Tajemnice Watykanu?

Inne tematy z zakresu religii, wierzeń, cudów
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Tajemnice Watykanu?

Post autor: CanisLupus »

Temat moze na pozór głupi. Ale czy waszym zdaniem jest coś co głowy kościoła wiedza a nie chca ujawnic społeczeństwu?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Tajemnice Watykanu?

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Calvus22' post='69719' date='22 maj 2010 - 12:35']Temat moze na pozór głupi. Ale czy waszym zdaniem jest coś co głowy kościoła wiedza a nie chca ujawnic społeczeństwu?[/quote]



Ale może byś to rozwinął? O jakie tajemnice chodzi? Zakładanie tego typu tematów bez tezy może grozić poważnymi sankcjami na tym forum :)
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice Watykanu?

Post autor: ADAX »

Ja mam ! Pierwsze to obca cywilizacja pozaziemska. Niby mówią, że coś tam obserwują wierzą że coś jest, a na boku przeprowadzają eksperymenty i nawracają obcych na wiarę chrześcijańską. Dwa to wszystkie machloje, których nie chcą ujawnić i co do których nie chcą się przyznać, ale i tak wiadomo, że to oni. Trzy, jakie upusty mają na samochody księża ? Bo za pół darmo chyba kupują te nowiuśkie auta.

A tak na poważnie, to Watykan już nie jako "państwo" ale wręcz wielka instytucja pozarządowa i poza wymiarowa, swoim nachalstwem bo inaczej tego nie można nazwać, chce za wszelką cenę podporządkować sobie każdy kraj nie tylko w europie ale i na świecie. Tak było lata temu, teraz może tego nie widać, bo się społeczeństwo zmienia i takie otwarte działania mogły by nadszarpnąć dobrą reputację. No i na koniec chciałem dodać od siebie, że papież jako zwierzchnik boga na ziemi (też mi coś :D ) ma prawo robić co mu się podoba, bynajmniej w czasach krucjat tak było...
Awatar użytkownika
Manfredo90
Infrańczyk
Posty: 132
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 9:46 am
Kontakt:

Re: Tajemnice Watykanu?

Post autor: Manfredo90 »

Czego Watykan nie chce ujawnić ? Mi pierwsze co na myśl przychodzi,to ich skarbce. Ile to dawniej nagrabili się majątków od różnych państw. Kościół katolicki się rozpanoszył i chciałby mieć takie same wpływy jak dawniej. Kościół niech będzie kościołem a Państwo państwem.

A bo to in vitro jest nie moralne, albo związki homoseksualne są wbrew naucze Bożej (chociaż sam jestem przeciwnikiem takich związków). Ale od wybryków księży to już się odcinają.... pfff...
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Tajemnice Watykanu?

Post autor: CanisLupus »

A myślicie ze np. znaja prawdziwe pochodzenie czlowieka?
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice Watykanu?

Post autor: ADAX »

Myślę, że nie, a jeśli jest inaczej, to naprawdę wiedzą bardzo dużo, włącznie z największymi zagadkami wszechświata. Ale pewnego można być, iż zapewne wiedzą więcej od przeciętnego zjadacza chleba i studenta :D
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Tajemnice Watykanu?

Post autor: CanisLupus »

Osobiście nigdy nie wierzyłem w kosciol. Rozgraniczam wiare w Boga i wiare w nauki koscielne
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice Watykanu?

Post autor: ADAX »

To się dzisiaj nazywa "wierzący nie praktykujący" Orsonie. Czyli zapewne bazowanie na samej Biblii, tak myślę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „POZOSTAŁE”