Nietypowe błyski w oknie

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: Sandra »

Tak, w dzień to każdy bohater :D , nie dość, że karmią się naszym strachem, to jeszcze eksperymentów im się zachciewa. :angry





Kiedyś miałam sen, w którym nad wioskę gdzie mieszkaliśmy, przyleciały statki i wisiały, dziwne, bo wybuchła panika i wszyscy zaczęliśmy się chować, widać wiedzieliśmy co się świeci. ;)
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: CanisLupus »

Czy jesteście pewni że światło tych błysków padało dokładnie z okna czy może pojawiło się ono nagle zewsząd? Mam obok łózka akwarium. Zdarza się ze czasami ryba chlapnie ogonem o powierzchnie wody co w efekcie daje naprawdę głośne "plusk" przez co zostaje obudzony w dość drastyczny sposób :D Niekiedy w momencie takiej drastycznej pobudki w samym momencie kiedy otwieram oczy widzę właśnie taki błysk białego światła przypominającego właśnie tak jak mówicie flash.
elmo3000
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 19, 2010 8:37 pm
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: elmo3000 »

U mnie na 100% światło pochodziło z poza domu, jestem prawie na 100 pewien że z wysokości wyższej niż dom co już niejednokrotnie pisałem. Pisałem też że w około nie ma prawie nic. Ówczas spokojna bezchmurna gwiezdzista noc... Do dzisiaj mam lekką paranoje z tym związaną, zwłaszcza że dalej mieszkam sam.
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: CanisLupus »

Mysle ze zdarzenie sie to raczej nie powtorzy wiec nie masz sie czego obawiac (chyba :P).A jesli nawet to mysle ze jest to na 100 % o charakterze naturalnym niz majace cos wspolnego z jakims tam ufo czy innymi dziwnymi rzeczami. Poza tym pamietaj ze strach potęguje to co widzisz w zwiazku z czym musisz podchodzic do tego z pewnym dystansem.
gfusc1234
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 31, 2011 10:15 pm
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: gfusc1234 »

Cześć. Prawdopobnie widziałeś błysk płonącego meteorytu, wbrew pozorom, częste zjawisko. Przypadkiem trafiłem na to forum i do tego tematu. Z reguły do ufo i tym podobnych rzeczy podchodzę z dystannsem, ale mimo tego pomyślałem, że napiszę coś od siebie, jako że w podobnym okresie czasu byłem świadkiem czegoś prawie identycznego, co mnie cholernie zaintrygowało. Myślałem nawet wtedy, żeby spytać się na różnych forach astronomicznych czy też to ktoś widział, ale olałem sprawę, jako że moim zdaniem sam znalazłem wytłumaczenie zjawiska.



Było to jakoś na początku grudnia. Spałem sobie smacznie, gdy się nagle solidnie rozbudziłem dokładnie o 3:00, a po paru sekundach mój pokój rozświetlił bardzo! jasny niebieskawy blask, taki jak flash z aparatu, trwający w sumie może 3 sekundy. Przy czym w przeciągu tych 3 sekund światło stopniowo zwiększało swój blask, do osiągnięcia maksimum jasności, po czym w tym samym tempie wygasło. Nie było ukierunkowane, jako że panowało tej nocy gęste zachmurzenie z opadami śniegu, a chmury skutecznie rozpraszają światło. Do tego, następne kilka sekund później dało się usłyszeć przytłumiony, niezbyt głośny grom. Pytałem domowników czy też to widzieli, ale wszyscy spali.



Do tego dodać muszę, że mieszkam w podobnym rejonie co ty, 50 km na zachód od Rzeszowa.



Jako, że nie wierzę w ufo, to dla mnie sensownym wyjaśnieniem jest właśnie bolid (meteoryt), który wszedł głęboko w atmosferę. Bazuję moje przypuszczenia na filmiku z YT na którym to kamera przemysłowa uchwyciła taki właśnie meteoryt.



Zanim się zorientowałem o co kaman, już było po wszystkim, więc nie było szansy na sesję fotograficzną, ale to wideo świetnie prezentuje zjawisko.

Zobacz, taki meteoryt spalając się w atmosferze emituje rozbłyski i blask takie, jak w naszym przypadku. Do tego na moment robi się jasno jak w dzień.



http://www.youtube.com/watch?v=9ULBce47NIA



http://www.youtube.com/watch?v=yQlnj7-MRHs



Pozdrawiam, i mam nadzieję, że pomogłem rozwiać wątpliwości i zmnieszyć obawy :P
Ostatnio zmieniony pn sty 31, 2011 11:01 pm przez gfusc1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: CanisLupus »

Tez na samym poczatku pomyslalem ze to moglbyc moteor ale oczywiscie zaraz pan pantanal by na mnie naskoczyl ze wygaduje brednie i wogole wiec wolalem sobie oszczedzic :/
elmo3000
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 19, 2010 8:37 pm
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: elmo3000 »

Co tu dużo pisać, chyba najlepsze rozwiązanie. Chociaż patrząc na te filmy szkoda że tego nie widziałem.
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: CanisLupus »

[quote name='elmo3000' post='80654' date='01 luty 2011 - 15:46']Co tu dużo pisać, chyba najlepsze rozwiązanie. Chociaż patrząc na te filmy szkoda że tego nie widziałem.[/quote]



Tak samo pomyslalem :) Fajna sprawa
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: PASTOR »

Błyski i UFO nad Jeruzalem ;) http://www.ipi-x.eu/readarticle.php?article_id=313



<iframe title="YouTube video player" class="youtube-player" type="text/html" width="640" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/uKzcmyf3vRQ" frameborder="0" allowFullScreen></iframe>
Ostatnio zmieniony wt lut 01, 2011 7:37 pm przez PASTOR, łącznie zmieniany 1 raz.
[left][indent] [/indent][/left]
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”