Dlaczego giną zwierzęta?

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Dlaczego giną zwierzęta?

Post autor: PASTOR »

Moja teoria jest taka, zwierzeta slysza na innej czestotliwosci, moze jest testowana jakas bron i czestotliwosc nadawanego sygnalu wykancza stworzenia, dosłownie pekają im mozgi. Moze pole magnetyczne, ktore zakloca ptakom lot i nawigacje doprowadza do obledu i gina...dobra koncze gdybac :D
[left][indent] [/indent][/left]
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Dlaczego giną zwierzęta?

Post autor: Lilith »

Może jest tak,że nie ma jednej przyczyny a parę nakładających się na siebie czynników.

A może te śmierci mają związek z magnetyzmem ziemi, ale to tylko gdybanie. Faktem jest, że media powinny poświęcić więcej uwagi zjawisku masowych śmierci zwierząt. Ja osobiście odnoszę wrażenie, że po prostu nie chcą tego robić. A jak przeczytałam wyjaśnienie Szwedzkich ornitologów, że śmierć ptaków nastąpiła na skutek zderzenia z ciężarówką-dużą- dodali ponieważ to było duże stado :P to poczułam się wręcz obrażana takim wyjaśnieniem. Albo ci ornitolodzy mają mgr.i dr. za worki przysłowiowych ziemniaków albo co bardziej prawdopodobne mają nas za kompletnych idiotów i to jest po prostu wkurzające :angry
Awatar użytkownika
Ardai
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: sob lut 28, 2009 6:10 pm
Kontakt:

Re: Dlaczego giną zwierzęta?

Post autor: Ardai »

Żebyście mieli jakieś dane do dyskusji, nie tylko nagłówki prasowe:

http://www.nwhc.usgs.gov/publications/quar...ports/index.jsp - masowe śmierci zwierząt w USA

"Over the past 10 years there have been over 175 wild bird mortality events reported to the NWHC exceeding 1,000 birds. Infectious disease, weather, poisoning, trauma, starvation are just some of the causes for these large scale mortality events."

http://www.nwhc.usgs.gov/mortality_events/...bird_dieoff.jsp



Co do trzęsień ziemi, które się tu przewinęły:

http://www.ngdc.noaa.gov/nndc/struts/form?...amp;s=1&d=1
The secret to successful analysis [...]: whenever possible, reduce matters to a single variable.

Mitth'raw'nuruodo

--

The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new discoveries, is not 'Eureka!', but 'That's funny ...'

Isaac Asimov
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Dlaczego giną zwierzęta?

Post autor: danut »

Niedobrze.. jak zaczną ginąc nasze gacki, to będzie problem z komarami, a tych jakos coraz więcej, ciekawe jak będzie latem..
Ostatnio zmieniony sob kwie 30, 2011 6:57 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Maria
Zaangażowany Infranin
Posty: 312
Rejestracja: wt cze 12, 2007 4:16 pm
Kontakt:

Re: Dlaczego giną zwierzęta?

Post autor: Maria »

[quote name='danut' post='84142' date='30 kwiecień 2011 - 20:57']Niedobrze.. jak zaczną ginąc nasze gacki, to będzie problem z komarami, a tych jakos coraz więcej, ciekawe jak będzie latem..[/quote]



Ciekawe to co napisał Pantanal odnośnie nietoperzy.......zasmuciło mnie to, ale może to tylko sporadyczne przypadki.

Mam w swoim domu 2 nietoperze, zadomowiły sie od początku-----są jak domownicy, smutno byłoby gdyby ich nie było.

Odnośnie pszczól......od 3 lat obserwuje ich powrót........ostatnio często je widze w domu, więc może nie jest aż tak żle .

Odnośnie ptaków.........rzadko widuje wróble, dużo jest srok........inne występujące na moim terenie.....bez zmian.

Myślę, że nie jest tak żle jak podają media, ale należy obserwiować naturę bo zmiany jednak zachodzą i one mogą mieć wpływ na różne anomalie w świecie flory i fauny.
JAM JEST Światłością Serca - Saint Germain
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Dlaczego giną zwierzęta?

Post autor: danut »

To jeszcze zależy w jakim regionie i kiedy, te choroby pszczół mogą byc okresowe i się przemieszczac w zeszłym roku było ok.(powrót pszczół) Trzy lata temu rzeczywiście ginęły na południu kraju. Za to też gdzieś trzy lata temu obserwowano więcej bocianów niż w innych latach.
Ostatnio zmieniony ndz maja 01, 2011 10:21 am przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Dlaczego giną zwierzęta?

Post autor: Katarzyna_1 »

Ja również zaoobserwowałam w ubiegłum roku powrót pszczół. Bardzo duzo ich było. Ptaków też jakby więcej. Bażanty, a nawet zaprzyjaźniony dzięcioł, który żeruje na ulubionym drzewie i w nie stuka. :) Tylko bocianów mniej niż przed laty.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Dlaczego giną zwierzęta?

Post autor: danut »

Kasia na poważnie z tymi bocianami- przeniosły się na południe Polski, ja w dawnych latach nigdy nie widziałam ich tak dużo, jak gdzies od trzech lat.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Dlaczego giną zwierzęta?

Post autor: Katarzyna_1 »

U mnie kiedys była wielka ilość bocianów. Na wielu duzych drzewach miały gniazda. Warunki dla nich sa tu doskonałe, spora ilość małych oczek wodnych, malych jeziorek, rzeka jednym słowem duzo żabek. A one uciekły, może ze względu na poszerzającą się z roku na rok aglomerację miejską. Ale to chyba nie sjest powód. Jak pamiętam przed laty w takim mieście jak Frombork, przy zwartej zabudowie bociany miały gniazda na co drugim domu.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Dlaczego giną zwierzęta?

Post autor: ADAX »

Niestety z pszczołami może być gorzej, bo coś je ewidentnie "zabija" a tak naprawdę nie wiadomo co dokładnie, a bażanty i kuropatwy też mają przechlapane. Pomijając szczegółowe przypadki, należy wziąć pod uwagę, to, że wraz z postępem cywilizacyjnym i rozprzestrzenianiem się człowieka, wiele gatunków wcześniej czy później zginie bezpowrotnie. Chyba jedynie zostaną szczury, owady, bakterie i choroby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”