Ogromne trzęsienie ziemi w Japonii

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Scoobany
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 11:39 am
Kontakt:

Re: Ogromne trzęsienie ziemi w Japonii

Post autor: Scoobany »

Mnie najbardziej śmieszyła rozmowa ze strażakiem w TVN24 na temat "co powinni japończycy zrobić gdy przyjdzie trzęsienie ziemi" :D , no dobiło mnie to.
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Ogromne trzęsienie ziemi w Japonii

Post autor: Kalatos »

Niestety trzęsienie ziemi w Japonii było do przewidzenia. Od sporego okresu czasowego notowano w regionie silne naprężenia płyt tektonicznych a tego typu sytuacja nie mogła trwać długo. Ta potężna energia musiała zostać w pewnym momencie gdzieś uwolniona i tak się stało pechowo, że uwolniła się w okolicach wysp Japońskich. I niestety w tym roku prawdopodobnie dojdzie do jeszcze jednego tak potężnego trzęsienia ziemi, ponieważ punktów, w których naprężenia są coraz większe a wstrząsy coraz bardziej liczne nie ubywa. Nie chcę tutaj przewidywać gdzie kolejny tego typu kataklizm będzie miał miejsce, ale pod szczególnym nadzorem geologów jest min uskok San Andreas a także okolice Hawajów i Grecji. Miejmy nadzieję, że jednak naprężenia uwolnią się w postaci małych i słabych wstrząsów sejsmicznych niżeli jednego potężnego. Pozdrawiam!
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Ogromne trzęsienie ziemi w Japonii

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]



I co Wy na to niedowiarki? :D
Independent
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 12, 2011 8:27 am
Kontakt:

Re: Ogromne trzęsienie ziemi w Japonii

Post autor: Independent »

czułam Rysiek, że pojawi się dzisiaj to nawiązanie

jestem prorokiem ;)



ciekawa jestem co dalej z tą atomową elektrownią

jakie będzie skażenie itd
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Ogromne trzęsienie ziemi w Japonii

Post autor: soudak040771 »

Proszę! Łysa Wanga z Czułchowa znowu w natarciu. Ale tym razem to ja byłem lepszy i mam na to dowód. Moj wpis z konkursu, gdzie przewidywaliśmy wydarzenia w 2011 r.: http://www.paranormalne.eu/forum/index.php...ost&p=77803.

Byłem lepszy niż Jackowski, a on pomylił się, bo przecież trzęsienie nie było największe... I co moi drodzy?


Fakty mówią same za siebie i mają to do siebie, że nie można z nimi dyskutować....

Trzeba zrobić ściepę i kupić Ci szklaną kulę :D
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Ogromne trzęsienie ziemi w Japonii

Post autor: Newsman »

Trzęsienie przesunęło oś Ziemii...

astronomia24.pl



Najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi w Japonii przesunęło oś Ziemi. Według pierwszych doniesień włoskich naukowców z Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii, wstrząs o sile 8.9 stopni w skali Richtera przesunął oś o około 15 centymetrów. Specjaliści z NASA twierdzą dodatkowo, że dni na naszej planecie będą krótsze o 1.6 mikrosekundy. Więcej szczegółów w dalszej części materiału.



Wstrząs o sile 8.9 stopni w skali Richtera przesunął oś o około 15 centymetrów



Oś Ziemi przesunięta o 10-15 centymetrów. Dzień skrócony o 1.6 mikrosekundy. Wyspa Honshu przesunięta o 2.4 metra. Wydaje się mało, ale według naukowców skutki mogą być znacznie większe.



Załoga INGV (Narodowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii) twierdzi, że zarówno zjawiska sejsmiczne, jak i wulkaniczne mogą się znacznie nasilić. Wszystko przez wspomniane trzęsienie ziemi, które nie tylko wywołało falę Tsunami, ale także przyczyniło się do przesunięcia osi naszej planety, ustanawiając jeden z najwyższych wyników w historii (~15 centymetrów). Przesunięcie osi Ziemi może również doprowadzić do zachwiania równowagi między rokiem ziemskim, a gwiezdnym. Mało tego, w grę wchodzą zmiany współrzędnych astronomicznych.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Ogromne trzęsienie ziemi w Japonii

Post autor: danut »

Tak, czytałam już te wiadomości.. Te wiadomości są niepokojące, a w ogóle to jest straszna tragedia tamtych ludzi, po za tym miejmy taką nadzieję, że takie sytuację nie będą się już powtarzac w najbliższym czasie, a co wcale nie jest pewnym...
Ostatnio zmieniony sob mar 12, 2011 10:31 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Ogromne trzęsienie ziemi w Japonii

Post autor: Rysiek23 »

Skutki trzęsienia ziemi, które nawiedziło Japonię 11 marca 2011 roku, zostały także zarejestrowane przez szereg sztucznych satelitów. Zebrane dane pozwolą na koordynację akcji ratowniczej oraz ocenę uszkodzeń.



ZDJĘCIA NA PORTALU KOSMONAUTA.NET
Pszebżydły ófok
Infrańczyk
Posty: 133
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:44 am
Kontakt:

Re: Ogromne trzęsienie ziemi w Japonii

Post autor: Pszebżydły ófok »

Sen zimowy się skończył,trzeba sobie trochę licznik nabić:)

To straszna tragedia ale ludziska historii nie znają i nie wiedzą,że nie takie rzeczy już się działy.Pękam ze śmiechu jak czytam na różnych forach te obawy przed rychłym końcem świata.A pismaki wszystko wyolbrzymiają w poszukiwaniu sensacji.
Adrian744
Infrzak
Posty: 62
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:26 pm
Kontakt:

Re: Ogromne trzęsienie ziemi w Japonii

Post autor: Adrian744 »

A slyszeliscie o zniszczonej elektrowni jadrowej i o tym, ze nie dziala chlodzenie w jednym reaktorze? Wkrotce moze dojsc do wybuchu.

http://www.globalnaswiadomosc.com/nowyczernobyl.htm
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”