Nazi Zombie, mumie itp.

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Nazi Zombie, mumie itp.

Post autor: ADAX »

Witam, poszukuję informacji na temat domniemanych hitlerowskich żołnierzy zombie, lub żołnierzy mumie. Otóż, tę historię lub legendę, opowiadał mi mój ojciec, mianowicie, podczas frontu wschodniego, jedna z armii niemieckich z braku zaopatrzenia musiała się poddać , jednak pomimo kapitulacji na Rosyjskich żołnierzy ruszyła grupka niemieckich, która w niewytłumaczalny sposób nic nie robiła sobie z dziurawienia własnych ciał ołowianymi kulami. Dopiero ostrzał artyleryjski rozwiązał sprawę.

Nie mam pojęcia czy jest to prawda, czy też nie, jedynie co mogło by potwierdzić, że jednak jest, to opisy w gazetach (tych ponoć ważniejszych) i zdaje sie w tv (oczywiście wszystko w rosyjskich mediach). Jeszcze prosiłbym zwłaszcza starszych forumowiczów żyjących w czasach PRL'u, o wiedzę na ten temat i ew, potwierdzenie.

Dodam, że chodzi mi o wyjaśnienie tej ciekawej sprawy w miarę normalny sposób i o konkretne info, lub argumenty. Pozdrawiam, jeśli znajdę coś to tutaj oczywiście wkleję. Gdyby było to złe miejsce na temat, oczywiście proszę przenieść.
Ostatnio zmieniony sob sty 22, 2011 7:49 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Nazi Zombie, mumie itp.

Post autor: ADAX »

Wiem, że nazi zombie występują do dzisiaj, sam raczej łączył bym to z pierwszym powstaniem filmów w tej tematyce i dodam, że pierwszy film o zombie miał pokazać społeczeństwo amerykańskie, lecz zaciekawiło mnie to trochę i chciałby rozwiać wątpliwości czy było to ewentualnie możliwe, czy jest trochę prawdą, czy ktoś posiada jakieś informacje niekoniecznie paranormalne.



edycja; dzięki za jak zwykle przyziemny post.
Ostatnio zmieniony sob sty 22, 2011 8:42 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Scoobany
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 11:39 am
Kontakt:

Re: Nazi Zombie, mumie itp.

Post autor: Scoobany »

Oszukałem się w Google trochę na ten temat, jednak nic poza Call Of Duty i filmami z zombie nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Nazi Zombie, mumie itp.

Post autor: Aylinn »

W "Zombie Survival" nie ma czegoś takiego jak zombie z bronią. Tzn jest, ale raczej na zasadzie, jakimś cudem zombiakowi nie wypadła ona z ręki i strzela bardziej z przypadku niż świadomie. Wiem, bo mam. Jestem przygotowana na ewentualną apokalipsę i możecie się śmiać. :D



A co do nazistowskich zombie, to wszystko mit wymyślony przez fanów Georga A. Romero, albo i samego Romero żeby podtrzymać zainteresowanie tematem. Lata 60-te to był idealny okres dla takich historii.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Nazi Zombie, mumie itp.

Post autor: Aylinn »

To ja mam inną książkę, taką beżową ze skrzyżowaną bronią na okładce. Autorem jest Max Brooks. Obowiązkowy przetrwalnik żeby przeżyć najazd zombie. :D A z książek o zombie polecam Maxa Brooksa "Wojna Zombie", świetnie napisana książka w formie wspomnień tych, którzy przetrwali oraz książki Briana Keene "Noc Zombie" i "Miasto Żywych Trupów", gdzie akurat w jego książkach zombie to nie puste skorupy, ale demony chyba sumeryjskie, które opanowują martwe ciała, gdy dusza się już ulotni. Te potrafią mówić, prowadzić samochód, obsługiwać się bronią itp. Powiem szczerze, że ta wizja zombiaków mnie lekko przestraszyła.
Ostatnio zmieniony pn sty 24, 2011 9:43 am przez Aylinn, łącznie zmieniany 1 raz.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Nazi Zombie, mumie itp.

Post autor: Katarzyna_1 »

Adax, ja tez słyszałam podobną opowieśc b. dawno temu na jedenje z mazowieckich wsi. Byłam tam jako spore dziecko kilka razy na wakacjach. Pod wieczór, miejscowy kowal, czarny, ubrudzony jak diabeł opowiadał dzieciom i dorosłym bardzo ciekawe historie. Jedna z nich była podobna do opowiedzianej przez Twojego Ojca o tych zołnierzach. Wtedy nie było mowy o "zombie", ale o takich co sie ich kule nie imały. Wiesz ciekawa sprawa. W tej wiosce prąd podłączono na początku lat 60-tych - nie było radia i nikt tam prasy nie czytał. Gazety służyły także do pakowania kiełabasy w sklepie. :) , a Kowal opowiadał historie "nie z tej ziemi". Miał taką gadkę, że do dziś go wspominamy w rodzinie (zresztą to nasz dalszy kuzyn). Widać, że podobne legendy krążyły bardzo szybko w świecie bez radia, TV, prasy, inernetu. Piszę to zgodnie z Twoim życzeniem jako straszy forumowicz. Fajne to były czasy. Słowo, słowo było naturalnym przekaźnikiem. Szkoda, ze to już nie powróci. Kowal nie zyje od wielu lat, ale jego żona dalej obok tej kuźni, mieszka sobie w drewnianym domku moich pradziadków.

Alyna, nie bój się "ząbiajów". My baby damy im radę! ;)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Jack. Bauer
Infrzak
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 04, 2010 8:22 pm
Lokalizacja: 324.7
Kontakt:

Re: Nazi Zombie, mumie itp.

Post autor: Jack. Bauer »

Człowieku zombie nie istnieją to czysty wymysł ! Nigdy nie słyszałem o takiej historii, chyba że na filmach. Gdyby to była prawda, to dzisiaj raz, że Niemcy wygrali by wojnę, a dwa, że prędzej te zombiaki by ich wszystkich zjadły.
[ external image ]

They must find it difficult... those who have taken authority as the truth, rather than truth as the authority.


- Gerald Massey







Moje imię po japońsku:



ジャツェック
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”