Project Hessdalen

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Project Hessdalen

Post autor: UFOWORLDNEWS »

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/sNObDdZPsY8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Czas na kolejny mini tekst związany oczywiście z N.O.L-ami.Wszyscy mniej lub bardziej zainteresowani tym tematem znają z pewnością historie związaną z tzw światłami z Hessdalen.Zadziwiające rzeczy które można było tam obserwować na niebie od blisko 60 lat skłoniły nawet badaczy do stałego monitoringu tego niezwykłego miejsca.Na podobieństwo polskiego Wylatowa śledzono najdrobniejsze objawy czegoś niezwykłego.W latach pomiędzy 1981 a 1984 rokiem można było obserwować istną falę U.F.O.Niewątpliwie mieliśmy do czynienia w tamtych czasach z masą dowodów na to, że coś jednak umknęło naukowcom którzy myśleli, że poznali już wszystkie procesy zachodzące w atmosferze.Czy wreszcie doczekaliśmy się wyjaśnienia zagadki niesamowitych świateł?.Wygląda na to, że tak a przynajmniej tak to opisuje portal The Norwey Post.W artykule możemy przeczytać, że Erling Strand z Oestfold College ma zdjęcia potwierdzające hipotezę o kulach energii.Ciekawa perspektywa przed nami a więc czy wszystkie obserwowane N.O.L-e są wytworem przyrody i człowieka?Jeśli chodzi o takie wytłumaczenie to myślę nie zmieni to faktu, że tylko lub aż około 30% relacji(obserwacji) dotyczy obiektów które są tym U.F.O o które chodzi telewizji promującej zielone ludziki.W obliczu tego typu niezmiernie ciekawych wiadomości co należy myśleć o podobnych obserwacjach z Hungerford i Stradford.Mowa tu o tzw. kulach ognistych które były widziane przez setki świadków w obu przypadkach.Z tych zadziwiających zdarzeń mamy dowody w postaci zdjęć i nagrań.Możliwe, że ci ludzie byli świadkami przelotu omawianych wcześniej kul energii.Wyjaśnienie może i dobre ale co jeśli tak nie było?A jak wyjaśnić bardziej zagadkowe obserwacje U.F.O i innym kształcie np.tzw. dysku.Moje zdanie jest takie nie były to z pewnością superbronie fuhrera a bajki o nazistowskich talerzach budzą we mnie większą odrazę niż u sceptyków relacje o uprowadzeniach.Na koniec dodam, że zawsze staram się poruszyć ciekawe tematy a ci którzy liczą na produkcję masową artykułów mogą przestać czytać moje wypociny:).Pamiętajcie to nie FAKT.:)
Ostatnio zmieniony wt gru 20, 2011 9:31 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Project Hessdalen

Post autor: azor »

Jestem ciekaw końcowych wniosków ;)
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Project Hessdalen

Post autor: UFOWORLDNEWS »

[quote name='azor' post='71326' date='13 lipiec 2010 - 21:23']Jestem ciekaw końcowych wniosków ;)[/quote]



Nie ma co czekać na koniec czegokolwiek to nie Wylatowo ha ha ha.

Wnioski są takie, że nauka stanęła w obliczu zjawisk które jeszcze nie rozumie i jak na razie gapi się w nie jak krowa w malowane wrota.
Ostatnio zmieniony wt lip 13, 2010 8:04 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Project Hessdalen

Post autor: Arek 1973 »

Projekt Hessdalen trwa nadal, nie pamiętam kiedy tam zamontowano kamery ale dzięki internetowi można na żywo gapić się ile kto chce. Jak się nie mylę to co minutę wykonywane jest zdjęcie i na żywo w internecie do zobaczenia.

A jak komuś się nie chce tak jak i mnie czekać dniami na ciekawą fotkę to może do archiwum wejść i zobaczyć co tam przez ostatnie lata sfotografowano

http://www.hessdalen.org/station/now5.shtml
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Project Hessdalen

Post autor: UFOWORLDNEWS »

[left]Jakiś dziwny obiekt był obserwowany na kamerach na miejscu !! Podobno przez godzinę..


<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/zSyt3aJCqs4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

[/left]



PS.również warto sobie odświeżyć temat

>>> Od kilkudziesięciu lat nauka mierzy się z zagadką tzw. ?świateł z Hessdalen? ? niewyjaśnionego pochodzenia obiektów widywanych w pogórniczej dolinie w centralnej części Norwegii. Niektórzy mieli nadzieję, że poznanie ich tajemnic przybliży naukę do wyjaśnienia obserwacji UFO. Na corocznym spotkaniu Europejskiej Unii Nauk o Ziemi przedstawiono nowe wnioski na ich temat?



więcej...
Ostatnio zmieniony śr gru 05, 2012 7:59 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Project Hessdalen

Post autor: Przemekkk666 »

Bardzo ciekawe, tutaj juz raczej nie mamy do czynienia z niewiadomego pochodzenia swiatlem a czyms innym :)



Swoja drogą w srody na Nat Geo o godz 22 leci "ufo w Europie", polecam wszystkim obejrzec, tydzien temu poruszona była sprawa Hessdalen fajnie to przedstawili.

Ogolnie jest to nowy program
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Project Hessdalen

Post autor: azor »

Ciekawa sprawa tylko mam dwa zapytania ?



1. Jak pojawił się i znikł obiekt

2. Czy byli świadkowie tej długiej obserwacji

3. Czy oby to nie jakiś syf lub coś podobnego na kamerze

4. Jakość nagrania taka sobie.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Project Hessdalen

Post autor: Arek 1973 »

Ja byłbym ciekawy co się stało po godzinie z tym objektem?, odleciał?, zniknął od razu?, rozpłynął się w powietrzu?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Project Hessdalen

Post autor: azor »

Postaram się napisać w tej sprawie do kogoś kompetentnego. Kamera nagrywała chyba w paśmie podczerwieni zatem obiekt mógł być widoczny tylko w IR ?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Project Hessdalen

Post autor: azor »

To samo tylko w kolorze, ale słaba jakość tych kamer z tego co się orientuję mają juz dość stary sprzęt



http://www.youtube.com/watch?v=LolFK33Gjss



Dziś otrzymałem informację w sprawie filmu od Bernd Pröschold iz najprawdopodobniej były to chmury o takim kształcie. Badacze sprawdzają te informacje. Zatem wszystko wskazuje, że to nie żadne UFO.
Ostatnio zmieniony sob gru 08, 2012 10:26 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”