66. rocznica Powstania Warszawskiego

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]



Ku pamięci uczestnikom Powstania Warszawskiego
Ostatnio zmieniony sob lip 31, 2010 12:07 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Fakt należyty szacunek poległym i walczącym w Powstaniu Warszawskim się należy.Jutro o 17 znowu będą mieli swoje przysłowiowe 5 minut.
Ostatnio zmieniony sob lip 31, 2010 12:50 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: UFOWORLDNEWS »

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/66z_PBNfSWs&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/66z_PBNfSWs&hl=pl_PL&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: Rysiek23 »

Orsonie co roku rozbrzmiewa ta sama dyskusja i dlatego teraz ograniczyłem się tylko do podania jednego ciekawego zdjęcia i oddania hołdu Powstańcom. Bo im się należy. Dużo masz racji w tym co napisałeś. Ale czy można to oceniać z punktu widzenia historii? Jak my byśmy się zachowali? To, że rozkaz skazał na śmierć kilkadziesiąt tysięcy ludzi nie zmienia faktu ich bohaterstwa. Historykiem nie jestem, nie mi oceniać wartość zrywu narodowego, ale w głębi duszy czuję jedność z tymi, którzy oddali życie wtedy.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: ADAX »

Można się zgodzić, z tym, że było to w sumie bez strategicznego i logistycznego punktu widzenia powstanie, które nie miało szans na powodzenie. Było źle zorganizowane. Brak sprzętu, brak nie mal czegokolwiek do prowadzenia otwartej wojny, a raczej bitwy. O gwałtach i kanibalizmie nic nie słyszałem. Wydaje się zresztą ten fakt mało prawdopodobny zważywszy na okres trwania powstania i jego przebiegu, ale w to nie wnikam bo nic mi o tym nie wiadomo. Natomiast sama sprawa przyczyny powstania. Do końca tak na prawdę nie można być pewien, decyzji którą podjęto. Pierwsze przypuszczenie to prawdopodobnie, myśl że "bracia" Sowieci nas wspomogą. Oraz, że wraz z wybuchem zrywu, powstańcy dostaną od Aliantów zaopatrzenie. Oczywiście jeszcze istnieje możliwośc, taka, iż powstańcy byli przekonani, że wojska niemieckie będą osłabione, lecz to taka moja własna interpretacja.
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: Aylinn »

A ja nie lubię Warszawy i warszawiaków (z wyjątkami) i nie rozumiem dlaczego tak gloryfikuje się te powstanie, a zapomina o wygranych powstaniach Wielkopolskim i Śląskim?



A wiecie, że muzeum Powstania Warszawskiego chcą nazwać imieniem wielkiego męczennika Rzeczpospolitej Polski czyli Lecha Kaczyńskiego? Normalnie, policzek dla wszystkich walczących, którzy zginęli, a jeszcze większy dla tych, którzy przeżyli.
Ostatnio zmieniony ndz sie 01, 2010 9:02 pm przez Aylinn, łącznie zmieniany 1 raz.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: ADAX »

tja też o tym słyszałem, co za bezprawie, co ja pisze w bezprawiu i prawo jest. Podobno dziadek, czy ojciec Kaczyńskich walczył w powstaniu. Dobrze, że pomnik bitwy pod Grunwaldem, zostawili w spokoju, choc kto wie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”