Poglądy polityczne

Wiadomości z kraju i ze świata
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne

Post autor: Reaper »

Temat rzeka. Na pewno nie będę tu lansował "prawdy" i zacznę może nie aż tak poważnie. Nie do końca tyczyć się to będzie samego ustroju.



Imperializm liberalny. Tzn pełny liberalizm społeczno-gospodarczy w państwie, jednak z bardzo rozbudowanym aparatem militarno-policyjno-informacyjnym mającym stać na straży oraz kontrolować sytuację w całym regionie czy świecie (eh normalnie nie mogę przestać patrzeć na te budynki kgb ! :lol: ). Aparat policyjny oczywiście pozbawiony cech politycznych czy faszystowskich itp. Działanie takiego systemu powinno być oparte na typowym dla imperium rzymskiego i ameryki (Francji Napoleona też chyba) kulcie zwycięstwa oraz pompowanej wiary we wspólnotę, oraz demokratyczne idee równości obywateli.



Przykładem u nas mogłaby być realizacja nurtu federacyjnego w UE.

Powinno być więcej elementów scalających Europę (nie tylko pieniądze i kawka polityków na obradach, ale wspólnota obywateli tych państw) aby ludzie wierzyli w siłę tego co tworzą a nie bali się swojej własnej wspólnoty czy traktowali UE jak zepsuty bankomat wyrzucający pieniądze. Symbole i kult są ważne.



Chciałbym aby Europa kiedyś wyewoluowała do statusu europejskiego wujka sama (trudno nazwać odpowiednik :)) dbającego o bezpieczeństwo i interesy państw i narodów Europejskich co najmniej tak samo aktywnie a czasem wręcz agresywnie jak Stany Zjednoczone własne interesy, z czym państwa nadal pozostawały niezależne.



Oczywiście takiego ustroju nie ma i to bujanie w obłokach, zwłaszcza iż wielu zarzuca naszej UE na polu mocarstwowym, że niby jest mocarstwem i jednością ale politycy UE lubią się wycofywać z idei wspólnoty europejskiej do poziomu spotkań przy kawie "my nic tu tylko kawę piliśmy" "ja tylko słyszałem że tu pieniądze dają" tzn to dosyć ryzykowne stwierdzenie ale wydaje mi się że owe niezdecydowane i pozbawione tożsamości błąkanie się pomiędzy federacją a organizacją międzynarodową do spotkań przy kawie spowodowało iż niektóre rządy państw okazały się oportunistami, tzn powiedziały że kładą lachę na dalszą federacyjną integrację, ale pieniądze nadal ciągnęli aż doprowadzili walutę euro do ruiny, w niektórych przypadkach nawet fałszując informacje finansowe.



Zdecydowanie jednak jestem zwolennikiem realizacji imperializmu na pokojowych zasadach, np przez skupienie sił i środków kilku państw (bądź kiedyś stanów w ameryce), które dalej już mogą realizować politykę imperialistyczną na kształt chyba też usa, niż na zasadzie podboju i wyzysku jak w dawnych czasach Napoleona oraz Rzymu (rzym bywał już nieco bardziej demokratyczny na tym polu chyba), albo wręcz obrzydliwej polityki eksploatacji realizowanej np. przez Hitlerowski nazim.

Jednak jak mówiłem nie chcę aby specjalnie poważnie to ktoś traktował
Ostatnio zmieniony pn cze 14, 2010 11:39 pm przez Reaper, łącznie zmieniany 1 raz.
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne

Post autor: matino3 »

A ja zacznę od tego, że mam 15 lat i raczej 80% pojęć jest mi obcych:P Jak z pewnością wielu innym osobom z forum.
:)

Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne

Post autor: Katarzyna_1 »

ale mnie państwo dobrobytu jednak kojarzy się jednak z taczeryzmem, dlatego tak zagłosowałam :rolleyes:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Manfredo90
Infrańczyk
Posty: 132
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 9:46 am
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne

Post autor: Manfredo90 »

Za czasów Komuny to inaczej było %-)
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne

Post autor: Reaper »

apropo prywatyzacji służby zdrowia. Jestem generalnie przeciwnikiem szerokiej polityki socjalnej. Służba zdrowia powinna być bezpłatna tylko dla tych którzy naprawdę tego potrzebują a nie dla wszystkich że później szpitale są pełne ludzi z połamanymi nogami np. po brawurowej jeździe autem a ludzie z poważnymi problemami zdrowotnymi wtedy proszą o pomoc w pismach typu anonse. Jestem zdecydowanie przeciwny aby ktoś kto zarabia grubą forsę leżakował sobie w szpitalu z powodu zatrucia alkocholem i to jeszcze z państwowej kasy. Państwowa kasa powinna być tylko na tych co naprawdę tego potrzebują a nie "dla każdego juuupi!". Ja już np sobie za dentystę mogę zapłacić, to samo babcie z najwyższymi emeryturami (co nie znaczy że wszyscy starsi ludzie mają tyle pieniędzy, ale po prostu wiem że nie pomyślą o innych)



Pozbyć się regulacji prawnych dotyczących np kościoła... po co to komu ? Kościół może i powinien sobie radzić sam. Państwo zdecydowanie powinno zredukować liczbę obszarów interwencjonizmu (prawnego, nie tylko gospodarczego). Mamy chyba największą na świecie liczbę bezsensownych ustaw które z powodu braku prostej konstytucji powodują akumulację wszelkich regulacji prawnych i dostępu. Innymi słowy rozrost prawa i administracji powoduje w naszym kraju tylko zwiększenie korupcji. Po prostu wycofać się z pól bitew nie do wygrania, lub tych które tylko zajmują pieniądze podatników, przestać je regulować i skupić się na najważniejszych obszarach aktywności państwa.



Nowe fundamenty. Polska powinna się mocno zliberalizować, odciąć od finansowania obszarów które są nie do zrealizowania dla funduszy naszego państwa - np "służba zdrowia dla każdego w każdym zakresie". To nie Arabia Saudyjska. Do tego aby zmniejszyć rozmiar biurokracji należy po prostu zmniejszyć jej fundamenty czyli konstytucję która bardziej przypomina konstytucję hipermocarstwa intergalaktycznego (liczba przepisów i poziom skomplikowania) niż małego państwa w Europie.



Innymi słowy zasady powinny być proste, a liczba obszarów aktywności państwa jak najmniejsza (zdrowie i emerytury dla najbardziej potrzebujących, reszta płaci sama za to za co może zapłacić) a nie jak największa jak właśnie u nas jest. Bądźmy szczerzy, jak Amerykanie nie muszą mieć hektaton ustaw od każdej głupoty, tak też mu nie musimy, acz mimo to mamy.



Zaoszczędzone fundusze z kolei przeznaczyć na modernizacje i wzmocnienie zapewnienia podstawowych potrzeb - zwiększenie płac służby zdrowia, policji itd. ich wyposażenia oraz badania naukowe w tym zakresie. Państwo po prostu nie może być od wszystkiego. Dalej pieniądze można by wydać na infrastrukturę i badania badania badania oraz rozwój technologii. Ale nasze szkolnictwo prezentuje mizerny poziom i jakby tego było mało krótkowzroczność Kwaśniewskiego "Polska narodem ludzi uczących się" nie znaczy że jakość tej wiedzy cokolwiek da. Wręcz przeciwnie, produkujemy masy niepotrzebnych nigdzie studentów kiedy brakuje ludzi z wykształceniem policealnym/średnim technicznym oraz wyższym technicznym, często w dosyć niszowych dziedzinach. Mamy mizerną liczbę kierunków technicznych a corocznie produkowane są tysiące studentów kierunków jak socjologia np.



Nasza armia (to już tak moje "widzimisiętam") potrzebuje znacznie większej liczby rezerwistów, do tego moim zdaniem chyba też bardziej rozbudowany aparat bezpieczeństwa wewnętrznego w naszej armii- tzn służby informacyjne oraz żandarmeria/gwardia które skupiałyby się na zapewnieniu obrony terytorialnej (żandarmeria mogłaby wspierać policję w zapewnianiu bezpieczeństwa wewnętrznego, podobnie gwardia która jednocześnie służyłaby jako obrona terytorialna) naszego kraju, która szczerze mówiąc nie istnieje a wspomniane służby zajmują się czymś zupełnie innym.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne

Post autor: ADAX »

A gdzie ruch Janusza Palikota ?, teraz przecież będzie modny...




Wręcz przeciwnie, produkujemy masy niepotrzebnych nigdzie studentów kiedy brakuje ludzi z wykształceniem policealnym/średnim technicznym oraz wyższym technicznym, często w dosyć niszowych dziedzinach. Mamy mizerną liczbę kierunków technicznych a corocznie produkowane są tysiące studentów kierunków jak socjologia np.


Studenci sie chyba sami produkują. Bo ja jakoś nie widziałem rzeszę ludu idącą na kierunki typowo techniczne. To chyba bardziej zależy od chęci przyszłych studentów i ich możliwości. Inni idą na socjologię, bo łatwo ( w sumie beznadziejny pomysł isć na studia po to żeby iść) a inni informatykę bo wiedzą, że dadzą radę i będą mieć pewną pracę i zarobek na dobrym poziomie. Tak naprawdę szkolnictwo w Polsce nie jest złe. Wręcz przeciwnie, jest dobre, tylko system jest do kitu.




Nasza armia (to już tak moje "widzimisiętam") potrzebuje znacznie większej liczby rezerwistów, do tego moim zdaniem chyba też bardziej rozbudowany aparat bezpieczeństwa wewnętrznego w naszej armii- tzn służby informacyjne oraz żandarmeria/gwardia które skupiałyby się na zapewnieniu obrony terytorialnej (żandarmeria mogłaby wspierać policję w zapewnianiu bezpieczeństwa wewnętrznego, podobnie gwardia która jednocześnie służyłaby jako obrona terytorialna) naszego kraju, która szczerze mówiąc nie istnieje a wspomniane służby zajmują się czymś zupełnie innym.


Przede wszystkim, sprzęt, przydał by się nowy, i moim zdaniem, nasz produkowany. Bo po co płacić grube miliony za kilka maszyn i to używanych, jak można było by coś wyprodukować samemu, o podobnych właściwościach ? Takie reformy potrzebują czasu i reorganizacji całego systemu wojskowego. Najlepiej było by unowocześnić armię, w inteligentny sposób, czyli dużo, małym kosztem, a później brać sie za reorganizację. Liczba rezerwowych?, każdy zdolny do służby i z książeczką jest rezerwowym, chyba ,że chodziło ci o czynną służbę ? bo chyba to drugie. JA bym jeszcze zrobił przymusowe badania psyhiatryczne itp., później na 5 miesięcy kurs przygotowawczy i szkolenia z zakresu PO i to by było najlepsze przy tym stanie, nie obowiązkowej służby.
Ostatnio zmieniony sob paź 09, 2010 8:39 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
może tak może nie
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:17 am
Kontakt:

Re: Poglądy polityczne

Post autor: może tak może nie »

[quote name='Orson' post='70717' date='20 czerwiec 2010 - 16:20']- Kara śmierci za wielokrotne lub seryjne morderstwo, lub recydywę oraz wielokrotne pogwałcenie zakazu imigracyjnego.[/quote]

Czy ja dobrze widzę za co zaoferowałbyś karę śmierci? :)
Zablokowany

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”