Nietypowe błyski w oknie

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: danut »

Elmo3000- możliwosci jest jeszcze wiele, gdy ktoś tylko może przypuszczac, a nie wie co to mogło być. Ja tam widzę zarysy pagórków i to będzie taki teren, który doskonale znam. W wyobraźni "widze ten dom" i jego usytuowanie... i teraz, czy czasami ktos tam, gdzieś w sąsiedztwie nie wjechał samochodem na teren wyżej położony i po prostu nie włączył długich świateł?? ..A tak to trochu przypomina mi jeszcze takie podania ludowe o budzeniu się do księżyca, gdy jego światło miało wyprowadzac ludzi z domu - dotyczyło lunatyków..a księżyc? no właśnie, gdyby "wychodził" gdzies zza drzew tzn. jego światło. Bardzo szybko, obserwując go w takim terenie, wydaje się "poruszac po niebie"-..wiem bo, żeby zobaczyc go w jednym punkcie, odnosząc się do miejsca obserwacji, to trwało króciutki moment..
kropka
Infranin
Posty: 252
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 5:24 pm
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: kropka »

Moje błyski ,które widziałam były ,,inteligentne" Pojawiały się zawsze w określonych okolicznościach. Nigdy nie widziałam ich w innych przypadkach. Rzeczywiście i ja podejrzewałam,że ktoś żarty sobie robi. Ale cokolwiek to było jestem pewna,że to nie latarka i wykluczyłam taką ewentualność.

Przyjmowałam to ze spokojem i nie brałam za bardzo do głowy. Obserwowałam i starałam się to jakoś racjonalnie wyjaśnić.... ale się nie dało, ponieważ nie było to porównywalne z niczym co znałam.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: azor »

Nie podejmuję się interpretacji ''błysków'' ale to co jest za domem to nie linia wysokiego napięcia lecz średniego 10 lub 15kV to tak dla ścisłości ;) Ja w Wylatowie podczas opadów deszczu widziałem takie błyski na identycznej linii średniego napięcia ładny widoczek.
robertpedros
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 5:43 am
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: robertpedros »

Ale fajna chata = wielki przekręt = światełka ??? spam- dalej czekam na info gdzie w którym miejscu straszy - sprawdzam empirycznie - discovery hahaha
elmo3000
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 19, 2010 8:37 pm
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: elmo3000 »

@robertpedros: rozgryzłeś mnie...



@danut: Świecenie długimi raczej odpada, po pierwsze światło halogenowe jest żółte, no i trzymam się tego światła na podłodze, po drugie wtedy jeszcze liście były zielone no i na drzewach ich nie brakowało co dało by raczej skuteczną barierę dla jakiegokolwiek światła. Co do księżyca tego wieczoru chyba nie było go na niebie, zresztą musiał by mknąć jak rakieta żeby zasłaniany przez rożne przeszkody robił efekt mrugania/błyskania ?



@Pantanal: Po czymś takim to kilka dobrych nocy bym nie przespał raczej. Przyjmując wiek kosmosu zgadzam się z założeniem że jeśli gdzieś tam dzięki takim zbiegom okoliczności i warunków jakie mamy np. u nas na ziemi, mogło wykluć się życie, dalej podpierając się wiekiem kosmosu mogło ewoluować wcześniej i być dużo bardziej zaawansowane niż u nas, ALE zjawiska paranormalne traktujące o duchach, zjawach, cieniach itp do mnie przemawia już duuuuuużo mniej.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: Arek 1973 »

Co do księżyca tego wieczoru chyba nie było go na niebie, zresztą musiał by mknąć jak rakieta żeby zasłaniany przez rożne przeszkody robił efekt mrugania/błyskania ?
Księżyc nie musi wcale mknąć. Wystarczy że był za chmurami, chmury przesuwają się po niebie, od czasu do czasu znajdzie się tam jakaś luka między chmurami i wtedy światło Księżyca mruga.

Musiałbyś sprawdzić czy o tej godzinie jest w ogóle możliwe że światło Księżyca wpada do pokoju
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: danut »

O tej godzinie i dokładnie tego dnia, a co do wspomnianych błysków, to nie musza byc chmury, wystarczy że światlo przedzierało sie przez wspomniane korony drzew i też postaje taki efekt.
elmo3000
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 19, 2010 8:37 pm
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: elmo3000 »

Ściągnąłem program o nazwie Stellarium wg. którego danego dnia, tzn nocy i o danej godzinie wcześniej i później księżyca na niebie nie było widać. Tak mi się zresztą przypominało bo jak wspomniałem tej nocy kilka razy wychodziłem sobie trochę pooddychać na balkon.
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: Sandra »

Rozumiem, że możliwości namierzenia przez kosmitów nie bierzesz pod uwagę? ;)



Teren idealny i świadków brak, dobry teren do polowań. :angry
elmo3000
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 19, 2010 8:37 pm
Kontakt:

Re: Nietypowe błyski w oknie

Post autor: elmo3000 »

Niedaleko są zabudowania, ale to stara stacja hodowli. Najbliższy dom też nie jest daleko bo pewnie z 300m po prostej a po drugiej stronie parku bloki: i jeśli coś by przyleciało ktoś mógłby zauważyć, ale w takim miejscu jak tu gdzie pomieszkuje lepiej nie zaczynać takiego tematu z ludźmi bo z prostej historii może zrobić się doslownie wszystko ;)


Rozumiem, że możliwości namierzenia przez kosmitów nie bierzesz pod uwagę? ;)
Hmmmm. Prawdopodobieństwo czegoś takiego wiadomo jakie jest, ale w lotka ludzie niby gdzieś tu i tam wygrywają a szanse 1 do 13983816 ... Niech przylecą w dzień to pogadamy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”