66. rocznica Powstania Warszawskiego

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: Katarzyna_1 »

A ja....? Alyno, bardzo lubię prawdziwych Warszawiaków, Poznaniaków i Kato-wiczaków.

A Ty możesz sobie nie lubić Warszawian, Poznanian Katowiczan lub katoli :)

Co do Muzeum Powstania Warszawskiego: powstało dopiero po 60 latach m.in. za przyczyną ówczesnego Prezydenta m.st. Warszawy - ś.p. Lecha Kaczyńskiego. Pewnie stąd wziął się zamiar nadania mu jego imienia . Uważam jednak tak jak Ty, że to zły pomysł. W Sopocie przy deptaku jest mały park z placem zabaw dla dzieci nazwany skwerem Marii i Lecha Kaczyńskich. Ludzie (bardzo różni) zatrzymują się tam ze łzami

w oczach. Polecam odwiedzenie tak.., może dla relaksacji..
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: azor »

Orson czy masz na potwierdzenie swoich racji w oparciu o konkretne źródła i zeznania świadków bo takie pisanie jest jak czysta fantastyka





''egzekucje oraz gwałty, których dopuszczali się powstańcy na ,,misiuniach" i ,,frajerach", wysyłanie dzieci na pewną śmierć, pijaństwo, rebelie, bunty, szmuglerstwo, wyrywanie sobie jedzenia, dezercja, już w pierwszych dniach powstania, morderstwa, dokonywane przez powstańców ,,dla przyjemności" i ,,dla ulżenia", najczęściej na starszych ludziach, torturowanie folksdojczów (wyłupywanie oczu, zmuszanie, do jedzenia własnych odchodów, części ciała), kanibalizm, donoszenie''.





Orson uważam że trochę przeginasz bo to że Powstańcy byli bohaterami jest absolutnie pewnym i nikt tego nie kwestionuje poza Tobą a Twój brak szacunku jest uważam żenujący i niegodny, to dzięki nimi możesz żyć i chodzić sobie po Warszawie bo pomimo klęski PW Stalinowi nie udało się wprowadzić takiej dyktatury jaką chciał w Polsce historycy w Rosji to potwierdzają. I nie porównuj powstania Wielkopolskiego z Warszawskim bo to dwie inne sprawy.
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: Aylinn »

A ja nie lubię tylko Warszawiaków... katoli też. I głupich ludzi. ;)



Co do Sopotu, to nazwa dla skweru idiotyczna i nie wiem czemu miałabym tam jechać się relaksować? No chyba żeby pośmiać się z tych ludzi, którzy psioczyli na Leszka, a teraz płaczą, bo widzą nazwę skweru w Sopocie i to jest takie wzruszające i smutne i w ogóle... Głupota.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: soudak040771 »

Orson napisał :


To wojna robi z ludzi potwory: z powstańców, z więźniów obozów zagłady, z żołnierzy, z wychowanków Hitlerjugend. I wojna kreuje takie tragedie, jak PW.


Tak robi potwory. Ale jest jeszcze druga strona. Paradoksalnie niektórzy do tej pory obojętni na wszystko mogą się w tym wszystkim tez odnaleźć jako wrażliwi ludzie.


Orson czy masz na potwierdzenie swoich racji w oparciu o konkretne źródła i zeznania świadków bo takie pisanie jest jak czysta fantastyka


Też bym coś więcej chciał wiedzieć, jeśli można na ten temat...
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: Katarzyna_1 »

po co jechać do Sopotu? napisałam przecież, że jest tam plac zabaw dla dzieci...

Powiedzenie, że się nie lubi głupich ludzi to banalna riposta

http://www.youtube.com/watch?v=bYi2Tlz9Njo

;)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: Aylinn »

Sama poleciłaś odwiedzenie tak dla relaksacji. A to nie była riposta. To było stwierdzenie faktu.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: azor »

Dla ciebie absurd dla mnie fakt ! A nie kumasz że i tak Niemcy zniszczyli by Warszawę nawet bez powstania a tym samym cywile byliby użyci do obrony przed Sowietami. Spojrzyj od innej strony. Orson obraź się lub nie ale gardzę takimi osobami jak Ty gdzie piszesz, że powstańcy nie byli bohaterami a kto był może Oddziały Waffen SS, karne jednostki Dirlewangera, Azjaci w służbie III Rzeszy a może bohaterami byli Sowieci stojący za Wisłą - wybacz ale nie mam szacunku kto kpi z historii Ci bohaterowie często nie zapominaj to 12, 14 letnie dzieci, które miały więcej ikry i honoru niż Ty obecnie teraz. A co z tymi co pomagali Powstańcom jednostki lotnicze ilu zginęło nad Warszawą aliantów nie bacząc na zagrożenie !!!



Te źródła sprawdzę obiecuję ;) tylko z czasem.



Niestety na szczęście takie opinie mają nieliczne jednostki do których się zaliczasz, ale dziś z historii robi się istne kpiny dziś z Walczących Powstańców Warszawskich robi sie ''zwierzęta'' pomimo że nawet Niemcy nabrali szacunku wobec PW których porównywali obrońców w Stalingradzie a jakie tam były walki chyba nie muszę Ci przypominać .Dziś ''bohateram''i robi się bandziorów z OUN UPA którzy katowali nie tylko Polaków a z Polaków morderców cywilnej ludności Ukraińskiej takich przykładów jest cała masa.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: Rysiek23 »

Dyskusja trochę mi się zaczyna kojarzyć z wojną o krzyż pod pałacem. Mitologizowanie zdarzeń historycznych nigdy dobrze się nie kończy. Podzielam całkowicie zdanie Arka ale i Orsona chyba rozumiem. PW jest faktem historycznym podobnie jak śmierć tylu ludzi, warszawiaków. Faktem jest też, że nie ginęli tak po prostu ale z myślą o Polsce, za to należy się szacunek. Kwestią historyków pozostaje sensowność tego zrywu. Moje osobiste zdanie jest takie, że rozkaz był wyrokiem na tym młodym pokoleniu, o którym pisze Orson. Jednym słowem to zbrodnia. Jeden z publicystów całkiem słusznie dziś napisał, że PW trudno nazwać walką, to była rzeź i to głównie ludności cywilnej. Pewnie długo będziemy się o to spierać jeszcze. Ja tylko wiem, że niemal każdy róg w Warszawie mi przypomina o tym, ale wcale nie w sensie bohaterstwa a raczej tragedii.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: 66. rocznica Powstania Warszawskiego

Post autor: soudak040771 »

Orsonie zastanowiłeś się nad tym, czy powstańcy przewidzieli taki scenariusz ? Czy przyszło im do głowy, że PW będzie trwało tak długo ? Czy pomyśleli , że wojsko polsko-sowieckie będzie im się tak długo celowo przyglądać z drugiej strony Wisły ? Wreszcie czym było celowe nawoływanie w przekazach radiowych zachęcające właśnie do tego zrywu ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”