Eden znaleziony?

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Eden znaleziony?

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Czy w wodach Zatoki Perskiej znajdować mogą się dowody na istnienie biblijnego raju? Według archeologów, znajdujące się tam ślady osadnictwa wskazuja, że już przed 70.000 lat tamtejsze oazy mogły zapewniać odpowiednie warunki do rozwoju cywilizacji i kultury. Z tego obszaru może wywodzić się nie tylko mit o rajskim ogrodzie, ale także biblijnym potopie…



WIĘCEJ
Ostatnio zmieniony wt gru 14, 2010 8:19 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Eden znaleziony?

Post autor: spacemaster92 »

Artykuł bardzo ciekawy. Oglądałem kiedyś program chyba na Discovery coś było o ile dobrze pamiętam o jakiejś trasie Salomona do Edenu czy coś takiego. Prowadzący program naukowiec podążał śladami Salomona, które miał spisane chyba w jakiejś książce. Na samym końcu odcinka doszedł do Edenu. Była to dolina z jednym "wejściem" i otoczona górami. Niestety dotarła tam cywilizacja i wszystko było tam wycięte. Po Raju nie zostało ani śladu. Było tylko zwyczajne dość duże miasto z biurowcami, wieżowcami, itd. Prowadziła do niego zwyczajna droga. Nie pamiętam czy dokładnie o to chodziło w tym odcinku bo to dawno już oglądałem, a u mnie z pamięcią nie za dobrze :P
Ostatnio zmieniony wt gru 14, 2010 11:40 pm przez spacemaster92, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Eden znaleziony?

Post autor: CanisLupus »

[quote name='spacemaster92' post='77664' date='15 grudzień 2010 - 01:39']Artykuł bardzo ciekawy. Oglądałem kiedyś program chyba na Discovery coś było o ile dobrze pamiętam o jakiejś trasie Salomona do Edenu czy coś takiego. Prowadzący program naukowiec podążał śladami Salomona, które miał spisane chyba w jakiejś książce. Na samym końcu odcinka doszedł do Edenu. Była to dolina z jednym "wejściem" i otoczona górami. Niestety dotarła tam cywilizacja i wszystko było tam wycięte. Po Raju nie zostało ani śladu. Było tylko zwyczajne dość duże miasto z biurowcami, wieżowcami, itd. Prowadziła do niego zwyczajna droga. Nie pamiętam czy dokładnie o to chodziło w tym odcinku bo to dawno już oglądałem, a u mnie z pamięcią nie za dobrze :P[/quote]



Tez to widzialem. Swoja droga zawsze mnie ciekawilo o co naprawde chodzi z tym poznaniem dobra i zla
Awatar użytkownika
Scoobany
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 11:39 am
Kontakt:

Re: Eden znaleziony?

Post autor: Scoobany »

Eden nigdy nie istniał, więc jak można go było odnaleźć?
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Eden znaleziony?

Post autor: CanisLupus »

[quote name='Scoobany' post='77726' date='16 grudzień 2010 - 17:24']Eden nigdy nie istniał, więc jak można go było odnaleźć?[/quote]

Edenem byla cala ziemia dopoki nam ludką co sie nie poje**lo w glowce i zaczelismy podcinac galaz na ktorej sami siedzimy...
Awatar użytkownika
Scoobany
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 11:39 am
Kontakt:

Re: Eden znaleziony?

Post autor: Scoobany »

[quote name='Calvus22' post='77729' date='16 grudzień 2010 - 18:04']Edenem byla cala ziemia dopoki nam ludką co sie nie poje**lo w glowce i zaczelismy podcinac galaz na ktorej sami siedzimy...[/quote]



Nie dobijaj mnie i siebie ludkąciu. Eden nigdy nie istniał bo człowiek nie został stworzony jak to w pewnej herezji książeczce zostało napisane, a naukowcom zajmującym się takimi "odkryciami" szczerze współczuję zrytego szronem z wycieraczki beretu.
Jack. Bauer
Infrzak
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 04, 2010 8:22 pm
Lokalizacja: 324.7
Kontakt:

Re: Eden znaleziony?

Post autor: Jack. Bauer »

Takich "Edenów" było już wiele, teraz jeszcze muszą wylosować, dobrze trafić i wymyślić dowody.
[ external image ]

They must find it difficult... those who have taken authority as the truth, rather than truth as the authority.


- Gerald Massey







Moje imię po japońsku:



ジャツェック
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Eden znaleziony?

Post autor: Katarzyna_1 »

O Matko Bosko, jakie to madre jest. Jako to kto? No,,,. Jacek Bauier? Tak... suepr mądry :rolleyes: :lol:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Scoobany
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 11:39 am
Kontakt:

Re: Eden znaleziony?

Post autor: Scoobany »

Tak samo przypomniałem sobie jak naukowcy udowadniali, że jezus rzeczywiście mógł chodzić po wodzie, tylko, że pod spodem był lód, morze czerwone się rozstąpiło bo kanalizację naprawili i wiele tego typu pierdół :rolleyes:
Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 6:08 pm przez Scoobany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Eden znaleziony?

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Jack Bauer.' post='77785' date='17 grudzień 2010 - 17:53']Takich "Edenów" było już wiele, teraz jeszcze muszą wylosować, dobrze trafić i wymyślić dowody.[/quote]



No właśnie masz dowody podsuwane pod nos. Gdybyś uważnie przeczytał artykuł to byś zauważył, iż naukowcy są ostrożni w porównywaniu doniesień biblijnych z najnowszymi odkryciami. Okrzyknięcie "odnalezienia Edenu" to raczej pewna interpretacja dziennikarzy, aczkolwiek logiczna i spójna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”