INFRA - STOP!

xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

INFRA - STOP!

Post autor: xedos »

INFRA – STOP!





Witajcie



Znalazłem chwilę czasu (jest niedziela), aby skreślić kilka słów. One właśnie odzwierciedlą to, co zauważyłem po lekturze najbardziej aktualnych tematów, które znalazły się na forum. W dalszej części będzie kilka słów o czacie, który stał integralną częścią działalności INFRY.



Chcę, aby jedno było jasne, a zaznaczyłem to w chwili, kiedy nawiązaliśmy luźną współpracę, występuję tutaj z pozycji Waszego przyjaciela, a nie wroga i chyba lepiej zareagować teraz, niż później ponosić konsekwencje działań, które zaszkodzą tej bardzo dobrze pracującej grupie.



1. INFRA zmienia swój profil działania?



Nie wiem, czy to działanie celowe, czy eksperyment, jednak to dzieje się na moich oczach. Powoli stajecie się portalem społecznościowym, który zbyt wielki nacisk kładzie na zagadnienia i problemy wynikające z codzienności, odbiegając tym samym od głównego profilu działań. W moim mniemaniu kwestią czasu pozostanie odzwierciedlenie tego stanu już nie tylko na forum, ale również na SG. To zdecydowany błąd, który prędzej, czy później popełniają wszystkie grupy urologiczne, które odczuwają „posuchę tematyczną”. Prawdą jest, że i ja podryfowałem w tę stronę, jednak było to działanie przemyślane i celowe, ponieważ wynika z mojego nastawienia w stronę krętaczy ufologicznych, których nie wiedzieć, dlaczego powszechnie się toleruje i komentuje.



Bardzo dobrym przykładem jest sprawa krzyży, która wikła w konfikt wszystkich ze wszystkimi, dając szansę wybicia się ludziom, którzy wpierw nagłośnili sprawę, a później popadli w jakis przedziwny stan, którego nie rozumiem. Ociera się on chwilami o fanatyzm, INFRA musi być wolna od takich mechanizmów – to pewne. Piotrek, Rysiek, panujcie nad tym, bo wymknie się to spod kontroli.



2. Tematy z pogranicza fantazji?



Zauważyłem, ze przybywa ich wraz z ilością nowych użytkowników, którzy kompletnie nie orientują się w profilu działań INFRY, a przypominam to nowym członkom forum – jest on umiarkowanie sceptyczny, oparty o racjonalizm. Oczywiście Inra toleruje różne poglądy, jednak pewnych granic współczesna, ( co podkreślam) ufologia nie toleruje w przeciwieństwie do tej sprzed 10, 20, 40 lat. To znak postępu i zmian wynikających z relacji świadków., którzy w większości są zwyczajnymi gawędziarzami.



3. Jakość komentarzy?



To bardzo istotne, aby wyraźnie rozgraniczyć fazę żartu od względnej prawdy, która nie jest taka oczywista i prosta w wyrazie. Jesteśmy tylko ludźmi i bywają sytuacje, gdzie należy uderzyć pięścią w stół i wykrzyczeć – dość tych bzdur! To konieczność wobec osób bardzo młodych i naiwnych, które przyjmują każdą wiedzę w sposób bezkrytyczny. Niestety, owa wiedza często jest wynaturzeniem już nie tylko nauki, ale i logiki.



4. Koniecznością staje się temperowanie charakterów?



Dotyczy to osób dysponujących gigantycznym zasobem wiedzy internetowej i książkowej, których ideały przelane zostały z przestrzeni wirtualnej do rzeczywistości, to przerażające jak ci niezwykli ludzie doprowadzają się powoli do autodestrukcji, która przebiega przez kilka faz. Zaczyna się od entuzjazmu, niedowierzania, poprzez krytykę do wyśmiewania, po odejście. To bardzo skuteczne dla tych, którzy wpatrując się w słowa ulegną im, a następnie powielą je w zmienionej, zindywidualizowanej formie. Wiem, to skomplikowane, zwłaszcza dla forumowiczów z krótkim stażem, dlatego te słowa ukierunkowuję bardziej w stronę ścisłego kierownictwa INFRY. Chłopaki, coś z tym musicie zrobić!



5. Nautilizacja poglądów?



To Wam grozi, z prostej przyczyny, fascynacja formą działań Fundacji Nautilus (ta nazwa to sprytny wybieg skojarzeniowy, bez potrzeby płacenia za prawa autorskie), ich wyeksponowanym dla ogółu sprzętem daje do myślenia tym wszystkim, którzy przekonani są, ze pewne zjawiska można zbadać sprzętowo, instrumentalnie. To błąd, za który zapłaciłem kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czy zbliżyło mnie to do czegoś? Nie, z wyjątkiem tego, czego dokonać mogłem przy pomocy dość wyrafinowanego sprzętu, zakończonych sukcesem poszukiwań namacalnych artefaktów historycznych, jednak bliższych historii polski, które przekazywałem bezpłatnie do muzeów, niż ufologii.

Nadmierna ekspansja bazy sprzętowej, to tylko forma promocji grupy, która ma status prawny i zwyczajnie musi to robić w każdej akceptowalnej dla jednostek nadrzędnych formie. Pamiętajmy Stowarzyszenie kieruje się swoimi prawami, fundacja także, jednak istnieją jednostki kontrolne, przed którymi kierownictwo takich grup musi się rozliczać. Tam, gdzie w grę wchodzą darowizny i dotacje, kończą się żarty.



6. Humanizacja ufologiczna?



Tak, to nie jest aż tak wielki dziwoląg językowy, chodzi o zwyczajne respektowanie pewnych dogmatów etycznych, bez których ta zabawa staje się przedsionkiem sekciarskiego piekła. To ostateczność, nigdy nie miałem wątpliwości, że pod tym kierownictwem Infra wykonuje wręcz doskonałą pracę, pełniąc rolę ważnego medium informacyjnego o szkodliwości działania sekt, które potrafią się współcześnie wspaniale kamuflować. Za to „chłopaki” serdecznie wam dziękuję, sami wiecie jak ważną jest dla mnie i zapewne dla Was ta sprawa. Pamiętajmy, pojęcie „sekta”, nie istnieje w prawie polskim, to bardziej kwestia społeczna, obyczajowa, gdzie dokonywane jest przestępstwo, którego nasze prawo nie dostrzega! Wiem, to paradoks, jednak rozpatrywany w obszarach niedoskonałości zagadnień prawnych, których mamy wiele.



7. Czat?



To dobra inicjatywa, która ma szansę stać się wizytówką Infry, jednak bez kontroli, idea upadnie, a lejące się strumieniami wulgaryzmy zdominują to miejsce odstraszając „cennych rozmówców” - gości.

Zdecydowana moderacja, która myśli i przewiduje. Taką osoba powinien być nie, kto inny, a Piotrek, który w moim mniemaniu czasami przejawia wręcz zdolności telepatyczne, uprzedzając pewne zdarzenia, jak ja teraz. To niewdzięczna rola, jednak konieczna. Kapitalnym prezenterem jest Rysiek, którego głos wpierw mnie denerwował, ale teraz jest jak balsam i ostoja spokoju, charakteru. Świetne umiejętności, zwłaszcza w sytuacjach trudnych – rozładowuje każdy spór tak umiejętnie, jak zawodowy negocjator. To on jest źródłem sukcesu INFRY w trakcie trwania czatów. Obecnie nie widzę absolutnie następcy Ryśka, spychanie tego obowiązku w inne ręce staje się nieporozumieniem i eskalacją problemów, czego zapewne dzisiaj wieczorem będziemy świadkami podczas niepotrzebnej w moim mniemaniu debaty o krzyżach.



Pozdrawiam wszystkich i… jestem z Wami, choć niestety, już zdecydowanie rzadziej (praca).



xedos



Legenda:



)))***Tam, gdzie pojawia się wyraz : "urologiczny", wynika z błędnego skojarzenia edytora tekstu z którego pomocy korzystam na co dzień. Oczywiście prawidłowym jest ; "ufologiczny" , przepraszam za niedoskonałości produktu office.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 19, 2010 9:37 am przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: INFRA - STOP!

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Szczerze to ja nie wiem o co ci chodzi chyba się nie wyspałeś.No jak z tą deklaracją , że odpuszczasz forum, mi się wydaje, że główny temat powinien nosić temat niezdecydowanie.Naprawdę poruszanie Fundacji Nemo i próba ukierunkowania kogoś mi nie pasuje.I co raz bardziej zastanawiam się w czyim interesie to leży, czy nie powinieneś tego napisać na eamila, a nie tak , żeby każdy sobie pomyślał.INFRA jest sterowana z góry.Każdy ma swój rozum doceniam twoja osobę ale takie ględzenie chyba nie jest na miejscu i jest trochę bezcelowe...Ja nikomu nie mówię co ma robić.Wiem, ze chcesz pomóc ale to jest robienie bezmózgowców z ludzi NAPRAWDĘ A niech mnie pisze o czymś na co nie mam wpływu ale powiedzmy, że jestem głosem niechcianego sumienia Panów Yana I Rycha he he...mimo tego że się z tym nie zgadzają pewnie....nie moja sprawa
Ostatnio zmieniony ndz wrz 19, 2010 10:26 am przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: INFRA - STOP!

Post autor: Rysiek23 »

Dzięki Mariuszu za bardzo dobry tekst, wybiegający nieco w przyszłość ale zawierający wiele cennych uwag. Jak wiesz, nie przechodzimy obojętnie wobec Twego zdania i niezwykle wysoce je cenimy jak też Twoją pomoc.



Parę kwestii na gorąco:



- Istnieje pewien rozdział pomiędzy pracą Serwisu INFRA (a jak pisałem wcześniej ma on formę serwisu informacyjnego) a Forum. Taka platforma jak forum rządzi się swoimi prawami. Odkąd jestem administratorem tego miejsca muszę niestety czasem przełykać różne dziwaczne poglądy wyrażane przez użytkowników ale to przecież miejsce dla nich, miejsce wolnej dyskusji nieograniczanej moimi, Piotra czy też innych naszych przyjaciół poglądami. Bardzo ważne jest aby rozgraniczyć te dwie kwestie a nie wszystkim to się udaje.



- To co napisałeś o "zapatrzeniu" w FN albo jest nieporozumieniem albo źle zrozumiałem. Od początku podkreślamy, że FN tylko szkodzi nie tylko ufologii ale w ogóle szeroko rozumianemu pojmowaniu zjawisk niezwykłych. Ich praca jest pracą na wyniszczenie, ośmieszenie i ogłupienie całego środowiska.

Nie zbroimy się w sprzęt badawczy bowiem nie aspirujemy do roli badaczy. Wszelkie środki jakie otrzymujemy głównie w postaci darowizn przeznaczane są przede wszystkim na utrzymanie serwerów, domen, kont pocztowych. O wszystkim tym piszę w odpowiednim temacie na forum.



- Czat to delikatna sprawa. Wiedziałem, że tematyka krzyża wywoła kontrowersje, ale czy to ma przeszkadzać nam w normalnej i kulturalnej dyskusji na ten temat? Nie widzę w tym nic złego, a nawet myślę, że jest nam potrzebne. Nie jesteśmy wypranymi z emocji i poglądów ludźmi. To też swego rodzaju odskocznia od tego czym na co dzień się zajmujemy.
xedos
Homo Infranius
Posty: 467
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 1:26 pm
Kontakt:

Re: INFRA - STOP!

Post autor: xedos »

Chyba Mizera ma rację, piszę niezrozumiałym, albo zrozumiałym dla siebie językiem.



Kwestia FN - dotyczy nie Infry, a forumowiczów.



Kwestia pisania na mejla, na forum - nie widzę powodu w ukrywaniu czegokolwiek.



W kwestii mojego wysypiania się - nie ma takiej kwestii.



W kwestii trafności przekazu - wybiegam wprzód , przewidując znany scenariusz, chcę uchronic Infrę przed czymś co znam.



W kwestii sterowalności - nie mam wpływu na Infrę, traktuję ją jak partnera, bardzo przyjaźnie, co w moim wydaniu jest ewenementem. Mam bardzo złe zdanie o współczesnej ufologii, traktuję Infrę jako prawdziwy, przedostatni jej bastion, czego żaden "tłuk" "prawdziwie ufologiczny"nie zrozumie.



Ufowordnews, zaktualizuj bloga, bo pająki po nim łażą:) Jeżeli rzeczywiście przeszkadza ci moja obecność wypełnię deklarację, nie ma sprawy. Zastanów się lepiej dlaczego zabieram głos w tych konkretnych sprawach... to chyba jasne, ale nie dla ciebie:):):) Uwierz mi, przeżyłem sporo takich "ufowordnewsów" i już ich nie ma, - słomiany zapał:):):)



Pa.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 19, 2010 11:37 am przez xedos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: INFRA - STOP!

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Widzę, że trafiłem w sedno sprawy tu się nie ma nad czym zastanawiać szefie tylko trzeba czytać to co się pisze.Po prostu nie potrafię zrozumieć twoich nagłych obaw.Forum jest od tego żeby rozmawiać a tobie się mażą rozmowy kontrolowane.Widzę, że po woli zaczynasz rozumieć że napisałeś to bezcelowo...ha ha



<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/rNChq7hLUjc?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/rNChq7hLUjc?fs ... 2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>



[quote name='xedos' post='73622' date='19 wrzesień 2010 - 12:58']Chyba Mizera ma rację, piszę niezrozumiałym, albo zrozumiałym dla siebie językiem.



Kwestia FN - dotyczy nie Infry, a forumowiczów.



Kwestia pisania na mejla, na forum - nie widzę powodu w ukrywaniu czegokolwiek.



W kwestii mojego wysypiania się - nie ma takiej kwestii.



W kwestii trafności przekazu - wybiegam wprzód , przewidując znany scenariusz, chcę uchronic Infrę przed czymś co znam.



W kwestii sterowalności - nie mam wpływu na Infrę, traktuję ją jak partnera, bardzo przyjaźnie, co w moim wydaniu jest ewenementem. Mam bardzo złe zdanie o współczesnej ufologii, traktuję Infrę jako prawdziwy, przedostatni jej bastion, czego żaden "tłuk" "prawdziwie ufologiczny"nie zrozumie.



Ufowordnews, zaktualizuj bloga, bo pająki po nim łażą:) Jeżeli rzeczywiście przeszkadza ci moja obecność wypełnię deklarację, nie ma sprawy. Zastanów się lepiej dlaczego zabieram głos w tych konkretnych sprawach... to chyba jasne, ale nie dla ciebie:) :) :) Uwierz mi, przeżyłem sporo takich "ufowordnewsów" i już ich nie ma, - słomiany zapał:) :) :)



Pa.[/quote]
Ostatnio zmieniony ndz wrz 19, 2010 1:00 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: INFRA - STOP!

Post autor: Katarzyna_1 »

Co do 3 naieznośnych forumowiczó można miec zaufanie :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
hm0
Infranin
Posty: 225
Rejestracja: pn maja 19, 2008 6:30 am
Kontakt:

Re: INFRA - STOP!

Post autor: hm0 »

Nie pierwszy i nie ostatni raz, jak mniemam. :)

Co do poziomu forum, to od dłuższego czasu czekam, kiedy zaczną tu pisać Zagórski, Bernatowicz i Łobozowa (jak jej enki pozwoli).

IMO, dużo tutaj nabuzowanych nastolatków i tym podobnych "zjawisk" - patrz wątek o wszechświatach równoległych. ;)

Może moderatorzy zaczęli szkołę i nie mają czasu między kartkówkami? ;)
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: INFRA - STOP!

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Pantanal' post='73693' date='19 wrzesień 2010 - 22:59']Pierwszy raz na forum, jasna cholera, udało mi sie znaleźć niedawno wspólny temat z ludźmi, którzy różnią się ode mnie światopoglądowo. To takie złe?[/quote]



Temu służy nasze forum. I to niech będzie odpowiedzią na post Xedosa.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: INFRA - STOP!

Post autor: Arek 1973 »

Także uważam że wszystko jest ok. Forum jest po to żeby dyskutować, nie potrzeba robić sztucznego forum żeby na zewnątrz się dobrze prezentować. Oczywiście, to ładnie wygląda ale zabija indywidualność.

A po drugie to witaj znów Mariuszu, wiedziałem że zatęsknisz :P
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Zablokowany

Wróć do „OPINIE, UWAGI I SKARGI”