Bardzo dziwny ogień w Bazylice Grobu Pańskiego

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Kozak46
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 31, 2011 9:08 pm
Kontakt:

Bardzo dziwny ogień w Bazylice Grobu Pańskiego

Post autor: Kozak46 »

Ogień pojawia się „znikąd”. Jest inny, niż ten, który znamy – nie parzy i nie zapala odzieży!



To dzieje się każdego roku od setek lat w Jerozolimie w Bazylice Grobu Pańskiego. Setki wiernych ze świecami i pochodniami w rękach czekają na to, aż nagle pojawi się tejemniczy ogień, który przekazują sobie momentalnie oczekujący go ludzie. Wierni wierzą, że jest to „ogień zesłany przez siłę wyższą”. Oto relacja, którą znajduje się na stronach monasterjukowice.pl:



Święty Ogień, który pojawia się co roku w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie nie pali i nie parzy. Jest zsyłany od setek lat w obchodzoną przez prawosławnych Wielką Sobotę. Na ten cud co roku czekają tysiące wiernych. Niektórzy liczą, że zostaną uzdrowieni. Inni chcą na własne oczy zobaczyć niebywały dowód dobroci Boga.



- Kiedy pierwszy raz byłem świadkiem zesłania Świętego Ognia, odebrałem to jako błysk fleszy i… byłem trochę rozczarowany. Inaczej to sobie wyobrażałem. Ale jak już dostałem go na moje świece, to po całym ciele przeszły mi dreszcze. I poczułem, że to prawdziwy znak od Boga. To błogosławieństwo Pana, w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło - opowiada z nieukrywanym przejęciem ksiądz Sławomir Ostapczuk z białostockiej parafii Wielkiego Męczennika i Cudotwórcy Świętego Pantelejmona na Zaściankach, który już cztery razy uczestniczył w tych cudownych wydarzeniach. W tym roku znów pojechał do Ziemi Świętej.



Więcej na stronie:

Ogień pojawia się „znikąd”. Jest inny, niż ten, który znamy – nie parzy i nie zapala odzieży!
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Bardzo dziwny ogień w Bazylice Grobu Pańskiego

Post autor: soudak040771 »

Na tym filmiku niestety nic nadzwyczajnego nie widać... Byłem kiedyś w Ziemi Świętej i rozmawiałem długo z przewodniczką , która tam mieszkała od przeszło 20 lat... Powiedziała mi, że istotnie co roku ten ogień się tam pojawia. Chrześcijanie obchodzą święta w grudniu, a prawosławni w styczniu. I właśnie w styczniu ten ogień się ma tam pojawiać...
Kozak46
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 31, 2011 9:08 pm
Kontakt:

Re: Bardzo dziwny ogień w Bazylice Grobu Pańskiego

Post autor: Kozak46 »

[quote name='soudak' post='80631' date='31 styczeń 2011 - 23:51']Na tym filmiku niestety nic nadzwyczajnego nie widać... Byłem kiedyś w Ziemi Świętej i rozmawiałem długo z przewodniczką , która tam mieszkała od przeszło 20 lat... Powiedziała mi, że istotnie co roku ten ogień się tam pojawia. Chrześcijanie obchodzą święta w grudniu, a prawosławni w styczniu. I właśnie w styczniu ten ogień się ma tam pojawiać...[/quote]



Warto w tym momencie dodać, że wiele osób, które podróżuje do Ziemi Świętej doznaje różnych objawień, cudów i religijnych przeżyć. Nie chodzi tylko o ten ogień, ale tak w ogóle.
Pszebżydły ófok
Infrańczyk
Posty: 133
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:44 am
Kontakt:

Re: Bardzo dziwny ogień w Bazylice Grobu Pańskiego

Post autor: Pszebżydły ófok »

Wiara czyni "cuda".Ci ludzie szukają przeżyć religijnych i je dostają.A takie miejsce jak Jerozolima działa szczególnie mocno na emocje każdego wierzącego chrześcijanina.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Bardzo dziwny ogień w Bazylice Grobu Pańskiego

Post autor: soudak040771 »

Warto w tym momencie dodać, że wiele osób, które podróżuje do Ziemi Świętej doznaje różnych objawień, cudów i religijnych przeżyć. Nie chodzi tylko o ten ogień, ale tak w ogóle.


Tak warto...Przez to jest tam dosyć znany ,,syndrom jerozolimski''... Wiele osób poprzez bezpośredni kontakt z Ziemią święta i z jej rożnymi artefaktami, identyfikuje się z Jezusem i z jego męka na krzyżu i trafia przez to do szpitala psychiatrycznego gdzie się leczy. Szpital ten już dosyć często w swojej historii gościł takie przypadki...
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Bardzo dziwny ogień w Bazylice Grobu Pańskiego

Post autor: Arek 1973 »

Gdy w tamtym tygodniu czytałem ten art. to pomyślałem sobie że jest bardzo ciekawy , potem zobaczyłem ten
oto materiał wideo pokazujący ten unikalny fenomen:
i nic tam unikalnego nie widziałem, świece zapalają ludzie jedna od drugiej , nie ma tam skaczących ogni, albo to ja jestem taki ślepy?

W art. dużo piszą a na filmie nie mogłem nic z tych fenomenów dostrzec, nie jestem sceptykiem ale moja wiara nie pozwoliła mi tego zobaczyć :lol: :P
Ostatnio zmieniony wt lut 01, 2011 4:46 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bardzo dziwny ogień w Bazylice Grobu Pańskiego

Post autor: Katarzyna_1 »

Ja też na tym filmie niczego niezwykłego nie zauważyłam. Po prostu chrzescijanie wyznania prawosławnego sa bardziej zdyscyplinowani religijnie od np. Katolików i może dzięki sugestii, widzą te ognie. Zresztą tak jak Soudak napisał "syndrom jerozolimski"..., dlatego widzą w co wierzą.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Bardzo dziwny ogień w Bazylice Grobu Pańskiego

Post autor: PASTOR »

Też tam nic nie widzę, a tego portalu jakoś nie lubię...
[left][indent] [/indent][/left]
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Bardzo dziwny ogień w Bazylice Grobu Pańskiego

Post autor: Rysiek23 »

To słynny rytuał prawosławny, zresztą bardzo ważny ale trudno tu mówić o cudzie, raczej o dobrze przygotowanym szoł. Nie wiem czy pamiętacie ale coś podobnego co roku odbywa się w pewnym kościele w Egipcie kiedy to objawia się chrześcijańskim Egipcjanom Matka Boska.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Bardzo dziwny ogień w Bazylice Grobu Pańskiego

Post autor: Katarzyna_1 »

Tak, to bardzo przykre. W Kairze nad Bazylika, to też mistyfikacja. Kto i po co to robi?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”