Grunwald 2010.

Awatar użytkownika
matek26
Infrzak
Posty: 96
Rejestracja: pn cze 01, 2009 5:42 pm
Kontakt:

Grunwald 2010.

Post autor: matek26 »

Hej wszystkim.

Mam pytanko Ktoś może wybiera się na Grunwald??

Bo jak by pare osób jechało to można zoorganizować Spotkanie itd.



Tutaj podaje wam stronkę gdzie można dowiedzieć się o całym wydarzeniu , noclegach itd.



Na polu namiotowym nocleg kosztuje 15zł od namiotu.
Ostatnio zmieniony czw lip 15, 2010 4:29 pm przez matek26, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Grunwald 2010.

Post autor: Rysiek23 »

Przy okazji bardzo fajna prezentacja przygotowana przez Tomka Bagińskiego:



<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vpR_Ckg3q6s&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vpR_Ckg3q6s&hl=pl_PL&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>



Z drugiej strony, jakie są Wasze refleksje nad tą bitwą?
Ostatnio zmieniony czw lip 15, 2010 11:41 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Korybut
Infrańczyk
Posty: 107
Rejestracja: czw lut 25, 2010 12:43 pm
Kontakt:

Re: Grunwald 2010.

Post autor: Korybut »

Ta prezentacja pokazuje jaki niewykorzystywany potencjał mamy we własnym kraju. Zamiast robić kolejne filmy miłosne czy komediowe wzięliby się za jakąś dobrą produkcję historyczną,



Refleksje? To musiała być niezła rzeź, skoro oddziały Jagiełły wytłukiwały uciekających krzyżaków jeszcze na kilkadziesiąt kilometrów od miejsca bitwy. Bitwa mimo dobrej taktyki po stronie Polskiej była raczej chaotyczną jatką. Mimo wszystko pokazała potęgę Królestwa Polskiego w tamtych czasach, że nawet wielki Zakon krzyżacki.
Dzielmy się wiedzą, bo ona jest kluczem do wszystkiego
Awatar użytkownika
Manfredo90
Infrańczyk
Posty: 132
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 9:46 am
Kontakt:

Re: Grunwald 2010.

Post autor: Manfredo90 »

W tym filmiku zostały stworzone...3 postacie rycerzy których później kopiowali graficy do stworzenia i uzupełnienia tła.



Osobiście sie nie wybieram na Grunwald ani nikt ze znajomych. Inną sprawą jest nie mała odległość Rzeszów - Grunwald.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Grunwald 2010.

Post autor: ADAX »

Inscenizacja i cały szum w okół Grunwaldu, to lipa. Wiem, bo widziałem, dużo inscenizacji historycznych, na mniejszych imprezach jest dużo fajniej, jest klimat. Grunwald jest mocno przereklamowany, ale coraz lepiej idzie i widać postępy.

Co do ogólnego zarysu historycznego, to Krzyżacy jak to nazywani sa u nas, mieli przerąbane i to dosłownie, bo naszym nie zależało na tym aby powalczyć, ale by pokonać wroga i to po trupach, tak więc był to szok dla zachodniego rycerstwa, nie mały. Ale ile było takich bitew, kiedy trzeba było naprawdę ratować tyłki, a nie walczyć dla złota.
Awatar użytkownika
matek26
Infrzak
Posty: 96
Rejestracja: pn cze 01, 2009 5:42 pm
Kontakt:

Re: Grunwald 2010.

Post autor: matek26 »

Szczerze mówiąc cała inscenizacja była uboga ale ja osobiście patrze na to jako symbol.

Ogólnie ludzie głównie czekali na piwo którego okropnie brakowało :) (naszczęście pomyślałem i wziąłem ze sobą 2 czteropaki warki.

Ogólnie było bardzo fajnie.

Oczywiście Polski Król był na miejscu Korwin-Mikke dawał swoje pouczenia a propo Kobiet itd. ;)
Awatar użytkownika
Christof
Infrzak
Posty: 55
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:53 pm
Kontakt:

Re: Grunwald 2010.

Post autor: Christof »

Polecam ciekawą dyskusję na profesjonalnym forum.

http://www.freha.pl/index.php?showtopic=21790
Jasne, że jestem szalony, ale to nie znaczy, że nie mam racji.

Jestem szalony, a nie chory.



Robert Anton Wilson
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Grunwald 2010.

Post autor: ADAX »

oj tam, forum frecha czy bagrita sie odwiedza jak sięchce robić przeszywki i kolczugi na Grunwald :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”