Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: xedos »

[quote name='UFOWORLDNEWS' post='71712' date='28 lipiec 2010 - 21:35']Tu nie chodzi o spożycie czego kolwiek.Tu chodzi o procesy łufolog vs Łufolog w stylu hiszpańskiej inkwizycji.[/quote]



A znasz historię oddziału "Parasol"? :)
hm0
Infranin
Posty: 225
Rejestracja: pn maja 19, 2008 6:30 am
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: hm0 »

"Organizacje ufologiczne z prawdziwego zdarzenia to grupy zajmujące się przede wszystkim dokumentowaniem i analizą obserwacji nieznanych obiektów latających, wyjaśnianiem potencjalnych mistyfikacji w tym zakresie, a także podawaniem możliwie naturalnych wyjaśnień lub takowych hipotez." - czyli w grę wchodzi eliminacja zjawisk naturalnych a to robił Hynek w latach 50/60-tych. Przez eliminację jednego nie dojdzie się w tym przypadku do wyjaśnienia drugiego. W ogóle to "z prawdziwego zdarzenia" brzmi trochę pejoratywnie.



Kolejne: "badacze uważają że chociaż nie znamy natury i celu zjawiska, to nie należy go jednak wiązać z poglądami religijnymi" - co to za ograniczenia? Przy obecnym stanie wiedzy nadal nie można wykluczyć innych powiązań, nawet takich, które "badaczom" nie odpowiadają ze względu na obawę wzięcia odpowiedzialności za słowa, którymi mogliby narazić się (w tym przypadku) siłom kościelnym. A więc "objawienie" fatimskie i inne jemu podobne pozostają objawieniami z definicji wiary. Dziecinne - bo do niedawna niektórzy twierdzili, że obca inteligencja wpływa tak na naszą cywilizację. Ale już nie wpływa, bo jest memorandum. :)



Poza tym nie ma czegoś takiego, jak "polscy ufolodzy" pod takim dokumentem. Memorandum ma to do siebie, że ludzie, którzy je podpisują, robią to z własnej woli i w pełnej świadomości, że ich podpisem zgadzają się z jego treścią i ją popierają. Tylko teraz jest problem, kto miałby to podpisać? Zagórski, który jest niuejdżowym łowcą sensacji i łyka wszystko, jak leci, od szamana z Peru przez spaliny z samolotów po "zamach" smoleński, czy "oficerowie" nautilusa, których środek ciężkości myślenia wyznacza camper przerobiony na statek?



Mam nadzieję, że treść memorandum nie była konsultowana z "polskimi ufologami", bo jeśli była i oni uczestniczyli w jej tworzeniui, to ło matko i córko! :)
Ostatnio zmieniony śr lip 28, 2010 7:36 pm przez hm0, łącznie zmieniany 1 raz.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: xedos »

Bogu dzięki ufologia to pojecie tak szerokie jak Oka (ta szeroka), matki i córki pozachodziły w ciążę, ufologowie skupili się wokół KKK Lucjana Znicza i mają w nosie całą resztę. Robią swoje za swoje, dla siebie, a reszta... cóż, może pomóc, jednak nie gadaniem, a pracą. Moja rola jest jasna... jeżeli Łufo, to dowody proszę, jeżeli są mętne, dosięgnie każdego sceptyczna ręka sprawiedliwości. Ot i tyle.
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: Reaper »

[quote name='Orson' post='71707' date='28 lipiec 2010 - 21:32']Ok, rozumiem. W takim razie przepraszam, myślałem, że to Ty jesteś pomysłodawcą i twórcą manifestu:).

Ale jeśli się pod tym podpisujecie, to czy nie uważacie, że ów manifest jest zbyt ogólny? Zbyt mało konkretny? To przypomina mi sytuację, w której ktoś nasiusiał na dozorcę i jeden ze świadków mówi ,,Ja wiem kto to- to taki wysoki, piegowaty chłopak, wiecie, no, jeden z tych". Punkty są napisane zbyt ogólnie, każdy może się z nich wybronić. ,,Ja tylko oczyszczam ducha i tworzę alternatywne społeczeństwo na bazie domniemanych kontaktów z obcą cywilizacją, a nie tworzę jakąś tam religię!":).[/quote]



Orson ma rację, w zasadzie powiem więcej i pozwolę sobie rozwinąć temat bo orson miał co innego na myśli a uważam że to dosyć istotna sprawa w tym temacie, tzn co jest ufologią a co jest czymś tam innym, w zasadzie tak bardzo to odbiega od tematu że chyba powinienem zacząć nowy temat aj. Znane są przypadki i to ostatnio coraz częściej, gdzie zwykli chanellingowcy w dodatku o dosyć wysokiej reputacji w końcu doznają jakiegoś przepalenia neuronów w mózgu czy coś i karzą swoim uczniom popełnić samobójstwo przez przyjęcie pewnych specyfików.





Brzmi jak odcinek komisarza reksa albo alarm fur cobra 11 ale niestety takie wydarzenia to fakt. Grupa uznanych Remote viewerów całkiem niedawno (do 10 lat temu zdaje się) którzy współpracowali między innymi z FBI (tak jest, federalne biuro śledcze) przez stowarzyszenie z takimi właśnie chanellingowcami kontaktowali się z obcymi i mieli na celu wejście w nową gęstość czy coś w tym stylu bo kosmici ponoć operują tylko na takiej gęstości więc doszli do wniosku że trzeba wejść w podróż w kolejną gęstość i tak oto doszło do masowego samobójstwa. Spraw niemal identycznych było już co najmniej kilka, na tej sprawie i stowarzyszeniu z tym ugrupowaniem akurat ucierpiało środowisko RV które nadal funkcjonuje i wykonuje zlecenia.



Czyli jak jest naprawdę ? Naprawdę jest i tak i tak. Są ludzie którzy zajmują się zwykłym badaniem, ale są też tacy którzy niosą za sobą śmiertelne zagrożenie. Geneza owego wariactwa jest dosyć nowa, dlatego też większości tych masowych samobójstw nie udaje się zapobiec. Kręgi ufologiczne związane ze spirytyzmem często przekraczają tę cienką czerwoną linię i przez to że chyba w ogromnej większości przypadków nie udało się zapobiec, tak też nie da się na ten moment do końca przewidzieć, które środowiska ufologiczno-spirytystyczne niosą za sobą realne zagrożenie a które są tylko zwykłymi spotkaniami.



Nie można mówić o braku problemu, nie mówię tu o tym że tacy ludzie jak tu nie potrafią się kontrolować, mówię o ludziach podatnych na bzdury i podobne manipulacje które trafiają w takie środowiska. Manson dragi (Kocher?) i channelingowcy wchodzący w gęstości na poważnie to jednak podobne ośrodki. Istotą nie są tu same historie o channelingu czy gęstościach. Istotą są ludzie którzy doprowadzają bzdury do rozmiarów szaleństwa.
Ostatnio zmieniony śr lip 28, 2010 8:23 pm przez Reaper, łącznie zmieniany 1 raz.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: xedos »

Orson, błagam, tylko nie Hołownia! Każdy, tylko nie on!
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: xedos »

[quote name='Orson' post='71730' date='28 lipiec 2010 - 23:36']A czemu nie on? Były dominikanin, o dużej wiedzy dotyczącej sekt i psychomanipulacji, z dużym dystansem do otaczającego go świata, siebie samego, jak i własnego wyznania.[/quote]



Dla mnie to cymbał nawiedzony , który nadaje się tylko tam, gdzie go wpakowali, do ReligiaTV i "Mam Talent". Kiedyś rokował nadzieje, teraz utopił się w tym szambie, szkoda go, ale to jego wybór.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: xedos »

[quote name='Pantanal' post='71735' date='28 lipiec 2010 - 23:50']Ale panowie. Kimkolwiek nie byłby pan Krzyżanowski...

z całym szacunkiem, są to banały, które ten sam Hynek dostrzegł już dawno. Przecież wiadomo jakie mechanizmy działają w ufologii, jak oddziałuje na społeczeństwo. Nagłe obwieszczanie, że UFO nie ma nic wspólnego z bozią jest oczywiście fajne, ale... do kogo to ma być niby skierowane? Może warto zająć się nawracaniem kontaktowców i naiwniaków a nie klepaniem komunałów?[/quote]



Ło Jezu, czy to aż tak skomplikowane? Chłopy mają dość Niu Ejdżowców i się separują, i tyle. Co do Hyneka, to wtyka rządowa, która ryła pod ufologami. Od czasów filmu "Bliskie spotkania III stopnia" całkowicie mu odbiło i za każdym zakrętem widział ufo, w efekcie zrezygnowano z jego usług, ale niestety mit pozostał.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: azor »

Trochę mnie smieszą takie memoranda będąc w CBUFOiZA też było na ten temat memorandum zmieniło to coś ? Nic ! Przecież to jasne że mieszanie UFO z Bogiem jest bezsensowne i wie to każdy zastanawiam się czy za granicą również bawią sie w tego typu memoranda ? Wątpię a tam też nie brakuje oszołomów co z UFO robią sekty.



Druga sprawa pod memorandum podpisane jest polscy ufolodzy ? Zatem kto ? Bo ufologiem może być każdy nawet h 17 :D Zamiast Panowie pisać takie ''obwieszczenia'' róbmy coś pożytecznego popatrzcie krytykuje się Fundacje Nautilus w wielu sprawach słusznie ale ostatnio postanowili wykonać projekt w celu rejestracji NOL w paśmie podczerwieni nie wiem jaki tylko do tego mają sprzęt bo filtry IR też mam i nic nie dają. Zobaczmy jakie efekty uzyskają ale lepsze niż pisanie o memorandach w nieskończoność.



Acha nie wiedziałem że autorem memorandum jest Jarek Krzyżanowski szkoda że ma czas na pisanie memorand a odrzucił moją i INFRA ''ofertę'' w celu przesyłania za swojego terenu zdarzeń z obserwacji NOL do bazy danych obserwacji UFO w INFRA i to ma być współpraca i polska ufologia żenada.



Mariusz co do Hyneka to chyba wiesz że nie ma racji w tym co napisałeś.
Ostatnio zmieniony sob lip 31, 2010 10:03 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”