Wezwanie do odtajnienia akt UFO państw EU

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Wezwanie do odtajnienia akt UFO państw EU

Post autor: Rysiek23 »

Włoski członek Parlamentu Europejskiego Mario Borghezio zbiera podpisy pod deklaracją wzywającą rządy państw członków Unii Europejskiej (w tym też Polski) do ujawnienia wszelkich dokumentów związanych z rejestracjami zjawisk NOL. Borghezio zaznacza, że w 1973 roku ONZ uznało zjawisko UFO za istotną kwestię, podkreśla również, iż wielu naukowców zajmujących się tym fenomenem uważa, że rządy ukrywają wiele z tego typu akt.



Mario Borghezio jest kontrowersyjnym ultraprawicowym politykiem, przywódcą włoskiej Ligi Północnej.



[ external image ]



[ external image ]



Czy polscy europarlamentarzyści podpiszą się pod deklaracją?



Link do deklaracji w oryginale (plik PDF) -TUTAJ-
Ostatnio zmieniony sob cze 19, 2010 10:00 am przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Wezwanie do odtajnienia akt UFO państw EU

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Nie znam tego Pana ani jego prawdziwych intencji chociaż doceniam jego starania w tej sprawie.Tylko czy każdy eurodeputowany wie czym jest UFO bo mi się wydaje a może nie tylko mi , że w dobie kryzysu nikogo nie zainteresują tzw,,wakacyjne" tematy.Brzydko pisząc oleją to ciepłym moczem bez spuszczania wody....Ale dobrze by było pod pretekstem tzw ,,żartu" wykorzystać niewiedzę eurodeputowanych zebrać podpisy i poruszyć kijem ten ocean intelektualnej pustki związanej ze zjawiskiem NOL-i
Ostatnio zmieniony sob cze 19, 2010 2:53 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Wezwanie do odtajnienia akt UFO państw EU

Post autor: Rysiek23 »

Kontrowersyjny włoski europarlamentarzysta chce nie tylko ogólnoeuropejskiego otwarcia ufologicznych akt, ale i powołania specjalnej komisji, która zajmie się sprawą UFO na poważnie. Czy są na to jakieś szanse? Czy ktoś w ogóle interesuje się jeszcze UFO na poważnie?



Kontrowersyjny europarlamentarzysta wszedł na drogę zmierzającą do ujawnienia prawdy o UFO. Ów współczesny włoski Donkiszot w boju o ujawnienie prawdy, która bywa rozumiana na bardzo różne sposoby, porwał się na coś, co jest trudniejsze niż się może wydawać i niż się śniło niejednemu Foxowi Mulderowi.



Mario Borghezio, lider włoskiego ugrupowania Liga Północna, wystosował oficjalną prośbę do wszystkich 27 członków Unii Europejskiej, której celem jest zachęcenie rządów do ujawnienia dokumentów związanych z UFO. Jak na razie udało mu się zebrać pod swą petycją 17 podpisów.



Celem działań Borghezio jest powstanie Europejskiej UFO-Komisji. Zgodnie z deklaracją, jaką opublikowano 14 czerwca 2010 r., „wielu członków społeczności naukowej przyglądało się sprawie UFO i orzekło, że jest to sprawa poddawana ciągłej cenzurze informacyjnej”. Dalej padają słowa według których sytuację na tym polu zmienić miałoby przeanalizowanie raz jeszcze materiałów zebranych przez kraje członkowskie.



Co ciekawe, po serii słynnych obserwacji latających trójkątów nad Belgią w 1990 roku, belgijski eurodeputowany Elio Di Rupo wniósł wniosek o ustanowienie Europejskiego Centrum Obserwacji UFO. Idący tym tropem inny europarlamentarzysta Tullio Regge zaproponował, że rolę takiego ośrodka mogłoby pełnić Francuskie Narodowe Centrum Badań Kosmicznych. Według niego mogłoby to wreszcie wyjaśnić odwieczny spór o pochodzenie UFO i rozłam na zwolenników teorii o ziemskiej supertechnologii i przybyszach z kosmosu. Wspólna inicjatywa członków UE miałaby na celu stworzenie odpowiedniego centrum analitycznego, które zajmowałoby się danymi uzyskiwanymi od krajów członkowskich. Borghezio wezwał także do publicznego otwarcia archiwów i ujawnienia dokumentacji poświęconej spotkaniom z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Borghezio, który zasiadał m.in. w rządzie Silvio Berlusconiego jest dość barwną postacią słynącą m.in. z kilku incydentów związanych z przemocą w stosunku do imigrantów (m.in. sprawa podpalenia ich slumsów w Mediolanie). Skąd jednak u niego nagłe zainteresowanie ufologią? Trudno powiedzieć, czy jest to inicjatywa wynikająca z realnej oceny sytuacji czy też może próba przetrwania nieurodzajnego okresu będącego swoistym politycznym sezonem ogórkowym.



Tymczasem (zgodnie z publikacją Juana Ballestera – Olmosa nt. oficjalnych publikacji danych o UFO) na dzień dzisiejszy UFO-akta ujawniły: Szwecja, Francja, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Belgia, Portugalia, Irlandia, Rumunia, Dania, Grecja. Oczywiście ujawnianie danych przybrało bardzo zróżnicowaną formę, od pełnej jawności (Wielka Brytania) po pojedyncze przypadki (Grecja).



Inicjatywa związana z analizą najciekawszych przypadków nie wydaje się być w gruncie rzeczy taka zła, tym bardziej, że jak pokazały brytyjskie doświadczenia pełne ujawnienie akt odnośnie UFO oznacza konieczność przekopywania się przez morze informacji, zaś ostateczny wniosek brzmi, że wartościowy i niewyjaśniony jest jedynie mały ich odsetek. Nie mniej jednak nie wydaje się, aby starania te przyniosły jakiś realny skutek. Nie wróży im dobrze także niedawne zamknięcie przez brytyjski MON jednostki, która zajmowała się zbieraniem nowych relacji.



Odnieść można ogólne wrażenie, że oficjalnie nikt się już UFO nie interesuje, a inicjatywa Borghezio stanowi swego rodzaju kuriozum. Być może jest sposobem odwrócenia uwagi od wielu innych bardziej żywotnych problemów UE. Zdarzyć się może i tak, że później ktoś wtłoczy pomysł powołania komisji ds. UFO między takie sprawy jak uczynienie przez UE z marchwi owocu czy ryby ze ślimaka…



INFRA
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Wezwanie do odtajnienia akt UFO państw EU

Post autor: Katarzyna_1 »

dupa nie wezwanie dobralllll
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Wezwanie do odtajnienia akt UFO państw EU

Post autor: Reaper »

na oficjalne badania szkoda pieniędzy. I zakładając całkiem hipotetycznie że np. jakaś nacja Europy była w kontaktach z kosmitami albo odebrała rozbity wrak czy coś podobnego to i tak nikt takiej wiadomości nie upubliczni. Są pewne informacje których nawet EU nie zna i raczej nie pozna przy obecnej strukturze UE
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Wezwanie do odtajnienia akt UFO państw EU

Post autor: Andrzej 58 »

Witajcie moi mili sceptycy.

Coś mi się wydaje ,że Borghezio jest kolejnym naocznym świadkiem NOLa.Ślepy los sprawił ,że tym razem polityk o ugruntowanym światopoglądzie ,trawiony jest chęcią wiedzy w tym temacie.Czy coś z tej inicjatywy wyjdzie?- pewnie nic.A tak przy okazji ,to zaliczyłem kolejną obserwację z podwórka mojego domu.Gwarantuję Wam ,że po pierwszej własnej obserwacji ,zrozumiecie co skłoniło Włocha do podjęcia tej inicjatywy.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Wezwanie do odtajnienia akt UFO państw EU

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Andrzej 58' post='70986' date='28 czerwiec 2010 - 16:10']A tak przy okazji ,to zaliczyłem kolejną obserwację z podwórka mojego domu.Gwarantuję Wam ,że po pierwszej własnej obserwacji ,zrozumiecie co skłoniło Włocha do podjęcia tej inicjatywy.[/quote]



Andrzeju podziel się z nami tym co widziałeś. Jeśli nie chcesz na forum napisz na infra@epoczta.pl
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Wezwanie do odtajnienia akt UFO państw EU

Post autor: Andrzej 58 »

Już się robi Ryśku.Było to po jednym z meczów kwalifikacyjnych , a więc w okolicy godziny 22 ,30 .Jak zawsze wyszedłem zapalić i gapię się na Wenus..W pewnym momencie w zachodniej części nieba pojawił się słabo widoczny pukt, który w czasie dwóch,trzech sekund powiększył swoją wielkość do trzykrotnej wielkości Wenus.Przez chwilę nie zmieniał swojej pozycji na niebie.Po kilku sekundach zmniejszył swoją optyczną wielkość(najprawdopodobniej oddalał się ).Co mnie zastanowiło to to,że nie wykonał typowego dla tego typu obserwacji zawijasa.Przesunął się w stosunku do mojego punktu obserwacji poziomo.Zauważyłem ,że w trakcie wygaszania jasności przez moment miał barwę czerwoną.Trudno mi określić czy było to typowe rozszczepianie w grubej warstwie atmosfery, czy sam emitował światło o tej barwie.Określenie wielkości obiektu i odległości jest niemożliwe.Szybkość i przebieg zdarzenia wykluczają samoloty i meteoryty..Jak na mój gust to typowa demonstracja obecności.I jeszcze jedno.Pierwszy raz ten typ demonstracji zdarzył się na zachodniej części nieba.Moje dotychczasowe obserwacje miały miejsce na wschodzie lub południu.Ta pod względem jasności obiektu była najokazalsza.
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Wezwanie do odtajnienia akt UFO państw EU

Post autor: aabb »

@Andrzej 58

Twój opis przypomina tzw flarę.

Wejdź na http://heavens-above.com zaznacz swoją pozycję na mapie, wyszukaj kiedy będą widoczne u Ciebie najbliższe flary (najlepiej iridium - najjaśniejsze), obejrzyj i porównaj z tym co widziałeś.



PS teraz ISS wieczorami nad nami lata - można oglądać.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Wezwanie do odtajnienia akt UFO państw EU

Post autor: Andrzej 58 »

Dzięki aabbusiu.Wstawiłem i wg mnie to nie flara ,ale mogłem coś spartolić dlatego jeśli masz chęć to podaję ci namiary:50 st 47 min 34,42 sek Płn i 16 st 18 min 49,56 sek wsch.Przypomniałem sobie po jakim to było meczu(Urugwaj RPA a więc 16 czerwca. w okolicy godz 22,30.Jednego jestem pewien ,nie była to ISS.Nie raz ją widziałem.Inne satelity wychodząc z cienia dają efekt rozbłysku po czym stają się niewidoczne.Wczoraj zaobserwowałem dziwną podwójną smugę kondensacyjną.Jedno pasmo było typowe za to równoległe miało wyraźnie impulsowe pochodzenie.Czyżby Aurora w asyscie.Taką samą smugę widziałem ze dwa lata temu w czasie wichur.Pamiętam ,że widoczna była w świetle księżyca.Utrzymywała się bardzo długo i sięgała od horyzontu do horyzontu w kierunku wschód zachód.Czort jeden wie co nad naszymi głowami lata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”