Umysł przewidujący przyszłość

Książki (również w formie e-book'ów) które warto przeczytać i mieć
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Umysł przewidujący przyszłość

Post autor: Newsman »

DAVID LOYE: UMYSŁ PRZEWIDUJĄCY PRZYSZŁOŚĆ

przejdź na stronę Wydawnictwa KOS



O TYM, JAK POSTRZEGAMY TO, CO SIĘ ZDARZY,

O HOLOGRAFICZNYM WSZECHŚWIECIE

I ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ REWOLUCJI W NAUCE



Przeczytaj fragment (PDF)



[ external image ]



Funkcjonowanie ludzkiego mózgu to problem, który od wieków wprawia nas w zakłopotanie. Fascynujące badania tego, jak pracuje prawa, a jak lewa półkula mózgu, poznawanie funkcji płatów czołowych oraz nowe odkrycia w zakresie idei holograficznego mózgu ujawniają ekscytujące i nieoczekiwane odpowiedzi. Korzystając z odkryć neuropsychologii, psychologii, parapsychologii i fizyki teoretycznej Loye odsłania tajemnice umysłu i jego unikalnych mocy przewidywania ? od przeczuć, ESP i jasnowidzenia po naszą zdolność rzeczywistego przewidywania przyszłych zdarzeń. Loye ukazuje również, jak dzięki prostym metodom wzmocnić moce przewidywania i prekognicji, i jak za pomocą testu do Profilu HCP (zgodności półkul mózgowych w procesie przewidywania) określić faktyczną dominację prawej bądź lewej półkuli mózgu oraz zinterpretować wyniki. Dzięki zrozumieniu i wykorzystaniu mocy ?umysłu przewidującego? będziemy znacznie lepiej przygotowani na przyszłe wydarzenia ? a działanie nasze skupi się nie tylko na osobistym, ale i społecznym potencjale ekonomicznym.



Psycholog, futurysta i teoretyk systemów David Loye jest współzałożycielem Society for the Study of Chaos Theory and Life Sciences oraz członkiem jej rady nadzorczej wespół z teoretykiem ewolucji Riane Eisler z The Institute for Partnership Studies w Pacific Grove, w Kalifornii. Ma tytuł doktora filozofii w zakresie psychologii. Był członkiem wydziału Szkoły Medycznej UCLA oraz Princeton University. Napisał kilka książek, w tym: The Evolutionary Outrider, The Healing of a Nation, The Leadership Passion, The Knowable Future oraz Darwin?s Lost Theory of Love. Mieszka w północnej Kalifornii



Więcej...
Ostatnio zmieniony czw paź 14, 2010 7:56 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Umysł przewidujący przyszłość

Post autor: danut »

Pantanal chyba dobry trop. Pisałam o tym, że pojęłam z biegiem czasu jak ważne były moje odpowiedzi dotyczące przepowiadanej mi przyszłości, działo się to w sposób trochu niekontrolowany, ponieważ nie miałam pojęcia z kim, czym mam do czynienia i nie miałam świadomosci powagi tej chwili, lecz...kształtowała ona moją przyszłość i wiem to na pewno..wyrażało się w ten sposób, że zawsze padało pytanie, czy się zgadzam, możesz się nie zgodzic,.. tak jakby zaprogramowanie pewnych wydarzeń na przyszłośc..Nawet, takie podam mało znaczące przykłady, jak zmiana pewnego dla mnie, wtedy innego adresu zamieszkania i kłóciłam się o to, ale tam w tym temacie nie było dyskusji., było "A to zobaczysz"....i wyszło na to co zostało mi powiedziane.. Natomiast inaczej traktowane były inne sprawy... np.zgodzic się na cierpienie, ale przez to uratowac kogoś i widzisz uważam, że dobrze zrobiłam, bo w tym tkwi następna sprawa zgodnośc z sumieniem musi zaistniec, nie można mówic coś innego niz mysli dusza, to wszystko razem to całośc pewnej machiny, która nakręca nasze zycia...No a moja świadomośc była głupia w tamtym momencie, rozmawiałam nie wiedząc o czym i wyraźny było to wskoczenie na jakis inny poziom świadomości...tam gdzie to wszystko ma decydujący wpływ..
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Umysł przewidujący przyszłość

Post autor: danut »

Pewnie, że łączy się z tym tematem i z wieloma innymi, a wszystko w całości to moje dywagacje, ale w sumie łączące je i próbujące pozbierac..:)..Zjawisko jasnowidzenia to tylko takie muśnięcie o te tematy, dlatego jest niepewne..
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Umysł przewidujący przyszłość

Post autor: robertcb »

O, trzeba przeczytać!



Ciekawy spis treści:

http://www.kos.alpha.pl/pdf/Spis_tresci_Um..._przyszlosc.pdf



Przeczytałem fragment, i na pytanie postawione przez autora:

"W jaki sposób nasz umysł dotyka przyszłości?"



Próbowaliśmy z Danutą i kilkoma innymi osobami odpowiedzieć m.in. w wątku "wszechświaty równoległe" - na podstawie naszych osobistych doświadczeń jak i dokonanych przez naukowców teorii i odkryć w zakresie fizyki kwantowej.



"I ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ REWOLUCJI W NAUCE"



Nie wyobrażam sobie jednak, w jaki sposób oficjalna nauka akademicka mogła by tego dowieść.

Musiał by powstać jakiś instrument badawczy, zdolny dokładnie zbadać w jaki sposób mózg jest połączony ze swiadomością, i dlaczego w czasie snu nie jesteśmy świadomi - ta różnica może być kluczem, bo wtedy nie jest nam podawana żadna substancja, narkoza itp. i można porównać mózg w tych obu stanach, by odnaleźć różnice i określić świadomość.

Odkrycie różnicy częstotliwości fal mózgowych między snem a jawą - to tylko maleńki wierzchołek góry lodowej.



No ale kto by 300 lat temu pomyślał że będziemy chodzić po Księżycu, porozumiewać się z całym światem przez urządzenia które mieszczą się w kieszeni, badać i rozbijać atomy, słuchać odległych transmisji w radiu, oglądać TV, czy sterować za pomocą myśli prostymi grami komputerowymi (EEG)
Ostatnio zmieniony pn paź 18, 2010 12:24 am przez robertcb, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Umysł przewidujący przyszłość

Post autor: danut »

Wygląda na to, że świadomośc przychodzi z zewnątrz i to nie mózg ją produkuje, ale to ona wpływa na mózg i go tworzy.Swiadczyc moze o tym to, jak odbudowują się nowe połaczenia i tworza nowe osroddki funkcjonowania po zniszczeniu starych komórek i połaczeń i nie jest to zaden cud, a zdarza sie dosyc często . Medycyna nie umie jednak przewidziec czy tak sie stanie, kiedy i u kogo..
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Umysł przewidujący przyszłość

Post autor: Sandra »

Po co przewidywać, skoro przyszłość już istnieje, wystarczy tylko zajrzeć i już wszystko wiadomo. ;)
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Umysł przewidujący przyszłość

Post autor: soudak040771 »

Sandra napisała :


Po co przewidywać, skoro przyszłość już istnieje, wystarczy tylko zajrzeć i już wszystko wiadomo.


Przyszłość istnieje w postaci zapisanych głównych wydarzeń i alternatywnych dla nich dróg. Można zobaczyć przyszłą jedną z tych dróg, ale nigdy nie będzie pewności, czy suma wszystkich czynników, które zaistnieją, będzie miała wpływ , na ukształtowanie ostateczne właśnie tej drogi.
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Umysł przewidujący przyszłość

Post autor: robertcb »

Przyszłość istnieje w postaci superpozycji wszystkich możliwych stanów kwantowych.

Dopiero świadoma obserwacja powoduję (w oczach obserwatora) redukcję funkcji falowej a tym samym odgałęzienie świadomości do jednej z wielu możliwości (które są równie rzeczywiste).
Ostatnio zmieniony pn paź 18, 2010 12:29 pm przez robertcb, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Umysł przewidujący przyszłość

Post autor: Sandra »

Jeśli idę daną drogą i nic nie zmieniam w niej, to wiadomo, że idę jedną z możliwości jakie mam.



Przyszłość będzie zapisane dla jednej z możliwości jakie mam do wyboru, wiadomo, że nie zajrzę do innej, tylko do tej, która w danym momencie mnie dotyczy.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Umysł przewidujący przyszłość

Post autor: danut »

Ale Sandra kręcisz..:).. Tą jedyna mozliwośc musisz dopiero ułozyc według mnie..odnaleźc, a gdy zagladasz to w inne, chyba że uparcie będziesz tworzyc to samo, bo tak ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „KSIĄŻKI”