Dziwne obiekty na niebie

Raporty, zdjęcia i nagrania UFO ze świata.
CraigPL
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:38 pm
Kontakt:

Dziwne obiekty na niebie

Post autor: CraigPL »

Witam. Pewnie niektórzy z was mnie kojarzą. Kiedyś bywałem w pokoju Infry na spikerii. Od tego czasu już zupełnie zapomniałem o jakiś zjawiskach paranormalnych itp. Tematyką UFO praktycznie się nie interesowałem ale dziś zauważyłem coś dziwnego na niebie.



A więc do rzeczy. Wracałem z sklepu i moją uwagę zwróciły dwa "obiekty" na niebie. Pierwsza myśl że to jakieś dwie gwiazdy, ale jak na gwiazdy to świeciły zbyt jasnym światłem. Jeden z obiektów był większy i świecił jaśniej a poniżej trochę w lewą stronę był drugi który świecił mniejszym światłem. Obiekty nie zmieniały pozycji względem siebie ale poruszały się powoli w dół, przygasły i znikły. Samo przygasanie trwało z dwie sekundy. Zdarzyło się to ok godziny osiemnastej więc pewnie jeszcze ktoś to widział. Myślałem co by to mogło być ale niczym sensownym nie mogę tego wytłumaczyć. Jedynie co przychodzi mi racjonalnego na myśl to jakieś race czy flary. Ale było to dość wysoko i daleko. Obserwowałem to na wschód od Rybnika. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia, ale tak na dobrą sprawę miałem przy sobie tylko telefon więc pewnie nic by z tego nie wyszło.
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Dziwne obiekty na niebie

Post autor: Sandra »

Obstawiam, że to lampiony chińskie :rolleyes: , są ostatnio w modzie.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Dziwne obiekty na niebie

Post autor: azor »

Ja jakieś godzinę temu otrzymałem zgłoszenie z okolic Ulanowa k/Niska na Podkarpaciu

ale najprawdopodobniej były to dwie satelity. Ile czasu trwała Twoja obserwacja i czy obiekty poruszały sie w linii prostej czy inaczej ?
CraigPL
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:38 pm
Kontakt:

Re: Dziwne obiekty na niebie

Post autor: CraigPL »

Wydawało mi się że opadają i jak sprawdziłem na mapie to właśnie w kierunku tego Ulanowa. Nie wiem ile to było widoczne wcześniej ale od momentu zauważenia to obserwowałem to półtorej minuty. Napewno lampiony nie świecą takim jasnym białym światłem
Kinga
Infrzak
Posty: 33
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:13 pm
Kontakt:

Re: Dziwne obiekty na niebie

Post autor: Kinga »

Zaraz po 18 tej miały byc widoczne na niebie w bliskiej odległości prom kosmiczny i Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ale ja tego nie widziałam bo u mnie były chmury.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Dziwne obiekty na niebie

Post autor: Lilith »

Ja nie wiem o co tyle hałasu to pewnie tylko UFO było ;) też mi dziwna rzecz ludzie już od starożytności widują. :)
CraigPL
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:38 pm
Kontakt:

Re: Dziwne obiekty na niebie

Post autor: CraigPL »

[quote name='Kinga' post='81730' date='27 luty 2011 - 00:50']Zaraz po 18 tej miały byc widoczne na niebie w bliskiej odległości prom kosmiczny i Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ale ja tego nie widziałam bo u mnie były chmury.[/quote]



Zgadza się. Napewno widziałem tą stację kosmiczną. A już myślałem..... :D
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Dziwne obiekty na niebie

Post autor: Rysiek23 »

Z poczty Infry wiadomość otrzymana 23.03.2011:



Witam jestem początkującym obserwatorem nieba, niedawno kupiłem teleskop i zaczynam wycieczki po niebie.



W związku z tym 22 Marca 2011 około godziny 22.55 w Ostrołęce obserwowałem gołym okiem konstelacje południowej strony nieba.



Gdzieś na południowym wschodzie w okolicach gwiazdozbioru węza w atmosferze zobaczyłem 2 wyrazne szybko poruszające się spore punkty koloru nienasyconego pomarańczowego..Leciały obok siebie z bardzo dużo szybkością wykonały kilka kolistych zwrotów i leciały dalej znikły gdzieś na zachodzie..pod znajdującym się tam w tamtym czasie gwiazdozbiorze Lwa..Cała sytuacja trwała maxymalnie 5 sekund,na tyle długo że zdążyłem pomyśleć żeby to nagrać..



Jestem pewien że to nie było żadne zjawisko atmosferyczne, meteory ani sztuczne satelity ziemi..Samoloty poruszają się sto razy wolniej..To wszystko było niesamowite..cieszę się że mogłem to zobaczyć. Nigdy nie byłem ani sceptykiem ani jakimś nadmiernym entuzjastą Ufo, ale jestem przekonany że to było nic Ziemskiego..



Pozdrawiam
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Dziwne obiekty na niebie

Post autor: robertcb »

Kolejny argument za tym, że Edgar Mitchell miał rację,

a NASA i rząd USA ukrywają przed światem prawdę o UFO.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Dziwne obiekty na niebie

Post autor: arek »

chyba to ,zapowiada się na ciekawą sprawę .pochodzi co prawda z forum mało wiarygodnego h-17 ,niemniej jeśli ta informacja zostałaby potwierdzona przez innych niezależnych świadków byłaby ciekawa
Relacja Michała na gorąco obserwacji setek obiektów w Mielnie 8września2011

W dniu 8września2011 około godziny 21 mój kolega Michał zaobserwował setki obiektów na wybrzeżu w Mielnie. W jakiś czas po pierwszej obserwacji powiadomił mnie na skypie o tych wydarzeniach. Po kilku minutach rozmowy w reporterskim odruchu zacząłem nagrywać tą jego relację pełną emocji i przejęcia. Po 6 minutach zakończyliśmy pierwszą rozmowę bym mógł pójść szybko na dach i zobaczyć czy cos podobnego dzieje się nad Warszawą. Nic się nie działo więc wróciłem do domu. W między czasie rozmawiałem z Michałem przez telefon, który cały czas relacjonował co dzieje się na niebie w Mielni



Ralfhine







Dołączył: 22 Lut 2011

Posty: 35





PostWysłany: Pią 09 Wrz, 2011 18:39 Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich...





"JaTowiem" to wyglądało bardzo podobnie, ale nie było tego tak gęsto jak na filmie, który przesłałeś, tak mi się wydaję, chociaż podkreślam fakt że miałem bardzo ograniczone pole widzenia. Kiedy stałem i zauważyłem że akurat wielka chmura przysłoniła mi widok szedłem w inne miejsce i tam oglądałem niebo. Ale było tego mnóstwo.. Nawet przez chmury było widac zarysy kul obiektów, potem jak wyłaniały się z chmur było widac typowe gwiazdopodobne obiekty.



Dla ludzi typu ja "jawiem" nie mam nic do powiedzenia. Na dodatek dla niego mam przykrą wiadomośc, że (czego mu zyczę) pewnie nie zobaczy nigdy tego co ja widziałem wczoraj i nie poczuję tego "bycia na haju"..



Gdyby ktokolwiek miał jakieś pytania piszcie na priva. Ja jeszcze teraz nie mogę się otrząsnąc. Jeszcze dzisiaj wracałem z pracownikiem ochrony, który pracuje obok mnie. Rozmawiałem z nim na ten temat, oczywiscie przyznał, że też widział to co ja, mało tego, powiedział, że pracuje tu od lat i od lat obserwuje niebo. Dobrze było poczuc, że nie byłem sam.. Mam nadzieję, że coś się pojawi w necie, mediach i potwierdzi się wczorajsza moja obserwacja..

Pozdrawiam Wszystkich !


oczywiście zawsze istnieje mozliwość ,że to wtopa ,dlatego podstawowym warunkiem tej rejestracji byłoby potwierdzenie z innego źródła .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE ZE ŚWIATA”