Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: Rysiek23 »

W związku z częstym kojarzeniem grup ufologicznych z ruchami wyznaniowymi, my, polscy ufolodzy oświadczamy co następuje:



1. Ufologia to dziedzina szeroko pojętego poznania otaczającej nas rzeczywistości, tj. zachodzących w świecie zjawisk o charakterze empirycznym (doświadczalnym naukowo), a zatem nie ma ona żadnego związku z jakąkolwiek religią.



2. Organizacje ufologiczne nie są ruchami religijnymi, ponieważ założenia oraz charakter ich działalności nie noszą żadnych znamion wiary lub duchowości.



3. Na podstawie wieloletnich badań nad zjawiskiem UFO na całym świecie stwierdzamy, że zjawisko to samo w sobie nie ma żadnego związku ze sferą sakralną i wszelkie próby interpretowania go w ten sposób są błędne i nieprawidłowe.



4. Jakkolwiek niektóre z badanych przypadków dotyczą kontaktów ludzi z nieznanymi istotami na poziomie zmysłowym (duchowym lub umysłowym), badacze uważają że chociaż nie znamy natury i celu zjawiska, to nie należy go jednak wiązać z poglądami religijnymi.



5. Członkowie organizacji ufologicznych nie mają żadnych powiązań z ideologiami sekt opierających swoje poglądy o zjawisko UFO (np. „Antrovis", „Ruch raeliański"), nie współpracują z nimi, nie popierają ich działań. Wręcz przeciwnie- uznają je za nieetyczne, nie mające uzasadnienia i dokonujące celowo nadinterpretacji zdarzeń z UFO oraz przeinaczeń wyników analiz ufologów, które następnie wykorzystują do ugruntowania swych poglądów.



6. Oficjalnie sprzeciwiają się osobom, które wykorzystują przedstawiane przez ufologów fakty, materiały i wyniki ich badań w celach agitacji religijnych i tworzenia grup wyznaniowych.



Ufologia jako dziedzina wiedzy o nieznanych zjawiskach i jako sfera działań badaczy mających na celu odkrycie prawdy o UFO nie może ponosić żadnej odpowiedzialności za skutki działań pseudoufologicznych ruchów parareligijnych.



Organizacje ufologiczne z prawdziwego zdarzenia to grupy zajmujące się przede wszystkim dokumentowaniem i analizą obserwacji nieznanych obiektów latających, wyjaśnianiem potencjalnych mistyfikacji w tym zakresie, a także podawaniem możliwie naturalnych wyjaśnień lub takowych hipotez. Praca ufologów polega także na popularyzacji tej tematyki i rzetelnym informowaniu społeczeństwa o tym zjawisku.



Wszystko to musi być wykonywane z dużą dozą zdrowego rozsądku, obiektywizmu, dociekliwości i ostrożności, a nierzadko sceptycyzmu. Wyrażamy nadzieję, że sytuacja w naszym kraju i nie tylko będzie się poprawiała, a ufologia przestanie być błędnie postrzegana przez niektóre grupy społeczne jako ruch wyznaniowy występujący przeciwko oficjalnym religiom.



Polscy ufolodzy
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: xedos »

Podpisuję się pod tym, i to bezwarunkowo, a u mnie to rzadkość.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: Zbyszek »

To memorandum jest skierowane chyba do takich jak ja. Wydrukuje je sobie, to może wreszcie spamiętam główne cele i założenia, choć będę pewnie i tak wiercił po swojemu dziury w całym:)=
Ostatnio zmieniony śr lip 28, 2010 7:53 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: Rysiek23 »

Mam wrażenie Orsonie, że osoby które to pisały (ja nie jestem autorem, ja jedynie pod tym się podpisuję) miały na myśli m.in. właśnie pana Janusza :)
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: xedos »

Autorami memorandum jest grupa "KONTAKT" z Legnicy z niezmordowanym łowcą zdarzeń panem Jarkiem Krzyżanowskim.



Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Orson' post='71707' date='28 lipiec 2010 - 19:32']Ale jeśli się pod tym podpisujecie, to czy nie uważacie, że ów manifest jest zbyt ogólny? Zbyt mało konkretny?[/quote]



Tak, uważam że jest ogólny ale zapewne nie udałoby się napisać tego inaczej bowiem inaczej wyszłoby 3-tomowe dzieło. Myślę, że wiadomo o co chodzi i popieram tę postawę. Z drugiej strony, tak jak napisał Pantanal, w zasadzie to są oczywiste oczywistości, ale jednak nie dla wszystkich :)
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: xedos »

Orsonio... piłeś coś? :):):)
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Memorandum: UFOLOGIA A RELIGIA I SEKTY

Post autor: UFOWORLDNEWS »

[quote name='xedos' post='71710' date='28 lipiec 2010 - 20:20']Orsonio... piłeś coś? :) :) :)[/quote]



Tu nie chodzi o spożycie czego kolwiek.Tu chodzi o procesy łufolog vs Łufolog w stylu hiszpańskiej inkwizycji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”