Niezwykłe odkrycie teleskopu Chandra

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Niezwykłe odkrycie teleskopu Chandra

Post autor: Rysiek23 »

Kosmiczny teleskop Chandra, pracujący w zakresie fal rentgenowskich wykrył w naszym kosmicznym sąsiedztwie (NASA nie sprecyzowała co przez to rozumie) nietypowe zjawisko. Jest to grupa bąbli, które zamykają w jaskrawej otoczce kwazar nazwany przez astronomów 3C 186. Obiekt ten znajduje się 8 mld. lat świetlnych od Ziemi. Zjawisko to – mimo ze bardzo odległe zaniepokoiło jednak NASA do tego stopnie, że zamierza ona zwołać specjalną konferencję prasową, którą wyznaczono na poniedziałek w siedzibie NASA w Waszyngtonie. Konferencja będzie transmitowana na żywo w kanale NASA TV. Pytanie będą mogły być zadanie wyłącznie telefonicznie a dziennikarze, aby je zadać będą musieli wykazać swoją przynależność do konkretnych mediów.



Nowa Atlantyda
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe odkrycie teleskopu Chandra

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Mam nadzieję , że nikt nie doszuka się w tym kolejnej wizji końca świata. :P
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe odkrycie teleskopu Chandra

Post autor: Lilith »

Jak my jeszcze nie wiele wiemy o otaczającej nas przestrzeni w, której bądź co bądź jesteśmy zawieszeni.

http://odkrywcy.pl/kat,111402,title,Tajemn...g4sticaid=6b3c7
Robson101
Infrzak
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 13, 2009 2:26 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe odkrycie teleskopu Chandra

Post autor: Robson101 »

I pomyśleć, że coś tak ogromnego zostało zauważone dopiero teraz. To my możemy mieć 'pod nosem' jakieś niesamowite rzeczy, których nawet nie widzimy...
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe odkrycie teleskopu Chandra

Post autor: Katarzyna_1 »

Czy sa gdzieś jakieś fotki tej grupy "babli" i dlaczego, po co konferencja prasowa i do tego z pytaniami telefonicznymi od zwykłych obywateli? Dlaczego więc, dziennikarze, aby zadawac pytania muszą wykazac sie przynależnoscia do konkretnych mediów skoro telefonicznie bedzie mozna zadawac pytania? No nie., znowu się wkurze jak jehowy w odpust! Wiem .. juz, tak podaje "Nowa Atlantyda" Amerykanin polskiego pochodzenia stąd lingwistyczne przekłamania. Jednak ciekawy to portal, przeglądam od czasu do czasu i pozdrawiam p. Krzysztofa Miekinę. :rolleyes:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe odkrycie teleskopu Chandra

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Katarzyna_1' post='76326' date='15 listopad 2010 - 17:10']Czy sa gdzieś jakieś fotki tej grupy "babli"[/quote]



<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/i38Xh_iUIrs&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/i38Xh_iUIrs&hl ... &version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="390"></embed></object>
Don Centauro
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 15, 2010 6:36 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe odkrycie teleskopu Chandra

Post autor: Don Centauro »

[quote name='Pantanal' post='76331' date='15 listopad 2010 - 19:06']Ja próbowałem szukać i ta symulacja powyżej odnosi się chyba do innego odkrycia, dokonanego przez inny teleskop. W przypadku Chandry mówią o "niezwykłym obiekcie w naszym kosmicznym sąsiedztwie". Naukowcy znowu nie "zadbali" aby wyjaśnić gawiedzi o co chodzi. A potem są wielkie pretensje, że ludzie wygadują głupoty. Jestem pewien, że dziś też nie ogłoszą niczego sensacyjnego, bo zauwazyłem, że nawet jeśli dokonuje się odkryć, które mogą coś sugerować, to albo sie je przemilcza albo ubiera w język jakiś mało porywający.[/quote]



Dokładnie - portal Nowa Altlantyda, który zacytował założyciel wątku, pomieszał dwa odkrycia. Kosmicznych bągli, które odkrył FST (Fermi Space telescope) i odkryciem Chandry, które to odkrycie przedstawiono dzis na konferencji prasowej.



Okazuje się, że Chandra odkryła najmłodsza czarną dziurę powatałą raptem 30 lat temu w galaktyce M100 odległej o 50 mln lat swietlnyc





Zwolennicy Nibiru chyba są zawiedzeni ;)



Żródło
Pszebżydły ófok
Infrańczyk
Posty: 133
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:44 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe odkrycie teleskopu Chandra

Post autor: Pszebżydły ófok »

Żal mi ich.Same nieszczęścia ich teraz spotykają.Wanga spartaczyła robotę,wojny nie ma.Końca świata nie widać... Życie jest podłe.



A tak poważnie to zadziwia mnie to ich masochistyczne pragnienie kataklizmów.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe odkrycie teleskopu Chandra

Post autor: danut »

A mnie znowu zainteresowalo to odkrycie najmlodszej czarnej dziury i piszesz odległej o 30 lat...??... a może jednak wszechswiaty równoległe i tu mamy te powiązania...
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe odkrycie teleskopu Chandra

Post autor: spacemaster92 »

Napisał, że odległej o 50mln lat świetlnych, a sama czarna dziura ma 30 lat. A już myślałem że coś ciekawego odkryli, że obserwują wybuch galaktyki czy coś takiego chociaż nie życzyłbym tego jej mieszkańcom.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”