Sąd nad UFO-sondami

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Sąd nad UFO-sondami

Post autor: Arek 1973 »

Wszystko fajnie, ale czy taki świadek będzie w stanie opisać to tak czym to naprawdę było albo opisze to tak jak mu jego mózg przykaże.

Przykłady podobne mamy z śmiercią kliniczną gdzie ludzie danej wiary widziały osoby (oczekujące ich ) w swoim przeświadczeniu. Katolik widział oczekującego Jezusa a hindus Krysznę , nigdy nie na odwrót, poza tym umysł człowieka jest tak podatny na hipnozę , sugestię że raczej wątpię żeby człowiek mógł zachować wtedy trzeżwość umysłu.

Z różnych źródel o uprowadzeniach można się dowiedzieć że ufici zawsze są w stanie kontrolować poczyniania świadka
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sąd nad UFO-sondami

Post autor: azor »

[quote name='soudak' post='80934' date='08 luty 2011 - 20:35']Azorze...

Ciekawi mnie niezmiernie, czy chociaż jedna osoba, która miała doświadczenia z ,,małymi'' jasnymi mocno świecącymi kulami, doszła do tego czym były te kule ? A jak tak, to czy opisała Ci to co zrozumiała ?[/quote]





To nie tak -bo te osoby które indagowałem nie opisywały tego typu obiektów jako zawsze małe świetlne kule bodaj w trzech przypadkach były to kulo podobne obiekty zachowujące się inteligentnie. Niestety nie pytałem ich o to ponieważ dal większości było to albo zjawisko atmosferyczne albo piorun kulisty ;)



W mojej ocenie zauważyłem iż tego typu obiekty lub jak to piszą ''ufo sondy'' są obserwowane z reguły przez dzieci mniej przez osoby dorosłe przynajmniej ja taki stan rzeczy mam w archiwum na Podkarpaciu. Dlaczego tak jest nie umiem na to odpowiedzieć ?



I jeszcze jedno bo w komentarzu na moim blogu zaatakował mnie mój dawny współpracownik z Podkarpacia twierdząc że wprowadzam nową terminologie w ufologii typu ''ufo sondy'' to nie żaden termin to raz acz w branży ufologicznej tak się właśnie określa tego typu obiekty, które faktycznie idealnie pasują jako ''sondy '' ale jakie mają zadanie tego nikt nie wie.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Sąd nad UFO-sondami

Post autor: Newsman »

Ostatnio doszła nam kolejna obserwacja do historii mini-UFO, tym razem z okolic Częstochowy. Nie będę na razie zdradzał wielu szczegółów, powiedzmy że pewna pani ocknęła się widząc w pokoju kulisty obiekt z dwoma czarnymi punktami, który przypominał jej "oko". Po jakimś czasie znikł. Kobieta nie mogłą się przez ten czas ruszyć, stąd też jest wciąż możliwe, że był to rodzaj zaburzenia sennego.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sąd nad UFO-sondami

Post autor: azor »

Super Piotrek a to tego roczna obserwacja ? Piotrze a ta świadek od CE-2 odpisała ?



O czymś podobnym pisał Robert Leśniakiewicz, który sam doświadczył tego typu zdarzenia. Ja jeszcze mam relację z 1994 roku z okolic Ropczyc gdzie dwóch świadków zauważyło trzy jasne falujące kulki nad drogą było to w czasie burzy - gdy jeden postanowił najechać na nie kołem roweru wszystkie trzy wzbiły się na raz w górę i wybuchły ;) Pioruny kuliste ale trzy na raz, szukałem w literaturze i jak na pioruny to bardzo rzadko spotykane zjawisko ?
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Sąd nad UFO-sondami

Post autor: soudak040771 »

Azor napisał :


To nie tak -bo te osoby które indagowałem nie opisywały tego typu obiektów jako zawsze małe świetlne kule bodaj w trzech przypadkach były to kulo podobne obiekty zachowujące się inteligentnie. Niestety nie pytałem ich o to ponieważ dal większości było to albo zjawisko atmosferyczne albo piorun kulisty


Pomyślałeś o tym, aby te osoby przepytać po jakimś dłuższym czasie na tą okoliczność ?

Być może jest tak, że :



1. Będą inaczej o tym wszystkim opowiadać, co może świadczyć o tym, że ich opowieść jest zmyślona,

2. Będą tak samo o tym opowiadać teraz jak i wtedy, a ta historia może mieć swoją dalsza niezmiernie ciekawa kontynuację, dzięki której te osoby zrozumiały czym były te kule... ;)


W mojej ocenie zauważyłem iż tego typu obiekty lub jak to piszą ''ufo sondy'' są obserwowane z reguły przez dzieci mniej przez osoby dorosłe przynajmniej ja taki stan rzeczy mam w archiwum na Podkarpaciu. Dlaczego tak jest nie umiem na to odpowiedzieć ?


A dlaczego z reguły dzieci, widzą częściej duchy ? ;)
Ostatnio zmieniony śr lut 09, 2011 5:01 pm przez soudak040771, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Sąd nad UFO-sondami

Post autor: Newsman »

Tak, to zdarzenie z tego roku. Czekam właśnie na raport. Ta pani niestety nie odpisała. Być może wrzuce jej relację na forum, bo jest to chyba jedna z najbardziej intrygujących historii ostatnich lat, być może poszlaka w kwestii międzywymiarowego źródła niektórych z tych zjawisk (nie mówie tu o sondzie z Częstochowy).
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Sąd nad UFO-sondami

Post autor: Andrzej 58 »

Witajcie.Te tematy mieszają się ze sobą.Zasada fizyczna będąca podstawą działania NOLi jest w nagraniu z Emilcina.Abb zamięscił nawet tam film z demonstracją Boyda Buschmana -jak lewituje zwykły drut w stanie przeciążenia.To oczywiście tylko model,ale bardzo przekonujący.Opisałem w tym temacie też inne przykłady występowania tego zjawiska.Arek oglądałeś zdjęcie w temacie Danut o innych rzeczywistościach?.To to samo miejsce ,które Ci opisałem emailowo.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sąd nad UFO-sondami

Post autor: azor »

[quote name='soudak' post='80977' date='09 luty 2011 - 18:59']Azor napisał :







Pomyślałeś o tym, aby te osoby przepytać po jakimś dłuższym czasie na tą okoliczność ?

Być może jest tak, że :



1. Będą inaczej o tym wszystkim opowiadać, co może świadczyć o tym, że ich opowieść jest zmyślona,

2. Będą tak samo o tym opowiadać teraz jak i wtedy, a ta historia może mieć swoją dalsza niezmiernie ciekawa kontynuację, dzięki której te osoby zrozumiały czym były te kule... ;)







A dlaczego z reguły dzieci, widzą częściej duchy ? ;)[/quote]







Ad. 1



Nie wiem czy wiesz że nawet osoba wiarygodna nigdy nie opowiada dokładnie tego samego scenariusza od A do Z co kilka lat wczesniej zawsze coś zapomina moze to być bardzo mały szczegół w relacji ale te osoby ktore mi to relacjonowały często oko w oko nie były kłamcami z jedną do dzis mam bliski kontakt.



Ad. 2



To złożona sprawa i nie opowiem tego w kilku zdaniach niektóre osoby fakt miały inne zdarzenia ale nie znaczy to że można to bezpośrednio łączyć pod dawne obserwacje ?



Duchy widują wszyscy a dzieci owszem także tak samo jak i inne cuda związane np. z objawieniami Maryjnymi ;) Nie wiemy dlaczego tak sie dzieje a tym bardziej np. tak że ktoś coś zauważa a druga postronna osoba juz lub obaj zauważają ale kształty i barwy widzą inaczej ?
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Sąd nad UFO-sondami

Post autor: soudak040771 »

Ad. 1



Nie wiem czy wiesz że nawet osoba wiarygodna nigdy nie opowiada dokładnie tego samego scenariusza od A do Z co kilka lat wczesniej zawsze coś zapomina moze to być bardzo mały szczegół w relacji ale te osoby ktore mi to relacjonowały często oko w oko nie były kłamcami z jedną do dzis mam bliski kontakt.


Tak jest z wieloma rożnymi zdarzeniami z naszego życia, ale nie ze zdarzeniami tak niezwykłymi, które są jedyne w swoim rodzaju, są tak niewiarygodne i niepowtarzalne. Jeżeli są to wydarzenia autentyczne, to każdy ich szczegół utkwi głęboko w pamięci takiego ich świadka.


Ad. 2



To złożona sprawa i nie opowiem tego w kilku zdaniach niektóre osoby fakt miały inne zdarzenia ale nie znaczy to że można to bezpośrednio łączyć pod dawne obserwacje ?


A może właśnie warto spróbować tym się zająć ? Może właśnie te inne zdarzenia są nierozerwalnie związane z takimi doświadczeniami i w nich jest odpowiedź na to co tak wszyscy szukacie.... Skoro za bardzo nie posuwamy się do przodu w swoich badaniach, rejestrujemy je,opracowujemy a i tak naprawdę stoimy z tym wszystkim w miejscu, pomimo dużego wysiłku , wyrzeczeń , to warto na chwilę stanąć z boku i postarać się pomyśleć inaczej ? Może warto odrzucić schematy, swego rodzaju rutynę i spróbować to zbadać ?


Duchy widują wszyscy a dzieci owszem także tak samo jak i inne cuda związane np. z objawieniami Maryjnymi wink.gif Nie wiemy dlaczego tak sie dzieje a tym bardziej np. tak że ktoś coś zauważa a druga postronna osoba juz lub obaj zauważają ale kształty i barwy widzą inaczej ?


W tym co napisałeś jest odpowiedź... Wszystko zależy od indywidualnego postrzegania i jego zakresu przez daną osobę...
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Sąd nad UFO-sondami

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Kwestionowanie tematu tzw UFO sond jest równie trafione co kwestionowanie samego UFO.Nie ma twardych dowodów na nie a poszlaki wynikające z naszej nauki ziemskiej w która to właśnie przedstawia nam, że dzięki sondom będziemy zdobywać obce światy jest ciekawe.To jedna z koncepcji...bardziej realna , że taki Kowalski czy Smith`s albo Muller przeżyje podróż na inne gwiazdy.
Ostatnio zmieniony pn lut 14, 2011 3:40 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”