Czym jest hipnoza? - Wywiad

Doświadczenia wyjścia z ciała, stany bliskie śmierci, sny...
Awatar użytkownika
matek26
Infrzak
Posty: 96
Rejestracja: pn cze 01, 2009 5:42 pm
Kontakt:

Re: Czym jest hipnoza? - Wywiad

Post autor: matek26 »

Hmm.

Jeśli chodzi o sen jest wiele teori które opisują co dzieje podczas snu i możliwości LD.

Dla mnie podczas snu śmiadomość człowieka jest wyłączona.

Podczas transu hipnotycznego świadomość jest "uciszona"/"zmniejszona".

Więc trudno stwierdzić czym jest dokładnie LD.

Może to być stan gdy pamiętamy doskonale cały sen i mamy wrażenie że możemy nim sterować.

Wiele lekaży to potwierdza itd.

Ta moja wypowiedz bierze się z tego że rozmawiałem z wieloma lekażami i hipnoterapeutami itd na temat stanu snu.

Zjawisko to występuje oczywiście ale trudno stwierdzić czym ono dokładnie jest.



NIe zaprzeczam istnienia tego zjawiska.



PS. wrazie czego przepraszam za błedy stylistyczne (bo czasem mi się zdażają) ;)
Maria
Zaangażowany Infranin
Posty: 312
Rejestracja: wt cze 12, 2007 4:16 pm
Kontakt:

Re: Czym jest hipnoza? - Wywiad

Post autor: Maria »

Chciałam tu wkleić coś co znałazłam niedawno nt tzw hipnozy w pewnej książce :



" Dużo jest jeszcze niezbadanych rzeczy na świecie! - szepnął głosem przenikliwym. - Bardzo

dużo! Poznanie części tajemnicy daje możność cudu. Lecz jest to dane tylko wybranym. Chcę

dowieść tego, a pan mi potem powie, czy zdarzyło mu się widzieć kiedy coś podobnego...

Podniósł się, zakasał rękawy płaszcza, poły jego zatknął za pas, dobył noża z pochwy i zbliżył

się do pastucha.

Nie zdążył pastuch podnieść się ze swego posłania, gdy Tuszegun ruchem gwałtownym rozpiął

mu kożuch i wbił nóż w piersi. Pastuch padł nawznak. Tuszegun pochylił się nad nim; zobaczyłem

rozwartą, krwawiącą się pierś pastucha z oddychającemi płucami i bijącem sercem; rękawy i poły

płaszcza Kałmuka były zbroczone krwią. Spostrzegłem, że nachylił się niżej i zaczął rozcinać

brzuch leżącego Mongoła. Przymknąłem oczy... Po chwili podniosłem wzrok na Tuszeguna.

Siedział zadumany na dawnem miejscu obok ołtarza, powoli puszczając dym z fajki. Po drugiej

stronie ogniska spał spokojnie pastuch z rozpiętym kożuchem na piersiach.

-To zdumiewające - zawołałem. - Nigdy niepodobnego nie widziałem.



- O czem pan mówi? - głosem zimnym zapytał Kałmuk.

- O doświadczeniu hipnotycznem, czy o -cudzie-, jak pan to nazywa! -odparłem zdziwiony

jego tonem.

- Ja o takich rzeczach panu nigdy nie mówiłem - odparł tym samym zimnym głosem, tylko w

jego źrenicach błysnęła ironja.

- Czy widzieliście? - zapytałem agronoma, melancholijnie ćmiącego fajkę

- Co miałem widzieć? - odezwał się sennym głosem.

Zrozumiałem, że stałem się ofiarą hipnotycznej siły Tuszeguna.



żródło.....Antoni Ferdynand Ossendowski - Przez kraj ludzi, zwierząt i bogow
Ostatnio zmieniony pt mar 04, 2011 9:46 am przez Maria, łącznie zmieniany 1 raz.
JAM JEST Światłością Serca - Saint Germain
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Czym jest hipnoza? - Wywiad

Post autor: Katarzyna_1 »

A ja dla przybliżenia sylwetki A.F. Ossendowskiego-podróżnika, pisarza zakazanego w czasach PRL-u podaje link do filmu; http://www.youtube.com/watch?v=nnmY-QrRKaQ
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Ogrzyslaw
Infrańczyk
Posty: 140
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:06 am
Kontakt:

Re: Czym jest hipnoza? - Wywiad

Post autor: Ogrzyslaw »

[quote name='Xrdaxas' post='81418' date='18 luty 2011 - 14:46']Michał Dukiel: Czym właściwie jest hipnoza?

Hipnoza jest stanem obejścia funkcji krytycznej świadomego umysłu i ustabilizowaniem akceptowanego selektywnego myślenia. Natomiast w prostszym języku, polega to na wyciszeniu świadomości i spowodowaniu że podświadomość może akceptować sugestie.[/quote]



Hipnoza jest stanem nie wiedziałem. Najwyraźniej moje wiedza z kursu poszła się wesoło chromolić.

Hipnoza nie jest stanem to trans jest stanem, a za pomocą hipnozy wprowadza się człowieka w stan transu.



Ten gość właśnie stwierdził mniej więcej coś takiego "kwaś siarkowy jest reakcją ścinania się białka" a nie "kwas siarkowy powoduje ścinanie się białka"
"Współczesny świat znajduje się w stanie tak daleko posuniętego rozkładu, iż nie powinniśmy się obawiać, że się nie zawali."

[right]Nicolás Gómez Dávila[/right]
ODPOWIEDZ

Wróć do „OOBE, LD, NDE, HIPNOZA”