CHINY: UFO "atakuje" wioskę!

Raporty, zdjęcia i nagrania UFO ze świata.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

CHINY: UFO "atakuje" wioskę!

Post autor: Newsman »

CHINY: UFO "znikło" wioskę!

Nim informacja ta przerodzi się w niewiadomo jaką legendę, warto zapoznać się z czego powstała. Ale na początek najważniejsze: wioska położona w górach Qin Ling w prowincji Shaanxi zniknęła. Cała sprawa związana ma być oczywiście z UFO, a w dodatku całe makabryczne wydarzenie udało się nagrać, choć z oddali.

<font size="1">FORUM INFRA</font>

Z pewnością rodzi się nam jakaś nowa internetowa sensacja, choć jak zauważymy, wyrasta z niczego, ale pewnie zaprocentuje czymś. Oczywiście scenariusz jest jak najbardziej kolorowy i fascynujący i przypomina opowieść o Anjikuni albo historię batalionu Norfolk, tj. przypadki, gdzie UFO (bo któż inny) porwało nie wiadomo jak i gdzie grupę ludzi. A jak się dowiadujemy, w Chinach, które stają się ufologicznym rajem, porwało cała wioskę (niektórzy mówią, że nawet wioski i nie zniszczyło, a spaliło).

Do wszystkiego doszło na oczach ludzi i w dodatku całkiem niedawno. Jak doniosły chińskie źródła*, pewna wioska położona w górach Qin Ling we wschodnich Chinach... niespodziewanie zniknęła w ciągu jednej nocy. Na miejscu od razu zjawiło się wojsko, które odcięło do niej dostęp. Oczywiście znaleźli się od razu świadkowie, którzy widzieli przyczyny w pojawieniu się UFO. Inni jednak wskazują, że całe zajście może mieć związek z nuklearną bazą, która w górach się znajduje. Wioska miała zniknąć 13 października b.r. Cokolwiek się kryje pod tą lapidarną, choć nieco makabryczną informacją, wywołało zamieszanie wśród chińskich dziennikarzy.

Na samym początku powiedzieć należy, że trudno o informacje z pierwszej ręki. Większość to tłumaczenia z chińskiego serwisu, o których trudno cokolwiek powiedzieć. Pojawiają się w nich dwa słowa, które idealnie do siebie pasują: "UFO" i "tajemnicze zniknięcie". Oczywiście wszystko wskazuje, że jeśli incydent rzeczywiście miał miejsce, mógł być dość makabrycznym wypadkiem, nie zaś masowym uprowadzeniem (zastosujmy tu brzytwę Ockhama).

Nieco wcześniej, bo 10 października mieszkańcy Xianyang - stolicy prowincji Shaanxi, w której znajdują się góry Qin Ling, obserwować mieli kilka niezidentyfikowanych wirujących obiektów. Miejscy reporterzy wspominali rzekomo, że widać było dwa obracające się świetliste obiekty, które widoczne były przez długi czas. Niestety raport jest na tyle chaotyczny, że nie pozwala na wysnucie jakichkolwiek wniosków.

Kolejnym elementem zagadki jest dość tajemniczy film przypominający kilka innych, jakie wykonano w Państwie Środka i które, jak się okazało, związane były z testami pocisków balistycznych, w których coś poszło nie tak. Podobne wątki militarne eksponowano w słynnym przypadku "zamknięcia" przez UFO lotniska.

Pora teraz powrócić do tematu oznaczonego *. Źródłem informacji wydaje się być chińskie internetowe forum, ale bariera językowa nie pozwala sprawdzić, co jest komentarzem i dywagacją, a co rzeczywistością. Nie przeszkodziło to jednak użytkownikom You Tube?a spłodzić dziesiątki filmików o tytule oscylującym wokół: "UFO attack".

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/GnCQ2O1w3yQ?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/GnCQ2O1w3yQ?fs=1&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

Wygląda na to, że jeśli rzeczywiście coś się stało, zostało skutecznie przybrane w szaty ataku UFO, tym bardziej, że przedstawiciele amerykańskiego Ufo-folkloru po raz kolejny wyznaczyli datę przybycia UFO na dzień, w którym w Chinach coś się rzekomo stało.

Groch z kapustą po chińsku w europejskim wydaniu. Wydarzeń tu opisanych oczywiście nie należy brac na serio. Pewnie wszystko się w tej sprawie zmieni, ale warto pewne sprawy zauważyć już na początku. Internet i wiara potrafią działać cuda. 
Ostatnio zmieniony czw paź 14, 2010 8:20 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: CHINY: UFO "atakuje" wioskę!

Post autor: jerry »

Jeśli mogę pomóc to mogę zapodać temat kumplowi który zna chiński i teraz studiuje w Chinach. Może zna więcej szczegółów na ten temat. Bez problemu mi odpisze nawet o czym "mówią" w filmiku. Mam pisać by przetłumaczył i dowiedział się szczegółów?
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: CHINY: UFO "atakuje" wioskę!

Post autor: Arek 1973 »

Makabryczna sprawa, ciekawe czy coś więcej się dowiemy? Jeżeli chodziłoby o prawdziwe ufo to raczej nabiorą wody w usta, a jeżeli to bo prawdopoidobnie to wypadek z udziałem wojska to także nic nie powiedzą
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: CHINY: UFO "atakuje" wioskę!

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='jerry' post='74579' date='15 październik 2010 - 01:12']Jeśli mogę pomóc to mogę zapodać temat kumplowi który zna chiński i teraz studiuje w Chinach. Może zna więcej szczegółów na ten temat. Bez problemu mi odpisze nawet o czym "mówią" w filmiku. Mam pisać by przetłumaczył i dowiedział się szczegółów?[/quote]



Jerry oczywiście wyślij koledze. Też mam wątpliwości czy film w ogóle powiązany jest z newsem.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: CHINY: UFO "atakuje" wioskę!

Post autor: arek »

a tak wogóle to co przedstawia ten film, ja widzę film kręcony z samochodu i przedstawiający odległe światło ,nawet niekoniecznie pulsujące bo gdyby ktoś kręciłby się przed nim efekt byłby ten sam.

W takiej sytuacji jakie znaczenie ma co mówia ?

Nie byłby to pierwszy ani zapewne ostatni przypadek zniknięcia wsi w Chinach ,po prostu jeśli państwo potrzebuje teren to go bierze .Więc skoro w pobliżu jest jakakolwiek baza wojskowa to ludnośc mogła byc przesiedlona ,by nie wrócili domów mogły byc zburzone .Takie wytłumaczenie jest jak sadzę bardziej prawdopodobne.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: CHINY: UFO "atakuje" wioskę!

Post autor: danut »

A mnie tutaj, choc nie wiem na razie jeszcze dlaczego, ale sprawa kojarzy się z filmem na podstawie powieści Stephena Kinga "Sztorm stulecia", o ile dobrze pamiętam to na samym początku filmu jest wspomniane o autentycznym wydarzeniu z chyba XVII w o zniknięciu tez wtedy całej wioski, może ktoś z Was posiada dokładniejsze wiadomości, mnie tak świta, tylko..:)
Ostatnio zmieniony pt paź 15, 2010 11:28 am przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: CHINY: UFO "atakuje" wioskę!

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='danut' post='74604' date='15 październik 2010 - 13:27']A mnie tutaj, choc nie wiem na razie jeszcze dlaczego, ale sprawa kojarzy się z filmem na podstawie powieści Stephena Kinga "Sztorm stulecia", o ile dobrze pamiętam to na samym początku filmu jest wspomniane o autentycznym wydarzeniu z chyba XVII w o zniknięciu tez wtedy całej wioski, może ktoś z Was posiada dokładniejsze wiadomości, mnie tak świta, tylko..:)[/quote]



Zapewne chodzi o Anjikuni -LINK-
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: CHINY: UFO "atakuje" wioskę!

Post autor: danut »

Możliwe, że o tą miejscowość chodziło, a może o jeszcze inną opowieść, skoro uznano za mistyfikację, to i tak uważam, że gdzies i tak musiała miec swoje źródło, jakiś początek, gdzies dawno temu, a pozostała w formie przetwarzanej opowieści..jestem zdania, że nigdy z niczego nic ludzie nie wymyślili.. Według mnie sprawa może byc poważana, w mojej przepowieści z innego swiata, chodzi o spotkanie ze mną i rozmowę z kims spoza naszego, tez była mowa o końcu świata i !! o spaleniu dwóch miejscowości i też nie chodziło o zwykły ogień...Soudak uważa, że wszystko wie najlepiej, lecz nie wie ile jeszcze zostało tam powiedziane.. ale... żeby przekazac dalej musze najpierw sama to zrozumiec..
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: CHINY: UFO "atakuje" wioskę!

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Orson' post='74598' date='15 październik 2010 - 11:50']Oj, ludzie, ludzie, ale jesteście naiwni. A wystarczy tylko wiedzieć, czym jest tak zwana reklama wirusowa, zwana też reklamą obiegową. W Polsce mieliśmy ją, na przykładzie słynnych już ,,No pasaran!", czy Wielkiej Stopy w Tatrach, którą się wszyscy podniecali. Tutaj mamy reklamę filmu:

O, tutaj mamy film.

Proponuję zerknąć jeszcze raz na tę reklamę, zerknąć na trailer i dokonać subsumpcji:P.[/quote]



Orsonie nie rozumiem skąd to porównanie? Gdzie Rzym a gdzie Krym?



Mam wątpliwości co do powiązania filmu z informacją prasową. Tak to niestety jest w świecie Internetu :)



A polskim Yeti nie podniecali się "wszyscy" jak napisałeś tylko ci wybrani ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE ZE ŚWIATA”