Kaku: Inne wymiary i niewidzialni obcy cudotwórcy

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Kaku: Inne wymiary i niewidzialni obcy cudotwórcy

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Dlaczego obcy nie chcą z nami rozmawiać? Być może z tego samego powodu, dla którego my nie rozmawiamy z mrówkami. Mniej więcej taka jest bowiem przepaść między nami, a przedstawicielami cywilizacji III rzędu, którzy mogliby nawet zamieszkać w naszym ogródku, a my moglibyśmy tego nie zauważyć. Równie niesłychana byłaby podróż człowieka przyzwyczajonego do trzech wymiarów w ich wyższe odpowiedniki, które zamieszkiwać mogą istoty posiadające prawie boskie właściwości.



WYWIAD Z MICHIO KAKU
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kaku: Inne wymiary i niewidzialni obcy cudotwórcy

Post autor: danut »

Ha..Ostatnio przez nacisk Soudaka znalazłam to samo słowo w swoich rozważaniach.."odpowiedniki"..Zwróciłam też baczną uwagę na ten fragment: "Ale gdyby tak zwyczajnie unieść jednego „Płaskostańczyka” do naszego świata, to co by zobaczył? W czasie podróży do trzech wymiarów widziałby przekrój naszego świata. Nas zobaczyłby w zupełnie innej formie. Gdyby spojrzał na moją klatkę piersiową, zobaczyłby trzy kule – dwa ramiona i tors. Wraz z podróżą ku górze, kule zlałyby się w jedną – mój kark. Nad moją głową dla Płaskostańczyka kule przestałyby być widoczne. Tak patrzeliby na nas mieszkańcy świata o mniejszej liczbie wymiarów. .."..A co, gdyby uniesiony spadł prosto w świat równoległy, przez pomyłkę do innego akwarium?...Bardzo rozszerzone wypowiedzi na ten temat prowadzimy u mnie w temacie, ostatnio tam mozna odnaleźc i twarze( kule) nad Wałbrzychem na przedwojennym zdjęciu..
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kaku: Inne wymiary i niewidzialni obcy cudotwórcy

Post autor: azor »

Bardzo dobry tekst moim zdaniem. Kaku bardzo rozsądnie acz ostrożnie się wypowiada i jak widać nie neguje istnienia zjawiska UFO jak jego ''koledzy naukowcy'' moim zdaniem zwraca uwagę nieśmiało w swoich spostrzeżeniach czym jest UFO i skąd może pochodzić, szkoda że tak wielu nad wierzy w teorię pozaziemskich E.T ;)
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Kaku: Inne wymiary i niewidzialni obcy cudotwórcy

Post autor: ADAX »

Aby zakrzywić czasoprzestrzeń potrzeba energii gwiazdy. I właśnie tego na początek potrzeba, aby stworzyć maszynę czasu.


może antymateria ?



Bardzo ciekawy artykuł, i jak zauważono dość trzymający się środka. Z jednej strony to normalne, że wymiary trochę wydaja się dziwne i fantastyczne, jednak, jak wiemy, nie znamy odpowiedzi, dlaczego tu jesteśmy i po co to wszystko, więc czas pokaże. Prawdopodobnie nie dożyjemy wieści które by to potwierdziły, no ale nie zbadane są wyroki tego świata.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Kaku: Inne wymiary i niewidzialni obcy cudotwórcy

Post autor: Katarzyna_1 »

Atmosfera do podgrzania. Artykuł "na czasie". A co? jak mówił Jędruś? A co? Nie trudno się tu dopatrzyć pewnych analogii! Religijnych zwłaszcza. :P
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kaku: Inne wymiary i niewidzialni obcy cudotwórcy

Post autor: danut »

Tylko przyznaj, ze ten scenariusz jest bardziej prawdopodobny, niż te z filmów s-f..:)..Ponadto daje odpowiedź dlaczego publicznie się nie ujawniają i że raczej nie są cywilizacją odrębną od naszej, bo tak zapewne by to zrobili..Samo to co ja widziałam, jednak świadczy za ścisłym z nami powiązaniem, i naszym "byciem" w tych i w innych wymiarach...
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Kaku: Inne wymiary i niewidzialni obcy cudotwórcy

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Co tu dużo pisać świetny artykuł powinien go przeczytać każdy ufo- sceptyk jak Orson czy inni może pomoże im w zrozumieniu tematu.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kaku: Inne wymiary i niewidzialni obcy cudotwórcy

Post autor: danut »

A nie..:) samo to co ja stwierdzam, ze są tak samo fizyczni i materialni( jesli chodzi o równoległe istnienia)- to skoro tak, że maja te same potrzeby, budynki, zywnośc, itd.. to przemawia to za tym, ze jednak ich nie ma na tej samej ziemi, stąd teorie o światach, nawet wszechświatach, chyba równoległych, rózniących się czasem..Zwróciłeś uwagę, na tą moją wypowiedź?..Istoty wyższe moga przerzucic nas tez do innego stawu, czyli Ktoś operujący z Góry Nadrzędnie, obserujący, coś w tym stylu, operujący systemem, czego zobaczyc nie jesteśmy w stanie jak rzeczywiście wygląda..
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kaku: Inne wymiary i niewidzialni obcy cudotwórcy

Post autor: danut »

Tak, ale wszystko się składa ze soba w jedna całość, nie możemy mówic, że ci z przyszłości są tak dalece inni, tylko jakby ci sami i tym do czego sami dojdziemy w przyszłości, natomiast Bóg i to czego nie jestesmy w stanie zobaczyc naszym wzrokiem, pokazywac nam moze tylko w symbolach to co jest wyżej, ten wymiar wyższy...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kaku: Inne wymiary i niewidzialni obcy cudotwórcy

Post autor: danut »

A mnie wyraźnie bylo powiedziane"Musiałem ci zrobic cos z oczami, dlatego mnie widzisz"..i w Fatimie tez mamy ten element z oczami, to jest jak emisja do mózgu, cos tak..a tylko uboczne efekty oddziaływania widzą, ci to obserwujący...Nawet może się zdarzyc to przerzucenie do świata równoległego i wtedy widzimy go normalnie, ale to nie jest podniesienie tam wyżej, tylko przerzucenie w taki sam swiat, choc nie ten...inny czas, itd..Myślę, ze bardzo często, jednak to wszystko mylą ludzie sobie i nie wiedzą co i kiedy zaszło..
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”