Czwarty stopień

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Czwarty stopień

Post autor: spacemaster92 »

Witam wszystkich. Nie wiem czy ten dział może być ale jeżeli nie to proszę przeniesienie.



http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,...8,wiadomosc.htm



Jest to film o spotkaniach czwartego stopnia. Typ filmu horror chociaż jak dla mnie nic strasznego tam nie było. Film godny obejrzenia dla wielbicieli UFO i nie tylko. Film powstał na prawdziwych faktach. Osobiście po obejrzeniu tego filmu moja wiara, a raczej przypuszczenia co do istnienia innych cywilizacji jest już maksymalnie na 100%. Przy okazji jest ktoś kto zna dobrze sumeryjski?? Mam tu tekst z filmu w języku sumeryjskim jaki można w pewnym momencie usłyszeć w filmie ale nie jest przetłumaczony całkowicie. Jak ktoś potrafi niech przetłumaczy. Piszcie również swoje opinie na temat filmu.



A oto tekst po sumeryjsku:



E.NE.NE

ME.NA.AM

ME.EN.DE.EN

KI.ULUTIM

IGI.KAR

A.E.SA

IE.KAE

SUG.ZAG.GU



I jeszcze jedno słowo jakie pojawiło się w filmie: ZIM.A.BU E.TER
Ostatnio zmieniony śr cze 30, 2010 4:25 pm przez spacemaster92, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: ADAX »

Z tego co mi sie obiło o uszy, wile ludzi twierdzi, że ten film pokazuję prawdę ( oraz jest rzekomo prawdą), jednak jest to nie prawda i pogłoski. Zdaniem mojego znajomego film jest raczej cienki, miałem go oglądać lecz się nie zmusiłem, jednak według niego warto obejrzeć.



p.s Nie ma takiej strony
Ostatnio zmieniony śr cze 30, 2010 2:44 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: spacemaster92 »

Najwyraźniej został usunięty już. Był trailer z napisami pl. Jak dla mnie wszystko w nim wygląda autentycznie. Obejrzyj również polecam.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Niestety to mi wygląda na czysty chwyt reklamowy jak ten co to miał miejsce w Blair Witch Project.Dla mnie nie ma dużej wartości oczywiście i pewnie dla tego, że nie oglądałem go.Ale gdzieś czytałem, że sobie go można brzydko pisząc wsadzić.I niestety takie jest moje zdanie w Hollywood prawdy o UFO nie ma:)Zapytajcie Spilberga.....

Ja wole takie ,,dowody"...

<embed id=VideoPlayback src=http://video.google.com/googleplayer.sw ... pl&fs=true style=width:400px;height:326px allowFullScreen=true allowScriptAccess=always type=application/x-shockwave-flash> </embed>



<embed id=VideoPlayback src=http://video.google.com/googleplayer.sw ... pl&fs=true style=width:400px;height:326px allowFullScreen=true allowScriptAccess=always type=application/x-shockwave-flash> </embed>
Ostatnio zmieniony śr cze 30, 2010 4:34 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: ADAX »

Oczywiście warto obejrzeć, lecz nie dla walorów artystycznych, a raczej jako ciekawostkę no i dla kogoś kto się interesuje tym tematem.

Oczywiście UFOWORLDNEWS że to chwyt reklamowy. Swego czasu BWP biło ogromne popularności, dzięki technice budowania napięcia i całej atmosferze, która sprawiała wrażenie jak by wszystko działo się na prawdę, oraz fabrykowaniu dowodów, które z kolei miały świadczyć o prawdziwości historii.

Film "Fourth Kind" jest więc kolejnym filmem, który próbuje dzięki "nieprawdziwej prawdzie" zbudować popularność. Nie wiem jak w Polsce się to przyjmie.
Robson101
Infrzak
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 13, 2009 2:26 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: Robson101 »

ADAX nie wiem czemu oceniasz film, jeśli nawet go nie obejrzałeś.



Mnie zastanawia ile jest tak naprawdę autentyczności w tych ponoć autentycznych nagraniach archiwalnych, które umieszczono w filmie.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: soudak040771 »

Mnie zastanawia ile jest tak naprawdę autentyczności w tych ponoć autentycznych nagraniach archiwalnych, które umieszczono w filmie.


Czytałem , że te sceny są autentyczne, potem , że to fake. Myślę, że rozstrzygniecie tego jest kluczowe. Jeśliby się okazało, że są prawdziwe, to film niesie bardzo złe przesłanie nie tylko dla ludzi z Nome z Alaski, ale i dla ludzi z całego świata... Ale tak jak napisałem, autentyczność tych czarno białych filmów, trzeba by było rozstrzygnąć ponad wszelka wątpliwość...
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: Aylinn »

Film jest całkowitą fikcją. Zarazem momenty z Millą Jovovich, jak i z rzekomą prawdziwą panią doktor. Wszyscy to aktorzy, z których część gra niby prawdziwych ludzi. "Prawdziwa" dr. Abbey Tyler naprawdę nazywa się Charlotte Milchard i jest aktorką. Nagrania archiwalne tak jak i te niby filmowe są niczym innym jak fikcją. Wystarczy obejrzeć film żeby szybko się połapać, że cały film to fikcja. To taki sam chwyt marketingowy jak "Blair Witch Project".



A sam film słaby i nudny. I ci kosmici... plizzzz...
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Robson101
Infrzak
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 13, 2009 2:26 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: Robson101 »

[quote name='soudak' post='71864' date='02 sierpień 2010 - 18:40']Czytałem , że te sceny są autentyczne, potem , że to fake. Myślę, że rozstrzygniecie tego jest kluczowe. Jeśliby się okazało, że są prawdziwe, to film niesie bardzo złe przesłanie nie tylko dla ludzi z Nome z Alaski, ale i dla ludzi z całego świata... Ale tak jak napisałem, autentyczność tych czarno białych filmów, trzeba by było rozstrzygnąć ponad wszelka wątpliwość...[/quote]

Ciekawe czy ktoś się kiedyś z to weźmie i to rozstrzygnie. No, ale cóż. Pozostaje nam tylko czekać.



Zresztą i tak do 3 z nich mam zastrzeżenie (pomijając kwestię autentyczności).



DLA TYCH CO NIE OGLĄDALI ZAZNACZAM, ŻE NIŻEJ JEST SPOILER.





1. Film, który pokazuje morderstwo rodziny + samobójstwo. Czy producenci i reszta, która się tym zajmuje byłaby w stanie umieścić na wielki ekran film, który pokazuje PRAWDZIWE morderstwo, PRAWDZIWĄ śmierć? Wątpię czy by to przeszło. Jeśli tak to jestem w szoku.





2 i 3. Zastrzeżenie do filmów, gdzie nad ciałem przeją kontrolę obcy. Raz ten mężczyzna i później sama doktor Abigail. Jakoś nie jestem w stanie uwierzyć, że Obcy byliby w stanie coś takiego zrobić. Musieliby być niesamowicie rozwiniętą rasą i to nie technologicznie a mentalnie. Raczej skłonny jestem do stwierdzenia, że były to przypadki opętania przez demona or something. Typowe zachowanie lewitacja, mówienie w różnych językach (w tym w wymarłych), obrażenia ciała.



EDIT:



[quote name='Alyna' post='71868' date='02 sierpień 2010 - 18:56']Wszyscy to aktorzy, z których część gra niby prawdziwych ludzi. "Prawdziwa" dr. Abbey Tyler naprawdę nazywa się Charlotte Milchard i jest aktorką.[/quote]

Nie przypominam sobie aby ktoś twierdził, że gra tam prawdziwa doktor.



[quote name='Alyna' post='71868' date='02 sierpień 2010 - 18:56']Nagrania archiwalne tak jak i te niby filmowe są niczym innym jak fikcją.[/quote]

Udowodnij.
Ostatnio zmieniony pn sie 02, 2010 3:03 pm przez Robson101, łącznie zmieniany 1 raz.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: soudak040771 »

Bliskie spotkania III stopnia Stevena Spielberga to też fikcja. Jednak jest coraz więcej głosów, że przedstawione tam fikcyjne wydarzenia, są rzeczywistymi... Tak też może być z tym filmem... może, ale nie musi....



A mnie się film podobał . Co do kosmitów, to nie gustuje w nich i dlatego nie mam wyrobionego na ich temat zdania, ale wierzę Ci, że nie są przystojni... :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”