Znany astrofizyk o UFO i nie tylko

Filmy poświęcone fenomenowi UFO
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Znany astrofizyk o UFO i nie tylko

Post autor: Rysiek23 »

Orosnie ciągle trzymasz się zdania tego pana profesora, że UFO pochodzi z głębokiego kosmosu. Dziś już tylko niektóre osoby zajmujące się tym fenomenem są takiego zdania, więc skoro pan profesor na ten temat się wypowiada powinien o tym wiedzieć, no chyba że wypowiada się na podstawie doniesień różnych The Sunów czy też amerykańskich ufo-bredni. Niestety całe to ufologiczne środowisko jest bardzo zróżnicowane i przyznajmy, że w większości prezentuje głupoty, co nie zmienia faktu, że sam fenomen sam w sobie jest fascynujący, a jeśli ktoś zada sobie trudu i poszuka to znajdzie perełki.

Niestety mówiąc, że "UFO to brednie" skazujesz tych, którzy poświęcają czas i energię na niebyt, a całe zjawisko podsumowujesz ironicznym uśmieszkiem, tymczasem od dłuższego czasu mówi się o tym, że fenomen powinien być badany przez naukowców, podkreślam naukowców a nie ufologów.

Inna sprawa, że prawdopodobnie w jakiś sposób jest badany ale w sposób niejawny.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Znany astrofizyk o UFO i nie tylko

Post autor: UFOWORLDNEWS »

To może kończąc te kłótnie które do niczego nie prowadzą przedstawię na nagraniach sprzeczności związane z UFO vs nauka i prawdziwi naukowcy.I jeszcze jedno pytanie , dlaczego każdy z naukowców ma odmienne zdanie na temat UFO???Od czego to zależy??? Od ilości nagród a może stopnia bezczelności????Czy to samo czeka tego astrofizyka z nagrania dotyczącego tematu?:):):):)Na nagraniach dwa różne zdania tego samego naukowca:):):)



<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/LHzaN00BlN0?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/LHzaN00BlN0?fs ... 2=0x4e9e00" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>





<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_kDr3sRU6kw?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_kDr3sRU6kw?fs ... 2=0x4e9e00" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
Ostatnio zmieniony czw wrz 09, 2010 5:02 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Znany astrofizyk o UFO i nie tylko

Post autor: Katarzyna_1 »

http://www.youtube.com/watch?v=9VnxcAove9w

ciekawy film, nawet ja obejrzałam 1 częśc z "Simonem Templerem" :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Znany astrofizyk o UFO i nie tylko

Post autor: azor »

Orson bez nerwacji opanuj się chłopaku bo piszesz rozlegle ale jest to nudne. I co z tego, że jest zdobywcą ''Twój doktorek' '25 nagród to nic nie zmienia jest dobry, ale w tym co robi nie ufologii i jak widzę słabą wiedzę na ten temat nawet jak zdobędzie kolejne 3 0 nagród ;) ufologia to co innego nauka inny temat, acz ufologię da sie badać naukowo tylko ludzie ślepi tego nie widzą a na siłę kogoś nie da się przekonać.



Tak biegam z aparatem bo bardzo lubię robić fotki nie tylko z UFO ! A co przeszkadza Ci to ? Ty też możesz. Widzisz Orsonku ja biegam coś tam dokumentuję, analizuję szukam pytań i odpowiedzi, zadaję sobie trudne pytania na które Ty nie umiesz odpowiedzieć i inni - mało ciągle się uczę poznaję coś nowego za każdym razem, Ty chyba jedynie nowe posty na forum, to jest cała Twoja wiedza o UFO i nieznanym - szczerze ''gratuluję'' ;)



Widzisz Ty nawet nie umiesz krytykować w umiejętny sposób i na tym forum każda osoba która ma minimum wiedzy o UFO zwyczajnie Cię zagnie to przykre ale prawdziwe ;) Wybacz ale Twoja krytyka jest na poziomie gimnazjalisty mimo że masz więcej latek.



Kompleksy nie wiem może mam ? A kto ich nie ma w dzisiejszym świecie może tylko Ty ba na pewno ;)))



Orson nie zmieniaj tematu i nie asekuruj sie ''duchami'' bo temat jak wiesz tego nie dotyczy lecz UFO i ufologii !!!



Nie przeproszę i nie zamierzam wobec Twojej osoby tego czynić chyba sobie żartujesz i nadal podtrzymuję swoje stanowisko w twojej sprawie mam do tego prawo tak uważać -tak jak Ty o mnie ;)



Wiem że lubisz występować w TV być może kiedyś zdarzy się okazja, ale ja nie jestem ''szklanym ufologiem'' więc może być kłopot. Wiesz Twoje argumenty są od dawna te same ''nie bo nie'' i kropka i nie tylko ja to zauważam dlatego dysputy z Tobą nie mające końca są zwyczajnie bezsensowne. Bądź krytykiem, ale rób to dobrze wówczas przy dobrych watrach zdobędziesz u mnie szacunek jak niegdyś Pantanal, który ma wiedzę i potrafi merytorycznie i konstruktywnie krytykować. Wbrew pozorom bardzo lubię osoby sceptyczne w kwestii UFO ale ze zdrowym podejściem do tematu. Z mojej strony to wszystko :D
Awatar użytkownika
aabb
Infrańczyk
Posty: 156
Rejestracja: wt sty 15, 2008 6:13 pm
Kontakt:

Re: Znany astrofizyk o UFO i nie tylko

Post autor: aabb »

Doktor



Na plus

1. Zgadzam się z nim, nauce potrzebne jest więcej niż opowieść że coś ktoś widział. Nauka - właściwie to "science" ja rozumiem tu nie jako "nauka" a "nauka ścisła" - ta z definicji nie bada opowieści o czymkolwiek, to po prostu nie jej działka.



2. Ciekawie mówi o percepcji, fajny przypadek z policjantem.



Na minus

1. Nie zgadzam się, że latające talerze nie mogą się rozbić - urządzenia techniczne kosmitów też się psują. Tekst, że dlaczego UFO nie wylądowało w mieście tylko na polu też bez sensu.



2. Ta wypowiedź w całości miałaby sens, gdyby zjawisko UFO ograniczało się do niezidentyfikowanych świateł na niebie - ale to tylko wycinek całego zagadnienia - bo jaką przewagę ma astrofizyk czy astronom nad rolnikiem, gdy ten widzi latający talerz stojący na łące - żadną.





@Orson

[quote name='Orson' post='73233' date='09 wrzesień 2010 - 12:52']Tak zwana ,,wiedza o UFO" jest wiedzą ogólną i tylko pseudonauką.

...

...

W tym rozumieniu, faktycznie, nie mam dużej wiedzy o UFO, bo i nikt nie może jej mieć, z racji na DEFINICJĘ. Jeśli zaś chodzi o wiedzę o wyobrażeniach na temat UFO, to mam reprezentacyjną[/quote]



Masz niewielką wiedzę o UFO, praktycznie z definicji... a mimo to piszesz.



[quote name='Orson' post='73233' date='09 wrzesień 2010 - 12:52']O UFO może mówić każdy, bo to brednie, bajki dla dzieci, tematyka rozrywkowa i do pośmiania się, kanapowa, ewentualnie służąca do prozy.[/quote]



Ciekawe... :)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Znany astrofizyk o UFO i nie tylko

Post autor: azor »

Zgadza się z tym co piszesz, że nauce potrzeba więcej niż opowieści tego mamy już wystarczająco wiele i jest z czego robić analizę/weryfikację. Sceptycy trzeźwo myślący wiedzą że UFO to nie tylko dalekie, obserwacje czy zdjęcia ale też materialne ślady w otoczeniu jakie pozostawia UFO. Takie ślady są moim zdaniem najcenniejszym dowodem, dowodem dla nauki, że UFO to zjawisko namacalnie fizycznie. Skoro ślady są fizyczne można je badać naukowo i takie badania były już prowadzone w USA, Francji czy Rosji.



Niemniej pewien ''beton naukowy'' pomimo takich dowodów nadal odrzuca takie fizyczne dowody wg. nich to powinno być cos extra promieniowanie jak w Czarnobylu itp itd.. - oni myślą kategoriami że cos ''obcego''musi być absolutnie inne pod każdym względem nie dopuszczają do siebie myśli, że dowody fizyczne mogą stanowić taką samą jak u nas kategorię.



Pamiętam program na Discowery bodaj wypowiadał się astrofizyk - sceptyk UFO Szostak czy jakoś podobnie ? Sugerował, że UFO to bajka bo atmosfera ziemska powinna spalić ich niewielkie ''pojazdy''. Drugi sugerował inne stopy i kompozyty ? A mnie to rozśmieszyło. Gdzie jest powiedziane że UFO muszą przylatywać z głębokiego kosmosu - Ci Panowie już nie zapoznali się z raportami o pojawieniach się UFO nad ziemią, nagle znikąd to samo ich znikaniu. Po co. A jak nie wiadomo unikają trudnych odpowiedzi.



Uważam że nauka i najnowsza fizyka otworzy drzwi do wyjaśnienia czym jest UFO o ile pozwoli na to kilka państw, które rozdają karty. Sądzę że za 50 czy 100 lat nie będzie wśród nas wielkiego zaskoczenia czym jest UFO i to, że w ogóle jest. Jeszcze dojrzewamy do tego.
Świetlny
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 6:21 pm
Kontakt:

Re: Znany astrofizyk o UFO i nie tylko

Post autor: Świetlny »

Takie ślady są moim zdaniem najcenniejszym dowodem, dowodem dla nauki, że UFO to zjawisko namacalnie fizycznie.


Jednak najważniejsze jest to, kim oni są i po co tutaj przybywają. To nam cały czas umyka, albo po prostu jesteśmy w jakiś sposób głusi na to co oni mają nam do ,,powiedzenia''.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Znany astrofizyk o UFO i nie tylko

Post autor: azor »

orson widzisz co chcesz zobaczyć, ale z tobą nie zmierzam dyskutować i wchodzić w idiotyczne prowokacje bo i z kim - z kimś kto ma jedyne argumenty ''naukowe'' typu ''nie bo nie'', wszystko i wszystkich wyzywa i kpi łącznie z INFRA - naucz się krytykować, albo zajmuj się czymś innym. A co do prostactwa no cóż, nigdy ci w tym nie dorównam :D
dawkins
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 20, 2010 12:04 am
Kontakt:

Re: Znany astrofizyk o UFO i nie tylko

Post autor: dawkins »

[quote name='azor' post='73314' date='11 wrzesień 2010 - 11:55']Takie ślady są moim zdaniem najcenniejszym dowodem, dowodem dla nauki, że UFO to zjawisko namacalnie fizycznie. Skoro ślady są fizyczne można je badać naukowo i takie badania były już prowadzone w USA, Francji czy Rosji.[/quote]





Jakie ślady? Kręgi w zbożu? Pytam serio nic o żadnych innych nie słyszałem.



[quote name='azor' post='73314' date='11 wrzesień 2010 - 11:55']Niemniej pewien ''beton naukowy'' pomimo takich dowodów nadal odrzuca takie fizyczne dowody wg. nich to powinno być cos extra promieniowanie jak w Czarnobylu itp itd.. - oni myślą kategoriami że cos ''obcego''musi być absolutnie inne pod każdym względem nie dopuszczają do siebie myśli, że dowody fizyczne mogą stanowić taką samą jak u nas kategorię. 



Uważam że nauka i najnowsza fizyka otworzy drzwi do wyjaśnienia czym jest UFO o ile pozwoli na to kilka państw, które rozdają karty. Sądzę że za 50 czy 100 lat nie będzie wśród nas wielkiego zaskoczenia czym jest UFO i to, że w ogóle jest. Jeszcze dojrzewamy do tego.[/quote]



A czego mają szukać? W przypadku takich kręgów co mieli by naukowcy zrobić? Podzielić obwód przez liczbe liter w wyrazie szatan? To chyba OCZYWISTE że szukają czegoś całkowicie innego, lub przynajmniej niewytłumaczalnego. Istnieje coś takiego jak brzytwa Ockhmana, jest to zasada "nie mnożenie bytów ponad konieczność" mówiąca mniej więcej tyle "Jeśli możesz coś wytłumaczyć w inny sposób niż wymyślenie dodatkowego prawa (fizyki), to najprawdopodobniej twoje wyjaśnienie jest poprawne" Kręgi w zbożu nie są  czymś wyjątkowym można je łatwo zrobić bez użycia kosmicznej technologii, a więc nie mogą same w sobie stanowić dowodu że jakiekolwiek światła na niebie się pojawiły i mogą być kosmitami lub jakąkolwiek inną formą inteligencji.



Po drugie nie ma czegoś takiego jak zmowa milczenia naukowców ani naukowy "mainstream". Jeśli uważasz inaczej to nie znasz chyba żadnego naukowca. 





[quote name='Świetlny' post='73316' date='11 wrzesień 2010 - 12:11']Jednak najważniejsze jest to, kim oni są i po co tutaj przybywają. To nam cały czas umyka, albo po prostu jesteśmy w jakiś sposób głusi na to co oni mają nam do ,,powiedzenia''.[/quote]



Ty na serio? Z wyrazu NIEZIDENTYFIKOWANY wnioskujesz że to kosmici i chcą ci coś powiedzieć? przecież chyba nawet średnio rozgarnięty ufolog nie wie czym są te rzekome światła, więc po co dopisywać historyjki do tego
Zablokowany

Wróć do „ZJAWISKO UFO”