INFRA w TVN Warszawa

ordyniec
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:15 am
Kontakt:

Re: INFRA w TVN Warszawa

Post autor: ordyniec »

Najgorsze z tego wszystkiego wydaje się to, że pojawiają się w nim "eksperci" od bycia duchami, którzy sieją propagandę o New Ageowym zabarwieniu. Ciekaw jestem, ilu widzów zadaje sobie pytanie, skąd taki pan Jerzak to wszystko wie a ilu przyjmuje to w oparciu o "autorytet eksperta".


Myślę, że to zbyt jednoznaczna ocena. Po pierwsze, stowarzyszenie spirytystyczne, na czele którego stoi Konrad Jerzak, odwołuje się do zasad spirytystycznych skodyfikowanych przez Allana Kardeca i jako takie odcina się od późniejszych naleciałości new ageowskich. Zresztą swego czasu miałem okazję poznać osobiście pana Jerzaka i wiem, że dystansuje się on do szeroko pojętej ezoteryki, new age'a, a przede wszystkim nawiązuje do teorii spirytystycznej opartej na Kardecu. Myślę, że Orson też może dodać wiele w tej kwestii, zwłaszcza że przedstawił w innym poście rys historyczny tego zagadnienia. Rozumiem, że złośliwi lubią wszystko mieszać , ale to powinno mieć jakieś uzasadnienie.



Druga kwestia: człowiek podpisany w programie jako "spirytysta" ma prawo przedstawić pogląd spirytystów - i slusznie zaznacza ze najpierw trzeba przyjac najprostsze wyjasnienia, ktore nie zakladaja ingerencji Duchów. A na pytanie: "skąd to wszystkie wie", mogę powiedzieć że wydaje mi się, iż jest jedną z niewielu osób w Polsce, którzy mają naprawdę rzeczową, merytoryczną wiedzę o spirytyzmie, zna szeroko literature przedmiotu, przeważnie niedostępną polskiemu czytelnikowi. Sam też powołał się na badania przeprowadzane w Brazylii i myślę, że gdyby ktoś zadał sobie trud i zapytał, z pewnością powiedziałby o nich coś więcej.



W ogóle bardzo cieszy mnie, że Orson i Konrad Jerzak znowu mieli możność wystąpienia razem i przedstawienia swoich opinii, choć tutaj w bardzo ograniczonej formie. Myślę że z winy dziennikarzy wielu ważnych kwestii nie zaznaczono.
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2010 9:27 pm przez ordyniec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: INFRA w TVN Warszawa

Post autor: Newsman »

Hmmm... Z tego postu wynika, że pan Kardec, posiadł nadzwyczajną wiedzę. Jeśli jest lepszy od reszty, chciałbym wiedzieć dlaczego. Niestety po lekturze jego ksiąg (Duchów i Mediów) uznać można, że nie jest on ani badaczem ani autorytetem (bo jak można być autorytetem odnośnie życia po śmierci, kiedy się żyje i pisze) tylko prekursorem spirytyzmu w jego formie, która pokutuje do dziś.

Niestety wszelkie rozmowy o badaniach i literaturze przedmiotu są bezsensowne, a to z tego powodu, że zwykle jest to rozmowa dla rozmowy, czyli innymi słowy powtarzanie pewnych teorii i wierzeń w nadzie, że ktoś uzna je za obowiązujące (równie dobrze o literaturze przedmiotu można mówić np. w odniesieniu do Filipinki czy Pani domu). Niestety nikomu nie udało się przeprowadzić badań (nawet słynnemu Kardecowi) udowadniających istnienie życia po śmierci, stąd też twierdzenie, że ktoś posiadł wiedze w zakresie spirytyzmu wydaje się nie na miejscu. Ktoś mógł posiąść wiedzę nt. rozwoju idei, nt. nigdy na temat tego, jak to jest... Bo gdyby wiedział, obejmowałoby to posiadanie przezeń wiedzy niedostępnej dla zwykłego śmiertelnika, a więc magicznej lub zmyślonej.

Podsumowując: łatwo być ekspertem w dziedzinie, w której wymyślić możemy sobie wszystko od A do Ż.
ordyniec
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:15 am
Kontakt:

Re: INFRA w TVN Warszawa

Post autor: ordyniec »

Nie jest moją intencją uzasadnianie czy Jerzak poprawnie interpretuje te zjawiska, czy też się myli. Dyskusja o literaturze przedmiotu zawsze ma sens, bo nie da się dyskutować o czymkolwiek bez merytorycznego przygotowania. Chyba że bardziej cenimy sobie ignorancję i domysły.



Jednak mnie nie chodzi o dyskusję na temat spirytyzmu. Każdy ma dostęp do książek spirytystycznych i niech sam sobie oceni czy to ma sens. Chodzi mi przede wszystkim o to, żeby nie łączyć tej idei z New Age'em. Nawet jeśli ten ostatni z niej czerpie, to w żadnym wypadku nie znaczy że jest jej tożsamy. Co więcej, New Age wypacza spirytyzm, spłyca i dogmatyzuje. Tym samym utożsamianie jednego z drugim jest albo przejawem złej woli, albo niewiedzy.
Awatar użytkownika
Staszewski
Infrzak
Posty: 72
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 12:38 am
Kontakt:

Re: INFRA w TVN Warszawa

Post autor: Staszewski »

Wypowiedź Orsona jest diabelnie zmanipulowana wyszło na to że popiera tezę o duchach i innych strzygach na Wilczej i jak sam narrator podsumowuje: zdaniem naszych ekspertów nie da się tego wyjaśnić. To mówi samo przez się jak bardzo zmanipulowany był ten wywiad.

Ponieważ ja mówiłem o tym jak można to wszystko wyjaśnić z technicznego punktu widzenia moja wypowiedź była z góry skazana na wycięcie i może dlatego jej wogóle nie puścili. Przykre ale prawdziwe.
O tempora! O mores!
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: INFRA w TVN Warszawa

Post autor: Rysiek23 »

W kwestii programu nie będę się wypowiadać bowiem znowu czuję się rozczarowany. Dobrze się zapowiadał a wyszło jak zwykle.



Tym nie mniej miło mi powiedzieć, że z Konradem Jerzakiem spotkamy się na czacie Infra w niedzielę (dokładna zapowiedź niebawem) i będziemy mogli po raz kolejny podyskutować o tematach wspomnianych powyżej. Zapraszam serdecznie.
Awatar użytkownika
Manfredo90
Infrańczyk
Posty: 132
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 9:46 am
Kontakt:

Re: INFRA w TVN Warszawa

Post autor: Manfredo90 »

O prowadzącym program wolę nie wspominąć.....



Jednym z podst. rzeczy, to musi nauczyć się tak mówić, żeby nie było widać, że czyta tekst z kamery.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: INFRA w TVN Warszawa

Post autor: Katarzyna_1 »

ja gapa nie obejrzałam wcześniej drugiej części reportażu z niejaką Alicją Ziętek. Nie wiem czy tylko ja ją kojarzę ją z niejaką wróżką Atis ze Starego Miasta w W-wie? Cholernie podobna, może to siostra? Dla przypomnienia wróżka Atis widywana była na Barbakanie kilka lat temu, a kilka miesięcy temu na Polsacie, a może w TVN mocno po północy z kartami w ręku, ha, ha, ha
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ordyniec
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:15 am
Kontakt:

Re: INFRA w TVN Warszawa

Post autor: ordyniec »

[quote name='Katarzyna_1' post='69567' date='15 maj 2010 - 00:40']ja gapa nie obejrzałam wcześniej drugiej części reportażu z niejaką Alicją Ziętek. Nie wiem czy tylko ja ją kojarzę ją z niejaką wróżką Atis ze Starego Miasta w W-wie? Cholernie podobna, może to siostra? Dla przypomnienia wróżka Atis widywana była na Barbakanie kilka lat temu, a kilka miesięcy temu na Polsacie, a może w TVN mocno po północy z kartami w ręku, ha, ha, ha[/quote]



Może to ta sama. Te całe wróżki wybierają sobie ksywy, żeby nie kojarzono ich z konkretnymi osobami. Czyżby wstydziły się swojej roboty?;)
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: INFRA w TVN Warszawa

Post autor: soudak040771 »

Muszę przyznać, że wiele już widziałem, ale jeszcze nie widziałem, aby medium wykrywało świat duchowy za pomocą kompasu... Jest to bardzo jak widzę oryginalny sposób i dzięki niemu każdy jak mniemam może zabawić się w takie kompasowe medium... :) Rozśmieszyło mnie również stwierdzenie o świeżości całej sprawy... :)

Myślę, że obojętnie jakie są fakty co do zaistniałego zdarzenia, to ten program nie służy dojściu do prawdy, tylko służy przedstawieniu tych faktów w jak najbardziej sensacyjnym świetle. Ten program robiony jest po prostu pod publikę. Dlatego właśnie czytamy tutaj o zmanipulowaniu wypowiedzi osób, które tam się wypowiadały...
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: INFRA w TVN Warszawa

Post autor: azor »

[quote name='RysiekINFRA' post='69545' date='14 maj 2010 - 11:01']W kwestii programu nie będę się wypowiadać bowiem znowu czuję się rozczarowany. Dobrze się zapowiadał a wyszło jak zwykle.



Tym nie mniej miło mi powiedzieć, że z Konradem Jerzakiem spotkamy się na czacie Infra w niedzielę (dokładna zapowiedź niebawem) i będziemy mogli po raz kolejny podyskutować o tematach wspomnianych powyżej. Zapraszam serdecznie.[/quote]



Zatem jeśli oni w ten sposób robią to tylko podziękować za taką ''rzetelność'' po pierwszej rozmowie z Panią redaktor miałem mieszane uczucia bo pytała a właściwie szukała świadków obserwacji UFO w okolicach Bernardyńskiej czy j. Czerniakowskiego gdy poleciłem jej wybranie raportu mojego autorstwa ze strony INFRA dotyczącego CE-1 w tej okolicy, stwierdziła że ta Pani musiała to zmyślić. A zatem jak jej powiedziałem nie dokumentowała Pani red. tego zdarzenia a w ciągu dwóch sekund stwierdziła że to mistyfikacja brawo ;). Dlatego uważam że chodzi tu tylko i wyłącznie na tanią sensacje kosztem wykorzystania wiedzy innych. Szkoda zachodu moim zdaniem z tym TVN ?
Zablokowany

Wróć do „INFORMACJE ADMINISTRATORÓW I REDAKCJI SERWISU INFRA”