Mózg a świadomość

Doświadczenia wyjścia z ciała, stany bliskie śmierci, sny...
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Mózg a świadomość

Post autor: Newsman »

Postawmy sprawę prosto:



Czy mózg w 100% kreuje naszą świadomość? A może rację mają ci, którzy uznają go za niezależny element? 



Zapraszam do dyskusji
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Mózg a świadomość

Post autor: robertcb »

Według mnie (o czym wielokrotnie już pisałem),

mózg jest kwantowym odbiornikiem duchowej świadomości.

Chodzi tu o to co miał na myśli noblista John Carew Eccles,

a mianowicie dualizm interakcyjny.

Do podobnego wniosku doszli też Roger Penrose i Stuart Hameroff,

twórcy kwantowej teorii świadomości.

Uważam że za łączność duszy z mózgiem odpowiadają zjawiska

i siły kwantowe takie jak nieoznaczoność Heinseberga, siły van der Waalsa,

które nie są przypadkowe (jak głosi teoria chaosu) ale modulowane przez duszę.

Moim zdaniem po śmierci i rozkładzie mózgu -

świadomość nadal istnieje, właśnie jako duch.
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2011 8:21 pm przez robertcb, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Mózg a świadomość

Post autor: danut »

No i patrzcie jak wszystkie tamaty w których piszę się o siebie zazębiają, dopiero o tym wspomniałam przypomne fragment z Byrona według Mickiewicza.."niezależny element, odbiornik przetwarzajacy, odtwarzajacy dane..- tym według mnie jest mózg. ROBOTĄ DUSZY- DUSZA MOŻE WYPROWADZIC Z NICESTWA ŚWIATY NOWE I NA NICH OSADZIC DOSKONALSZE OD ZIEMSKICH KSZTAŁTY PROMIENISTE WLAC IM DUCH TRWALSZY NIŻ CIAŁA RZECZYWISTE....D UCH WOLNY MOŻE OBIEC ROZLEGŁĄ KRAINĘ I DŁUGIE PASMO ŻYCIA W JEDNA ZWIC GODZINĘ..
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2011 8:38 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Mózg a świadomość

Post autor: robertcb »

Doszedłem do tego przypadkowo,

przeprowadzając pewne doświadczenie związane z kwantowym tunelowaniem elektronów.

Doświadczenie powtórzyłem wiele razy, w różnych warunkach

i z uwzględnieniem różnych czynników, wynik był jednak za każdym razem ten sam.

W przypadku fizycznego doświadczenia i potwierdzenia jego wyników przez niezależne,

bliskie i zaufane mi osoby - odpadają wątpliwości sceptyków takie jak

"urojenia, fantazje" jak to się tłumaczy w przypadku

wewnętrznych psychicznych zjawisk człowieka.

Niestety, nie mogę podać do wiadomości publicznej szczegółów tego doświadczenia.





Stąd moja absolutna 100% pewność w tym temacie.



Wybrałem teorie naukowców, które zgadzają się z wynikiem doświadczenia.

Jeśli chodzi o naukowe autorytety to są nimi Eccles, Penrose i Hameroff.
Ostatnio zmieniony pn mar 07, 2011 11:39 am przez robertcb, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Mózg a świadomość

Post autor: danut »

Pantanal wtrące się do tej rozmowy. Nie wiem czy pamietasz jak dokładnie opisywałam o przeskokach swiadomości na swoim własnym przykładzie. Bylo to przy bilokacji( to taka nazwa, bo ja tlumaczę co rzeczywiście zachodzi) i tam bylo wyraźne momentami przechwytywanie sytuacji, rozmów , wiedzy o tym przez tą drugą w innym miejscu w tym samym czasie.. Było opisywane zajscie, gdy nagle nie wiadomo skąd zaczęłam mówic wiadomościami z przyszłości i uważałam wtedy skąd to, to nie moje przecież, kto to powiedział, ponieważ ja tych wiadomosci w ciagu zycia do tamtąd nie mogłam posiadac i ich nie miałam i sama nie rozumiałam- a więc przeskoczyła do mnie świadomośc z przyszlości na jakis moment..Ta świadomosc jest ruchoma, ona nie jest uwięziona w w mózgach i na to mam swoje żywe dowody, na to wskazują moje doświadczenia..
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Mózg a świadomość

Post autor: danut »

Jesli mówimy o świadomości to o świadomości konkretnej tego co wiemy co myslimy, co rejestujemy, nadświadomosc tego wszystkiego jest jakby kierownikiem tych świadomości rozrzuconych np. w innych wymiarach , światach, czasie i wtedy dopiero można mówic o duszy..ona jest takze w nas, nas dotyka, nas my ja czujemy i odczuwamy patrz .. to jest "Robotą duszy.." umieszczony cytat..
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Mózg a świadomość

Post autor: robertcb »

Pod pojęciem "świadomość" mam na myśli całe EGO, jaźń, pamięć przeszłości, osobowość.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Mózg a świadomość

Post autor: danut »

Pantanal opisywałam te przykłady szczegółowo, chciałam odnaleźc i wkleic, ale wsród takiej ilości moich wypowiedzi juz sama nie wiem gdzie szukac, aby szybko znaleźc..:) może zapytaj konkretnie czego nie rozumiesz do końca , to sprawniej odpowiem nie powtarzając się do znudzenia w wielu tematach..Jeśli chodzi o to czy pamięc funkcjonuje bez mózgu.. - w każdym razie nie jest ona przypisana jednemu mózgowi i nie umiera w raz z nim, mam tu na mysli tez coś jak pamięc przyszłości- dziwnie to wygląda ale może byc dostarczona do naszej świadomosci i taka, askoro tak się dzieje w jedną stronę to to samo może zachodzic i w drugą.. ps. znalazłam na stronie 23 w moim temacie obszerne wypowiedzi na temat przeskoku cudzej świadomości do naszych, tu wspominam o przeskokach naszej/ znaczy mojej niezależne od czasu, przeskoki tez z przyszłości, też jest to gdzieś opisane, może odnajdę to podam namiary..
Ostatnio zmieniony pn mar 07, 2011 2:21 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Mózg a świadomość

Post autor: robertcb »

Pantanal.



Wyobraź sobie że jesteś w lesie przy ognisku i masz laptopa z bezprzewodowym internetem.

Połączony jesteś interakcyjnie przez zdalny pulpit z domowym komputerem.

Każdy kto spojrzy na laptopa, będzie przekonany że pulpit, dyski i dane - są na tym laptopie, gdyż na pierwszy rzut oka połączenie przez zdalny pulpit jest niemożliwe do rozróżnienia od lokalnych zasobów.

I teraz sobie pracujesz interakcyjnie na domowym komputerze przez zdalny pulpit, zapisujesz, odczytujesz dane itp.



Potem, po skończonej pracy wrzucasz laptopa do ogniska -

w wyniku czego zostaje z niego garść popiołu, którą wiatr rozwieje na wszystkie strony.



Czy zapisane dane, stan pulpitu, całe efekty pracy i cała pamięć została utracona/naruszona?
Ostatnio zmieniony pn mar 07, 2011 2:39 pm przez robertcb, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Mózg a świadomość

Post autor: danut »

Robert dobre porównanie, jednak nie wszystkie działania,zapisy muszą byc zgodne w tych kompyterach Głównym/ domowym i tych przenosnych, zgodne będą tylko te wiadomości które wysyłasz, pobierasz, z którymi się łączysz, zapisujesz pracujesz nad nimi pobierasz..ten przenośny komputer ma tez ograniczony limit swiadomości, myslę tu o świadomości samego siebie, swojego ja, czyli świadomości także swojej duszy..Dusza to nie ta nasza ograniczona świadomosc, zatem..Ta świadomośc rozwija sie pod wpływem zycia materialnegoi życiowych wydarzeń..Dopiero wykształcenie połączenia z sednem istoty samego siebie, z głębią będzie świadczyło o istnieniu tzw. duszy a ona ma duzy wpływ na kształtowanie twojej świadomości, pilnowanie jej przed obcym wpływem i kształtowanie sie według swojego rodzaju..
ODPOWIEDZ

Wróć do „OOBE, LD, NDE, HIPNOZA”