Bank Zachodni a rząd USA

Wiadomości z kraju i ze świata
dariusz
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 15, 2010 3:45 pm
Kontakt:

Bank Zachodni a rząd USA

Post autor: dariusz »

Proszę Państwa dziś z rana dostałem taką wiadomość na moim koncie bankowym:



Szanowni Państwo,



Pragnę poinformować, iż ?Regulamin realizacji przez Bank Zachodni WBK S.A. dyspozycji dotyczących obrotu dewizowego z zagranicą i obrotu wartościami dewizowymi w kraju zlecanych drogą elektroniczną oraz realizacji przez Bank Zachodni WBK S.A. przelewów transgranicznych zlecanych drogą elektroniczną? (Regulamin) został w rozdziale I uzupełniony o punkt 12 informujący Klientów, że w związku z dokonywaniem międzynarodowych transferów pieniężnych za pośrednictwem SWIFT, dostęp do danych osobowych może mieć administracja rządowa Stanów Zjednoczonych.



Dokonana zmiana jest zgodna ze stanowiskiem Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych o konieczności wdrożenia w dokumentacji bankowej klauzuli informującej klientów banków o potencjalnych odbiorcach ich danych. Wprowadzenie takiego zapisu zostało rekomendowane przez Związek Banków Polskich.



Informuję ponadto, iż władze amerykańskie zobowiązały się do wykorzystywania danych osobowych pozyskiwanych ze SWIFT wyłącznie w celu walki z terroryzmem, z poszanowaniem gwarancji przewidzianych przez europejski system ochrony danych osobowych wyrażony w Dyrektywie 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych.













Moim zdaniem jest tu coś nie tak:

Jak to możliwe, że mnie w moim własnym kraju będzie mnie kontrolował rząd USA ?

Dlaczego sprawa nie została rozpatrzona w mediach przecież jest to cios w suweremność Polski.

Co Państwo myślą na ten temat?
Ostatnio zmieniony pt paź 15, 2010 7:05 pm przez dariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Bank Zachodni a rząd USA

Post autor: Rysiek23 »

Hah ciekawa sprawa rzeczywiście, a doświadczyłem działania wspomnianej administracji amerykańskiej z racji wykonywanej pracy. Moja firma jakiś czas temu dokonywała przelewu do jednego krajów azjatyckich kiedy to po kilku dniach przyszła wiadomość, że przelew nie może być zzrealizowany gdyż: "administracja skarbowa USA zablokowała przelew ponieważ zachodzi prawdopodobieństwo wspierania działalności terrorystycznej" (cytuję z pamięci). Jakim cudem? Nie wiem, nie znam się na tym. Podejrzewam, że chodzi o jakieś umowy zawarte po 9/11. Dodam, że nie chodziło o Bank Zachodni, więc podejrzewam, że dotyczy to wszystkich banków w Polsce.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Bank Zachodni a rząd USA

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Faktycznie bardzo ciekawe.Pokazuje , że USA gra nadal rolę światowego strażaka i trochę nieudolnego strażnika.To dopiero globalizacja....
Ostatnio zmieniony pt paź 15, 2010 6:34 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Bank Zachodni a rząd USA

Post autor: matino3 »

No to zaczyna się kontrolowanie świata przez USA, najpierw czipowanie zwierząt, teraz kontrolowanie przelewów, no i niedługo pewnie nam założą jakieś bransoletki albo wszczepią czipy.
Ostatnio zmieniony pt paź 15, 2010 6:58 pm przez matino3, łącznie zmieniany 1 raz.
:)

Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: Bank Zachodni a rząd USA

Post autor: jerry »

A propos chipów to kilka lat temu głośno było o tym że w Chinach mieli chipować niemowlaki by wiedzieć dokładnie jaka jest populacja ludności bo za dużo mieli problemów z szacunkiem ludności. Temat w medinach umilkł. Ciekawe czy dalej tak chipują?
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
hm0
Infranin
Posty: 225
Rejestracja: pn maja 19, 2008 6:30 am
Kontakt:

Re: Bank Zachodni a rząd USA

Post autor: hm0 »

[quote name='dariusz' post='74634' date='15 październik 2010 - 20:01']Moim zdaniem jest tu coś nie tak:

Jak to możliwe, że mnie w moim własnym kraju będzie mnie kontrolował rząd USA ?

Dlaczego sprawa nie została rozpatrzona w mediach przecież jest to cios w suweremność Polski.

Co Państwo myślą na ten temat?[/quote]



Nikt z USA Cię w Polsce nie kontroluje. A nawet jeśli, to napisz kiedy to się zaczęło i jakie jest leczenie. ;)

Chodzi o to, że administracja USA ma dostęp do amerykańskich banków aby przeciwdziałać terroryzmowi. A ponieważ przesyłasz pieniądze na tamtejsze konto, to jasnym jest, że sprawdzi drugą stronę transakcji. O ile dane takie nie są wykorzystywane np. w walce ekonomicznej, to jest to OK.

Lepiej dbać o to, żeby pracownicy zlokalizowanych w Polsce banków nie kradli pieniędzy swoich klientów.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Bank Zachodni a rząd USA

Post autor: Rysiek23 »

hm0 z tego co pamiętam transakcja, o której wspomniałem nie ocierała się o amerykański bank, choć nie gwarantuję, czy nie była to jakaś filia.
Awatar użytkownika
jerry
Infranin
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:25 pm
Kontakt:

Re: Bank Zachodni a rząd USA

Post autor: jerry »

[quote name='RysiekINFRA' post='74660' date='16 październik 2010 - 03:01']hm0 z tego co pamiętam transakcja, o której wspomniałem nie ocierała się o amerykański bank, choć nie gwarantuję, czy nie była to jakaś filia.[/quote]

Rysiu nie jesteś w stanie skontrolować przez jakie banki będzie przechodzić twój przelew do banku macierzystego. Jeśli bedziew przechodzić przez USA a oni pragną posiadać jak największy monopol nad kontrolą to twoje pieniądze nie pójdą dalej i trafisz na listę tych pod "lupą". Tak ostatnio gdzieś przeczytałem.



Tutaj macie kolejny link do prawdy choć oryginalny ten który czytałem, gdzieś wsiąkł.... nie mogęgo odnaleźć.





http://biznes.interia.pl/wiadomosci-dnia/n...elewami,1537162



inne serwisy piszą podobnie czyli prawda.



Pozdrawiam w dobie internetu i terroryzmu. czuj, czuj czuwaj....







PS. a ten link już jest pod lupą u Pana Fasoli i jego TEAM. Patrzcie na pierwszy pozycję pod tym linkiem:



http://www.google.com/search?client=firefo...Szukaj+w+Google
Ukryta Tajemnica M. Nighta Shyamalana

(The Buried Secret of M. Night Shyamalan)



"Prawdziwe tajemnice dotrzymują się same"



"Każdy ma swoje tajemnice, życie bez tajemnic byłoby nudne, nieprawdaż?



[ external image ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”