Nazi - UFO

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Nazi - UFO

Post autor: ADAX »

charlie2tango

Przecież część naukowców i tak już była w USA i to jeszcze przed sama wojną, ale nie zaś przed pracami Hitlera nad zaawansowanymi broniami. Więc siłą rzeczy miał kto to tłumaczyć i kto czytać rysunki techniczne. Gdyby nie problemy, Hitler mógłby spokojnie stworzyć broń atomową, zwłaszcza, że pod koniec wojny amerykanie przechwycili uran, który miał posłużyć Japończykom(właściwie Niemcom), a ostatecznie posłużył Amerykanom.

Amerykanie mieli świetny wywiad co do postępów hitlera, bo prowadzili Operację Alsos mi, dzieki temu zdołali zbombardować kompleks doświadczalny służący Niemcom do wzbogacania uranu, pozyskać wiedzę, której nie posiadali. Duża część naukowców pracujących dla Hitlera pomagała aliantom. Arku, tak Główne to



Einstein, Niels Bohr, Max Born, Hans Bethe, Edward Teller

Jesli chodzi o program nad stworzeniem bomby atomowej.  ale okej, bo temat idzie w kierunku nieco innym. Już nie chcę przkopywać wątku, ale czy był tutaj poruszany temat Wiktora Schaubergera czy też, ksiażki Otta Christopha ? Hilgenberga Uber Gravitation, Tromben und Wellen in bewegten Medien ?
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Nazi - UFO

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="ADAX" data-cid="121584" data-time="1427238636">charlie2tango

Przecież część naukowców i tak już była w USA i to jeszcze przed sama wojną, ale nie zaś przed pracami Hitlera nad zaawansowanymi broniami. Więc siłą rzeczy miał kto to tłumaczyć i kto czytać rysunki techniczne</blockquote> Dobrze, tylko że mówimy o dziesiątkach tysięcy stron dokumentacji, i okresie raptem 3 miesięcy. Amerykanie przejęli też von Brauna, po jakim czasie zaczęli testować przechwycone niemieckie rakiety? Samego Redstone'a odpalili dopiero na początku lat 50tych.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Nazi - UFO

Post autor: Arek 1973 »

Z wiki wyczytałem że : Niels Bohr w 1943 uciekł do Szwecji  a po  wojnie wrócił do Dani. W Niemczech  był  tylko  na wykładach, nie pracował dla nich Einstein, wyśmienity znawca ale dla FBI niebezpieczny  ze względu na sympatię dla komunizmu, dlatego przynajmniej  oficjalnie nie miał pozwolenia by brać udział w projekcie Manhattan, do USA uciekł na początku lat 30-tychMax Born,,, w 1936 zabrano  mu  obywatelstwo niemieckie, więc wyjechał do Anglii,  do Niemiec wrócił w 1953r Hans Bethe, wiedział że ma żydowskie pochodzenie  i już  w 1933r uciekł  z Niemiec Edward Teller wyjechał w 1935r do USA Pierwsze  niemieckie próby rozszczepienia miały miejsce w Berlinie w 1938r,  ci panowie  mogli  tylko pośrednio coś się tam dowiedzieć co naziści  sobie eksperymentowali, bezpośrednio do prac nie mogli  mieć wglądu
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Nazi - UFO

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="121593" data-time="1427295403"> Edward Teller wyjechał w 1935r do USA</blockquote> Tej osobie naprawdę warto dokładniej się przyjrzeć, w kontekście nie tylko bomby wodorowej, ale i innych projektów zbrojeniowych.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Nazi - UFO

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">Tej osobie naprawdę warto dokładniej się przyjrzeć, w kontekście nie tylko bomby wodorowej, ale i innych projektów zbrojeniowych.</blockquote>Co  dokładniej  masz na myśli Charlie?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
charlie2tango
Infranin
Posty: 246
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 7:53 am

Re: Nazi - UFO

Post autor: charlie2tango »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="121614" data-time="1427413934">Co  dokładniej  masz na myśli Charlie?</blockquote> Przede wszystkim to, że był człowiekiem niezwykłej inteligencji, rozwiązującym równania kwantowe w pamięci, zaangażowanym w badania nad np. laserami wzbudzanymi wybuchami jądrowymi w jednej stref graniczących ze Strefą 51. Dziwnym trafem też był przyjacielem np. płk. Johna B. Alexandra, zajmującego się zastosowaniem zjawisk paranormalnych w US Army (którego żona, co za kolejny dziwny przypadek, zajmuje się badaniami nad abdukcjami). Osobiście mnie bardzo dziwi, jak wiele uwagi poświęcane jest np. Nikoli Tesli (nic mu nie ujmując), a jak mało Tellerowi, który mógł być zaangażowany w np. reverse engineering obcych technologii.
Pozdrawiam
c2t
"Na Księżycu się nie żyje / a na Ziemi ziemskie troski / Nikt nie mieszka na Księżycu / morsem nadał Pan Twardowski
 Ciekaw jestem gdzie jest E.T. i co robi dziś pies Łajka / Skąd się biorą ci kosmici w dobranockach snach i bajkach"  Akurat "Bajka o Księżycu"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Nazi - UFO

Post autor: Arek 1973 »

Tak jak to opisałeś, to wydaje się naprawdę interesujące. John B Aleksander jest mi już znany. Muszę też powiedzieć  że jak  wyżej  w poście szukałem tych  informacji  to przy Einsteinie było też zanotowane że Vannevar Bush z nim był zaprzyjażniony,  to człowiek który miał wieką moc i wiele wiedział co  w trawie piszczy
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
janusz
Infrzak
Posty: 41
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 1:10 pm

Re: Nazi - UFO

Post autor: janusz »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Reaper" data-cid="57151" data-time="1247306020">w chwili obecnej nie ma żadnych dowodów na istnienie haunebów ani vrilów ani nawet v-7. Wszystkie te nazwy wyszły od gerda burdego który jest zwykłym ufologiem który tak zarabia na życie- żadni inni ufolodzy zajmujący się nazistowskimi ufo w latach np 50tych nie używali ani takich nazw ani takiej terminologii a zasadę działania określili jako konwencjlonalną. Tak samo też Schriever ani inni którzy przetrwali wojnę nie mówili o żadnych innych projektach. To samo Andreas Epp który jest chyba jedynym żyjącym jeszcze domniemanym konstruktorem/projektantem nazistowskich dysków.



Historie o okultyźmie i dyskach też są wyjęte z ... czegośtam... dlaczego ? Prosta logika - Gerd Burde który jak wyczytacie na wikipedii zajmuje się okultyzmem podpiął historie vimany i autentycznych podróży na daleki wschód pod dyski schrievera i innych. Nie ma choćby jednego autora historii o nazi ufo z czasów przedburdeowskich który by wspomniał coś o okultyźmie. Po prostu z tej racji że był fanem okultyzmu niemieckiego i latających dysków stworzył taką właśnie historyjkę. Z tej racji że miał najwyraźniej sporą wiedzę o okultyźmie i ufologii mógł łatwo wymyślić niezły ściem który łatwo by się sprzedał.



Na dzień obecny nie ma też dowodów dzwonów ani innych podobnych "konwerterów tachionowych". Wszystko to wyrosło z widzimi się Burdego i Witkowskiego, ten pierwszy w dodatku zfałszował dokumentacje tym samym podważając swoją wiarygodność. Z kolei Witkowski wycofał się z ogromnej większości tego co napisał na temat broni antygrawitacyjnych trzymając się tylko dzwonu który jak to określił w supertajnych części drugiej dzwon był tylko hipotetycznym projektem autorstwa witkowskiego a nie żadnym potwierdzonym źródłem zasilania czegokolwiek.



"muchołapka" okazała się być zwykłym zbiornikiem z urwaną górą (o czym świadczy aż za dużo dowodów) które niemal identyczne można spotkać w innych miejscach polski.



Fotografie faktycznie są przekonujące i ze sporą częścią trudno się wykłócić że mogą być falsyfikatem (w przeciwieństwie do pozostałych które wyglądają jawnie jak fotomontaże i mistyfikacje np te z doczepioną wieżą pantery). Był też pewien autor podobny do burdego który sfałszował już podobne fotografie. I on też jak na ironię miał swój "produkt" o nazi ufo który można oglądać na youtubie.



I do wszystkich chcących polemizować z tym w zazwyczaj zabawny sposób - fakty proszę a nie marnowanie bitów ;P na gajenie historyjkami z "tajnych źródeł"</blockquote>Ja również wątpię w realność tych projektów.Skoro hitlerowcy mieli taką broń,to dlaczego przegrali wojnę ? .
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Nazi - UFO

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote"> Andreas Epp który jest chyba jedynym żyjącym jeszcze domniemanym konstruktorem/projektantem nazistowskich dysków.</blockquote>Już nie żyje, po wojnie starał się zainteresować zgraniczne firmy swoim wynalazkiem ale nie wyszło z tego  wiele. Pozostała po nim tylko  ciekawa książka gdzie opisuje swoją pracę w czasie IIwś
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Nazi - UFO

Post autor: Katarzyna_1 »

Wykład polskiego księdza na temat ufo i demony. Najciekawiej jest od 60min. gdzie mówi o dyskach hitlera.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=R1M5FK5 ... FK5R9nY</a>
Cisza na tym forum prawdopodobnie przez informację przy logowaniu, że strona nie jest chroniona.Pzdr dla odważnych.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”