Ponad 50 miliardów planet w naszej galaktyce!

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Kozak46
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 31, 2011 9:08 pm
Kontakt:

 Ponad 50 miliardów planet w naszej galaktyce!

Post autor: Kozak46 »

 Naukowcy opracowali pierwszy kosmiczny spis planet w naszej galaktyce. Liczby są astronomiczne - w Drodze Mlecznej znajduje się ponad 50 miliardów planet. Około 500 milionów z tych planet znajduje się w strefie Goldilocksa, gdzie przyjmuje się, że klimat nie jest zbyt gorący i zbyt zimny, oraz że może tam istnieć życie.

..................

Astronomowie mogli skorzystać z jednej cztery-setnej nocnego nieba, któremu przygląda się Kepler i na tej podstawie ekstrapolować. Borucki wraz z kolegami zorientowali się, że jedna na dwie gwiazdy posiada planety oraz jedna na 200 gwiazd posiada planety w strefie zamieszkania. Trzeba dodać, że są to minimalne wielkości, ponieważ te gwiazdy mają więcej niż jedną planetę, a Kepler ma jeszcze odebrać jedno wystarczająco długie mignięcie, żeby zaobserwować planety które są bardziej oddalone od swoich gwiazdy, jak Ziemia - powiedział Borucki.
Ponad 50 miliardów planet w naszej galaktyce!



Co raz bardziej staje się jasne jak bogatym miejscem jest Wszechświat. Myślę, że takie miłe wiadomości i "odkrycia" astronomiczne będą pojawiały się coraz częściej.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re:  Ponad 50 miliardów planet w naszej galaktyce!

Post autor: Arek 1973 »

No i właśnie, to jest to o czym gadamy od paru lat. Nie wiem jak te nowe książki do nauki w podstawówce?, ale powoli powinno się je aktualizować
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Kozak46
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 31, 2011 9:08 pm
Kontakt:

Re:  Ponad 50 miliardów planet w naszej galaktyce!

Post autor: Kozak46 »

[quote name='Arek 1973' post='81553' date='22 luty 2011 - 02:54']No i właśnie, to jest to o czym gadamy od paru lat. Nie wiem jak te nowe książki do nauki w podstawówce?, ale powoli powinno się je aktualizować[/quote]



Obawiam się, że teraz to już niedążą ich aktualizować. Co róż, to jakieś nowe odkrycie. Niedługo dowiemy się pewnie o roślinkach na jakiejś planecie :)
Ostatnio zmieniony śr lut 23, 2011 1:49 pm przez Kozak46, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re:  Ponad 50 miliardów planet w naszej galaktyce!

Post autor: Arek 1973 »

Niedługo dowiemy się pewnie o roślinkach na jakiejś planecie
Wcale bym się nie zdziwił. Wprawdzie rover na marsie nic nie melduje ale jak pokazano eksperymentalnie z bratem rovera w laboratorium to nawet jak przeanalizował popiół spalonej rośliny dalej twierdził że to nic organicznego :lol:
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re:  Ponad 50 miliardów planet w naszej galaktyce!

Post autor: Lilith »

Może nareszcie co poniektórzy zauważą,że promowanie teorii o tym, iż jesteśmy sami we wszechświecie przypomina czyste szaleństwo ;)
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re:  Ponad 50 miliardów planet w naszej galaktyce!

Post autor: spacemaster92 »

No dokładnie. Wystarczy wziąć to na logikę. Jest to marnotrawstwo przestrzeni tylko na jedną rasę jak to zwykle mawiają naukowcy. Ale jestem pewien, że nawet jakbyśmy zbudowali statki, które latają z niezawrotną szybkością miliony razy szybciej niż światło to i tak pewnie dalej niż góra 2000lat świetlnych od Ziemi nie odlecimy.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re:  Ponad 50 miliardów planet w naszej galaktyce!

Post autor: Arek 1973 »

Może nareszcie co poniektórzy zauważą,że promowanie teorii o tym, iż jesteśmy sami we wszechświecie przypomina czyste szaleństwo
No i znowu masz rację. Aż mnie korci żeby człowiek mógł dzisiaj już wiedzieć co za 100 lat będzie odkrywane? A z nas się będą wtedy śmiali że takich zabobonów nas w szkole uczono :P
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re:  Ponad 50 miliardów planet w naszej galaktyce!

Post autor: PASTOR »

[quote name='Lilith' post='81672' date='25 luty 2011 - 13:37']Może nareszcie co poniektórzy zauważą,że promowanie teorii o tym, iż jesteśmy sami we wszechświecie przypomina czyste szaleństwo ;)[/quote]

Całkowicie się zgadzam :D
[left][indent] [/indent][/left]
crunk_mp
Infrzak
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 26, 2010 11:57 am
Kontakt:

Re:  Ponad 50 miliardów planet w naszej galaktyce!

Post autor: crunk_mp »

Skąd ten cytat?

Z tego co wiem potwierdzono istnienie około 500 planet(?)

Nie wątpię w to, że jest więcej, ale to co widzimy w tym cytacie to tylko przypuszczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”