PIS bierze się za fora: "Forumowicze bójta się!"

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

PIS bierze się za fora: "Forumowicze bójta się!"

Post autor: Newsman »

Nowy zespół w Sejmie weźmie pod lupę internetowe fora



Onet.pl



W Sejmie powstał właśnie Parlamentarny Zespół ds. Promocji Wolności Przekazu i Poszanowania Zasad Dialogu Społecznego w Komunikacji. Nazwa długa, ale cel prosty. Jak mówi w rozmowie z Onet.pl poseł PiS Maks Kraczkowski, chodzi o uporządkowanie stanu prawnego i ucywilizowanie funkcjonowania forów internetowych.



Wśród jego członków jest jedynie jeden poseł nienależący do Prawa i Sprawiedliwości. Grupa ta ma się zajmować strzeżeniem wolności słowa, ale i dbaniem o ochronę godności osobistej osób pojawiających się w mediach - z naciskiem na fora internetowe.



Jak mówi nam poseł PiS Maks Kraczkowski, ekspertyzy prawne, którymi dysponuje zespół, mówią jasno, że osoby pomawiane i obrażane na forach internetowych nie mają narzędzi do obrony. - Pod płaszczem anonimowości można napisać na forum dowolną treść - na przykład, że sąsiad jest alkoholikiem. Ale ten sąsiad już nie będzie mógł odpowiedzieć na to w sposób adekwatny - podkreśla Kraczkowski, zaznaczając, że tym przykładem upraszcza problem. To ma się zmienić. - Chodzi o to, aby platforma internetowa była miejscem wymiany opinii i dyskusji, a nie obrażania ludzi.





Fakt, że do zespołu nie garną się osoby spoza PiS (z jednym wyjątkiem), Kraczkowski tłumaczy wypaczaniem przekazu w mediach, gdy mowa o nowo powstałym zespole. - Nie chcemy monitorować i cenzurować, ale uporządkować stan prawny i ucywilizować funkcjonowanie forów internetowych.



Wedle regulaminu zespół ma na celu "koordynowanie działań obu izb parlamentu w ramach kompetencji określonych ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora, zmierzających do poprawy przepisów prawa w zakresie przestrzegania wolności słowa jak i podstawowych praw obywatelskich w tym godności osobistej w szeroko rozumianych środkach masowego komunikowania".



Zespół ma poza obroną wolności słowa także w swoich obowiązkach ?przeciwdziałanie wykorzystywania internetu i mediów do prowadzenia agitacji politycznej opartej na szerzeniu nieprawdy i nienawiści?. Będzie też zajmował się oceną możliwości procesowych dochodzenia praw przez osoby i podmioty pomawiane lub zniesławiane w sieci. Ma też oceniać prawne możliwości walki z naruszaniem dóbr osobistych na formach internetowych.



Do zespołu należą Andrzej Jaworski, Piotr Cybulski, Zbigniew Girzyński, Zbigniew Kozak, Maks Kraczkowski, Leonard Krasulski, Tomasz Latos, Kazimierz Smoliński (wszyscy z PiS) i Jacek Żalek (PO).





______________________________
Ostatnio zmieniony wt lut 01, 2011 2:25 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: PIS bierze się za fora: "Forumowicze bójta się!"

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Nich się lepiej zajmą reformami a nie przed wyborami dupą trząść tylko potrafią.Kto jak kto ale polityk jaki by nie był, źle mi się kojarzy jeśli chodzi o promowanie kulturalnej konwersacji z innymi.Czy to aż taka ważna sprawa ??Niech to powiedzą tym ludziom co w powodzi ucierpieli ostatniej, potrzebującym, chorym albo bezrobotnym.Taki kreatywni do wirtualnego świata są może niedługo wirtualne reformy zaczną przeprowadzać przydupasy partyjne i klakiery.Za robotę by się wzięli i to jak bronić wspólnego interesu czyli Polski a nie własne kieszenie napychać.Burżuje czas już na was...


<iframe title="YouTube video player" class="youtube-player" type="text/html" width="640" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/0XPeTCRg5Yw" frameborder="0" allowFullScreen></iframe>
Ostatnio zmieniony wt lut 01, 2011 3:50 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: PIS bierze się za fora: "Forumowicze bójta się!"

Post autor: Newsman »

Według mnie chodzi głównie o ucięcie dyskusji nt. Kaczyńskiego (jednego i drugiego), które toczą się w sieci. Zobaczcie, że niekiedy aż 70% komentarzy w głownych serwisach informacyjnych (gdzie nazywa się je "forami") dotyczy polityki, ewentualnie właśnie Kaczyńskich. Wszystko ładnie i pięknie, tylko nie wyobrażam sobie tego w praktyce. Wykonanie jest zwyczajnie niemożliwe. Nie da się zaprowadzić porządku "w Internecie" chyba, że PIS wprowadzi sobie specjalnych cenzorów, którzy będą czytać każdy komentarz a następnie rozważać. Ponadto wielu ludzi nie rozumie idei forum internetowego (u nas było wiele takich przypadków). Jak napisał UFOWORLDNEWS, mogliby panowie wziąć się za coś co wymaga bardziej palących decyzji.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: PIS bierze się za fora: "Forumowicze bójta się!"

Post autor: Arek 1973 »

Już widzę co się stanie ;) , wykasują na INFRZE wszystkie tematy, zostawią tylko ten o katastrofie samolotu pana Prezydenta :rolleyes:
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: PIS bierze się za fora: "Forumowicze bójta się!"

Post autor: Przemek »

Grupa ta ma się zajmować strzeżeniem wolności słowa, ale i dbaniem o ochronę godności osobistej osób pojawiających się w mediach - z naciskiem na fora internetowe.



Jak mówi nam poseł PiS Maks Kraczkowski, ekspertyzy prawne, którymi dysponuje zespół, mówią jasno, że osoby pomawiane i obrażane na forach internetowych nie mają narzędzi do obrony. - Pod płaszczem anonimowości można napisać na forum dowolną treść - na przykład, że sąsiad jest alkoholikiem. Ale ten sąsiad już nie będzie mógł odpowiedzieć na to w sposób adekwatny - podkreśla Kraczkowski, zaznaczając, że tym przykładem upraszcza problem. To ma się zmienić. - Chodzi o to, aby platforma internetowa była miejscem wymiany opinii i dyskusji, a nie obrażania ludzi.


Jestem za. Często na forach zdarzają się tak zwani trolle, którzy myślą, że pod płaszczykiem anonimowości, mogą wyładowywać się na innych lecząc własne kompleksy. Jak wiemy słowo również może mocno krzywdzić.
Ostatnio zmieniony śr lut 02, 2011 11:38 am przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: PIS bierze się za fora: "Forumowicze bójta się!"

Post autor: ADAX »

Jak mówi nam poseł PiS Maks Kraczkowski, ekspertyzy prawne, którymi dysponuje zespół, mówią jasno, że osoby pomawiane i obrażane na forach internetowych nie mają narzędzi do obrony. - Pod płaszczem anonimowości można napisać na forum dowolną treść - na przykład, że sąsiad jest alkoholikiem. Ale ten sąsiad już nie będzie mógł odpowiedzieć na to w sposób adekwatny - podkreśla Kraczkowski, zaznaczając, że tym przykładem upraszcza problem. To ma się zmienić. - Chodzi o to, aby platforma internetowa była miejscem wymiany opinii i dyskusji, a nie obrażania ludzi.


hah widać że Kraczkowski jest w tyle, odnoście prawa i możliwości policji w sprawach przestępczości cybernetycznej. Po pierwsze jeśli "anonimowy" użytkownik dajmy na przykład używa publicznie danych osobowych itp. w celu obrazy danej osoby to musi sie liczyć z tym, że jeśli ten poszkodowany wniesie skargę, to ma pozamiatane, znajdą go bez problemu, o ile nie był zbyt mądry i wcześniej sie nie zabezpieczył. Moim zdaniem, pis chce po prostu usuwać niewygodne wpisy, wprowadzić cenzurę w której słowa "nasz prezes jest wielki" będą wyróżnione na złoto, a te niewygodne kasowane a ich autorzy wsadzani do aresztu.


Jestem za. Często na forach zdarzają się tak zwani trolle, którzy myślą, że pod płaszczykiem anonimowości, mogą wyładowywać się na innych lecząc własne kompleksy. Jak wiemy słowo również może mocno krzywdzić


Zależy co masz na myśli, bo jeśli ktoś pisze, że "ADAX" to debil , bez jechania imieniem i nazwiskiem czy podaniem adresu, podżeganiem innych do przestępstwa pod moim kierunkiem oraz zamieszczaniem treści zakazanych w polskim prawem to myślę, że takiego należy po prostu olać, mieć ewentualnie na uwadze, a jeśli użyje czegoś co wymieniłem wcześniej, to zgłosić zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.



Uważam Yan, że to co dzieje się na forach portali informacyjnych, powinno być może nie tyle kasowane z powodu "cenzury" ale dla porządku i świętego spokoju, no ale co zrobisz taki przykład onet nie posiada moderatorów z krwi i kości (gdyby dobrze płacili to bym chętnie sprawdzał wszystkie wpisy :D). Racja nie da się sprawdzić wszystkiego, chyba, że wrócimy do metod z PRL'u i będziemy donosić...



..."Dzień dobry, ja chciałem zgłosić, że mój sąsiad pisze złe rzeczy na naszego Pana, dostane stówke co na plakacie pisało, że się należy ?"
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: PIS bierze się za fora: "Forumowicze bójta się!"

Post autor: Przemek »

Zależy co masz na myśli,


Mam na myśli, konkretnie wskazanie na daną osobę, nie po nicku, tylko imieniem i nazwiskiem. Pewnie, ze możesz zgłosić to na policje. Tylko powiedz mi, kto zwróci danej osobie straty moralne? Kiedy np. Połowa bloku zacznie wytykać Cie palcem. Ludzi nie interesuje wyrok i to, że zostałeś niesłusznie szkalowany. Ale będą pamiętać, że jesteś taki czy owaki jak to napisał anonimowy internauta. Myślę, ta ustawa ma też na celu eliminowanie, pedofilów w internecie, propagowania przemocy itp. Nie zapatrywałbym się na to jako cenzurę. Bo w ten sposób to sprowadzamy cały pomysł do tekstu. " A u was biją murzynów". Każdy zdrowy obywatel na umyślę, nie ma się czego bać, bo forum internetowe jest po to by wyrażać swoje poglądy w sposób kulturalny. Więc przeciętnego internautę ta ustawa w ogóle nie będzie obchodziła. Natomiast ludzie o skłonnościach wszelakich złych mogą czuć się niekomfortowo.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: PIS bierze się za fora: "Forumowicze bójta się!"

Post autor: ADAX »

Tylko powiedz mi, kto zwróci danej osobie straty moralne? Kiedy np. Połowa bloku zacznie wytykać Cie palcem


Na pewno nikt i nic nie zwróci tego, nawet gdyby pomysł Pisu odniósł sukces, no ewentualnie można ubiegać się o odszkodowanie albo zadość uczynienie (połowa bloku sprząta w czynie społecznym ulice :D).


Ludzi nie interesuje wyrok i to, że zostałeś niesłusznie szkalowany. Ale będą pamiętać, że jesteś taki czy owaki jak to napisał anonimowy internauta


Hmm, no chyba, że narażą się oni sami na wizytę w sądzie. Zresztą uważam, że raczej nie, ludzie będą wiedzieć czym grozi obrażanie drugiej osoby i się pewnie zastanowią, co bądź ci mądrzejsi.


Myślę, ta ustawa ma też na celu eliminowanie, pedofilów w internecie, propagowania przemocy itp.


Raczej nie, choć pewnie i tutaj przydało by się więcej wigoru i większej sprawności. Jak widzimy Pis chce po prostu priorytetowo zamknąć "buzie" i wyeliminować niewygodne zdania obywateli.


Bo w ten sposób to sprowadzamy cały pomysł do tekstu. " A u was biją murzynów"


Bo biją i nie tylko ich.


Każdy zdrowy obywatel na umyślę, nie ma się czego bać, bo forum internetowe jest po to by wyrażać swoje poglądy w sposób kulturalny


Generalnie ma czego się bać, bo jeśli ktoś mu grozi na forum, że zabije konkretną osobę to już nie ma tutaj mowy o kulturalnej i ciepłej rozmowie. Przykładowo i z założenia na forum powinno się pisać kulturalnie, ale wiemy, że tak nie jest.



To czego w takim razie boi sie pis, tego, że moderatorzy i admini są w wielkim spisku z donaldinio i komoro ? (chyba tak skoro im przeszkadzają wpisy Polaków :D ) Szukanie obraźliwych tekstów pod kierunkiem prezesa i jego bandy to jedno, a usprawnienie szukania i łapania przestępców to drugie.


Więc przeciętnego internautę ta ustawa w ogóle nie będzie obchodziła


Tak masz rację. Dla reszty 99% będzie to dużym problemem.


Natomiast ludzie o skłonnościach wszelakich złych mogą czuć się niekomfortowo


No tak, PiS jest strażnikiem niczym Chuck Norris, i wprowadza swój "kopniak z pół obrotu" tam gdzie jeszcze go nie było.



Widzisz Przemku, nie ma idealnego prawa, można pewne reguły zmieniać, ale i tak dojdzie się do pewnej granicy, którą łatwo przekroczyć. Zapewniam Cię, że nasze prawo może jest mocno absurdalne, ale jakoś sobie radzi i to co proponuje pis jest niczym innym jak wygodnym "pilotem" do sterowania.



Ciesze się, że PiS nie jest u władzy, bo nie wiedziałbym, gdzie i kiedy mogę sobie puścić bąka...
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: PIS bierze się za fora: "Forumowicze bójta się!"

Post autor: Przemek »

[quote name='ADAX']Ciesze się, że PiS nie jest u władzy, bo nie wiedziałbym, gdzie i kiedy mogę sobie puścić bąka...[/quote]



Widzisz Ty odbierasz wszelkie pomysły PISu jako atak na Ciebie. To jest polityka PO zastraszać PISem, zastraszać czymś czego tak na prawdę nie ma. Nie czytasz całego pomysły, tylko wyrabiasz swój pogląd, że to jest złe bo to wymyslił PIS. PO na tym koniu jeżdząc robi co chce. W tym podnosi podatki. A w 2007 roku sam premier Tusk powiedział, kto w moim rządzie wpadnie na pomysł podniesienia podatków zostanie osobiscie przeze mnie wyrzucony z rządu. To są kolejne baśnie premiera. Może ustawy o nożach i maczetach też nie popierasz bo jest spod reki PISu? a PO ją popiera. PIS nie jest złem jak to PO przedstawia. Jest ich kartą przetargową ich monopolem na władze. Dobry piar, telewizja po swojej stronie, woda z mózgu na wyborców, bo przecież telewizja nie kłamie :) to nie dla mnie.



ps. PIS był u władzy i co nie pozwolili Ci puszczać bąków kiedy i gdzie chciałeś? widzisz jak to działa. Robisz z igły widły. Na naród to działa. To powoduje, że tworzy się opinia, która jest mocno przesadzona. Wole PIS u władzy niż VAT 25 % bo taki bedzie docelowo. Chyba że przegrają wybory czego im serdecznie życze. A tak na marginesie to moje poglądy są lewicowe i jestem za SLD. Czyli za pracownikiem.
Ostatnio zmieniony ndz lut 06, 2011 4:07 pm przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”