Pamięc wody?

Filmy o najnowszych odkryciach naukowych, badaniach, teoriach
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Pamięc wody?

Post autor: Katarzyna_1 »

właśnie obejrzałam bardzo ciekawy film , gdzie naukowcy podjęli się próby udowodnienia, iż woda H2O posiada pamięc i jest jednym z najważniejszych przekaźników informacji. Film jest dośc długi, ale zachęcam do obejrzenia w całości, gdyż w końcowej fazie nawiązuje do do roli wody we wszystkich obrządkach religijnych. W filmie nie padło stwierdzenie, że woda posiada świadomośc, a..a..jak sądzicie? może posiada? :rolleyes:



dodaję link http://www.youtube.com/watch?v=JrbDRG4fjFY
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Pamięc wody?

Post autor: Katarzyna_1 »

:lol: dokładnie Pantanalu gratukuję poczucia humoru :lol:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Pamięc wody?

Post autor: ADAX »

hmm nie wiem, ale wiem, że, może chodzić tu nie o coś w rodzaju świadomości, ale o pamięć.
maciasnn
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 30, 2012 2:54 pm
Kontakt:

Re: Pamięc wody?

Post autor: maciasnn »

Pamięć wody istnieje naprawdę. W sierpniu 2011 roku przeprowadziłem eksperyment, żeby sprawdzić autentyczność tego filmu ("Pamięć wody") Zrobiłem to samo, co pewien japoński doktor uczynił w tym filmie. Mianowicie, zalałem 3 szklanki surowego ryżu wodą z kranu i postawiłem każdą w innym miejscu. Codziennie, przez 7 dni mówiłem do pierwszej z nich miłe rzeczy, najczęściej słowo "dziękuję", starając się aby wypowiedź zawierała pozytywną konotację. Do drugiej szklanki mówiłem bluzgi, najczęściej sformułowanie "nienawidzę cię". Do trzeciej szklanki nie mówiłem nic. Po tygodniu gadania wyjechałem za wczasy na 10 dni, szklanki stały w pokoju i w spokoju. Po powrocie doznałem szoku. Nie wierzyłem w ten film, ale to co zobaczyłem uznałem za nieodkryte prawo fizyki. Szklanka do której mówiłem dobre słowa, tętniła życiem, woda pożółkła, na tafli wytworzyła się żółta warstwa czegoś co wyglądało na bakterie, była tamk nawet bańka z gazem pochodząca najpewniej z fermentacji, zapach był dziwny, jakby fermentowało i czuć było charakterystyczną woń bakterii (nieraz kiedy komuś psuje się ząb czuć podobny). W każdym razie widać było że życie tam kwitnie. W szklance odbierającej słowa negatywne i obraźliwe, zaobserwowałem czarne kropki, a nad taflą wody, na ściance szklanki wytworzyła się czarna plama. Śmierdziało z niej zgnilizną, woń była bardzo intensywna i odrzucająca (aż mi w pokoju została przez 2 tygodnie). Szklanka nr 3, do której nie mówiłem nic, nie wykazywała zmian wizualnych, poza lekkim zmętnieniem wody i przyjemnym zapachem fermentacji, jaki odczuwamy robiąc wino lub ocet.

Wszystkie zmiany były niesamowicie wyraziste, niemożliwym byłoby, aby był to przypadek, biorąc pod uwagę fakt, że wyniki były bardzo zbliżone do tych, które prezentował w filmie ten japoński doktor. Woda jest wszędzie, wygląda na to że można zapisywać w niej informacje i ma to wpływ na organizmy żywe.

A dla sceptyków moich dziwnych praktyk polecam przeprowadzenie eksperymentu na własną rękę
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Pamięc wody?

Post autor: Katarzyna_1 »

Pamięć wody? Zastanawiam się jako to się stało, że ja sama ten temat wklepałam 30.08.2010 r. ? Zupełnie sobie tego nie przypominam.. Owszem oglądałam taki film, ale kilka miesięcy temu. Przyznam, że byłam nim zafascynowana i wierzę, w te teorie japońskiego naukowca. No dobra.. niech będzie, że coś z moja głową nie tak!?

Kurcze nie pamiętam tego!
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Pamięc wody?

Post autor: arek »

Woda ma lepszą pamięć od Ciebie ,lub woda ognista w organiźmie pozbawią organizm pamięci xD :D ]:->
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Pamięc wody?

Post autor: Katarzyna_1 »

Być może, ale 30 sierpnia to nie mój dzień :D xD ]:->
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Pamięc wody?

Post autor: arek »

i dlatego nie pamietasz ;) :D xD
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Pamięc wody?

Post autor: Katarzyna_1 »

Ale cuś literówek za mało. Cuś mi to nie gra. :D
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA”