Eksplozja tunguska: Zagadka bez końca

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Eksplozja tunguska: Zagadka bez końca

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Większości ludzi to, co miało miejsce w maju 1908 na obszarze Syberii, kojarzy się z ogromnymi zniszczeniami i wciąż nierozwiązaną zagadką. Przez lata próbowano nie tylko określić czym tak naprawdę był bolid tunguski, ale także znaleźć miejsce jego upadku. Nie stroniono przy tym również od teorii bardzo śmiałych czy wręcz fantastycznych. Ale czy to, co mówią na ten temat naukowcy rzeczywiście odpowiada faktom?



CAŁOŚĆ
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Eksplozja tunguska: Zagadka bez końca

Post autor: Arek 1973 »

Teorii na ten temat jest wiele. Pan Leśniakiewicz przetłumaczył na polski pewną książkę, jest dostępna w necie, czytałem ją kiedyś i jest bardzo ciekawa, także wypowiedzi i badania pana Kulika są w niej zawarte, poszukam linka i go tutaj wstawię
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Eksplozja tunguska: Zagadka bez końca

Post autor: Arek 1973 »

Proszę wejść na stronę

http://cbza-jordanow.blog.onet.pl/

i zobaczyć w:

"KSIĄŻKI, PRZEKŁADY, OPRACOWANIA"

a w nich

P.Krassa - "Największa zagadka stulecia"



życzę miłego czytania



pozdowienia
Ostatnio zmieniony ndz paź 24, 2010 12:40 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Joz
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 13, 2010 11:34 am
Kontakt:

Re: Eksplozja tunguska: Zagadka bez końca

Post autor: Joz »

Z zagadkowa eksplozja meteorytu tunguskiego zetknalem sie w 2007 roku, bylo wowczas wiele publikacji na ten temat w zwiazku z zblizajaca 100 letnia rocznica tej eksplozji . Wowczas nie wiedzialem jeszczeze te wydarzenia odegraja znaczaca role w moim zyciu. Teraz po 2 latach moge powiedziec ze wybuch na terenie Syberii rozpoczal nowy etap rysowania mego rysunku na mapie nazwalbym go etapem kosmicznym .Chcialbym przedstawic ten rysunek na tym forum, sklada sie on z kilku czesci ale niezabardzo wiem jak to zrobic. mialbym prosbe do Ryska czy nie pomoglby mi w tym .Pantanal sadze ze gdybym mogl ci przedstawic swoje rysunki i opwiedziec o sposobie ich powstawania sadze ze znalazbys odpowiedz dotyczaca dlaczego do eksplozji doszlo wlasnie na terenie niezamieszkalym.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Eksplozja tunguska: Zagadka bez końca

Post autor: Rysiek23 »

Joz brzmi niezwykle interesująco, oczywiście pomogę! Prześlij proszę rysunki na infra@epoczta.pl
Joz
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 13, 2010 11:34 am
Kontakt:

Re: Eksplozja tunguska: Zagadka bez końca

Post autor: Joz »

Rysiek rysunki wyslalem mam nadzieje ze zpozytywnym skutkiem . Zdaje sobie sprawe ze zrozumienie wszystkich zaleznosci wystepujacych na tych rysunkach wymagaloby szczegolowego komentarza w jaki sposob powstawaly . Dodam tylko ze zawsze towarzyszyla temu snchronizacja zwiazana z cyframi 369 czy to w formie odleglosci, czasu czy tez dat powstawania okreslonych zdarzen i punktow na mapie. Ostatnim rysunkiem jest mapa satelitarna miejsca gdzie mieszkalem z tymi zaznaczonymi okregami stanowi to ciekawy uklad prawie ze systemu slonecznego narysowanego na ziemi . W punktach centralnych tych okregow cikawie komponuja sie szerokosci i dlugosci geograficzne . Wszystko jest jakas forma informacji takze dzisiaj czytajac to co zamiesciles odnosnie meteorytu tunguskiego dopelnilo moj rysunek, chodzi o stacje ktora zarejesteowala zmiany magnetyczne w Irkutsku i ze podobne zjawiska swietlne byly widoczne wczesniej w Korei . Otoz ja urodzilem sie w miejscowosci Sochy Annopolskie ktore leza na takiej samej szerokosci geograficznej jak Irkutsk a jeden z elementow rysunku wskazuje Koreę czego dotychczas nie moglem zrozumiec.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Eksplozja tunguska: Zagadka bez końca

Post autor: Rysiek23 »

Joz dziękuję, niebawem opublikuję te mapy. Wymaga to pewnego opracowania tak jak napisałem w mailu.
Nanashi
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 11, 2010 1:11 pm
Kontakt:

Re: Eksplozja tunguska: Zagadka bez końca

Post autor: Nanashi »

Lucjan Znicz: Katastrofa tunguska ; Trójkąt Bermudzki ; Obce ślady

cykl: Goście z Kosmosu? cz. 2

KAW 1982





Polecam
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Eksplozja tunguska: Zagadka bez końca

Post autor: Katarzyna_1 »

Ok, ze zniczem sobie za kilka dni pójdę, jak wszsyscy zresztą. Ale co z tą mapą Joza? Zobaczymy ją, czy nie? A cóż ten Joz się tak nagle ukrył? Joz, wracaj i gadaj. Mam nadzieję, ze nikt Cię nie klebnuje.. :) :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Eksplozja tunguska: Zagadka bez końca

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Katarzyna_1' post='75165' date='26 październik 2010 - 18:43']Ok, ze zniczem sobie za kilka dni pójdę, jak wszsyscy zresztą. Ale co z tą mapą Joza? Zobaczymy ją, czy nie? A cóż ten Joz się tak nagle ukrył? Joz, wracaj i gadaj. Mam nadzieję, ze nikt Cię nie klebnuje.. :) :)[/quote]



Mapki jeszcze obrabiam, jutro powinny być :) Joz jednak musi je sam objaśnić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”