Czwarty stopień

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
ferdas
Infrańczyk
Posty: 135
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 6:41 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: ferdas »

Ten film to fikcja, te czarnobiałe nagrania również. Producenci się do tego przyznali także nie ma co do tego wątpliwości, a sam film jest bardzo średni i gdybym się nie interesował tą tematyką to pewnie w ogóle bym go nie obejrzał.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='soudak' post='71870' date='02 sierpień 2010 - 17:06']Bliskie spotkania III stopnia Stevena Spielberga to też fikcja. Jednak jest coraz więcej głosów, że przedstawione tam fikcyjne wydarzenia, są rzeczywistymi... Tak też może być z tym filmem... może, ale nie musi....[/quote]



Tak Soudaku ta plotka towarzyszy filmowi Spielberga od samego początku jednak nikt nigdy tego nie potwierdził i wszystko wskazuje na to, że to celowa manipulacja. Ale swoją drogą bardzo lubię ten film :)
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: Aylinn »

@Robson 101



UFOfan wyjaśnił wszystko.



Zresztą samo Nome chce podać producentów do sądu o pomówienia, ponieważ nigdy nie było u nich takich przypadków. Owszem zaginięcia były, ale wiele śmierci następowało z wychłodzenia organizmu i alkoholu.



Kolejna rzecz, że Instytut Psychiatryczny Alaski nie ma w bazie nikogo takiego jak Abigail Tyler, a także sam film nigdzie nie mówi, że jest oparty na faktach, ale, że opiera się na nagraniach, które ponoć mają być autentyczne,co jest zwykłym chwytem marketingowym żeby sprzedać film.



Oczywiście pojawią się tacy, którzy uwierzą, że to najprawdziwsza prawda. No cóż, naiwnych nie sieją, sami się rodzą.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
hm0
Infranin
Posty: 225
Rejestracja: pn maja 19, 2008 6:30 am
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: hm0 »

[quote name='soudak' post='71870' date='02 sierpień 2010 - 19:06']Bliskie spotkania III stopnia Stevena Spielberga to też fikcja. Jednak jest coraz więcej głosów, że przedstawione tam fikcyjne wydarzenia, są rzeczywistymi...[/quote]



Mam nadzieję, że nie masz na myśli wzruszającego zakończenia tj. wymiany kulturowej? :)

Bo jeśli chodzi o mniej więcej resztę scen, to przy ich tworzeniu naprawdę oparto się na raportach obserwowanych zjawisk i ich skutkach.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: soudak040771 »

Mam nadzieję, że nie masz na myśli wzruszającego zakończenia tj. wymiany kulturowej? smile.gif

Bo jeśli chodzi o mniej więcej resztę scen, to przy ich tworzeniu naprawdę oparto się na raportach obserwowanych zjawisk i ich skutkach.


Miałem na myśli cały film. Ale skoro już poruszyłeś ten temat...

Wymiana kulturowa, tyle lat w kosmosie, imprezy integracyjne i ...

Swoją drogą ciekawe jakie były by z tego wszystkiego krzyżówki ( hybrydy ) :lol:
Robson101
Infrzak
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 13, 2009 2:26 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: Robson101 »

 [quote name='Alyna' post='71875' date='02 sierpień 2010 - 20:33']Kolejna rzecz, że Instytut Psychiatryczny Alaski nie ma w bazie nikogo takiego jak Abigail Tyler[/quote]



Z tego co wiem, to wszystkie nazwiska miały być zmienione na fikcyjne.





Jeśli Producenci faktycznie poinformowali, że to wszystko to fake. To nie mam więcej pytań :)



[quote name='soudak' post='71878' date='02 sierpień 2010 - 20:59']Swoją drogą ciekawe jakie były by z tego wszystkiego krzyżówki ( hybrydy )[/quote]

Pewnie dowiemy się w Avatar 2 :D
Ostatnio zmieniony pn sie 02, 2010 5:01 pm przez Robson101, łącznie zmieniany 1 raz.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: soudak040771 »

Pewnie dowiemy się w Avatar 2 biggrin.gif


Pewnie tak... Swoją drogą w filmie Avatar, o którym wspomniałeś, ludzie niejako dzięki Avatarom, które stworzyli sztucznie, asymilowali się z tubylcami. Byli przez to do nich podobni. Wręcz gdy w końcu tubylcy połapali się w tym, nazwali tych ludzi demonami...

Jeżeli obcy istnieją, to ciekawe czy podobnie nie robią właśnie z nami na tej planecie...
loko88
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 23, 2010 3:13 am
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: loko88 »

Tak gadacie o tym filmie ale nikomu z was nie chcialo sie nawet poszukac tlumaczenia tekstu. Okazuje sie ze to jest prawdziwy sumeryjski (no niecalkiem) i wychodzi na to ze twórcy filmu natrudzili sie bardzo zeby go stworzyc.



E.NE.NE - ”mistrz” albo ”Pan”

ME.NA.AM - ”Boska moc bogów która utrzymuje działalności kosmiczna”

ME.EN.DE.EN - ”jestesmy”

KI.ULUTIM - ”Miejsce stworzenia” albo ”Miejsce narodzin”

IGI.KAR - ”Do zbadania”

A.E.SA - ”Aby pobrać potomstwa (i) do porównania” albo ”Wymówic jego imie”

IE.KAE - ”zabierając do KA”

SUG.ZAG.GU - ”zniszczyc calkowicie”



Jesli zalozymy ze to jest cale zdanie to mozna to przetlumaczyc w taki sposób:

Jesteśmy mistrzami, "boskimi istotami niebios", w celu zbadania miejsca stworzenia, pobieramy potomstwo do porównania i zabieramy daleko do KA zeby to zniszczyć całkowicie.



Samo "ZI.MA.BU E.TER" oznacza mniej wiecej: "Chroń ojca (przodka twarz) ukazanie się (wygląd albo zjawienie)"



Zaznaczam ze nieznam sumeryjskiego, akadyjskiego i ani zadnego starobabilonskiego jezyka ale umiem wyszukac w google rzeczy które mnie interesuja.

http://www.ping.de/sites/systemcoder/necro/info/sumerian.htm

http://mysticways.wiki.zoho.com/English-to...Translator.html

http://www.ling.helsinki.fi/~asahala/thefourthkind.html

Ta ostatnia strona powstala specjalnie zeby móc przetlumaczyc wyzej wymienione zapytania.



Od dzisiaj diĝir-me-en ;)
Awatar użytkownika
Scoobany
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 11:39 am
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: Scoobany »

Z ciekawości napisałem e-mail do Fundacji Nautilus :rolleyes:


Tu Fundacja Nautilus!

Bardzo dziękujemy za e-mail. Przepraszamy za zwłokę w odpowiedzi, ale dopiero teraz podczas porządkowania e-maili zobaczyliśmy, że nie było odpowiedzi na ten e-mail. Niestety, film pokazuje prawdopodobnie prawdziwą historię. Mamy podobną z Legionowa pod Warszawa



Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia!

FN




A jeśli chodzi o film to go obejrzałem i nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Niby są "autentyczne" urywki w filmie ale zawsze gdy to następuje coś się dzieje z kamerą, obraz jest niewyraźny, szumi itp. tak, że właściwie gówno widać :P . Nie mogę powiedzieć, że zawiodłem się na filmie ale nic szczególnego w nim nie było. Taka zwykła bajka dla zarobienia kasy. Według mnie historia zmyślona.
Ostatnio zmieniony pt gru 31, 2010 12:09 pm przez Scoobany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Czwarty stopień

Post autor: Rysiek23 »

W żadnym poważnym źródle nie ma potwierdzenia tej historii. Filmu nie oglądałem ale po przeczytaniu poniższej recenzji nawet nie mam zamiaru:



http://quentin.blox.pl/2010/01/Czwarty-sto...ourth-Kind.html



Fundacja Nautilus z pewnością jest lepiej poinformowana ode mnie (15 lat działania robi swoje). Dziwię się tylko producentom, że zamiast brać na warsztat historie sprawdzone (Cahill, Cash-Landrum, Walton, Villas-Boas, Wolski etc. etc.) wymyślają śmieszne opowiastki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”