że Twoja praca sprowadziła się tylko do bardzo rzetelnej rejestracji tego zjawiska, a tak naprawdę wnioski umykają Ci, tak jak ,, robią'' to innym badaczom ? I właśnie ta Twoja rzetelna praca, będzie zawarta w tej książce, a nie będzie jednak w niej żadnych wniosków ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PIKTOGRAMY”