Derren Brown i Richard Dawkins- Czemu nie istnieją ludzie, posiadający zdolności paranormalne?

Filmy o tematyce paranormalnej
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Derren Brown i Richard Dawkins- Czemu nie istnieją ludzie, posiadający zdolności paranormalne?

Post autor: Reaper »

to baaardzo ciekawe, jednak ciekaw jestem co derren brown sądzi o tym owym remote viewing i jasnowidzach działających dla policji. Fakt faktem może często się mylą, jednak nadal korzysta się z ich umiejętności i rzuca sporo kasy na tę aktywność. Dezinformacja ?
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Derren Brown i Richard Dawkins- Czemu nie istnieją ludzie, posiadający zdolności paranormalne?

Post autor: Reaper »

[quote name='Orson' post='72240' date='14 sierpień 2010 - 02:22']Przecież powiedział co myśli o jasnowidzach działających dla policji...[/quote]





nom, ale widziałem jego materiał o remote viewing. W sumie brzmi ciekawie, ale on daje często podobnie jak dawkins głupie wyjaśnienia, np "bo zgadł", "bo mi się nie zdarzyło", kiedy np. rząd USA korzystał z jasnowidzów ciągle jako źródła informacji wywiadowczych. Więc musieli naprawdę nieźle zgadywać skoro program istnieje od kilkudziesięciu lat.



Tak więc mi się wydaje znacznie bardziej prawdopodobna dezinformacja, zasłona dymna jaką było remote viewing dla prawdziwych programów wywiadowczych. Np. dane podsyłali agenci, szpiedzy czy zwiadowcy znajdujący się tam na miejscu, za to dane wywiadowcze o tym wypływały fałszywie od remote viewerów(gdyż ci mogli otrzymywać dane od zwiadowców bądź agentów) aby np wrogowie Ameryki wierzyli że mają tak dobrych jasnowidzów w Ameryce, którzy poznają każdy sekret. Byłoby to baaardzo logiczne i prawdopodobne wyjaśnienie. Jednakże jedno z wielu.
Ostatnio zmieniony pn sie 16, 2010 3:42 pm przez Reaper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Derren Brown i Richard Dawkins- Czemu nie istnieją ludzie, posiadający zdolności paranormalne?

Post autor: Zbyszek »

Wesole jest to , ze Derren udawania, ze czegoś nie ma, stosując te same środki, co osoby twierdzące coś przeciwnego.

Jeden robi drugiego w balona.

Ale co tam, jest nawet więcej możliwe, niż to co już wszyscy postrzegli, dlatego dobrze jest samemu zakasać rękawy i sprawdzić co jest możliwe a co nie.

Czy możliwe jest popsucie demaskowania Derrenowi,

Tak.

Świat się teraz zamęcza intencja, szukając jej mechanizmów. To coś już więcej niż widzimisię i czy działa, to kontrolowane oddziaływanie na materie myślą.

Mozna się jedynie domyślać jak wrze w tym temacie, w myśl, ze jeden drugiego robi w.... i jest lepszy od konkurencji
Ostatnio zmieniony ndz sie 22, 2010 7:40 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZJAWISKA PARANORMALNE”